Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 203/4074/26
Провадження № 3/0203/740/2026
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2026 рокуЦентрального районного суду міста Дніпра Колесніченко О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого головним бухгалтером ТОВ «АТБ-Маркет», -
в с та н о в и в:
З Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (м. Дніпро) до Центрального районного суду міста Дніпра надійшла вищевказана адміністративна справа, яка була передана судді Колесніченко О.В., відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями 21 квітня 2026 року, проте підлягає поверненню на дооформлення до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (м. Дніпро), у зв`язку з невідповідністю ст. 256 КУпАП.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ч. 2 статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
У пункті 12 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ України «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» № 11 від 17.10.2014 зазначається, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Водночас, в протоколі про адміністративне правопорушення №183/32-00-04-03-01-02 від 15 квітня 2026 року відсутня адреса реєстрації та/або мешкання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що унеможливлює належним чином повідомити особу, яка притягається до адміністративної відповідальності про дату та час судового засідання.
Крім того, до протоколу про адміністративне правопорушення не додано жодного документу на підтвердження того, що ОСОБА_1 обіймає посаду головного бухгалтера ТОВ «АТБ-Маркет».
Разом з тим, в матеріалах справи відсутні відомості щодо направлення копії протоколу ОСОБА_1 , також матеріали справи не містять жодних пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та відомостей про отримання копії протоколу ОСОБА_1 .
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення йде посилання на акт камеральної перевірки від 15 квітня 2026 року №294/32-00-04-03-01/30487219, однак в порушення вимог ст.256 КУпАП, вказаний доказ не долучено. Натомість, до матеріалів справи долучено акт камеральної перевірки від 15 квітня 2026 року №294/32-00-04-03-01-01/30487219, в якому також відсутній підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Зазначений акт взагалі не містить жодного підпису.
Неправильне та неточне оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення унеможливлює визнання судом належними та допустимими здобутих по справі доказів відносно особи, яка притягається до відповідальності, в розумінні вимог ст. 251 КУпАП та унеможливлює встановлення кваліфікації правопорушення, в силу ст. 256 КУпАП.
На підставі вищевикладеного, матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 слід повернути органу, який його склав, в порядку ст. 256 КУпАП для належного оформлення, під час якого слід усунути наведені порушення і після належного оформлення, за наявності підстав, направити до суду для прийняття рішення у відповідності до норм КУпАП.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 7, 256, 276, 278 КУпАП, суддя,
п о с т а н о в и в:
Справу про адміністративне правопорушення про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП повернути до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (м. Дніпро) для його дооформлення.
Суддя О.В. Колесніченко