Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-6679/09/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Літвінова А.В.
Суддя-доповідач: Чаку Є.В.
У Х В А Л А
Іменем України
"18" січня 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого: Чаку Є.В.,
Суддів: Хрімлі О.Г., Коротких А.Ю.,
при секретарі: Сесемко А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Енергодар Запорізької області на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 17 березня 2010 року у справі за адміністративним позовом Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»до Державної податкової інспекції у м. Енергодар Запорізької області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення - рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення від 15 травня 2008 року №0000772301/0 на суму 41609,39 грн. про визначення суми податкового зобовязання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 17 березня 2010 року позовні вимоги задоволено.
Не погоджуючись з прийнятою постановою, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить дану постанову скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції зазначив, що оскаржуване податкове повідомлення рішення відповідача є протиправним, відповідачем не доведено правомірність прийнятого ним рішення.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.
ЗУ «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»встановлюється податок з власників деяких наземних і водних транспортних засобів, самохідних машин і механізмів як джерело фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування та проведення природоохоронних заходів на водоймищах.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем проведено планову документальну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, за результатами якої складено довідку №40/41-10/24584661 від 24 січня 2008 року.
В ході перевірки встановлено, що позивачем порушено ст.1, 2, 3 та 6 ЗУ «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів». А саме, позивачем під час розрахунку податку з власників травнспорних засобів та інших самохідних машин і механізмів, замість коду 8704-автомобілі вантажні, було застосовано код 8705- автомобілі спеціального призначення, замість ставки податку в залежності від обєму двигуна 15 грн. 25 грн була застосована ставка податку 5 грн до таких транспортних засобів: M A3 5337 - державний №027 83 HP; M A3 5334 - державний №027 98 HP; МАЗ 501 - державний №43 94 ЗПТ; ГАЗ 3309 - державний №32 83 ЗПТ.
Окрім цього, перевіркою було встановлено, що в період з січня 2005 року по вересень 2007 року включно, під час розрахунку податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів замість коду 8704 - автомобілі вантажні, позивач застосовував код 8703 -автомобілі легкові. Тобто замість ставки податку 15 грн. була застосована ставка податку 4 грн. по наступним транспортним засобам: ЗАЗ 110550 державні № 02 35 ЗПТ; № 24 55 ЗПТ; № 02 33 ЗПТ; № 02 34 ЗПТ; № 160 29 HP; № 28 58 ЗПС; № 24 56 ЗПС; № 24 57 ЗПС; RENAULT ESPACE державні № 25 15 ЗПС; № 25 18 ЗПС; № 25 13 ЗПС; № 25 16 ЗПС; № 25 17 ЗПС; №048 93 HP.
На підставі акту перевірки від 24 січня 2008 року №40/41-10/24584661 відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 15 травня 2008 року №0000772301/0, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у сумі 41 609,39 грн., у тому числі: за основним платежем - 27 739,59 грн., штрафних (фінансових) санкцій - у сумі 13 869,80 грн.
Статтею 1 ЗУ «Про автомобільний транспорт»визначено, що автомобіль - колісний транспортний засіб, який приводиться в рух джерелом енергії, має не менше чотирьох коліс, призначений для руху безрейковими дорогами і використовується для перевезення людей та (чи) вантажів, буксирування транспортних засобів, виконання спеціальних робіт; автомобіль вантажний - автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів; автомобіль легковий - автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння не більше ніж дев'ять з місцем водія включно; вантажні перевезення - перевезення вантажів вантажними автомобілями;транспортний засіб загального призначення - транспортний засіб, не обладнаний спеціальним устаткуванням і призначений для перевезення пасажирів або вантажів (автобус, легковий автомобіль, вантажний автомобіль, причіп, напівпричіп з бортовою платформою відкритого або закритого типу); транспортний засіб спеціалізованого призначення - транспортний засіб, який призначений для перевезення певних категорій пасажирів чи вантажів (автобус для перевезення дітей, інвалідів, пасажирів певних професій, самоскид, цистерна, сідельний тягач, фургон, швидка медична допомога, автомобіль інкасації, ритуальний автомобіль тощо) та має спеціальне обладнання (таксі, броньований, обладнаний спеціальними світловими і звуковими сигнальними пристроями тощо). Згідно ст.19 ЗУ «Про автомобільний транспорт»транспортні засоби за своїм призначенням поділяються на: транспортні засоби загального призначення; транспортні засоби спеціалізованого призначення; транспортні засоби спеціального призначення. Відповідно до свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів автомобілі, наявних в матеріалах справи, MA3 5337, MA3 5334, МАЗ 501, ГАЗ 3309 є паливозаправниками є цистерною та паливоцестерною, що дає підстави вважати, що дані автомобілі мають спеціальне призначення, оскільки можуть виконувати і не транспортні функції. Отже, позивачем при обрахуванні податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин правомірно застосовано код 8705 до даних транспортних засобів. Відповідно до свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів: ЗАЗ 110550 державні № 02 35 ЗПТ; № 24 55 ЗПТ; № 02 33 ЗПТ; № 02 34 ЗПТ; № 160 29 HP; № 28 58 ЗПС; № 24 56 ЗПС; № 24 57 ЗПС та RENAULT ESPACE державні № 25 15 ЗПС; № 25 18 ЗПС; № 25 13 ЗПС; № 25 16 ЗПС; № 25 17 ЗПС; № 048 93 HP усі вони є легковими транспортними засобами. Тому, при розрахунку податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин ставка податку по даним автомобілям має становити 4 грн.
Довідка ТОВ «Виробничо-експертне підприємство «Стандарт- Сервіс»»від 27 грудня 2005 року не є належним доказом того, що дані автомобілі є малотоннажними вантажними автомобілями та судом до уваги не приймається.
У відповідності до вимог ч.2 ст.71 КАС України відповідачем не доведено правомірність прийнятого ним рішення.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та прийняв рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу потрібно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду без змін.
Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Енергодар Запорізької області - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 17 березня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя:
Судді:
Ухвала складене в повному обсязі 21.01.11