Постанова № 13545397, 11.01.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.01.2011
Номер справи
2а-28465/10/0570
Номер документу
13545397
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 січня 2011 р. справа № 2а-28465/10/0570

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17

час прийняття постанови 17-30 год.

приміщення суду за адресою: м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Чекменьов Г.А., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 4090,00 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Київському районі м. Донецька звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 4090,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначили, що 15.05.2010 року працівниками ДПІ у Київському районі м. Донецька проведено перевірку щодо контролю за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій у інтерактивному клубі, що належить відповідачеві, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2.

В ході перевірки встановлені порушення, а саме:

- порушення п 1,2 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме - не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій на суму 138,90 грн.;

- порушення ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у частині торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії на суму 38,00 грн. та зберігання алкогольних напоїв у місці, не внесеного до Єдиного реєстру, про що був складений акт.

На підставі акту перевірки позивачем були прийняті рішення № 0002952343/16568/10/23-413 від 24.06.2010 року про застосування до відповідача штрафних санкцій у сумі 690 грн., № 0002962343/16569/10/23-413 від 24.06.2010 року про застосування до відповідача штрафних санкцій у сумі 3400 грн., але на теперішній час штрафні санкцій не сплачені.

Просили стягнути з відповідача штрафні (фінансові) санкції за порушення Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у розмірі 4090,00 грн.

Відповідач отримав копію зазначеної ухвали разом з копією позовної заяви та доданих до неї матеріалів 25.12.2010 р., що підтверджується поштовим повідомленням. Заперечень проти позову у строки, встановлені ч. 3 ст. 183-2 КАС України, відповідач не надав.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважаю, що у даному випадку наявні достатні підстави для прийняття рішення у справі.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований рішенням виконавчого комітету Донецької міської ради та перебуває на обліку в ДПІ у Київському районі м. Донецька.

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Позивач ДПІ у Київському районі м. Донецька є суб`єктом владних повноважень та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

Судом встановлено, що на підставі ст. 11-1 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” позивачем 15.05.2010 року була проведена перевірка відповідача в межах повноважень, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та Законом України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

За результатами перевірки ДПІ у Київському районі м. Донецька було складено акт № 0290/05/64/23/НОМЕР_1 від 26.05.2010 року, яким встановлено наступні порушення відповідачем, а саме:

- порушення п 1,2 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме - не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій на суму 138,90 грн.;

- порушення ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у частині торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії на суму 38,00 грн. та зберігання алкогольних напоїв у місці, не внесеного до Єдиного реєстру.

Відповідно до п.п.1,2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Згідно ч.1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі вартості проданих товарів.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за оптову (включаючи імпорт та експорт) і роздрібну торгівлю спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій застосовуються штрафні санкції у розмірі - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень; за зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру застосовуються штрафні санкції у розмірі - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.

У разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Позивачем на підставі акту перевірки були прийняті рішення № 0002952343/16568/10/23-413 від 24.06.2010 року про застосування до відповідача штрафних санкцій у сумі 690 грн., № 0002962343/16569/10/23-413 від 24.06.2010 року про застосування до відповідача штрафних санкцій у сумі 3400 грн. (а.с.11-13). Вказані рішення були направлені відповідачу, але листи були повернути за закінченням терміну зберігання. У звязку із неможливістю вручення ФОП ОСОБА_1 рішень про застосування штрафних санкцій, головним державним податковим ревізором інспектором сектору контролю за розрахунковими операціями управління податкового контролю юридичних осіб Козиревим В.О. було складено відповідний акт від 18.08.2010 року та на дошці податкових оголошень розміщені вищезазначені рішення.

Згідно п. п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Вказані вище рішення про застосування штрафних санкцій відповідачем оскаржені не були, та у встановлений законом строк штрафні (фінансові) санкцій не сплачені.

Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства суд приходить до висновку про необхідність стягнення зазначеної суми санкцій з відповідача до Державного бюджету України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167,254 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Задовольнити позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 4090,00 грн.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) штрафні санкції на загальну суму 4090 (чотири тисяч девяносто) грн. 00 коп. на р/р 3110104700006, код платежу 21080900, в банку ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 34687001, одержувач Державний бюджет Київського району.

Постанова складена та підписана 11 січня 2011 року.

Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з моменту отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова підлягає виконанню негайно.

Суддя Чекменьов Г.А.