КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
24 січня 2011 року Справа № 2а-4342/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Могилан С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні о 14-30 год. адміністративну справу
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді
до відповідача: Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №15»
про стягнення заборгованості
за участю:
секретаря судового засідання Канюки І.І.,
представників:
позивача не зявився,
відповідача не зявився;
У відповідності до ч.1 ст.41 КАСУ фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Управління Пенсійного фонду України в м.Кіровограді звернулося з позовом до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №15»про стягнення заборгованості зі збору на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, фінансових санкцій та пені в сумі 42754,97 грн.
В судове засідання представник позивача не зявився, до суду надійшла заява про розгляд справи без його участі (а.с.52).
Представник відповідача в судове засідання не зявився, поштова кореспонденція направлена за адресою зазначеною в позовній заяві та Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України повернулася до суду з відміткою «за вказаною адресою не знаходиться»(а.с.43,50).
У відповідності до ч. 8 ст. 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Згідно ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Дослідивши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
ВСТАНОВИВ:
Згідно ч.1 ст.15 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року №1058-ІV, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники і застраховані особи. У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», страхувальниками та відповідно платниками страхових внесків до Пенсійного фонду є роботодавці, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, обєднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, обєднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи субєкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або договорами цивільно-правового характеру.
Відповідно до ч.3 ст.15 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»страхувальники набувають статусу платників страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду.
В судовому засіданні встановлено, що Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора №15»зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в м.Кіровограді як платник страхових внесків та є страхувальником, відповідно до заяви останнього (а.с.8).
Статтею 1 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»страхові внески кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обовязкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообовязкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
На підставі ч. 3 ст. 18 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»страхові внески є цільовим загальнообовязковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Згідно ч. 4 ст. 20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду.
Відповідно до розрахунків суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за серпень 2010 року (а.с.10) Комунальним підприємством «Житлово-експлуатаційна контора №15»нараховані страхові внески в сумі 12619,08 грн., за вересень 2010 року (а.с.9) 13172,07 грн. Таким чином, відповідачем за вказаний період нараховано страхові внески в загальній сумі 25791,15 грн.
Відповідно до ч.6 ст. 20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону є календарний місяць.
На підставі ч.2 ст.106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно п. п. 2 п. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»за несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, в тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум уразі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Відповідно до п.п.10.1 п.10 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. №21-1, на суми простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків та своєчасно не сплачені фінансові санкції нараховується пеня в розмірі 0,1 % зазначених сум коштів, розрахована за кожний день простроченого платежу, тобто на фактично погашену суму недоїмки.
17 травня 2010 р. рішенням №984 (а.с.13, 14) винесеним начальником управління Пенсійного фонду в м. Кіровограді відносно Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №15»застосовано фінансову санкцію в сумі 2 006,02 грн. та нараховано пеню в сумі 8356,05 грн. за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, які у встановлені строки відповідачем не сплачено.
01 липня 2010 р. рішенням №1468 (а.с.11), винесеним начальником управління Пенсійного фонду в м. Кіровограді, відносно Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №15»застосовано фінансову санкцію в сумі 1171,56 грн. та нараховано пеню в сумі 5430,19 грн. за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, які у встановлені строки відповідачем не сплачено.
На підставі викладеного, враховуючи те, що відповідачем не надано доказів сплати заборгованості, або інших доказів в обґрунтування її відсутності, суд вважає позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді про стягнення 42754,97 грн., такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути із Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №15»код ЄДРПОУ 20658380 (25000, м.Кіровоград, вул.Роднікова, 77) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді заборгованість по страховим внескам, фінансовій санкції та пені в сумі 42754,97 грн. (сорок дві тисячі сімсот пятдесят чотири грн. 97 коп.).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного судуС.В. Могилан