Єдиний державний реєстр судових рішень Cправа № 127/11191/26
Провадження № 1-кс/127/4332/26
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
Іменем України
07 квітня 2026 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участі:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
підозрюваного ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління національної поліції у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_6 , в рамках кримінального провадження № 42024020000000148 внесеного до ЄРДР 31.07.2024, про застосування цілодобового домашнього арешту відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, українець, народився в Житомирській області, Баранівського району, с. Вірне, зареєстрований та проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимий,
який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 325 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий ОСОБА_6 звернулася до суду із вищевказаним клопотанням, яке погоджене з прокурором про застосування цілодобового домашнього арешту відносно підозрюваного ОСОБА_4 ..
Клопотання мотивоване тим, що в провадженні органу досудового розслідування перебувають матеріали кримінального провадження № 42024020000000148 від 31.07.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 325, ч. 4 ст. 191 КК України, в ході розслідування якого у слідства виникла необхідність у застосуванні заходу забезпечення кримінального провадження у вигляду запобіжного заходу.
В ході розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що ТОВ «Еко Нова» (код ЄДРПОУ 38541812, юридична адреса: Житомирська область, м. Баранівка, вул. Івана Франка, 104А) у своїй діяльності керується Статутом, затвердженого Протоколом загальних зборів Учасників ТОВ «Еко Нова» № 16/01 від 16.01.2024.
Статутом передбачено, що основними видами діяльності Товариства є діяльність в екологічній сфері, у сфері управління небезпечними хімічними речовинами та відходами: забезпечення екологічної та техногенної безпеки України; створення, модернізація, реконструкція, пристосування та далі використання виробництва та підприємств за рахунок управління небезпечними хімічними речовинами та небезпечними відходами (далі HXP та HB); розробка, виготовлення та реалізація технологій, технічних рішень, встановлення, обладнання, приладів, комплектуючих виробів, матеріалів, речовин, що забезпечують ефективне поводження з НХР та НВ; збір, транспортування, накопичення, збереження, використання та видалення НХР та НВ та інше.
Відомості про діяльність, які підтримують патентування чи/або ліцензування, можуть здійснюватися Товариством виключно після отримання відповідних патентів та/або ліцензій у порядку, передбаченому чинним законодавством.
Досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_7 , відповідно наказу № 32-О від 13.11.2023 призначений на посаду регіонального менеджера ТОВ «Еко Нова».
Відповідно до посадової інструкції, регіональний менеджер, зокрема здійснює керівництво фінансово-господарською діяльністю підприємства в регіоні (матеріально-технічним забезпеченням, заготівлею та збереженням сировини (відходів), необхідної для утилізації: розрахунками за надання послуг з утилізації (надання послуг, виконані роботи); організує та розвиває систему розподілу в регіонах, здійснює пошук оптових покупців (клієнтів), партнерів (для спільного освоєння регіонального ринку); координує укладання господарських та фінансових договорів з регіональними контрактами та контролює своєчасність та якість виконання договірних зобов`язань; координує розрахунки за наданими відходами (зроблені послуги, виконані роботи) та фінансові потоки (у центральному офісі підприємства, у резерві регіонального підрозділу тощо), роботу з розширення прямих та тривалих господарських зв`язків; забезпечує цільове використання фінансових ресурсів, наданих для роботи в регіонах, готує і представляє звіти про управління підприємством за наступними напрямками: спробує на окремому призначенні послуг, працює і перелік послуг, працює) фінансові та економічні показники діяльності в регіоні: зміна положення підприємства в регіоні після першого виходу на регіональний ринок, тенденції його зміни; координує свою роботу з центральним офісом підприємства (головним підприємством), забезпечує виконання провідних вказівок та розпорядження повноваженнями центрального офісу (головного підприємства).
Регіональний менеджер несе відповідальність за неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов`язків, передбачених посадовою інструкцією, у межах, визначених чинним трудовим законодавством України; за правопорушення, вчинення в процесі виконання своєї діяльності, у межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України; за причинені матеріальні втрати - в межах, визначених трудовим та цивільним законодавством України.
Крім того, відповідно до наказу ТОВ «Еко Нова» № 16-О від 03.07.2023 на посаду бухгалтера товариства по трудовому договору від 04.07.2023 призначено ОСОБА_8 .
Відповідно до посадової інструкції бухгалтера від 04.07.2023 остання веде облік необоротних активів, запасів, коштів, розрахунків та інших активів, власного капіталу та зобов`язань, доходів та витрат за прийнятою на підприємстві формою бухгалтерського обліку з додержанням єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку та з урахуванням особливостей діяльності підприємства й технології оброблення даних; забезпечує повне та достовірне відображення інформації, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, на рахунках бухгалтерського обліку.
Бухгалтер несе відповідальність за неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов`язків, що передбачені посадовою інструкцією, - в межах, визначених чинним законодавством України про працю; за порушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним законодавством України.
Також, наказом ТОВ «Еко Нова» № 31-О від 10.11.2023 на посаду водія товариства призначено ОСОБА_4 .
Останній відповідно до робочої інструкції водія автотранспортного засобу від 13.11.2023, зокрема керує спеціалізованими автомобільним транспортними засобами за різних дорожніх та кліматичних умов з урахуванням будови, технічних можливостей і вимог правил експлуатації закріпленої за ним техніки та обладнання; контролює правильність завантаження, розміщення та кріплення вантажів у кузові. Несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання Водієм автотранспортних засобів посадових обов`язків.
Так, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру фізичних та юридичних осіб ТОВ «Еко Нова» має основний вид діяльності 46.77 Оптова торгівля відходами та брухтом; 49.41 Вантажний автомобільний транспорт; 38.22 Оброблення та видалення небезпечних відходів; 38.32 Відновлення відсортованих відходів; 39.00 Інша діяльність щодо поводження з відходами; 46.49 Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля.
Відповідно до відповіді з Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, у ТОВ «Еко Нова» відсутня ліцензія на поводження з небезпечними відходами та відсутні дозволи на здійснення операцій з оброблення відходів.
Так, згідно з основними положеннями Наказу № 1827, затвердженого від 31.10.2024 «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Порядок управління медичними відходами, у тому числі вимоги щодо безпечності для здоров`я людини під час утворення, збирання, зберігання, перевезення, оброблення таких відходів», медичні відходи - відходи, пов`язані з доглядом за новонародженими, діагностикою, лікуванням чи профілактикою захворювань у людей (далі - відходи); утворювач відходів - заклади охорони здоров`я, фізичні особи - підприємці, які зареєстровані в установленому законом порядку та одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, державні спеціалізовані установи, що здійснюють судово-експертну діяльність та неурядові організації, які здійснюють діяльність у сфері протидії поширенню хвороб, зумовлених ВІЛ.
Відповідно до абзацу третього статті 1 Закону України «Про відходи» небезпечні відходи - відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створювати значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров`я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними. Відповідний клас відходів визначається виробником відходів.
Відповідно до «Порядку класифікації відходів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1102 від 20.10.2023 класифікація відходів проводиться їх утворювачем. Відповідно до коду 18 01 03* Національного переліку відходів, до інфекційно небезпечних відходів належать використанні гострі предмети і медичні вироби, а саме голки, шприци з одягненою голкою, скальпелі, ланцети для забору крові, тощо; медичні вироби забруднені імунобіологічними лікарськими засобами, кров`ю або іншими біологічними рідинами; відходи крові та компоненти крові та інші відповідно до нормативного документу. Під час збирання медичних забороняється руйнувати, розбирати і розрізати інфекційно небезпечні відходи; знімати голку з шприца після його використання; пересипати інфекційно небезпечні медичні відходи.
Відповідно частини 2 до статті 17 Закону України «Про управління відходами» суб`єкти господарювання у сфері управління відходами зобов`язані дотримуватися вимог щодо збирання, перевезення та оброблення відходів, встановлених Законом та іншими нормативно-правовими актами; не допускати змішування відходів, що можуть бути відновлені, з відходами, що не можуть бути відновлені; вести облік відходів, що утворилися у результаті їхньої діяльності чи були отримані від інших суб`єктів господарювання, облік операцій з управління відходами та подавати звітність відповідно до закону; класифікувати свої відходи відповідно до Національного переліку відходів та Порядку класифікації відходів; забезпечувати здійснення операцій з оброблення відходів на об`єктах оброблення відходів; забезпечувати утримання в належному санітарному і технічному стані об`єктів оброблення відходів, забезпечувати дотримання правил техніки безпеки та пожежної безпеки на них; надавати місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, уповноваженим органам виконавчої влади у сфері управління відходами інформацію про відходи та пов`язану з ними діяльність; відшкодовувати шкоду, заподіяну здоров`ю та майну громадян України, навколишньому природному середовищу, підприємствам, установам та організаціям внаслідок порушення встановлених правил управління відходами, відповідно до закону; мати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів; мати ліцензію на здійснення господарської діяльності з управління небезпечними відходами та/або письмову згоду (повідомлення) на транскордонне перевезення небезпечних відходів чи висновок на транскордонне перевезення відходів відповідно до закону; забезпечувати професійну підготовку, підвищення кваліфікації та проведення атестації фахівців у сфері управління відходами; призначати відповідальних осіб у сфері управління відходами; виконувати інші обов`язки, передбачені законом.
Досудовим розслідуванням встановлено, що починаючи з листопада 2024 року, точної дати слідством не встановлено, у регіонального менеджера ТОВ «Еко Нова» ОСОБА_7 , який будучи засуджений 17.06.2025 за порушення санітарних правил та норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням, достовірно обізнаний про порядок здійснення господарської діяльності у сфері поводження з інфекційно небезпечними медичними відходами, з метою отримання прибутку підприємством та збереження клієнтської бази, з числа державних, комунальних та приватних медичних закладів м. Вінниці та Вінницької області, винник злочинний умисел, на здійснення господарської діяльності у сфері поводження з інфекційно небезпечними медичними відходами в порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання інфекційним хворобам.
Усвідомлюючи, що реалізувати розроблений ним злочинний план одноособово неможливо, ОСОБА_7 вступив у попередню змову із бухгалтером ТОВ «Еко Нова» ОСОБА_8 та водієм даного підприємства ОСОБА_4 щодо здійснення протиправної діяльності у сфері поводження з інфекційно небезпечними медичними відходами, кожен з яких здійснював окрему, заздалегідь обумовлену функцію.
В подальшому ОСОБА_7 , реалізовуючи свій злочинний умисел, спільно з ОСОБА_8 та ОСОБА_4 , які обізнані про порядок здійснення господарської діяльності у сфері поводження з інфекційно небезпечними медичними відходами, достовірно знаючи, що у ТОВ «Еко Нова» відсутня ліцензія на здійснення такої діяльності та дозволи на здійснення операцій з оброблення відходів, в порушення вимог Наказу Міністерства охорони здоров`я України № 1827, затвердженого від 31.10.2024 «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Порядок управління медичними відходами, у тому числі вимоги щодо безпечності для здоров`я людини під час утворення, збирання, зберігання, перевезення, оброблення таких відходів», Закону України «Про відходи» організував незаконну діяльність щодо поводження з небезпечними відходами, а саме їх збирання, перевезення та незаконне зберігання.
Зокрема ОСОБА_7 , вів базу контрагентів та здійснював їх додатковий пошук, вів з останніми перемовини про способи та терміни надання послуг із збирання, транспортування та подальшого оброблення інфекційно небезпечних медичних відходів, а також способи проведення розрахунків, вводив в оману працівників закладів охорони здоров`я м. Вінниці та Вінницької області про можливість ведення даної господарської діяльності з інфекційно небезпечними медичними відходами ТОВ «Еко Нова», організовував процес надходження медичних відходів до складського приміщення у м. Вінниці, вул. Липовецька, 2, яке перебуває у власності його матері ОСОБА_9 , залучав сторонніх осіб для здійснення сортування небезпечних медичних відходів, а також неодноразово особисто збирав, транспортував, відвантажував та зберігав інфекційно небезпечних медичних відходів.
Бухгалтер ТОВ «Еко Нова» ОСОБА_8 , з метою приховування протиправної діяльності вказаної групи, здійснювала складання, коригування, надання директору на підпис договорів, рахунків на оплату, актів здачі-приймання медичних відходів, формування актів здачі-приймання робіт (надання послуг), де завуальовано відомості про інфекційну небезпечність медичних відходів, які збирались з медичних закладів м. Вінниці та Вінницької області, ведення електронної бази контрагентів та контроль належного та своєчасного здійснення оплати за надані послуги.
Водій ТОВ «Еко Нова» ОСОБА_4 , використовуючи автомобіль підприємства Reno Master державний номерний знак НОМЕР_1 , маючи досвід транспортування небезпечних вантажів, достеменно знаючи особливості транспортування інфекційно небезпечних медичних відходів, оскільки пройшов відповідне навчання, усвідомлюючи відсутність у нього свідоцтва про допущення до перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ), яке видається РСЦ МВС, у визначений ОСОБА_7 дату та час здійснював збір небезпечних медичних відходів з території державних, комунальних та приватних медичних закладів м. Вінниці та Вінницької області, здійснював їх транспортування до юридичної адреси ТОВ «Еко Нова» (Житомирська область, Звягельський район, м. Баранівка, вул. Івана Франка, 104А).
Так, починаючи з листопада 2024 року по 07.11.2025 року ОСОБА_7 спільно з ОСОБА_4 та ОСОБА_8 , порушуючи вищезазначені правила та норми, встановлені з метою запобігання інфекційним хворобам, здійснили збирання, небезпечних медичних відходів у державних та приватних медичних закладах м. Вінниці та Вінницької області та подальше їх перевезення і зберігання на заздалегідь підготовлених складських приміщеннях, розташованих за юридичною адресою підприємтсва ТОВ «Еко Нова»: Житомирська область, Звягельський район, м. Баранівка, вул. Івана Франка, 104А.
Таким чином, порушення ОСОБА_7 , ОСОБА_4 та ОСОБА_8 вимог Закону України «Про управління відходами»; постанови Кабінету Міністрів України від 05.12.2023 № 1278 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами»; Наказу МОЗ № 1827, затвердженого від 31.10.2024 «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Порядок управління медичними відходами, у тому числі вимоги щодо безпечності для здоров`я людини під час утворення, збирання, зберігання, перевезення, оброблення таких відходів» могло призвести до виникнення та поширення інфекційних хвороб.
Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 325 КК України, тобто у порушенні санітарних правил та норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.
30 березня 2026 року ОСОБА_4 обґрунтовано повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 325 КК України.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України, українець, уродженець Житомирської області, Баранівського району, с. Вірне, зареєстрований та проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимий.
Вина підозрюваного ОСОБА_4 підтверджується зібраними доказами, а саме:
Відповіддю з Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 09.07.2025;
Висновком комплексної судової інженерно-екологічної експертизи та експертизи у галузі інфекційних хвороб №104/26-63 від 23.02.2026;
Протоколами проведення НСРД;
Протоколами допиту свідків;
Протоколами огляду від 23 березня 2026 року;
Іншими матеріалами кримінального провадження в сукупності.
Підозрюваний ОСОБА_4 вчинив нетяжкий злочин, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до 3 років, що зумовлює необхідність обрання останньому міри запобіжного заходу. При цьому існують ризики, передбачені п. п. 3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 Кримінального процесуального кодексу України, що полягає у тому, що підозрюваний ОСОБА_4 може незаконно впливати на свідків, інших підозрюваних, експертів, спеціалістів у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Доведеність вини ОСОБА_4 у вчинені злочину передбаченого ч. 1 ст. 325 КК України, в значній мірі базуватиметься на показах свідків, в тому числі працівників медичних закладів міста Вінниці та Вінницької області, а також на висновку експерта та показах спеціалістів. З огляду на це ОСОБА_10 може намагатиметься здійснювати вплив на свідків, експерта, спеціалістів для викривлення обставин кримінальних правопорушень на власну користь, у зв`язку з тим, що при призначенні покарання за злочин судом може бути застосована міра покарання у виді позбавлення волі на певний строк. Усе це вплине на повноту, всебічність розслідування кримінального провадження, у зв`язку з цим існує ризик, передбачений п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України.
У тому числі, ОСОБА_4 може вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити вчиняти кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, так як ним було вчинено продовжуваний злочин, тому обрання щодо ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, що полягає у забороні залишати житло в якому він проживає за адресою: АДРЕСА_1 , з покладенням на останнього обов`язків.
Окрім того, ОСОБА_4 може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, що може виражатись у затягуванні досудового розслідування шляхом неявки на виклики до слідчого, прокурора або суду.
З огляду на вищевикладене, застосування до ОСОБА_4 більш м`яких запобіжних заходів не забезпечить зменшення ризиків передбачених ст. 177 КПК України та виконання ним своїх процесуальних обов`язків, а тому з метою забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного та виконання ним процесуальних обов`язків, доцільним є застосування щодо нього запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту із покладенням обов`язків передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.
Керуючись ст. 40, 131, 132, 176-178, 181, 184, 194 КПК України, слідчий просила слідчого суддю клопотання задовольнити.
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання слідчого, слідчому судді пояснив, що по кримінальному провадженні існують ризики, що підозрюваний ОСОБА_4 може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, продовжити свою злочинну діяльність, а також перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, тому останньому необхідно обрати саме запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту.
Підозрюваний та його захисник в судовому засіданні заперечили щодо задоволення клопотання слідчого, просили застосувати більш м`який запобіжний захід.
Слідчий суддя, вислухавши учасників судового розгляду, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи наведене, судовий розгляд клопотання здійснювався за фіксації судового процесу технічними засобами.
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходами забезпечення кримінального провадження є запобіжні заходи.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
В даному конкретному випадку слідчим та прокурором не доведено в клопотанні та в судовому засіданні, що вказана ступінь втручання в права та свободи особи можуть виправдати потреби досудового розслідування, а також, що застосування більш м`якого запобіжного заходу не зможе забезпечити виконання підозрюваним процесуальних обов`язків визначених КПК України.
Стаття 177 КПК України, передбачає, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам:
1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;
3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;
4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;
5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Стаття 183 КПК України, передбачає, що тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам.
Відповідно до ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводяться наданні сторонами кримінального провадження докази обставин, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального провадження; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 КПК України, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначених у клопотанні.
Вирішуючи питання про застосування до ОСОБА_4 запобіжного заходу, суд враховує вік та стан здоров`я, сімейний та матеріальний стан, вид діяльності та місце проживання останнього та інші обставини, що мають значення для прийняття відповідного рішення.
Зокрема те, що ОСОБА_4 має постійне місце проживання, раніше не судимий, одружений.
Під час розгляду, з матеріалів клопотання, пояснень прокурора, слідчим суддею не встановлено таких обставин як переховування ОСОБА_4 від органів досудового розслідування, перешкоджання кримінальному провадженню або що йому повідомлено про підозру у вчиненні іншого злочину.
З огляду на наведене вище слідчим суддею встановлено, що запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту відносно підозрюваного ОСОБА_4 є занадто суворим в даному конкретному випадку. Крім того, органом досудового розслідування під час розгляду клопотання не доведено, що застосування більш м`якого запобіжного заходу не зможе виправдати потреби досудового розслідування кримінального провадження.
Разом із тим, враховуючи характер вчиненого кримінального правопорушення, міцність соціальних зв`язків підозрюваного, наявність постійного місця проживання, особу підозрюваного, наслідки кримінального правопорушення, слідчий суддя вважає, що так як ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні не тяжкого кримінального правопорушення, тому з метою попередження можливого його переховування від органів досудового розслідування та/або суду, а також перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином, до останнього слід застосувати запобіжний захід, з покладенням на підозрюваного процесуальних обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України
На підставі викладеного, керуючись ст. 177, 178, 181, 194, 196 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління національної поліції у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_6 , в рамках кримінального провадження № 42024020000000148 внесеного до ЄРДР 31.07.2024, про застосування цілодобового домашнього арешту відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити без задоволення.
Застосувати до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді домашнього арешту в певний період доби, що полягає у забороні залишати житло в якому він проживає, за адресою: АДРЕСА_1 , в період часу з 22:00 год. по 06:00 год., кожної доби.
Ухвала суду про застосування домашнього арешту в певний період доби відносно ОСОБА_4 , діє 54 (п`ятдесят чотири) дні, в межах строку досудового розслідування, тобто до 30 травня 2026 року.
Строк дії ухвали суду визначити до 30 травня 2026 року.
Відповідно до ст. 194 КПК України, покласти на підозрюваного ОСОБА_4 , такі обов`язки:
прибувати за кожною вимогою до органу досудового розслідування, суду;
утримуватися від спілкування з учасниками кримінального провадження чи будь-якими іншими особами, які є у кримінальному провадженні свідками, спеціалістами, експертами;
повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи.
Роз`яснити підозрюваному ОСОБА_4 , що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України, працівники органу внутрішніх справ з метою контролю за його поведінкою, мають право з`являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань.
Ухвалу суду для організації виконання направити начальнику ГУНП у Житомирській області.
Контроль за виконанням ухвали суду покласти на старшого слідчого слідчого управління Головного управління національної поліції у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_6 .
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, однак її оскарження не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя Вінницького міського суду
Вінницької області ОСОБА_11