ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 грудня 2010 року 12:25 Справа № 2а-9874/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Садового І.В.
при секретарі судового засідання Бобер І.В.
за участю:
представника позивача: Курусь Р.А.
відповідач: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи
за позовною заявою: Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі
м.Запоріжжя
до: Фізичної особи підприємця ОСОБА_2
про: стягнення 4 834 грн. 65 коп.
ВСТАНОВИВ:
30.11.2010 Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя звернулася до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення 5 734 грн. 65 коп. заборгованості зі штрафних санкцій.
Ухвалою суду від 02.12.2010 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-9874/10/0870, закінчено підготовче провадження та призначений судовий розгляд на 16.12.2010. Розгляд справи відкладався до 28.12.2010 у звязку із неявкою відповідача.
Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу «Камертон».
У судовому засіданні 28.12.2010 на підставі ст.160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Представник позивача надав уточнення позовних вимог, просить стягнути з відповідача 4 834 грн. 65 коп. заборгованості зі штрафних санкцій. Позовні вимоги обґрунтовує Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР, Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996 №98/96-ВР, Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 №481/95-ВР, Законом України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509-ХІІ. Просить позов задовольнити.
Уточнення позовних вимог прийняті судом.
Відповідач у судове засідання не зявися, письмові заперечення на позов не направив. На адресу суду повернулись ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі, повістка про виклик та матеріали позовної заяви, які були направлені відповідачу на його юридичну адресу з відміткою поштового відділення зв'язку: «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до ч.4 ст.33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються, зокрема, юридичним особам та фізичним особам підприємцям за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
За приписами ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З аналізу наведених норм КАС України, суд вважає, що ухвала про відкриття провадження від 02.12.2010 та повістки про виклик вручені відповідачу належним чином.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер 2731503049) зареєстрована як фізична особа підприємець 17.11.2008 виконавчим комітетом Запорізької міської ради за юридичною адресою: АДРЕСА_1, 69035, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію серії НОМЕР_2.
ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя 20.07.2009 проведено перевірку господарської одиниці кафе, що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 та належить Фізичній особі підприємцю ОСОБА_2 з обігу готівки та наявності торгових патентів і ліцензій, про що податковою складений акт перевірки №0332/08/29/23/2731503049 від 20.07.2009.
В ході перевірки встановлені порушення:
-п.п.1, 12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР;
-ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 №481/95-ВР;
-ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996 №98/96-ВР.
На підставі матеріалів перевірки податковою винесене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001122303 від 29.07.2009 на суму 9834 грн. 65 коп.
Зазначене рішення було направлено податковою відповідачу, проте повернуто поштою у звязку із закінченням терміну зберігання, про що податковою складено акт від 04.09.2009 №0430/08/29/23/2731503049. У день складання акту рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій розміщено на дошці податкових оголошень у ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя.
Доказів оскарження зазначеного рішення в адміністративному або судовому порядку або сплати суми фінансових санкцій відповідачем не надано.
Також, ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя 30.04.2010 проведено перевірку господарської одиниці кафе-павільйону, що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 та належить Фізичній особі підприємцю ОСОБА_2 з обігу готівки та наявності торгових патентів і ліцензій, про що податковою складений акт перевірки №0208/29/23/23/2731503049 від 30.04.2010.
В ході перевірки встановлені порушення:
-п.п.1, 2, 12, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР;
На підставі матеріалів перевірки податковою винесене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000962303 від 12.05.2010 на суму 2 600 грн.
Зазначене рішення було направлено податковою відповідачу, проте повернуто поштою у звязку із закінченням терміну зберігання, про що податковою складено акт від 21.06.2010 №0322/08/29/23/2731503049. У день складання акту рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій розміщено на дошці податкових оголошень у ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя.
Доказів оскарження зазначеного рішення в адміністративному або судовому порядку або сплати суми фінансових санкцій відповідачем не надано.
Згідно особової картки платника податку, яка ведеться ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя у відповідача існує заборгованість зі штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням часткової сплати) у сумі 4834 грн. 65 коп.
Оцінивши представлені докази, вважаю що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного:
Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509-ХІІ податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Згідно з ч.1 ст.238 ГК України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Стаття 239 ГК України передбачає, що органи податкової служби як органи державної влади відповідно до своїх повноважень і в порядку, передбаченому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно господарські санкції.
Відповідно до ст.241 Господарського кодексу України адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.
Згідно з п.п.8,11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» №509-ХІІ від 04.12.1990 податкові органи мають право вимагати від платників податків, діяльність яких перевіряється, усунення виявлених порушень податкового законодавства, контролювати виконання законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби, а також припинення дій, які перешкоджають здійсненню повноважень посадовими особами органів державної податкової служби; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №1776-ІІІ від 01.06.2000 (із змінами та доповненнями) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Отже, безпосередніми функціями ДПІ є забезпечення застосування та своєчасного стягнення сум фінансових санкцій, передбачених законодавством України, а також подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №1776-ІІІ від 01.06.2000 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.
Відповідно до вимог ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №1776-ІІІ від 01.06.2000 суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст. 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Доказів повної сплати заборгованості зі штрафних санкцій відповідачем не надано.
Отже суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
За правилами частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України , суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення 5 734 грн. 65 коп. заборгованості зі штрафних санкцій задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 69035, ідентифікаційний номер 2731503049) на користь Державного бюджету Орджонікідзевського району м.Запоріжжя (р/р 31118104700007, код платежу 21080900, отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району м.Запоріжжя, ЄДРПОУ 34677145, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) заборгованість зі штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування у розмірі 4 834 (чотири тисячі вісімсот тридцять чотири) грн. 65 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.В.Садовий
Постанова складена у повному обсязі 30.12.2010