Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 грудня 2010 року Справа № 2а-8479/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Твердохліба Р.С.,
за участю
секретаря судового засідання Чукіної А.Ю.
та
представників сторін:
від позивача -не прибув
від відповідача не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську
справу за адміністративним позовом
Держаної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя
до Приватного підприємства «РМА-Консалт»
про стягнення штрафних санкцій з податку на додану вартість у сумі 329,00 грн.,
ВСТАНОВИВ:
10 листопада 2010 року Державна податкова інспекція у Нахімовському районі м. Севастополя звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства «РМА-Консалт» про стягнення штрафних санкцій з податку на додану вартість у розмірі 329,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив таке.
Приватне підприємство «РМА-Консалт» зареєстровано у Стахановській міській раді Луганської області 12.05.2008 та узято на облік платника податків в органах державної податкової служби 14.05.2008 за №01764-08.
02.10.2009 ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя проведена документальна невиїзна перевірка щодо ненадання ПП «РМА-Консалт» податкової декларації з ПДВ за травень 2009 року та несвоєчасного надання податкової декларації з ПДВ за червень 2009 року.
За результатами перевірки було прийнято податкове повідомлення-рішення від 23.10.2009 №0001401520/0 про застосування штрафних санкцій у розмірі 340 грн., яке направлене ПП «РМА-Консалт» 23.10.2009 поштою з повідомленням про вручення, яке було повернуто через неможливість вручення. 02 листопада 2009 року був складений акт №30/15-2 про неможливість вручення рішення, у звязку з чим воно було розміщено на дошці податкових повідомлень, у звязку із чим вважається врученим відповідачу 02.11.009.
У звязку з наявністю переплати у обліковій картці платника у розмірі 11,00 грн. позивач просив стягнути з Приватного підприємства «РМА-Консалт» заборгованість у вигляді штрафних санкцій з податку на додану вартість у сумі 329,00 грн.
У судове засідання представник позивача не зявився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином. Однак на адресу Луганського окружного адміністративного суду повернулось поштове відправлення із судовою повісткою, направлене на адресу відповідача. Згідно довідки форми ф. 20 адресат за зазначеною адресою не проживає. Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до частини 6 статті 71 КАС України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.
Позивач - Державна податкова інспекція у Нахімовському районі м. Севастополя, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України, є суб'єктом владних повноважень, а спори за участю цих органів та юридичних осіб щодо стягнення податкового боргу є публічно - правовими, оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, та відповідають визначенню «адміністративної справи».
Відповідно до статті 11 ЗУ «Про державну податкову службу» № 509 органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: п.1)здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); п.2) здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів; п.11) застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції.
Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі ЗУ №2181) контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону.
Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах
Відповідач Приватне підприємство «РМА-Консалт», код ЄДРПОУ 35885559, зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Стахановської міської ради Луганської області 12.05.2008. Місцезнаходження підприємства: вул. Б. Хмельницького, 19/107, м. Стаханов, Луганська область, 94000. Підприємство перебуває на обліку як платник податків в органах державної податкової служби з 14.05.2008 за № 01764-08 (аркуш справи 8). Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
З матеріалів справи вбачається, що 02 жовтня 2009 року старшим державним податковим інспектором ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя, був складений акт № 1819/10/15-2/35885559 за результатами невїздної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності. Перевіркою було встановлено несвоєчасне надання податкової декларації з ПДВ за червень 2009 року та ненадання податкової декларації з ПДВ за травень 2009 року (аркуш справи 9).
Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.
Відповідно до підпункту пп..5.2.1 п.5 ст.5 Закону № 2181, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.п. 4.2. та 4.3. статті 4 Закону України № 2181, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених п. 5.2.2. вказаного пункту.
Відповідно до п.п 5.4.1 п. 5.4. вищезазначеної статті Закону України узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Як встановлено в судовому засіданні, на час розгляду справи податкова заборгованість у розмірі 329,00 грн., що склалася за відповідачем, не сплачена.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись, Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями), ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «РМА-Консалт» (вул. Б.Хмельницького, 19/107, м. Стаханов, Луганська область, 94000, ЄДРПОУ 35885559, р/р 260053210025201, МФО 384919 філія АБ «Південний» в м. Севастополь) на користь Державного бюджету Нахімовського району м. Севастополя (р/р 31111029700008, МФО 824509, код ОКПО 24035606, код платежу 14010100, банк одержувача УДК у м. Севостополі) штрафні санкції з податку на додану вартість у сумі 329,00 грн. (триста двадцять девять грн.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Відповідно до частини 3 статті 160 КАС України постанова складена у повному обсязі 10 грудня 2010 року.
СуддяР.С. Твердохліб