ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2010 року справа № 2а-16 43/09/0970
м.Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Басай О.В.
при секретарі Пятковській М.В.
з участю представників сторін:
позивача Раковецька Л.В.;
відповідача не з»явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Першого заступника прокурора Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Івано-Франківського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до відповідача: ВАТ «Івано-Франківське пусконалагоджувальне управління»
про стягнення штрафу в розмірі 3400 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Перший заступник прокурора Івано-Франківської області звернувся в суд із адміністративним позовом в інтересах держави в особі Івано-Франківського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до ВАТ «Івано-Франківське пусконалагоджувальне управління» про стягнення штрафу в розмірі 3400 грн.
Представник позивача в судовому засіданні пред'явлений позов підтримав в повному обсязі з підстав викладених в позовній заяві та пояснив, що відповідачем не подано до Івано-Франківського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярну річну інформацію (річний звіт) за 2007 рік та не розміщено вказану інформацію в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, чим порушено вимоги ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 року №3480-IV та п.3 Розділу VI Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2007 року №97/13364. Згідно ст.9, абз.3 ч.1 ст.11, ст.12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та п.1.3 Розділу XVII "Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій", затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 року №2272 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 12.02.2008 року за №120/14811 на підставі акта про правопорушення на ринку цінних паперів №67-ІФ від 16.09.2008 року, уповноваженою особою винесено постанову №90-ІФ від 26.09.2008 року, якою до відповідача застосовано штраф в сумі 3400,00 грн., за ненадання інформації. Відповідач дану постанову не оскаржив та доказів сплати штрафу не подав. Просить позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, заперечення на адміністративний не направив.
Розглянувши позовну заяву, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, судом встановлено, що Івано-Франківським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 05.09.2008 року винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів №02/1-02/470 якою зобовязано керівника або повноважного представника ВАТ «Івано-Франківське пусконалагоджувальне управління» зявитися для підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів та надання пояснень. Дана постанова направлена відповідачу, що підтверджується реєстром відправлення від 09.09.2008 року (а.с.4,5).
16.09.2008 року уповноваженою особою позивача складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів №67-ІФ згідно якого встановлено, що ВАТ «Івано-Франківське пусконалагоджувальне управління» не подало до Івано-Франківського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярну річну інформацію (річний звіт) за 2007 рік та не розміщено вказану інформацію в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, чим порушено вимоги ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 року №3480-IV та п.3 Розділу VI Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2007 року №97/13364. На підписання вищевказаного акта уповноважена особа відповідача не з»явилася. На підставі акта позивачем прийнято постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 16.09.2008 року та призначено розгляд справи на 26.09.2008 року. Дана постанова та акт №67-ІФ від 16.09.2009 року направлені відповідачу, про що свідчить супровідний лист Івано-Франківського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №02/1-02/497 від 17.09.2008 року та реєстром відправлень від 19.09.2008 року (7,8,9).
Постановою №90-ІФ від 26.09.2008 року до відповідача за неподання інформації застосовано санкцію у вигляді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 3400,00 грн. а суму накладеного штрафу протягом 15 днів з моменту отримання постанови зобовязано перерахувати в доход Державного бюджету.(а. с. 10). Дана постанова направлена відповідачу, що підтверджується супровідним листом Івано-Франківського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №02/1-02/526 від 01.10.2008 року та реєстром відправлень від 02.10.2008 року (а.с.11,12).
Згідно ст. 6 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.
Статтею 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» встановлено, що регулярна інформація про емітента це річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).
Річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Згідно р озділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2007 року №97/13364, е мітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію (далі - річна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу.
Звітним періодом для складання річної інформації є календарний рік. Перший звітний рік новоствореного емітента може бути меншим за 12 місяців, він обчислюється: для акціонерних товариств - з дати державної реєстрації товариства до 31 грудня звітного року включно; для емітентів цінних паперів, крім акцій, - з дня реєстрації випуску до 31 грудня звітного року включно.
Пунктом 7 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" встановлено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Факт вчинення відповідачем правопорушення на ринку цінних паперів, зокрема: неподання річної інформації за 2007 рік до територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та не розміщення вказаної інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії доведено дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: постановою про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 05.09.2008 року (а.с.4) реєстром відправлення від 09.09.2008 року (а.с.5), постановою про розгляд справи про порушення на ринку цінних паперів від 16.09.2008 року (а.с.6), актом про правопорушення на ринку цінних паперів №67-ІФ від 16.09.2009 року (а.с.7), супровідним листом №02/1-02/497 від 17.09.2008 року (а.с.8), реєстром відправлення від 19.09.2008 року (а.с.9). постановою про накладення санкції за порушення на ринку цінних паперів №90 від 26.09.2008 року (а.с.10), реєстром відправлення від 02.10.2008 року (а.с.12) та поясненнями позивача.
Доказів, які б свідчили про сплату штрафних санкцій в розмірі 3400,00 грн., накладених згідно постанови про накладення санкції за порушення на ринку цінних паперів від 26.09.2008 року відповідач суду не подав, постанову не оскаржив.
Згідно статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.ст.158-163, 167, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ВАТ «Івано-Франківське пусконалагоджувальне управління», вул.Галицька, 26, с.Угринів. Тисменицький район, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 00911612 в доход Державного бюджету України на р/р №31112106700486 УДК у Тисменицькому районі, код ОКПО 20567944, банк одержувача ГУДКУ в Івано-Франківській області, МФО банку 836014, код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності банку 101 штраф в сумі 3400,00 грн.
Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.В.Басай
Постанова складена в повному обсязі 25.01.2010 року.