Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 січня 2011 р. № 2а-12426/10/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гулик А.Г., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова до Приватного підприємства «Хопрі»про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, -
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Франківському районі м. Львова (далі ДПІ у Франківському районі м. Львова) звернулася до суду з позовом до Приватного підприємства «Хопрі» (далі ПП «Хопрі»), в якому просить суд стягнути відповідача суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 5600 грн. 00 коп.
Позовні вимоги мотивовані порушенням відповідачем ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 року № 265/95-ВР.
Ухвалою від 22.12.2010 року суддя відкрив скорочене провадження у даній справі, надав відповідачу строк для подання заперечення проти позову або заяви про визнання позову та розяснив наслідки такого неподання.
Суддею встановлено, що позовні вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обовязків третіх осіб.
Суд належним чином виконав обовязок щодо повідомлення відповідача. Проте, поштове відправлення було повернуто на адресу суду, у звязку з відсутністю відповідача за вказаною адресою, а тому, відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України, відповідач вважається належним чином повідомлений про день та час судового розгляду справи.
Таким чином, суддя дійшов висновку про наявність достатніх підстав для розгляду справи в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши надані докази, суддя дійшов висновку, що позов слід задовольнити, виходячи з наступного.
Відповідач ПП «Хопрі», що знаходиться за адресою: 79015, м. Львів, вул. Героїв УПА, буд. 73, зареєстроване державним реєстратором виконавчого комітету Львівської міської ради як юридична особа, ідентифікаційний код 33894521, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, та взяте на облік як платник податків в ДПІ у Франківському районі м. Львова.
Як вбачається з матеріалів справи, ДПІ у м. Львові проведено перевірку господарської одиниці клуб з кафе баром, що розташований за адресою: м. Львів, вул. Тургенєва, буд. 73, субєкта господарської діяльності ПП «Хопрі», з питань дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт від 21.05.2010 року № 022127.
Вказаним вище актом встановлено порушення відповідачем п.п. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: не проведення через реєстратор розрахункових операцій вартість покупки на суму 443 грн. 00 коп. та невидача розрахункового документа; незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів зазначеній в денному звіті реєстратора розрахункових операцій на суму 920 грн. 00 коп.; незабезпечення щоденного друку фіскального звітного чека; незабезпечення збереження фіскального звітного чека, а також порушення порядку використання торгового патенту.
На підставі вказаного акту перевірки, ДПІ у Франківському районі м. Львова прийнято рішення від 31.05.2010 року № 0003172330 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, яким відповідачу визначено суму штрафних санкцій в розмірі 5280 грн. 00 коп. та рішення від 31.05.2010 року № 0003182330/0 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, яким відповідачу визначено суму штрафних санкцій в розмірі 320 грн. 00 коп.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначаються Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 року № 265/95-ВР.
Обовязки субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг передбачені ст. 3 Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 року № 265/95-ВР.
За рішеннями відповідних органів державної податкової служби України за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 року № 265/95-ВР, до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), застосовуються фінансові санкції у розмірах, встановлених ст.ст. 17-24 вказаного Закону.
Таким чином, суд дійшов висновку, що сума податкового боргу відповідача становить 5600 грн. 00 коп., що також підтверджується довідкою ДПІ у Франківському районі м. Львова про суми податкового боргу та обліковою карткою платника податків.
Згідно з ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 року № 265/95-ВР, суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст. 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Як вбачається з наявних в матеріалах справи доказів, сума фінансових санкцій в розмірі 5600 грн. 00 коп. у встановлені строки до бюджету не сплачена, тобто визнається сумою податкового боргу. Відповідачем не представлено суду доказів щодо сплати до бюджету вказаної вище суми податкового боргу.
Враховуючи наведене вище, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог і вважає, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1.Позов задоволити.
2.Стягнути з Приватного підприємства «Хопрі»(місцезнаходження: 79015, м. Львів, вул. Героїв УПА, буд. 73, код ЄДРПОУ 33894521) на користь Державного бюджету суму фінансових санкцій в розмірі 5600 грн. 00 коп. (пять тисяч шістсот гривень).
3.Постанову суду звернути до негайного виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Відповідно до ч. 8 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Повний текст постанови складений та підписаний 06 січня 2011 року.
Суддя Гулик А.Г.