Постанова № 135861830, 21.04.2026, Горохівський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
21.04.2026
Номер справи
155/496/26
Номер документу
135861830
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №155/496/26

Провадження №3/155/176/26

ГОРОХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.04.2026 м. Горохів

Суддя Горохівського районного суду Волинської області Яремчук С.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , ГО «Стоматологічний кабінет», за скоєння ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КпАП України,

ВСТАНОВИВ:

При проведенні фактичної перевірки ГО «Стоматологічний кабінет» за адресою м. Горохів, вул. Фещака, буд. 4 Луцького району Волинської області, де надає послуги ФОП ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , встановлено, що згідно акта від 24.03.2026 року, бланк №004347, надані послуги консультації за ціною 100,00 гривень (форма розрахунку безготівка), розрахункова операція не проведена через ПРРО та РРО, фіскальний чек не сформовано та покупцю у встановленому законом порядку не надано; не наданий розрахунковий документ встановленої форми та змісту; встановлено порушення проведення обліку товарних запасів, а саме, не надано жодних прихідних документів на суму 27000,00 гривень (згідно додатку №1 до акту перевірки), чим порушено вимоги п. 1, 2, 12 ст.3 Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі і громадського харчування та послуг», зі змінами та доповненнями та вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП.

ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився. 10.04.2026 року подав заяву, в якій просить розглянути справу за його відсутності. Вину визнає повністю та додатково повідомляє, що виявлені недоліки усунуті, а також проведено відповідну роботу з метою недопущення в подальшому порушень вимог податкового законодавства

Враховуючи, що ОСОБА_1 не виявив бажання взяти участь в судовому засіданні, вважаю можливим здійснити розгляд справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, не входять до переліку справ, розгляд яких здійснюються за обов`язкової присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, приходжу до наступного висновку.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КпАП України, стверджується матеріалами справи:

протоколом про адміністративне правопорушення №003178/127/07-05 від 24.03.2026 р.;

актом фактичної перевірки №004347 від 24.03.2026 року, згідно якого при проведенні перевірки ГО «Стоматологічний кабінет», що знаходиться м. Горохів, вул. Фещака, буд. 4 Луцького району Волинської області встановлено, що з метою перевірки питань дотримання скб`єктом господарювання порядку проведення розрахунків, перед початком фактичної перевірки 24.03.2026 року об 11:56 год. в даній господарській одиниці надано послугу консультації за ціною 100,00 гривень (форма розрахунку безготівка), розрахункова операція у встановленому законом порядку не проведена через ПРРО та РРО, фіскальний чек не сформовано в момент наданої послуги у встановленому законом порядку, не наданий розрахунковий документ встановленої форми та змісту, чим порушено п. 1, 2 ст.3 Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі і громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями). Встановлено порушення ведення обліку товарних запасів, реєстр розрахункових операцій з реалізації товарів, які не обліковані у встановленому законом порядку, а саме, не надано жодних прихідних документів, які дозволяють ідентифікувати отримувача товару (найменування суб`єкта господарювання, реєстраційний номер облікової картки платника податків та не вписані в форму ведення обліку товарних запасів на товар, який був реалізований на загальну суму 27000,00 гривень (згідно додатку №1 до акту перевірки), чим порушено п. 12 ст.3 Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі і громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями).

наказом Головного управління ДПС у Волинській області Державної податкової служби України від 23 березня 2026 року за №891-п про проведення фактичної перевірки СГ ОСОБА_1 , відповідно до якого наказано забезпечити проведення фактичної перевірки ГО «Стоматологічний кабінет», що знаходиться м. Горохів, вул. Фещака, буд. 4 Луцького району Волинської області;

та іншими письмовими доказами.

Диспозицією ч.1 ст.155-1 КУпАП передбачено відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Відповідно до п. 1, 2, 12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов`язані:

проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти);

вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку. Порядок та форма обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. При цьому суб`єкт господарювання зобов`язаний надати контролюючим органам на початок проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб`єктів господарювання та/або документи на внутрішнє переміщення товарів), які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об`єкті).

Таким чином, враховуючи вищенаведені докази, які в своїй сукупності відповідають фактичним обставинам справи і узгоджуються між собою, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Визначаючи вид та міру адміністративного стягнення, яке слід накласти на ОСОБА_1 суддя, враховуючи фактичні обставини справи, характер вчиненого правопорушення, яке відноситься до адміністративних правопорушень в галузі торгівлі, громадського харчування, сфери послуг, особу правопорушника, відомості про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності в матеріалах справи відсутні, разом з тим, вину визнав, відсутність обставин, що обтяжують його відповідальність, вважає, що на нього слід накласти стягнення в межах санкції статті, за якою особа притягується до адміністративної відповідальності, у виді штрафу.

Дана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних правопорушень.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відомостей про наявність у правопорушника пільг по сплаті судового збору, які передбачені ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», матеріали справи не містять.

Отже, на підставі ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника слід стягнути судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок.

Керуючись ст.ст. 33, 38, 40-1, ч.1 ст.155-1, 221, п.7 ст.247, 283, п.1 ч.1 ст.284 КУпАП, суддя-

ПОСТАНОВИЛА:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень.

У випадку добровільної несплати штрафу відповідно до ст.308 КУпАП його розмір стягнути з ОСОБА_1 у подвійному розмірі.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок судового збору за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Горохівський районний суд Волинської області.

Суддя Горохівського районного суду

Волинської області Яремчук С.М.