ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/92/11 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Довгопол М.В.,
при секретарі Дрижирук М.І.,
за участю:
представника позивача - Серкова Ю.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Полтавідо Дочірнього підприємства "Моментум Юкрейн"про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
04 січня 2011 року Державна податкова інспекція у м. Полтавізвернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства "Моментум Юкрейн"про стягнення податкового боргув загальному розмірі 1520 грн, в тому числі по комунальному податку - 680 грн, по податку на прибуток - 840 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що за результатами проведених невиїзних документальних перевірок Дочірнього підприємства "Моментум Юкрейн" були винесені наступні податкові повідомлення - рішення: № 0002301505/0 від 29.03.2010 року, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з комунального податку на суму 680 грн; № 0007501501/0 від 17.06.2009 року, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 170 грн., № 0013221501/0 від 03.11.2009 року, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 170 грн, № 0004521501/0 від 10.06.2010 року, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 510 грн.
Позивач зазначав, що відповідач ні в судовому, ні в адміністративному порядку вказані податкові повідомлення-рішення не оскаржив, податкове зобов'язання не сплатив, тому сума податкового боргу підлягає стягненню в судовому порядку.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив задовольнити їх у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином, клопотань про відкладення судового засідання не надсилав, про причини неявки в судове засідання не повідомив.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за даної явки.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Дочірнє підприємство "Моментум Юкрейн" (код ЄДРПОУ 30336543) зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Полтавської міської ради 06.11.2000 року (свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 711543). Відповідач є платником податку та взятий на податковий облік в Державній податковій інспекції у м. Полтаві 09.03.1999 року за № 4429, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією довідки № 2977 від 05.12.2006 року.
Згідно із даними Державної податкової інспекції в м. Полтаві за відповідачем рахується (з урахуванням переплати) заборгованість з податку на прибуток в розмірі 840 грн, з комунального податку в сумі 680 грн. Дана заборгованість в добровільному порядку відповідачем не сплачена.
Судом встановлено, що заборгованість відповідача з податку на прибуток виникла у звязку із наступними обставинами.
Працівниками Державної податкової інспекції в м. Полтаві 03.06.2009 року проведено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності подання Дочірнім підприємством "Моментум Юкрейн" податкової звітності з податку на прибуток за І квартал 2009 року, за результатами якої складено акт № 790/15-1391/30336543 від 03.06.2009 року.
На підставі зазначеного акту перевірки, яким зафіксовано порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", п. 16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", винесено податкове повідомлення рішення № 0007501501/0 від 17.06.2009 року, яким визначено податкове зобовязання з податку на прибуток в сумі 170 грн 00 коп.
Також, 28.08.2009 року працівниками Державної податкової інспекції в м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності подання відповідачем податкової звітності з податку на І півріччя 2009 року, за результатами якої складено акт № 1059/15-139/30336543 від 28.08.2009 року.
На підставі зазначеного акту, яким зафіксовано порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", винесено податкове повідомлення рішення № 0013221501/0 від 03.11.2009 року, яким визначено податкове зобовязання з податку на прибуток в розмірі 170 грн 00 коп.
Крім того, 26.05.2010 року працівниками Державної податкової інспекції в м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності подання відповідачем податкової звітності з податку за 9 місяців 2009 року, за 2009 рік та за 1 квартал 2010 року за результатами якої складено акт № 5020/15-01/30336543 від 26.05.2010 року.
На підставі зазначеного акту, яким зафіксовано порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", винесено податкове повідомлення рішення № 0004521501/0 від 10.06.2010 року, яким визначено податкове зобовязання з податку на прибуток на суму 510 грн 00 коп.
Податкове повідомлення-рішення № 0007501501/0 від 17.06.2009 Полтавської дирекції року вручено Дочірньому підприємству "Моментум Юкрейн" 20.06.2009 року, що підтверджується листом Поштамт - Центру поштового зв`язку №1 Полтавської дирекції УДППЗ "Укрпошта" від 20.08.2009 року № 637.
Податкові повідомлення-рішення № 0013221501/0 від 03.11.2009 року, № 0004521501/0 від 10.06.2010 року направлялися на адресу відповідача засобами поштового зв'язку, проте, повернулись у зв`язку з відсутністю підприємства за адресою, у зв'язку з чим було складені акт № 1493 від 10.11.2009 року, акт № 568 від 23.06.2010 року відповідно про повернення направлених податкових повідомлень-рішень рекомендованими листами з повідомленням про вручення.
Згідно пп. 6.2.4 п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до п. 4.9. Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин), якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, то працівник структурного підрозділу, у якому складено таке податкове повідомлення, на підставі інформації від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, у день надходження до податкового органу такої інформації оформляє відповідний акт, у якому вказує причину, яка призвела до неможливості вручення податкового повідомлення. Зазначений акт долучається до справи платника податків. У той самий день структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), установленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.
З огляду на викладене вищезазначені податкові повідомлення-рішення вважаються врученими з дати розміщення їх на дошці податкових оголошень.
Доказів на підтвердження факту оскарження вказаних повідомлень-рішень у встановленому законом порядку суду не надано, у зв'язку з чим визначені ними суми податкових зобов'язань вважаються узгодженими.
Разом з тим, із облікової картки платника Дочірнього підприємства "Моментум Юкрейн" вбачається, що сума податкового зобов'язання з податку на прибуток, визначена податковими повідомленнями-рішеннями, не була погашена відповідачем у встановлений Законом строк, тому несплачена узгоджена сума податкового зобов'язання з податку на прибуток з урахуванням наявної у відповідача переплати становить 840 грн.
Згідно з п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, сума несплаченого відповідачем зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 840 грн є податковим боргом.
Відносно заборгованості відповідача із комунального податку, судом встановлено наступне.
На підставі проведеної 29.03.2010 року невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності подання відповідачем податкового розрахунку комунального податку за 1-4 квартали 2009 року складено акт № 02451-1505/30336543 від 29.03.2010 року, яким зафіксовано порушення відповідачем п. 2.5 Положення про комунальний податок, затвердженого рішенням сьомої сесії Полтавської міської ради п'ятого скликання від 12.09.2006 року. Податковим повідомленням-рішенням Державної податкової інспекції в м. Полтаві № 0002301505/0 від 29.03.2010 року відповідачу визначено податкове зобовязання з комунального податку в сумі 680 грн 00 коп.
Податкове повідомлення-рішення № 0002301505/0 від 29.03.2010 року направлено на адресу відповідача засобами поштового зв'язку та отримано ним 31.01.2010 року, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією повідомлення про вручення поштового відправлення.
Доказів на підтвердження факту оскарження зазначеного повідомлення-рішення у встановленому законом порядку суду не надано, у зв'язку з чим визначена ним сума податкового зобов'язання вважається узгодженою.
Разом з тим, із облікової картки відповідача вбачається, що сума податкового зобов'язання з комунального податку, визначена вищевказаним податковим повідомленням-рішенням, не була погашена відповідачем у встановлений Законом строк, тому несплачена узгоджена сума податкового зобов'язання з комунального податку становить 680 грн.
Згідно з п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, сума несплаченого відповідачем зобов'язання з комунального податку в розмірі 680 грн. є податковим боргом.
Згідно з п. 6.2.1 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами " №2181-ІІІ від 21.12.2000 року у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На виконання ст. 6 зазначеного Закону Державною податковою інспекцією в м. Полтаві винесено першу податкову вимогу № 1/1313 від 18 вересня 2009 року та другу податкову вимогу № 2/1733 від 18 грудня 2009 року. Перша податкова вимога № 1/1313 від 18 вересня 2009 року розміщена на дошці податкових оголошень, про що складений акт від 17.11.2009 року №1, друга податкова вимога № 2/1733 від 18 грудня 2009 року отримана представником відповідача 10.02.2010 року, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповідно до пп. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові вимоги вважаються врученими відповідачу.
Згідно п. 1 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та п. 1.16 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (в редакції, яка діяла на момент подання позову) державна податкова інспекція в межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати в бюджет податків і зборів та інших платежів, та згідно п. 11 ст.10 вищезгаданого закону, на ДПІ покладено виконання таких функцій, як подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно ж п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, при цьому відповідно до п.1.7 ст. 1 Закону активами платника податків являються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать платнику за правом власності або повного господарського відання.
Враховуючи вищевикладене, позивач правомірно звернувся до суду про стягнення податкового боргу.
Таким чином, беручи до уваги вищевикладені обставини, суд вважає, що позовні вимоги Державної податкової інспекціїв м. Полтаві до Дочірнього підприємства "Моментум Юкрейн" про стягнення податкового боргу в сумі 1520 грн обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 4, 5, 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Дочірнього підприємства "Моментум Юкрейн" про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з Дочірнього підприємства "Моментум Юкрейн" (код ЄДРПОУ 30336543) на користь Державної податкової інспекції у м. Полтаві податковий борг:
з комунального податку на р/р 33216828700005, код бюджетної класифікації платежу 5316010200, одержувач УДК у м. Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувач ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019 в розмірі 680 грн (шістсот вісімдесят гривень);
з податку на прибуток на р/р 31115009700002, код бюджетної класифікації платежу 11021000 в Державний бюджет, одержувач ВДК у м. Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувач УДК у Полтавській області, МФО 831019 в розмірі 840 грн (вісімсот сорок гривень).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 31 січня 2011 року.
СуддяМ.В. Довгопол