Постанова № 13575203, 17.01.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.01.2011
Номер справи
2а-10876/10/1370
Номер документу
13575203
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 січня 2011 р. № 2а-10876/10/1370

16 год. 25 хв.

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Коморного О.І.,

при секретарі - Романчук Л.В.,

від

прокуратуриЛящук Т.І.

від позивачане прибув

від відповідачане прибув

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Прокурор Галицького району м.Львова в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Західному регіоні

до МКП "Жидачівське управління будинками"

пропро стягнення штрафу ,

Обставини справи.

Прокурор Галицького району м. Львова звернувся до суду в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Західному регіоні з позовом про стягнення штрафу з відповідача, міського комунального підприємства «Жидачівське управління будинками», в розмірі 3009 грн. до державного бюджету.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивачем у результаті проведеної перевірки з приводу усунення порушень законодавства про електроенергетику встановлено невиконання припису, за що на відповідача накладено штраф в розмірі 3009 грн.

Представник прокуратури позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві, просить позов задовольнити.

Представник позивача не прибув, про час та місце проведення розгляду справи повідомлявся належним чином.

Відповідач у судове засідання не прибув, про час та місце проведення розгляду справи повідомлений належним чином.

Справа вирішується відповідно до вимог ч.6 ст.71 КАС України, на основі наявних в ній доказів.

Суд заслухав пояснення представника позивача, повно, всебічно та обєктивно оцінив подані докази у їх сукупності та

в с т а н о в и в:

Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Львівській області 26.01.2009 року при позаплановій перевірці виконання вимог припису №23/04-257 від 15.08.2008 року винесено розпорядження №23/04-725 від 26 січня 2009 року, відповідно до якого, керівнику МКП «Жидачівське управління будинками»приписано вжити заходи щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства, що наведені у приписі, при цьому план заходів щодо виконання розпорядження необхідно було подати до 15.02.2009р., а про виконання припису в цілому повідомити позивача до 26.04.2009р.

Відповідно до акту перевірки №204-582 від 10.11.2009р., підписаного відповідачем, встановлено неповне невиконання вимог вищезазначеного розпорядження, і, як наслідок, відповідачем 23.11.2009 року винесено постанову №103 про накладення на відповідача штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання в розмірі 3009 грн. постанову надіслано відповідачу 24.11.2009 року рекомендованим листом.

Згідно ст. 9 Закону України «Про електроенергетику»від 16.10.1997 р. № 575/97-ВР державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.

Згідно з ч.7 ст.7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», на підставі акта, який складено за результатами здійснення планового заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, протягом п'яти робочих днів з дня завершення заходу складається припис, розпорядження або інший розпорядчий документ про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Припис, відповідно до ч.8 ст.7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»- обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.

Абзац 4 ч. 5 ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" встановлює, що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень нормативно-правових актів.

Відповідно до ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" , споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.

Згідно п.2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1312 від 21.07.1999 р. штрафи за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання накладаються на суб'єктів господарювання, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.

У встановлений чинним законодавством України строк припис №23/04-257 від 15.08.2008 року, №23/04-725 від 26 січня 2009 року та постанова про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику від 23.11.2009 року № 103 відповідачем не оскаржені, штраф у добровільному порядку не сплачений. Докази протилежного в матеріалах справи відсутні.

За таких підстав, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 7-14, 50, 71, 86, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з міського комунального підприємства «Жидачівське управління будинками»(Львівська обл., м. Жидачів, вул. Кобзарева, 9 код ЄДРПОУ 05452497) до державного бюджету заборгованість в розмірі 3009 (три тисячі девять) грн.

3.Судові витрати з сторін не стягуються.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Повний текст постанови складено та підписано 21.01.2011 р. о 09:00 год.

Суддя Коморний О.І.