ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 січня 2011 р. Справа №2а-13749/10/8/0170
(13:10 год.) м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі Гнатенко І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Совєтського районного центру зайнятості
до Комунального підприємства "Красногвардіський сількомунгосп"
про стягнення
за участю представників сторін:
від позивача - Занозіна М.Б.,
від відповідача - не з'явився.
Суть справи: Совєтський районний центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Красногвардійський сількомунгосп" про стягнення заборгованості до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 424,94 грн.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 28.10.10 р. було відкрито провадження по справі та призначений судовий розгляд.
25.11.10 р. в судовому засіданні представник позивача заявив клопотання про уточнення позовних вимог, а саме збільшення недоїмки зі сплати страхових внесків за період з 01.07.2010 р. по 30.09.2010 р. до 593,61 грн.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про місце, дату та час судового розгляду повідомлений належним чином, рекомендованою кореспонденцією (а.с.39), що повернулася на адресу суду з відміткою про закінчення терміну зберігання (а.с.40). Відповідно до ч. 1 ст. 37 КАС України особа, яка відмовилася одержати повістку, вважається такою, що її повідомлено про дату, час і місце судового засідання.
Враховуючи зазначені обставини, керуючись ст. 128 КАС України, суд вирішив за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство "Красногвардійський сількомунгосп" є юридичною особою, зареєстрованою Совєтською райдержадміністрацією в АР Крим 14.06.2002 року, має ідентифікаційний код 31771928, що підтверджується довідкою відділу статистики (а.с. 30).
Звернувшись до законодавства, що регулює спірні відносини, суд зазначає, що відповідно до п.4 ст. 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на випадок безробіття" № 1533 від 02.03.2000 р. страхувальники - це роботодавці, застраховані особи, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних осіб), які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески., тобто кошти відрахувань на страхування на випадок безробіття, сплачені згідно із законодавством, що діяло до набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 2464 від 08.07.2010 року, кошти єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, спрямовані на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття відповідно до пропорцій, визначених законом.
З матеріалів справи судом встановлено, що КП "Красногвардійський сількомунгосп" зареєстрований як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття з 31.10.2002 року за № 11601707 (а.с. 6).
Пунктом 5.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики 18.12.2000 р. № 339, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 р. за № 30/5221, роботодавець починає сплачувати страхові внески з дня набуття статусу платника страхових внесків до Фонду.
Згідно п. 4.1. Інструкції розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття для роботодавців та застрахованих осіб встановлюється щорічно Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України одночасно із затвердженням Державного бюджету України на поточний рік.
Відповідно до п. 5.3. Інструкції нарахування страхових внесків роботодавців, найманих працівників та військовослужбовців здійснюється щомісяця на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування або які підтверджують нарахування заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, виходячи із розміру страхового внеску, що діє на день нарахування виплат. Згідно п. 5.8. Інструкції підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.
Пунктом 6.7. Інструкції зазначено, що роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (додаток 6), один екземпляр якої подається до центру зайнятості, у якому він перебуває на обліку, до: до 20 (а за рік - 25) числа місяця, наступного за звітним періодом.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття подана розрахункова відомість про нарахування і перерахування страхових внесків за 9 місяців 2009 року з зазначенням суми недоїмки у розмірі 2268,28 грн. (а.с. 8). Крім того, за результатами дослідження наявних у справі доказів, судом встановлено, що у відповідача існує декілька періодів заборгованості зі сплати внесків, за якими була нарахована недоїмка, а саме: за період з 01.01.04 р. по 30.06.2008 р. - у сумі 446,93 грн.; за період з 01.07.2008 р. по 31.12.2009 р. - у сумі 1522,14 грн.; за період з 01.01.2010 р. по 31.03.2010 р. - 1674,67 грн.; за період з 01.04.2010 р. по 30.06.2010 р. - 1843,34 грн.; за період з 01.07.2010 р. по 30.09.2010 р. - 2268,94 грн. Недоїмку за період з 01.04.2010 р. по 30.06.2010 р. у сумі 1843,34 грн. стягнуто судом частинами згідно постанов Окружного адміністративного суду АР Крим від 30.11.2009 року та 11.05.2010 року (а.с. 9, 11-12), залишок суми було сплачено відповідачем добровільно. Відтак сума позовних вимог складає 424,94 грн. згідно розрахунку позовних вимог Совєтського районного державного центру зайнятості до КП "Красногвардійський сількомунгосп" (а.с.15).
25.11.2010 року в судовому засіданні представник позивача надав клопотання про збільшення позовних вимог у зв'язку з допущенням арифметичної помилки при розрахунку позовних вимог. Отже, сума недоїмки за сплати страхових внесків за відповідачем складає 593,61 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи розрахунковими відомостями відповідача за перший та другий квартали 2010 року (а.с. 24-25).
Відповідно до п.8.1. Інструкції роботодавці зобов'язані своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, за що несуть відповідальність у вигляді нарахування сум недоїмки, штрафа та пені (п.9.1.).
Враховуючи зміни в законодавстві на час розгляду справи, слід зазначити, що у зв'язку з набранням чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій (пені та штрафів) центри зайнятості мають право здійснювати перевірки щодо правильності нарахування, своєчасного і повного перерахування та застосовувати фінансові санкції відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності цим Законом (п.7.1.).
Тобто, згідно з вимогами законодавства станом на день розгляду справи з урахуванням збільшення позовних вимог за відповідачем обчислюється заборгованість зі сплати страхових внесків за третій квартал 2010 року у сумі 593,61 грн.
Враховуючи, що відповідач не надав заперечень, що спростовують позовні вимоги, доказів погашення заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття, сум нарахованої недоїмки, суд вважає, що позовні вимоги Совєтського районного центру зайнятості підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 94, 158, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Комунального підприємства "Красногвардійський сількомунгосп" (ЄДРПОУ 31771928, АР Крим 97242, Совєтський район, с. Красногвардійське, вул. 60-річчя Радянської Армії; р/р 26009301320201 ТВБВ № 10011/057 філії КРУ ВАТ "Ощадбанк" МФО 324805) на користь Совєтського районного центру зайнятості (ЄДРПОУ 20708698, АР Крим, 97200, смт. Совєтський, вул. Механізаторів, 1а) суму недоїмки зі сплати страхових внесків за період з 01.07.2010 року по 30.09.2010 року в розмірі 593,61 грн. з перерахуванням на р/р 37170301900290, код платежу 50040100, МФО 824026 ГУ ДКУ в АРК м. Сімферополь.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня її проголошення.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Кушнова А.О.