Постанова № 13541733, 13.01.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.01.2011
Номер справи
2а-28668/10/0570
Номер документу
13541733
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 січня 2011 р. справа № 2а-28668/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Шальєвої В.А.

при секретарі

Хоперія А.В.,

за участю представника позивача Жердєвій Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку по вул. 50 Гвардійської девізії, 17 адміністративну справу за позовом Артемівської обєднаної державної податкової інспекції до Дочірнього підприємства «Центральна районна аптека № 76» Товариства з обмеженою відповідальністю «Сигма Рент» про стягнення штрафних санкцій,

В С Т А Н О В И В:

Артемівська обєднана державна податкова інспекція звернулась до суду з позовом до Дочірнього підприємства «Центральна районна аптека № 76» Товариства з обмеженою відповідальністю «Сигма Рент» про стягнення штрафних санкцій.

В обґрунтування позову зазначає, що Артемівською обєднаною державною податковою інспекцією 24 вересня 2010 року була проведена перевірка відповідача щодо дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимоги з регулювання субєктами обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензії. В ході перевірки встановлено порушення п. 1, 5, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» а саме: проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункової операції, проведення розрахункової операції КОРО та розрахункових книжок, невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

За результатами перевірки складено акт № 168/05/02/23/30335546 від 24.09.2010 року. На підставі вищевказаного акту податковим органом було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001942343 від 30.09.2010 р. на загальну суму 218762,50 грн. Просить стягнути з відповідача штрафні (фінансові) санкції.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, до судового засідання не прибув, про час та розгляд судового розгляду повідомлявся належним чином, але відповідно до довідки Укрпошти, повістку повернуто відправнику у звязку із закінченням терміну зберігання. Згідно ч. 8 ст. 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи та визнав можливим розглянути справу за відсутністю представника відповідача, на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що фізична особа Дочірнє підприємство «Центральна районна аптека № 76» Товариства з обмеженою відповідальністю «Сигма Рент» зареєстровано в якості юридичної особи, що підтверджується довідкою з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 5-7).

Відповідно до п. 1 Прикінцевих положень Податкового кодексу України, цей Кодекс набирає чинності з 1 січня 2011 року.

Пунктом 2 Кодексу визнано такими, що втратили чинність з 1 січня 2011 року, зокрема Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, при прийнятті рішення судом застосовуються норми законів, що діяли на момент правопорушення.

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Позивач Артемівська обєднана державна податкова інспекція є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.

Згідно із ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Позивачем 24 вересня 2010 р. року була проведена перевірка відповідача за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків на товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензії.

За результатами перевірки податковим органом складений акт № 0168/05/02/23/30335546 від 24.09.2010 року (а.с. 13-14), яким встановлено, в тому числі, порушення відповідачем п. 1, 5, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» а саме: проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункової операції, проведення розрахункової операції без застосування КОРО та розрахункових книжок, невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

На підставі висновків акту перевірки податковим органом було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001942343 від 30 вересня 2010 р., яким до відповідача застосовані штрафні санкції в розмірі 218762,50 грн. (а.с. 8).

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримані відповідачем, про що свідчать повідомлення від 14.10.2010 р. (а.с. 19), у адміністративному чи судовому порядках не оскаржено, відомості про його скасування або визнання недійсними в матеріалах справи відсутні.

Відповідно до положення пунктів 1, 5, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;

забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідальність за зазначені порушення передбачені п. 1 ст. 17 цього Закону, у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінсанкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів.

Пунктом 3 ст. 17 Закону передбачено, що у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінсанкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 22 Закону встановлено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Отже, з огляду на вищенаведене, Артемівською обєднаною державною податковою інспекцією правомірно нарахована штрафна (фінансова) санкція на загальну суму 218762,50 грн.

Згідно із статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Оскільки відповідачем у встановлений законом строк штрафні (фінансові) санкцій сплачені у повному обсязі не були, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення з Дочірнього підприємства «Центральна районна аптека № 76» Товариства з обмеженою відповідальністю «Сигма Рент» суми санкцій у розмірі 218762,50 грн. до Державного бюджету України.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем-фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов Артемівської обєднаної державної податкової інспекції до Дочірнього підприємства «Центральна районна аптека № 76» Товариства з обмеженою відповідальністю «Сигма Рент» про стягнення штрафних санкцій задовольнити.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Центральна районна аптека № 76» Товариства з обмеженою відповідальністю «Сигма Рент» на користь державного бюджету (р/р 31112104700015, код платежу 21080900, одержувач державний бюджет м. Артемівська, ЗКПО 34686516, банк одержувача ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016) суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 218762 (двісті вісімнадцять тисяч сімсот шістдесят дві) грн. 50 коп.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання особами, які беруть участь у справі, копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя Шальєва В.А.