ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2010 року м. Запоріжжя Справа № 2а-9325/10/0870
за позовом: Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Держаної податкової адміністрації України в Запорізькій області, м. Запоріжжя
до: фізичної особи підприємця ОСОБА_1, м. Запоріжжя
про стягнення 26 633,50грн
У складі головуючого судді Нечипуренко О.М.
секретар судового засідання Бриль А.В.
за участі представників сторін:
від позивача - Жмурко Т.І. дов. № 734/9/37-227 від 05.11.2010
від відповідача ОСОБА_3 дов. № 1208 від 04.06.2010
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Держаної податкової адміністрації України в Запорізькій області звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення 26633,50грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Ухвалою суду від 16.11.2010 відкрито провадження у адміністративній справі №2а-9325/10/0870 та призначено до судового розгляду на 30.11.2010. Розгляд справи було відкладено на 14.12.2010. В засіданні 14.12.2010 оголошено перерву до 16.12.2010.
Позивач підтримав заявлені вимоги і просить задовольнити їх у повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог посилається на встановлене перевіркою порушення відповідачем ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами» та вказує, що нараховані у звязку із цим штрафні санкції у розмірі 26633,50 грн. відповідачем не сплачені.
Відповідач проти позову заперечив та вказав на необґрунтованість застосування до нього штрафних санкцій, оскільки, законодавством чітко передбачений обсяг товару який є базою для нарахування штрафних санкцій, а саме: партія товару отримана порушником з метою її реалізації. Тобто не тільки товар який міститься у приміщенні магазину під час перевірки, а й товар який знаходиться за його межами, наприклад на складі, а також товар, який вже був проданий до моменту перевірки. Дану інформацію можна отримати лише за допомогою бухгалтерської документації. Також, у бухгалтерській документації й зазначена ціна партії товару.
Отже, як вважає відповідач, позивачем не було доведено з яких підстав він пропонує стягнути з відповідача на користь держави саме 26633,50 грн. і просить у позові відмовити.
У відповідності до ст.41 КАС України під час судового розгляду адміністративної справи здійснювалось повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: комплексом «Камертон».
У засіданні 16.12.2010, судом, відповідно до ст.160 КАС України, проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Розглянувши та дослідивши наявні матеріали та фактичні обставини справи, суд вважає, позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного:
ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований як фізична особа - підприємець 07.04.2000 р. державним реєстратором виконавчого комітету Запорізької міської ради Запорізької області за адресою : АДРЕСА_1
За відповідачем обліковується заборгованість по штрафним санкціям у розмірі 26633,50 грн. яка виникла з наступного:
25.06.2010р. працівниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області (далі регіональне управління) на підставі направлення № 151 від 25.06.2010 р. проведено перевірку магазину, який знаходиться за адресою.: АДРЕСА_2 та належить приватному підприємцю ОСОБА_1 з питань дотримання вимог Закону України від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі Закон України). За результатами перевірки 25.06.2010р. складено Акт № 124/32/НОМЕР_1.
В ході перевірки встановлено порушення ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами», а саме: факт реалізації однієї пляшки коньяку „Одеський" ємк. 0,25л. за ціною 18 грн. та пачки сигарет „Бонд" без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Зважаючи на виявлене порушення, 29.07.2010р. регіональним управління прийнято рішення № 080602 про застосування фінансових санкцій до ПП ОСОБА_1 у розмірі 26 633 грн. 50 коп.
Дане рішення направлено приватному підприємцю на юридичну адресу, проте відділенням поштового зв'язку воно повернуто до регіонального управління у зв'язку з закінченням терміну зберігання, про що 07.09.2010 р. складено акт, яким прийнято рішення про розміщення рішення про застосування фінансових санкцій на дошці оголошень та вважати днем вручення день його розміщення на дошці оголошень.
Однак, сума штрафних санкцій відповідачем не сплачена у добровільному порядку.
Згідно ст. 17 Закону №481/95-ВР за зазначені порушення передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Рішення про стягнення штрафів, передбачених ч. 2 ст. 17 Закону №481/95-ВР, приймаєються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ратифікованим виноградним, спиртом етиловим ратифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами та іншими органами виконавчої влади у межах їхньої компетенції, визначеної законами України.
Постановою КМ України від 02.06.2003р. № 790 затверджено Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". В пункті 10-му даного Порядку передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Як свідчать матеріали справи, заборгованість по сплаті штрафних санкцій в сумі 26633,50грн., нарахованих згідно рішення від 29.07.2010р. №080602, на момент розгляду справи, в адміністративному та судовому порядку не оскаржена, в установлений законом термін в добровільному порядку сума не погашена.
Проаналізувавши вищезазначені норми законодавства, всебічно розглянувши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до приписів ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст.161-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Держаної податкової адміністрації України в Запорізькій області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення 26 633,50грн задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (інд. номер НОМЕР_1) фінансової санкції в сумі 26 633,50грн (двадцять шість тисяч шістсот тридцять три гривні 50 коп.) на користь державного бюджету Заводського району м. Запоріжжя (на р/р №31119106700004, МФО 813015, ОКПО 34677136, код бюджетної класифікації 21081100 ГУДК у Запорізькій області, одержувач державний бюджет Заводського району м. Запоріжжя). Видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст.160 КАС України оформлена і підписана 27.12.2010
Суддя (підпис) О.М. Нечипуренко