Постанова № 13574086, 28.01.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.01.2011
Номер справи
2а-10179/10/0470
Номер документу
13574086
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2010 р. Справа № 2а-10179/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Врони О. В. при секретаріМанько К.А. за участю: представника позивача Левашова О.Л. представника відповідача Литвин В.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області до Васильківського районного відділу Головного управління МНС України в Дніпропетровській області про зобов"язання вчинити певні дії, - ВСТАНОВИВ: До суду надійшов адміністративний позов Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області, в якому позивач просить (з урахуванням уточнення згідно заяви від 13.10.2010 року № 04-25-03-17/10640) зобов'язати Васильківський районний відділ Головного управління МНС України в Дніпропетровській області виконати вимогу Контрольно-ревізійного управління в Васильківському районі від 14.04.2010 року №04/278, а саме відшкодувати недоотримані установою грошові кошти в сумі 1.559,78 грн. через заниження тарифів на надання платних послуг шляхом укладання додаткових угод із замовниками, які мали договірні відносини з Васильківським РВ ГУ МНС України в Дніпропетровській області у періоді, що підлягав ревізії та виставити відповідно до додаткових угод рахунки на оплату послуг у розмірі 20% від загальної раніше наданої послуги. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Васильківським районним відділом Головного управління МНС України в Дніпропетровській області внаслідок порушення вимог п. 1 постанови КМУ від 31.05.2006 року №774 «Про затвердження тарифів на проведення органом державного пожежного нагляду оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, обєкта, приміщення та проектно-кошторисної документації, затвердження якої не потребує висновку комплексної державної експертизи» та спільного наказу МНС України від 25.07.2006 року № 476/724/251 «Про затвердження Тарифів на виконання платних послуг, які можуть надаватися підрозділами Державної пожежної охорони МНС України, і Порядку внесення субєктами господарювання та фізичними особами плати за надання платних послуг підрозділами Державної пожежної охорони МНС України» недоотримано коштів в сумі 2.079,80 грн. через зменшення тарифу на надання платних послуг на суму податку на додану вартість. Однак, в ході судового розгляду у звязку з часткової сплатою відповідачем сум зобовязання позивач змінив позовні вимоги та просив зобовязати відповідача сплатити лише 1.559,78 грн. Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, заслухавши представників сторін, суд вважає необхідним відмовити в задоволенні позову з наступних підстав.

Відповідно до п. 2.9 Плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ на 1 квартал 2010 року проведено ревізію використання бюджетних коштів, виділених для забезпечення діяльності сил цивільного захисту в установах, організаціях, що належать до сфери Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від Чорнобильської катастрофи Васильківського районного відділу Головного управління МНС України в Дніпропетровській області за 2007-2009 роки.

Згідно акту ревізії від 26.03.2010 року № 310-19/6 ревізією повноти надходжень від надання платних послуг встановлено недоотримання Васильківським районним відділом Головного управління МНС України в Дніпропетровській області коштів в сумі 2.079,80 грн. внаслідок зменшення тарифу на надання платних послуг на суму податку на додану вартість, що є порушенням вимог п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2006 року №774 «Про затвердження тарифів на проведення органом державного пожежного нагляду оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, обєкта, приміщення та проектно-кошторисної документації, затвердження якої не потребує висновку комплексної державної експертизи» та спільного наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від Чорнобильської катастрофи, Міністерства фінансів України та Міністерства економіки України від 25.07.2006 року № 476/724/251 «Про затвердження Тарифів на виконання платних послуг, які можуть надаватися підрозділами Державної пожежної охорони МНС України, і Порядку внесення субєктами господарювання та фізичними особами плати за надання платних послуг підрозділами Державної пожежної охорони МНС України» та призвело до зниження доходів у звітності ф4-1д «Звіт про надходження і використання коштів, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами» за 2008 рік 1.252,46 грн., за 2009 рік на суму 824,34 грн. та у ф1 «Баланс» рядку 461 «Доходи за коштами, отриманими як плата за послуги» за 2008 рік та 2009 рік на вищевказані суми відповідно.

Контрольно-ревізійним відділом в Васильківському районі, на виконання п. 7 ст. 10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" направлено відповідачу вимогу від 14.04.2010 року № 04/278 про усунення порушень, виявлених в ході ревізії використання бюджетних коштів, виділених для забезпечення діяльності сил цивільного захисту в Міністерстві України з питань надзвичайних ситуацій та у справах населення від наслідків Чорнобильської катастрофи у Васильківському РВ ГУ МНС України в Дніпропетровській області.

В ході судового розгляду у звязку з часткової сплатою відповідачем сум зобовязання позивач заявою від 13.10.2010 року № 04-25-03-17/10640 змінив позовні вимоги та просив зобовязати відповідача відшкодувати недоотримані установою грошові кошти в сумі 1.559,78 грн. через заниження тарифів на надання платних послуг шляхом укладання додаткових угод із замовниками, які мали договірні відносини з Васильківським РВ ГУ МНС України в Дніпропетровській області у періоді, що підлягав ревізії та виставити відповідно до додаткових угод рахунки на оплату послуг у розмірі 20% від загальної раніше наданої послуги.

Проте, згідно довідки Покровської міжрайонної державної податкової інспекції від 16 листопада 2010 року Васильківський районний відділ Головного управління МНС України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 08796607) не є платником податку на додану вартість та не несе обовязки визначені Законом України «Про податок на додану вартість».

Таким чином, не підлягають задоволенню вимоги Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області щодо зобовязання Васильківського районного відділу Головного управління МНС України в Дніпропетровській області відшкодувати недоотримані відповідачем грошові кошти в сумі 1.559,78 грн. через заниження тарифів на надання платних послуг на суму податку на додану вартість.

У звязку з вищенаведеним суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні позову Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області до Васильківського районного відділу Головного управління МНС України в Дніпропетровській області про зобовязання вчинити певні дії.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області до Васильківського районного відділу Головного управління МНС України в Дніпропетровській області про зобовязання вчинити певні дії відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Текст постанови в повному обсязі складений 14.12.2010 року.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Врона