Постанова № 13590766, 30.12.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.12.2010
Номер справи
2а-10104/10/0870
Номер документу
13590766
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 грудня 2010 року                               Справа № 2а-10104/10/0870

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Нестеренко Л.О., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя

до Приватного підприємця ОСОБА_1

про стягнення 486 грн. 25 коп. фінансових санкцій

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя звернулася із адміністративним позовом до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення 486 грн. 25 коп. фінансових санкцій, нарахованих Рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 02.06.2009 р. № 000672303. У позовній заяві позивач зазначив, що Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя 27.05.2009р. проведена перевірка відповідача, за результатами якої складено Акт перевірки від 27.05.2009 р. № 0254/08/29/23/НОМЕР_1. Актом перевірки встановлено не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, невиконання режиму попереднього програмування найменувань, цін товарів та обліку їх кількості. На підставі акту перевірки винесено Рішення про застосування фінансових санкцій від 02.06.2009 р. № 000672303 на суму 606 грн. 25 коп. Рішення про застосування штрафних санкцій було розміщено на дощці оголошень 07.07.2009 р. у зв'язку з відмовою відповідача від його отримання. Фінансові санкції Приватним підприємцем ОСОБА_1 сплачені частково у сумі 120 грн. 00 коп., тому позивач просить стягнути з відповідача заборгованість у сумі 486 грн. 25 коп. у судовому порядку.

Ухвалою суду від 10.12.2010 було відкрито скорочене провадження у справі, копія ухвали направлена відповідачу рекомендованим листом.

Станом на 30.12.2010 р. відповідачем заперечення на позов не надані.

За правилами частин 1, 6 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Пунктом 4 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліценцій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензування відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявності торгових патентів.

Крім того, ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) в установленому законом порядку.

Статтею 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та безготівковій формі при продажу товарів (наданні) послуг у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Встановлення норм щодо застосування або незастосування РРО в інших законах не допускається.

Відповідно до п. п. 1, 11, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до п. 1, 6 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Відповідальність за невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, передбачена ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно якої до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

За таких обставин позовні вимоги Державної податкової інспекції Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення 486 грн. 25 коп. фінансових санкцій обґрунтовані і підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 159-163, 183-2 КАС України, п. 4 ст.10, ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»; ст. 1, ст. 3, ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 (69035, АДРЕСА_1, і.н.п.п. НОМЕР_1) на користь Державного бюджету Орджонікідзевського району м. Запоріжжя (р/р 31118104700007, код платежу 21080900, одержувач: державний бюджет Орджонікідзевського району м. Запоріжжя, банк одержувача – ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, ОКПО 34677145) 486 грн. 25 коп. коп. фінансових санкцій.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядкув 10-денний строк.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Л.О.Нестеренко