Постанова № 13545404, 04.01.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.01.2011
Номер справи
2а-26735/10/0570
Номер документу
13545404
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 січня 2011 р. справа № 2а-26735/10/0570

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17

час прийняття постанови 17-00 год.

приміщення суду за адресою: м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Чекменьов Г.А., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Ясинуватської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 4405,75 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Ясинуватська обєднана державна податкова інспекція Донецької області звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 4405,75 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначили, що 21.01.2010 року відділом по контролю за розрахунковими операціями ДПА у Донецькій області проведено перевірку щодо контролю за здійсненням субєктами підприємницької діяльності розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу, вимог з регулювання обігу готівки у магазині, що належить відповідачеві, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

В ході перевірки встановлені порушення, а саме:

- порушення п 1,2 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме - проведення розрахункової операції без застосування РРО;

- порушення п. 4 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме - не збереження цілісності пломб РРО;

- порушення п. 6 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме - не збереження на місці розрахунків попередньої КОРО;

- порушення п. 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме - невідповідність сум готівкових коштів денному звіту;

- порушення ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у частині роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими від мінімальних роздрібних цін за алкогольні напої;

- порушення п. 1 ст. 7 Закону України „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності”, а саме - порушення порядку використання торгового патенту, про що був складений акт.

На підставі акту перевірки позивачем були прийняті рішення № 0000272310 від 16 лютого 2010 року про застосування до відповідача штрафних санкцій у сумі 4605,75 грн., № 0000292310 від 16 лютого 2010 року про застосування до відповідача штрафних санкцій у сумі 80 грн., № 0000282310 від 16 лютого 2010 року на суму 1000 грн., але на теперішній час штрафні санкцій сплачені не у повному обсязі.

Просили стягнути з відповідача штрафні (фінансові) санкції за порушення Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» у розмірі 4405,75 грн.

Відповідач отримав копію зазначеної ухвали разом з копією позовної заяви та доданих до неї матеріалів 16.12.2010 р., що підтверджується поштовим повідомленням. Заперечень проти позову у строки, встановлені ч. 3 ст. 183-2 КАС України, відповідач не надав.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважаю, що у даному випадку наявні достатні підстави для прийняття рішення у справі.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрована рішенням виконавчого комітету Ясинуватської міської ради Донецької області 22.01.2007 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи підприємця та перебуває на обліку в Ясинуватській ОДПІ Донецької області (а.с.5).

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Позивач Ясинуватська ОДПІ Донецької області є суб`єктом владних повноважень та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

Судом встановлено, що на підставі ст. 11-1 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” 21.01.2010 року відділом по контролю за розрахунковими операціями ДПА у Донецькій області була проведена перевірка відповідача в межах повноважень, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", Законом України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

За результатами перевірки позивачем було складено акт № 0047/05/99/23/НОМЕР_4 від 22.02.2010 року, яким встановлено наступні порушення відповідачем, а саме:

- порушення п 1,2 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме - проведення розрахункової операції без застосування РРО;

- порушення п. 4 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме - не збереження цілісності пломб РРО;

- порушення п. 6 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме - не збереження на місці розрахунків попередньої КОРО;

- порушення п. 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме - невідповідність сум готівкових коштів денному звіту;

- порушення ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у частині роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими від мінімальних роздрібних цін за алкогольні напої;

- порушення п. 1 ст. 7 Закону України „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності”, а саме - порушення порядку використання торгового патенту.

Відповідно до п.п.1,2,4,6,13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги)

через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або

відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

- забезпечувати цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення;

- забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення;

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно ч. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі вартості проданих товарів.

Згідно ч. 2 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій застосвується фінансова санкція у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ч. 3 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну застосовується фінансова санкція у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідно до абз. 13 ч.2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за оптову або роздрібну торгівлю коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої застосовуються штрафні санкції у розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень.

Відповідно до абз.3 п.1 ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною першою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць.

Позивачем на підставі акту перевірки були прийняті рішення № 0000272310 від 16 лютого 2010 року про застосування до відповідача штрафних санкцій у сумі 4605,75 грн., № 0000292310 від 16 лютого 2010 року про застосування до відповідача штрафних санкцій у сумі 80 грн., № 0000282310 від 16 лютого 2010 року на суму 1000 грн. (а.с.17-19), які були надіслані відповідачу. Вказані вище рішення про застосування штрафних санкцій відповідачем оскаржені не були, та у встановлений законом строк штрафні (фінансові) санкцій не сплачені.

У разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Згідно п. п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства суд приходить до висновку про необхідність стягнення зазначеної суми санкцій з відповідача до Державного бюджету України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167,254 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Задовольнити позов Ясинуватської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 4405,75 грн.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_4) штрафні санкції на загальну суму 4405 (чотири тисячі чотириста пять) грн. 75 коп. на р/р 31118104700097, код платежу 21080928, МФО 834016, ОКПО 34686701, отримувач ВДК м. Ясинувата, банк отримувача ГУДКУ у Донецькій області.

Постанова складена та підписана 04 січня 2011 року.

Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з моменту отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова підлягає виконанню негайно.

Суддя Чекменьов Г.А.