Постанова № 13546077, 25.01.2011, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.01.2011
Номер справи
2а/2370/64/2011
Номер документу
13546077
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ КУРАЇНИ

25 січня 2011 року Справа № 2а/2370/64/2011

15 год. 20 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Чалої А.С.,

при секретарі Журавлі В.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Черкаси адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі міста Черкаси до комунального підприємства «Черкасиелектротранс»Черкаської міської ради про стягнення боргу по страхових внесках,

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі міста Черкаси звернулося до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з комунального підприємства «Черкасиелектротранс»Черкаської міської ради борг в сумі 402968 грн. 64 коп. (борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за жовтень 2010 року).

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач стверджує, що відповідачем подано розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за жовтень 2010 року. Сума страхових внесків згідно поданих розрахунків становить 428109 грн. 16 коп., з яких 25140 грн. 52 коп. сплачено. В порушення вимог закону відповідач свій обов’язок щодо сплати страхових внесків в повному обсязі не виконує, внаслідок чого за ним станом на 06.01.2011 року обліковується борг зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування в сумі 402 968 грн. 64 коп., яку позивач просить стягнути в судовому порядку.

Представник позивача в судове засідання не прибув, але направив заяву, в якій позовні вимоги підтримує в повному обсязі та розгляд справи просить провести без його участі.

Представник відповідача також в судове засідання не з’явився, надіслав на адресу суду заяву, з якої вбачається, що відповідач борг до Пенсійного фонду визнає, проте відповідну суму боргу підприємство не в змозі сплатити, так як міський виконавчий комітет не перераховує кошти на рахунок відповідача, внаслідок чого утворився борг.

Частина 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглядати справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши подані документи, суд приходить до наступного.

Комунальне підприємство «Черкасиелектротранс»Черкаської міської ради згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців станом на 13.12.2010 року, зареєстрований виконавчим комітетом Черкаської міської ради 27.04.2000 року, ідентифікаційний код 03328675 та зареєстрований в Пенсійному фонді як платник страхових внесків.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»від 26.06.1997 року № 400/97-ВР (далі –«Закон № 400/97-ВР»), збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку визначеному законодавством України.

Частиною 1 статті 1 цього Закону визначено, що платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Спеціальним законом, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування є Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі –«Закон № 1058-IV»).

Статтею 1 Закону № 1058-IV визначено, що страхувальниками є роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Статтею 14 Закону № 1058-IV встановлено, що страхувальниками, відповідно до цього Закону, є роботодавці: зокрема підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які обрали особливий спосіб оподаткування та які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Відповідно до ст. 15 Закону № 1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в ст. 14 цього Закону.

Відповідно до ч. 6 ст. 17 Закону № 1058-IV страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Частиною 2 ст. 20 зазначеного Закону встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальником на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування заробітної плати, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Пунктом 6 ст. 20 Закону № 1058-IV передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Для страхувальників, що мають найманих працівників, базовим звітним періодом є календарний місяць. Згідно ч. 12 ст. 20 вищезазначеного Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Судом встановлено, що відповідачем подано до управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі міста Черкаси розрахунок сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за жовтень 2010 року, із самостійно визначеними розмірами страхових внесків, що підлягають сплаті, строк сплати яких настав 20.11.2010 року.

Згідно вказаного розрахунку відповідач зобов'язаний сплатити до Пенсійного фонду України внески на пенсійне страхування за жовтень 2010 року в сумі 428109 грн. 16 коп., з яких сплачено 25140 грн. 52 коп., залишок склав 402968 грн. 64 коп.

Отже, станом на 06.01.2011 року вказана сума страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у визначені Законом терміни відповідачем повністю сплачена не була.

Частиною 2 ст. 106 Закону № 1058-IV передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною 3 статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

У зв'язку із порушенням відповідачем платіжної дисципліни на його адресу позивачем, на підставі статті 106 Закону № 1058-IV, направлялися вимоги про сплату боргу від 01.12.2010 року № ю-18.

Корінець зазначеної вимоги було направлено відповідачу рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення та отриманий уповноваженою особою відповідача.

Вимоги відповідачем не оплачені та не оскаржені у передбаченому законодавством порядку.

Відповідно до Закону № 1058-IV страхувальник зобов’язаний сплачувати страхові внески своєчасно та в повному обсязі незалежно від його фінансового стану. Невиконання цього обов’язку платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування приводить до неповного формування коштів Пенсійного фонду України і, як наслідок, до несвоєчасних виплат пенсій пенсіонерам, що є порушенням ст. 46 Конституції України, яка гарантує право громадян на забезпечення у разі старості, втрати працездатності, втрати годувальника, в інших випадках передбачених законом.

Оскільки в установлений строк відповідач боргу не сплатив, то відповідно до пп. 3.8 п.3 ст. 106 Закону № 1058-ІV позивач має право вимагати стягнення з відповідача зазначеного боргу в судовому порядку.

За таких обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 17, 86, 94, 159, 162, 163, 254 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з комунального підприємства «Черкасиелектротранс»Черкаської міської ради (18036, м. Черкаси, проспект Хіміків, буд. 82, ідентифікаційний код 03328675) на користь управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі міста Черкаси (18016, м. Черкаси, вул. Героїв Сталінграду, буд. 10, ідентифікаційний код 21366934) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 402 968 (чотириста дві тисячі дев’ятсот шістдесят вісім) грн. 64 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд за правилами, встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.С. Чала