Постанова № 135240080, 30.03.2026, Захарівський районний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Фрунзівський районний суд Одеської області)

Дата ухвалення
30.03.2026
Номер справи
517/194/26
Номер документу
135240080
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 517/194/26

Провадження № 3/517/97/2026

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 березня 2026 рокусмт. Захарівка

Суддя Захарівського районного суду Одеської області Гончар І.В., розглянувши об`єднані матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративного правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2, ч.2 ст.173-2, ч.2 ст.173-2 та ч.2 ст.173-2 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

До Захарівського районного суду Одеської області 03.03.2026 від відділення поліції №2 Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області одночасно надійшо чотири протоколи серії ВАД №167069 від 23.02.2026, серії ВАД № 013839 від 23.02.2026, серії ВАВ № 567872 від 23.02.2026 та серії ВАД №013840 від 23.02.2026 та матеріали справ про адміністративне правопорушення відносно гр. ОСОБА_1 , відповідно до яких останій вчинив правопорушення, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 173-2, ч.2 ст.173-2, ч.2 ст.173-2 та ч.2 ст.173-2 КУпАП. Канцелярією суду було заведено дві справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за кваліфікацією дій правопорушника за двома статтями: ч. 1 ст. 173-2, ч.2 ст.173-2, ч.2 ст.173-2 та ч.2 ст.173-2 КУпАП - №517/194/26, №517/195/26, №517/196/26 та №517/197/26. Відповідно до протоколів автоматизованого розподілу справ між суддями вищевказані матеріали справ були передані на розгляд суді Гончар І.В.. Постановою судді від 04.03.2026 вищевказані справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 було об`єднано в одне провадження та присвоєно єдиний номер № 517/194/26. Судом встановлено, що відповідно до протоколу серії ВАД №167069 від 23.02.2026, 23.02.2026 за місцем свого мешкання гр. ОСОБА_1 вчинив відносно своєї дружини домашнє насильство, а саме висловлювався на її адресу нецензурною лайкою, принижував людську гідність, погрожував фізичною розправою та чинив психологічний тиск, чим вчинив правопорушення, відповідальність передбачена за ч.1 ст. 173-2 КУпАП. Відповідно до протоколу серії ВАД №013839 від 23.02.2026, 23.02.2026 за місцем свого мешкання гр. ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство відносно своєї донька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме погрожував фізичною розправою та чинив психологічний тиск, чим вчинив правопорушення, відповідальність передбачена за ч.2 ст. 173-2 КУпАП. Відповідно до протоколу серії ВАВ №567872 від 23.02.2026, 23.02.2026 за місцем свого мешкання гр. ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство відносно свого неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме погрожував фізичною розправою та чинив психологічний тиск, чим вчинив правопорушення, відповідальність передбачена за ч.2 ст. 173-2 КУпАП. Відповідно до протоколу серії ВАД №013840 від 23.02.2026, 23.02.2026 за місцем свого мешкання гр. ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство відносно своєї неповнолітньої доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме погрожував фізичною розправою та чинив психологічний тиск, чим вчинив правопорушення, відповідальність передбачена за ч.2 ст. 173-2 КУпАП. В судове засідання гр. ОСОБА_5 не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Дослідивши матеріали справи та вислухавши пояснення, суд вважає доведену вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2, ч.2 ст.173-2, ч.2 ст.173-2 та ч.2 ст.173-2 КУпАП. Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови. Відповідно до положень КУпАП, обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення. Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Відповідно до санкції ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, за зазначене правопорушення на особу накладається стягнення у вигляді штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до десяти діб. Відповідно до санкції ч. 2 ст. 173-2 КупАП, за зазначене правопорушення на особу накладається стягнення у вигляді штрафу від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до п`ятдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від двох до десяти діб. Крім того, відповідно до статті 39-1 КУпАП, у разі вчинення домашнього насильства чи насильства за ознакою статі суд під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про направлення особи, яка вчинила домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, на проходження програми для таких осіб, передбаченої Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" чи Законом України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків". Так, у п. 10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» визначено, що програма для кривдника - комплекс заходів, що формується на основі результатів оцінки ризиків та спрямований на зміну насильницької поведінки кривдника, формування у нього нової, неагресивної психологічної моделі поведінки у приватних стосунках, відповідального ставлення до своїх вчинків та їх наслідків, у тому числі до виховання дітей, на викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов`язки жінок і чоловіків. Згідно п. 4 ч.1 ст. 24 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» до спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належить направлення кривдника на проходження програм для кривдників. Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути принднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень. При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності, яка застосовується з метою виховання особи, що вчинила правопорушення, у дусі додержання законів України та запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. З урахуванням викладеного суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, у виді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян без проходження корекційної програми відповідно до ст. 39-1 КУпАП. Також, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні у справі про адміністративне правопорушення у разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Керуючись ст.ст. 36, 173-2, 190, 284 КУпАП, ст. 40-1 Закону України «Про судовий збір», суддя -

П О С Т АН О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2, ч.2 ст.173-2, ч.2 ст.173-2 та ч.2 ст.173-2 КУпАП, та піддати стягненню у вигляді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 510 (п`ятсот десять) гривень 00 копійок. Стягнути з ОСОБА_1 на користь ДСА судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок. Реквізити для сплати судового збору - (р/р UA908999980313111256000026001, ЄРДПОУ 37993783, отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106). Згідно ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня винесення постанови, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. У випадку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, накладеного на нього, тобто 1 020,00 грн., що передбачено ст. 308 КУпАП. Постанова може бути оскаржена на протязі десяти днів з дня її отримання до Одеського апеляційного суду. Постанова може бути пред`явлена до виконання на протязі трьох місяців з дня її винесення.

Суддя: Ірина ГОНЧАР