Постанова № 135890407, 21.04.2026, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
21.04.2026
Номер справи
461/10250/24
Номер документу
135890407
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №461/10250/24

Провадження №3/461/147/26

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 квітня 2026 року суддя Галицького районного суду м. Львова Волоско І.Р., представника Львівської митниці Державної митної служби України Лубоцького Б., за частю захисника Крючкова В.О., розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності, -

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, директора ТОВ «Ферал+» (код ЄДРПОУ 44979935; 45650, Волинська обл., Луцький р-н., с. Оздів, вул. Квітнева, 1), індивідуальний код платника податку НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, -

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до інформації наявної у базах даних Львівської митниці 18.05.2024 в зоні діяльності митниці відділом митного оформлення № 2 митного поста «Городок», здійснено митне оформлення 8 митних декларацій типу ІМ40ДЕ №№ 24UA209180034584U0, 24UA209180034583U1, 24UA209180034581U3, 24UA209180034580U4, 24UA209180034579U1, 24UA209180034578U2, 24UA209180034468U0, 24UA209180034466U2, відповідно до яких на митну територію України ввезено товари: «Volkswagen Golf, номер кузова НОМЕР_2 , 2001 р.в.», «Volkswagen Golf, номер кузова НОМЕР_3 , 1999 р.в.», «Volkswagen Golf, номер кузова НОМЕР_4 , 2004 р.в.», «Volkswagen Golf, номер кузова НОМЕР_5 , 2000 р.в.», «Volkswagen Passat, номер кузова НОМЕР_6 , 2013 р.в.», «Volkswagen Passat, номер кузова НОМЕР_7 , 2014 р.в.», «Volkswagen Passat, номер кузова НОМЕР_8 , 2000 р.в.», «Volkswagen Touran, номер кузова НОМЕР_9 , 2008 р.в.» відповідно, де одержувачем/декларантом зазначено ТОВ «ФЕРАЛ+» (код ЄДРПОУ 44979935; 45650, Волинська область, Луцький район, село Оздів, вул. Квітнева, 1), а продавцем яких є компанія «NEWTEKSA-PRO Kft.» (1132 Budapest, Vaci ut 16. Fsz. 12. Ajto).

Митне оформлення вказаних товарів здійснювалось відповідно до зовнішньоекономічного контракту №01/01-FER від 09.02.2024 укладеного між компанією «NEWTEKSA-PRO Kft.» в особі ОСОБА_2 та ТОВ «ФЕРАЛ+» в особі ОСОБА_1 .. Відповідно до інформації яка міститься у контракті, місцем його укладення зазначено м. Луцьк/Lutsk, а на самому контракті наявні підписи вказаних керівників та відтиски печаток зазначених компаній.

Крім цього, як підставу для пропуску вказаних товарів через митний кордон України, а також їх подальшого митного оформлення подавалися рахунки-фактури (PROFORMA/INVOICE) №№ 165/24, 166/24, 167/24, 168/24, 169/24, 170/24, 171/24, 173/24 на яких також наявні підписи керівника та відтиски печаток компанії «NEWTEKSA-PRO Kft.».

На запит Львівської митниці від 24.06.2024 №7.4-5/20-07/4/17544, отримано відповідь митних органів Угорщини №2618859996 від 21.10.2024 (вх. Держмитслужби від 25.11.2024 №31033/11/26), що надійшла до Львівської митниці листом Держмитслужби від 05.12.2024 №26/26-04/7/2723 (вх. митниці від 05.12.2024 №83120/4-20), в якому повідомлено, що компанією «NEWTEKSA-PRO Kft.» жодного Контракту за номером №01/01-FER з компанією ТОВ «ФЕРАЛ+» не укладалось. Також відповідно до наданих пояснень, компанія «NEWTEKSA-PRO Kft.» не має жодних економічних зв`язків з компанією ТОВ «ФЕРАЛ+», відповідно жодних автомобілів їй не продавала, а рахунки-фактури №№ 165/24, 166/24, 167/24, 168/24, 169/24, 170/24, 171/24, 173/24 компанією «NEWTEKSA-PRO Kft.» не видавались.

Відповідно до службової записки УК та АМП №15/15-02/49430 від 18.12.2024 вартість транспортних засобів становить 14400 євро, що станом на 18.05.2024 згідно з курсом Національного банку України відповідає сумі 616970,88 гривень.

З метою з`ясування обставин ввезення на митну територію України та митного оформлення вказаних товарів, листами Львівської митниці від 10.12.2024 №20-03/20-01/10/33660 та від 11.12.2024 №20-03/20-01/14/33751 викликався ОСОБА_1 , однак на виклики митниці останній не прибув та про причини неявки не повідомив.

Таким чином, у ході проведеної перевірки встановлено, що для здійснення митного контролю та оформлення товарів, одержувачем яких є ТОВ «ФЕРАЛ+», а директором вказаного підприємства ОСОБА_1 , подавалися підроблені від імені компанії «NEWTEKSA-PRO Kft.» контракт №01/01-FER від 09.02.2024 та рахунки-фактури (PROFORMA/INVOICE) №№ 165/24, 166/24, 167/24, 168/24, 169/24, 170/24, 171/24, 173/24.

Враховуючи викладене, встановлено, що громадянин України ОСОБА_1 директор ТОВ «ФЕРАЛ+» перемістив через митний кордон України з приховуванням від митного контролю товари: «Volkswagen Golf, номер кузова НОМЕР_2 , 2001 р.в.», «Volkswagen Golf, номер кузова НОМЕР_3 , 1999 р.в.», «Volkswagen Golf, номер кузова НОМЕР_4 , 2004 р.в.», «Volkswagen Golf, номер кузова НОМЕР_5 , 2000 р.в.», «Volkswagen Passat, номер кузова НОМЕР_6 , 2013 р.в.», «Volkswagen Passat, номер кузова НОМЕР_7 , 2014 р.в.», «Volkswagen Passat, номер кузова НОМЕР_8 , 2000 р.в.», «Volkswagen Touran, номер кузова НОМЕР_9 , 2008 р.в.», за 8 митними деклараціями типу ІМ40ДЕ №№ 24UA209180034584U0, 24UA209180034583U1, 24UA209180034581U3, 24UA209180034580U4, 24UA209180034579U1, 24UA209180034578U2, 24UA209180034468U0, 24UA209180034466U2512 загальною митною вартістю 616970,88 гривень, тобто з поданням митному органу, як підстави для переміщення вказаних товарів, підроблених документів, що містять неправдиві відомості щодо відправника (продавця) товару.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 Митного кодексу України.

Представник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 адвокат Крючков В.О. в ході розгляду матеріалів справи в суді заперечив факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.

Звертає увагу, що з метою перевірки листа від 21 жовтня 2024 року було скеровано адвокатський запит 323/25 від 14 лютого 2025 року до компанії-експортера «NEWTEKSA-PRO Kft.» на отримання офіційної інформації щодо надання відповідь на запит митного органу Угорщини. У відповідь керівник компанії підтвердив факт надання відповіді митному органу, однак також зазначив, що інформація, викладена у листі є помилковою та не відображає дійсності. Причиною такої помилки була неуважність та безвідповідальність попереднього керівника компанії «NEWTEKSA-PRO Kft.» Листом було повідомлено, що компанія «NEWTEKSA-PRO Kft» та ТОВ «ФЕРАЛ+» перебувають у партнерських відносинах вже досить тривалий час. Українська компанія здійснює закупівлю транспортних засобів в угорської компанії Контракт про співпрацю N701/01-FER між ТОВ «НЬЮТЕКСА-ПРО» (NEWTEKSA-PRO Kft) та ТОВ «Ферал+» укладений 9 лютого 2024 року, від імені української компанії діяв його директор ОСОБА_1 . Предметом договором є закупівля товарів, а саме: нових та вживаних легкових автомобілів, нових та вживаних вантажівок з причепом, нових та вживаних причепів, напівпричепів, нового та вживаного будівельного обладнання спеціального призначення, нового та вживаного сільськогосподарського обладнання.

Стверджує, що ним були долучені платіжні документи щодо придбання транспортних засобів; експортні декларації, які засвідчують митне оформлення товарів саме на адресу ТОВ «ФЕРАЛ+». Крім того, до митного оформлення були надані рахунки-фактури, контракт. Ці документи були належним чином долучені до матеріалів справи та подані до суду як докази Фактичного здійснення господарських операцій і реальності підписаного Контакту №01/01-FER між ТОВ «НЬЮТЕКСА-ПРО». що ставиться під сумнів митним органом.

Відтак, просив закрити провадження у справі, у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Представник Львівської митниці Державної митної служби України в судовому засіданні зазначив, що у діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення та до останнього слід застосувати стягнення, передбачене санкцією частини 1 статті 483 МК України.

Заслухавши пояснення, перевіривши матеріали справи та надані докази, суд приходить до наступного висновку.

За положеннями п.3 ч.1 ст.8 МК України, державна митна справа здійснюється на основі принципів законності та презумпції невинуватості.

Згідно ст.458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням (ч.1 ст.486 МК України).

Згідно ч.1 ст.483 МК України, відповідальність настає за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Відповідно до протоколу про порушення митних правил, ОСОБА_1 директору ТОВ «ФЕРАЛ+» ставиться у провину переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю товари: «Volkswagen Golf, номер кузова НОМЕР_2 , 2001 р.в.», «Volkswagen Golf, номер кузова НОМЕР_3 , 1999 р.в.», «Volkswagen Golf, номер кузова НОМЕР_4 , 2004 р.в.», «Volkswagen Golf, номер кузова НОМЕР_5 , 2000 р.в.», «Volkswagen Passat, номер кузова НОМЕР_6 , 2013 р.в.», «Volkswagen Passat, номер кузова НОМЕР_7 , 2014 р.в.», «Volkswagen Passat, номер кузова НОМЕР_8 , 2000 р.в.», «Volkswagen Touran, номер кузова НОМЕР_9 , 2008 р.в.», за 8 митними деклараціями типу ІМ40ДЕ №№ 24UA209180034584U0, 24UA209180034583U1, 24UA209180034581U3, 24UA209180034580U4, 24UA209180034579U1, 24UA209180034578U2, 24UA209180034468U0, 24UA209180034466U2512 загальною митною вартістю 616970,88 гривень, тобто з поданням митному органу, як підстави для переміщення вказаних товарів, підроблених документів, що містять неправдиві відомості щодо відправника (продавця) товару.

Об`єктом правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, є охоронюваний МК України та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.

Об`єктивною стороною правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України є переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, зокрема шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості, зокрема щодо товарів, їх ваги або кількості

Суб`єктивна сторона ч. 1 ст. 483 МК України передбачає прямий умисел, тобто винна у скоєнні правопорушення особа чітко розуміє та усвідомлює обставини і характер незаконного переміщення товарів, предметів і речовин через митну територію України і прагне їх ввезти на територію України чи вивезти з України з порушенням встановленого порядку.

Відповідно до роз`яснень, які містяться в п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 03.06.2005 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил», для притягнення до відповідальності за ст. 483 МК України необхідна наявність умислу в діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Не можна розглядати як порушення митних правил дії особи, яка, переміщуючи товари через митний кордон України, надала митним органам супровідні документи з відомостями, що не відповідають дійсності, без умислу порушити митні правила, передбачені чинним законодавством України.

Судом встановлено, що 18.05.2024 в зоні діяльності митниці відділом митного оформлення № 2 митного поста «Городок», здійснено митне оформлення 8 митних декларацій типу ІМ40ДЕ №№ 24UA209180034584U0, 24UA209180034583U1, 24UA209180034581U3, 24UA209180034580U4, 24UA209180034579U1, 24UA209180034578U2, 24UA209180034468U0, 24UA209180034466U2, відповідно до яких на митну територію України ввезено товари: «Volkswagen Golf, номер кузова НОМЕР_2 , 2001 р.в.», «Volkswagen Golf, номер кузова НОМЕР_3 , 1999 р.в.», «Volkswagen Golf, номер кузова НОМЕР_4 , 2004 р.в.», «Volkswagen Golf, номер кузова НОМЕР_5 , 2000 р.в.», «Volkswagen Passat, номер кузова НОМЕР_6 , 2013 р.в.», «Volkswagen Passat, номер кузова НОМЕР_7 , 2014 р.в.», «Volkswagen Passat, номер кузова НОМЕР_8 , 2000 р.в.», «Volkswagen Touran, номер кузова НОМЕР_9 , 2008 р.в.» відповідно, де одержувачем/декларантом зазначено ТОВ «ФЕРАЛ+» (код ЄДРПОУ 44979935; 45650, Волинська область, Луцький район, село Оздів, вул. Квітнева, 1), а продавцем яких є компанія «NEWTEKSA-PRO Kft.» (1132 Budapest, Vaci ut 16. Fsz. 12. Ajto).

Митне оформлення вказаних товарів здійснювалось відповідно до зовнішньоекономічного контракту №01/01-FER від 09.02.2024 укладеного між компанією «NEWTEKSA-PRO Kft.» в особі ОСОБА_2 та ТОВ «ФЕРАЛ+» в особі ОСОБА_1 .. Відповідно до інформації яка міститься у контракті, місцем його укладення зазначено м. Луцьк/Lutsk, а на самому контракті наявні підписи вказаних керівників та відтиски печаток зазначених компаній.

Крім цього, як підставу для пропуску вказаних товарів через митний кордон України, а також їх подальшого митного оформлення подавалися рахунки-фактури (PROFORMA/INVOICE) №№ 165/24, 166/24, 167/24, 168/24, 169/24, 170/24, 171/24, 173/24, на яких також наявні підписи керівника та відтиски печаток компанії «NEWTEKSA-PRO Kft.».

На запит Львівської митниці від 24.06.2024 №7.4-5/20-07/4/17544 отримано відповідь податкового та митного директорату району Північний Будапешт Національної податкової та митної адміністрації Угорщини (митного органу Угорщини) №2618859996 від 21.10.2024 (вх. Держмитслужби від 25.11.2024 №31033/11/26), що надійшла до Львівської митниці листом Держмитслужби від 05.12.2024 №26/26-04/7/2723 (вх. митниці від 05.12.2024 №83120/4-20), в якому повідомлено, що компанією «NEWTEKSA-PRO Kft.» жодного Контракту за номером №01/01-FER з компанією ТОВ «ФЕРАЛ+» не укладалось. Також відповідно до наданих пояснень, компанія «NEWTEKSA-PRO Kft.» не має жодних економічних зв`язків з компанією ТОВ «ФЕРАЛ+», відповідно жодних автомобілів їй не продавала, а рахунки-фактури №№ 165/24, 166/24, 167/24, 168/24, 169/24, 170/24, 171/24, 173/24 компанією «NEWTEKSA-PRO Kft.» не видавались.

На противагу заяві компанії NEWTEKSA-PRO Kft. kt.a., відповідно до якої компанія NEWTEKSA- PRO Kft. kt.a. не мала економічних зв`язків з ТОВ «ФЕРАЛ+», і контракт № 01/01-FER не був укладений між компаніями 09 лютого 2024 року, управляючий українського ТОВ «ФЕРАЛ+», ОСОБА_3 заявив, що вони були партнерами, контракт № 01/01-FER був укладений, і за товари було заплачено.

Із наявної у матеріалах відповіді ТОВ «Ньютекса про» «NEWTEKSA-PRO Kft.» за підписом ОСОБА_4 від 17.03.2025 на адвокатський запит №23/25 від 14 лютого 2025 року вбачається, що у відповіді на запити національної податкової та митної служби міститься неточна та недостовірна інформація.

06.08.2025 року Львівським апеляційним судом винесено постанову у справі про порушення митних правил № 1616/20900/24 від 20.12.2024, за якою скасовано постанову Галицького районного суду м. Львова в частині притягнення до відповідальності ОСОБА_1 , а матеріали справи повернуто Львівській митниці для проведення додаткової перевірки.

У зв`язку з цим, Державна митна служба України провела додаткову перевірку стосовно законності імпорту на митну територію України автомобілів, імпортованих ТОВ «ФЕРАЛ+» (45650, Волинська область, Луцький р-н., с. Оздів, вул. Квітнева, 1).

Департаментом міжнародної взаємодії Державної митної служби України отримано додаткову відповідь митних органів Угорщини на запит про надання взаємної адміністративної допомоги у проведенні перевірки дотримання законодавства України з питань митної справи при ввезенні на митну територію України транспортних засобів на адресу ТОВ «ФЕРАЛ+» (код ЄДРПОУ 42513503).

Як вбачається з відповіді митних органів Угорщини з перекладом та додатками, ТОВ «НЬЮТЕКСА-ПРО» кт. а. відповіло двічі під час проведеної у 2024 році митної перевірки, в`язаної з завезенням транспортних засобів на митну територію України: перший раз 13.08.2024 р. номером EPAPIR-20240813-8381, а потім другий раз 02.09.2024 р. за номером EPAPIR-20240902- 2323.

В обох випадках декларантом була ОСОБА_5 (ім`я матері: ОСОБА_6 , АДРЕСА_1 ), яка на момент проведення перевірки була виконавчим ректором компанії ТОВ «НЬЮТЕКСА-ПРО» кт. а. з правом самостійного представництва.

Відповідно до поданих декларацій ОСОБА_7 повідомлено про те, що ТОВ «НЬЮТЕКСА-ПРО» (реєстраційний номер компанії: 01-09- Ж23) не мала і не має жодних економічних відносин з ТОВ «ФЕРАЛ+». Між компаніями ТОВ «НЬЮТЕКСА-ПРО» та ТОВ «ФЕРАЛ+» не було жодної комерційної діяльності, укладених договорів, фінансових транзакцій чи будь-яких видів спільної діяльності.».

ТОВ «НЬЮТЕКСА-ПРО» ніколи не укладало з ТОВ «ФЕРАЛ+» Договір № 01/01-FER.

Щодо транспортних засобів:

VOLKSWAGEN GOLF ( НОМЕР_2 ) - компанія ТОВ «Ньютекса-Про» не здійснювала продаж транспортного засобу з такою назвою та зазначеним VIN-номером.

VOLKSWAGEN GOLF (WVWZZZUZXW582568) - компанія ТОВ «Ньютекса-Про» не здійснювала продаж транспортного засобу з такою назвою за зазначеним VIN-номером. VOLKSWAGEN GOLF (WVWZZZ1JZ4W176711) - компанія ТОВ «Ньютекса-Про» не здійснювала продаж транспортного засобу з такою назвою та зазначеним VIN-номером.

VOLKSWAGEN GOLF (WVWZZZ1JZ1W187384) - компанія ТОВ «Ньютекса-Про» не здійснювала продаж транспортного засобу з такою назвою та зазначеним VIN-номером.

VOLKSWAGEN PASSAT (WVWZZZ3CZDE124255) - компанія ТОВ «Ньютекса-Про» не здійснювала продаж транспортного засобу з такою назвою та зазначеним VIN-номером.

VOLKSWAGEN PASSAT (WVWZZZ3CZEE149239) - компанія ТОВ «Ньютекса-Про» не здійснювала продаж транспортного засобу з такою назвою та зазначеним VIN-номером.

VOLKSWAGEN PASSAT (WVWZZZ3BZYP450022) - компанія ТОВ «Ньютекса-Про» не здійснювала продаж транспортного засобу з такою назвою та зазначеним VIN-номером.

VOLKSWAGEN TOURAN ( НОМЕР_9 ) - компанія ТОВ «Ньютекса-Про» не здійснювала продаж транспортного засобу з такою назвою та зазначеним VIN-номером.

У зв`язку з викладеним, на підставі детальної заяви, немає можливості надати відповідні підтвердні документи (рахунки-фактури, транспортні накладні, митні документи тощо).

Компанія ніколи не виставляла рахунків-фактур №№ 165/24, 166/24, 167/24, 168/24, 169/24, 170/24, 171/24, 173/24 для ТОВ «ФЕРАЛ+».

Вищезазначені транспортні засоби ніколи не були придбані або реалізовані компанією ТОВ «Ньютекса -Про». У зв язку з цим жодних розрахунків на користь Товариства не здійснювалося.

Лист-відповідь угорського митного органу від 21 жовтня 2024 року № 2618859996 містив заяву тодішньої виконавчої директорки ОСОБА_8 . Вона, окрім двох зазначених вище заяв, не подавала інших документів, бухгалтерської звітності чи банківських виписок, що могли б бути пов`язані з купівлею-продажем розслідуваних транспортних засобів.

Тобто у відповіді угорського митного департаменту на запит від 04.07.2024 року № 26/26-04/11/1569 міститься заяви виконавчої директорки ОСОБА_8 , а не ОСОБА_4 .

ОСОБА_9 (ім`я матері: ОСОБА_10 , закордонна адреса: SK-07253 Собранце, Захор, 199) призначена виконавчою директоркою ТОВ «НЬЮТЕКСА-ПРО» кт. а. з правом самостійного представництва з 29 листопада 2024 року, тобто вже після написання листа-відповіді.

У пункті 3) попереднього листа повідомлено також, що факт здійснених правочинів не підтверджується даними системи рахунків, яку в режимі онлайн веде угорський податковий та митний департамент. Рахунки, номери яких наведені у посиланнях, у цій системі не фігурують.

|У пункті 4) листа зазначено, що під час митної перевірки митні органи Угорщини зверталися також до банківських установ, які обслуговують рахунки ТОВ «НЬЮТЕКСА-ПРО» кт. а.

Отримані від них дані про грошовий обіг не підтверджують нібито існуючий економічний зв`язок ТОВ «НЬЮТЕКСА-ПРО» кт. з українською компанією ТОВ «ФЕРАЛ+».

З огляду на суперечливість заяв, наданих колишніми та нинішніми виконавчими директорками ТОВ «НЬЮТЕКСА-ПРО» кт. а., Держмитслужба України у своєму запиті від 23.09.2025 року № 26/26- §4/11/2123 звернулася до угорського митного департаменту з проханням надати відповідь на такі запитання. Чи є достовірним лист від 17 березня 2024 року № 76-8654-765, підписаний виконавчим директором ТОВ «НЬЮТЕКСА-ПРО» кт. а.? Якщо цей лист буде надіслано, просимо надіслати нам його копію та вказати причини розбіжностей між інформацією, переданою угорському митному органу, та тією, яку передали українському адвокатові Віталію Крючкову.

ОСОБА_9 отримала запити, надіслані угорським митним органом, однак не надала ні інформації, ні документів, які могли б підтвердити торгові зв`язки між розслідуваними компаніями.

Також ОСОБА_9 не підтвердила достовірність листа від 17 березня 2025 року № 76-8654-7656. Під час перевірки співпраці не надавала.

Копію листа адвоката Віталія Крючкова від 14 лютого 2025 року № 23/25 ОСОБА_9 також не надала.

За зареєстрованою юридичною адресою ТОВ «НЬЮТЕКСА-ПРО» кт. а. (1132 м. Будапешт, шосе Ваді, 16, 1-й пов., кімн. 12) працює компанія з надання юридичних адрес. Закордонна адреса нинішньої виконавчої директорки: SK-07253 Собранце, Захор, 199. ТОВ «НЬЮТЕКСА-ПРО» кт. а. перебуває в процесі примусового анулювання: податковий номер було анульовано, а 08 травня 2025 року компанію оголошено такою, що припинила існування.

Митні органи Угорщини від ТОВ «НЬЮТЕКСА-ПРО» кт. а. володіють виключно заявою ОСОБА_11 , яка під час перевірки не була відкликана.

ОСОБА_9 щодо транспортних засобів, імпортованих на територію України, жодного разу не надавала заяв, а суперечності, що містяться у наявних у розпорядженні відомостях, незважаючи на неодноразові звернення, не були прояснені.

З огляду на попередні обставини надходження подальшої інформації не очікується.

Таким чином, на виконання постанови Львівського апеляційного суду від 06.08.2025 року, митним органом було вчинено всі необхідні дії з метою перевірки факту чи дійсно мало місце митне оформлення за деклараціями типу ІМ40ДЕ №№ 24UA209180034584U0, 24UA209180034583U1, 24UA209180034581U3, 24UA209180034580U4, 24UA209180034579U1, 24UA209180034578U2, 24UA209180034468U0, 24UA209180034466U2512 у частині їх взаємозв`язку, зокрема чи мали місце митні оформлення за згаданими деклараціями, а також правомірність поданих експортних декларацій та чи дійсно мала місце співпраця ТОВ «ФЕРАЛ+» в особі ОСОБА_1 із компанією «NEWTEKSA-PRO Kft.».

На підставі отриманих документів встановлено, що між компаніями ТОВ «НЬЮТЕКСА-ПРО» та ТОВ «ФЕРАЛ+» не було жодної комерційної діяльності, укладених договорів, фінансових транзакцій чи будь-яких видів спільної діяльності, відтак для здійснення митного контролю та оформлення товарів, одержувачем яких є ТОВ «ФЕРАЛ+», а директором вказаного підприємства ОСОБА_1 , подавалися підроблені від імені компанії «NEWTEKSA-PRO Kft.» контракт №01/01-FER від 09.02.2024 та рахунки-фактури (PROFORMA/INVOICE) №№ 165/24, 166/24, 167/24, 168/24, 169/24, 170/24, 171/24, 173/24.

Факт вчинення адміністративного правопорушення стверджується наступними даними: протоколом про порушення митних правил №1616/20900/24 від 20.12.2024 року; витягом з АСМО «Інспектор»; копією зовнішньоекономічного контракту №01/01-FER від 09.02.2024 укладеного між компанією «NEWTEKSA-PRO Kft.» в особі ОСОБА_2 та ТОВ «ФЕРАЛ+» в особі ОСОБА_1 ; митними деклараціями типу ІМ40ДЕ №№ 24UA209180034584U0, 24UA209180034583U1, 24UA209180034581U3, 24UA209180034580U4, 24UA209180034579U1, 24UA209180034578U2, 24UA209180034468U0, 24UA209180034466U2; рахунками-фактури (PROFORMA/INVOICE) №№ 165/24, 166/24, 167/24, 168/24, 169/24, 170/24, 171/24, 173/24; відповіддю податкового та митного директорату району Північний Будапешт Національної податкової та митної адміністрації Угорщини №2618859996 від 21.10.2024, відповіддю митних органів Угорщини з перекладом та додатками; доповідними записками, службовими записками, та іншими матеріалами справи, які знаходяться у об`єктивному взаємозв`язку між собою, нічим не спростовані, доповнюються та уточнюються іншими доказами.

Відтак, винність ОСОБА_1 підтверджена належними, допустимими та достовірними доказами. Ці докази є достатніми, оскільки, як окремо, так і в сукупності, у повній мірі доводять його винуватість у вчинені адміністративного правопорушення. З урахуванням викладеного, суд дійшов висновок про наявність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, яка виразилась у тому, що ним вчинено дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів, що містять неправдиві відомості щодо відправника (продавця) товару.

Твердження сторони захисту, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, спростоване дослідженими судом письмовими доказами.

Вирішуючи питання про призначення виду стягнення за порушення митних правил, суд бере до уваги те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до службової записки УК та АМП №15/15-02/49430 від 18.12.2024 вартість транспортних засобів становить 14400 євро, що станом на 18.05.2024 згідно з курсом Національного банку України відповідає сумі 616970,88 гривень.

З урахуванням характеру вчиненого порушення, особи порушника, ступеня його вини, приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу в межах, встановлених санкцією ч.1 ст.483 МК України, у розмірі 50% вартості товару, що був предметом порушення митних правил, що становить 308 485, 44 грн., без конфіскації товару.

У відповідності до ст.487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Так, ст.40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного з правопорушника стягується 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 665,6 грн.

Керуючись ст.ст. 248, 249, 251, 283-285 КУпАП, ст.ст. 459, 461, 487, 526, 528 МК України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України, та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 50 % вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, що становить 308 485, 44 гривень, в дохід держави.

Стягнути зі ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України 665,6 грн судового збору.

На постанову протягом десяти діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду.

Суддя І.Р.Волоско