Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 січня 2011 р. № 2а-10528/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі судді Костіва М.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова до приватного підприємства «Фірма Раритет»про припинення юридичної особи,
в с т а н о в и в:
Державна податкова інспекція у Сихівському районі м. Львова звернулася до адміністративного суду з позовом про припинення юридичної особи - приватного підприємства «Фірма Раритет».
Відповідно до вимог ч.1 п.3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо припинення за зверненням суб’єкта владних повноважень юридичних осіб чи фізичних осіб –підприємців у випадках, передбачених законом.
Ухвалою 15 листопада 2010 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі. Копію ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі разом з витягом про процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 49, 51 КАС України, копією позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу було надіслано рекомендованою кореспонденцією до приватного підприємства «Фірма Раритет»за наявною у матеріалах справи адресою. Проте кореспонденція суду повернулась з відміткою пошти за закінченням терміну зберігання. Відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає Відповідача належним чином повідомленим про дату, час і місце проведення судового засідання.
Однак відповідач в зазначений в ухвалі строк заперечень на адміністративний позов не подав.
Відтак, суддя розглядає адміністративну справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши подані документи і матеріали, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд виходив з наступного.
Контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов’язаних з обчисленням податків, інших платежів відповідно до п.3 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» покладено на податкову інспекцію.
Органи Державної податкової служби у межах своєї компетенції та у встановленому законами порядку мають право звертатися до судових органів із заявою про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності - п.17 ст.11 цього ж Закону.
Відповідач –приватне підприємство «Фірма Раритет»як юридична особа зареєстроване Департаментом економічної політики та ресурсів Львівської міської ради 26.05.1997 року №4-7-Г. Взяте на облік в ДПІ в Сихівському районі 29.05.1997 року за №4964, з присвоєнням ідентифікаційного номеру –22422471, що підтверджується Довідкою №1662 від 18.10.2010 року.
Відповідно до Довідки №11836/19-036 від 03.09.2010 року відповідач заборгованості перед бюджетом по податках та платежах не має.
Згідно п.2, п.3 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням та сплатою податків та зборів (обов’язкових платежів), а також сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Згідно з Актом №276 від 18.10.2010 року відповідач не подавав податкову звітність з 01.01.2009 року, у зв‘язку з чим порушує вимоги ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»№344/97-ВР від 22.03.1997 року, з наступними змінами та доповненнями, п. п.9.1.2., п.9.1. ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” від 25.06.1991 року, з наступними змінами та доповненнями, щодо обов‘язків платника податків і зборів подавати податковому органу декларації, бухгалтерську звітність та інші документи й відомості, пов‘язані з обчисленням і сплатою податків і зборів.
Відповідно до вимог ч.2 ст.38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” однією з підстав для постановлення судом рішення щодо припинення юридичної особи є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідачем не представлено суду доказів подання до органів державної податкової інспекції документів податкової звітності згідно з законодавством.
Згідно з ч. 5 ст. 38 вищевказаного Закону суд в рішенні щодо припинення юридичної особи у зв’язку з її ліквідацією, призначає комісію з припинення (ліквідаційну комісію) та встановлює строки і порядок її роботи. Державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про призначення комісії з припинення (ліквідаційної комісії) не пізніше наступного робочого дня з дати надходження відповідного рішення.
Однак, враховуючи те, що позивач в позовній заяві не ставить вимоги про призначення ліквідаційної комісії та не представив суду кандидатур, які б входили до складу даної комісії, суд, з врахуванням положень ст. 19 Конституції України, не має правових підстав зобов’язувати будь-яких осіб виконувати обов’язки членів ліквідаційної комісії.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 3, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог і вважає, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 86, 87, 94, 158, 160, 162, 163, 167, 183-2 КАС України, суд
постановив:
Позов задовольнити.
Припинити юридичну особу –приватне підприємство «Фірма Раритет»(місцезнаходження: м. Львів, пр. Червоної калини 113, ідентифікаційний код 22422471).
Копії постанови надіслати сторонам, державному реєстратору.
Зобов’язати відповідачавиконати постанову негайно.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Костів М.В.