ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
25.01.11Справа №2а-16452/10/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубініній А.В.,
За участю представника позивача-Шиліна В.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості в сумі 574,62 гривень,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку в сумі 574,62 гривень.
В позовній заяві позивач вказує, що станом на 18.11.10 року податковий борг відповідача з єдиного податку складає 574,62 гривень. Зазначену суму боргу з єдиного податку у розмірі 574,62 гривень позивач просить суд стягнути з відповідача.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 20.12.10 року було відкрите провадження в адміністративній справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 20.12.10 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
У судовому засіданні представник позивача підтримав адміністративний позов, просив стягнути податковий борг з єдиного податку в розмірі 574,62 гривень.
У судове засідання відповідач не з`явився, повідомлений належним чином про час і місце судового засідання, що підтверджується поштовим повідомленням, клопотання про розгляд справи за його відсутності не надсилав.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності відповідача.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши доказі по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 5 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№ 2191-ІІІ від 21.12.2000 року, що діяв станом на час звернення позивача до суду, податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з субєктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються субєктами владних повноважень.
Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим є органом виконавчої влади та субєктом владних повноважень.
Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”№ 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.
Пунктом 11 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”від 4 грудня 1990 року N 509-XII, що діяв станом на час звернення позивача до суду, визначено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція в Сімферопольському районі АР Крим уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.
Згідно з ч. 1 ст. 128 Господарського кодексу України громадянин визнається суб`єктом господарювання при здійсненні ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його у якості підприємця без статусу юридичної особи.
Судом встановлено, що 08.08.2007 року ОСОБА_1 зареєстрована у якості субєкта підприємницької діяльності виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_2. ОСОБА_1 взята на облік платника податку, перебуває на обліку в Державнії податковії інспекції в м. Сімферополі АР Крим, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків за № 25266 від 09.08.2007 року.
Таким чином, судом встановлено, що відповідач є субєктом господарювання, платником податків, зобовязаний виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Судом встановлено, що у 2009 році ОСОБА_1, була зареєстрована у якості платника єдиного податку, що підтверджується заявою про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.
Порядок, підстави, строки сплати єдиного податку передбачені Указом Президента України від 03.07.1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва", що діяв на момент утворення боргу та звернення позивача до суду. Згідно з Указом спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для таких суб'єктів малого підприємництва: фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень.
Відповідно до пункту 2 Указу суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Судом встановлено, що за період з 22.09.2009 року по 18.11.2010 року у відповідача утворилася заборгованість зі сплати єдиного податку у розмірі 574,62 гривень. У тому числі станом на
22.09.2009 року в розмірі 200 грн., частково сплачено 25,38 грн.;
20.10.2009 р. 200 грн.;
20.11.2009 р. 200 грн.
Судом встановлено, що станом на 18.11.2010 року податковий борг відповідача за вказаний період складає 574,62 грн. Зазначений факт підтверджується обліковою карткою платника станом на 18.11.2010 року та довідкою про борг станом на 25.01.2011 року.
Судом встановлено, що 26.09.2008 року ДПІ в м. Сімферополі АРК була складена перша податкова вимога № 1/3605 на суму податкового боргу ФОП ОСОБА_1 в розмірі 174,62 гривень.
Ця податкова вимога № 1/3605 була відправлена на адресу ФОП ОСОБА_1 та отримана відповідачем 10.12.2008 року, що підтверджується копією повідомлення про поштове відправлення № 5839900.
Судом встановлено, що 10.01.2009 року ДПІ в м. Сімферополі АРК була складена друга податкова вимога № 2/43, в якій було вказано, що сума податкового боргу ФОП ОСОБА_1 складає 574,62 гривень, та було вказано порядок та місце сплати цього боргу, відповідальність за несплату та міри впливу на боржника.
Ця податкова вимога № 2/43 була відправлена на адресу ФОП ОСОБА_1, але 05.02.2010 року було складено акт № 782/24-1 про неможливість вручення податкової вимоги та розміщено на дошці оголошень ДПІ в м. Сімферополі АР Крим.
Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Приймаючи до уваги, що сума боргу у розмірі 574,62 гривень відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, вона підлягає стягненню з ОСОБА_1, тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
У судовому засіданні, яке відбулося 25.01.2011 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а в повному обсязі постанова складена 26.01.2011 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
2.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід місцевого бюджету м. Сімферополь (р/р 34213379700003 УДК в АР Крим , МФО 824026 в УДК в АРК, ЄРДПОУ 34740405) 574,62 гривень податкового боргу з єдиного податку з фізичних осіб.
3.Копію постанови надіслати сторонам.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Трещова О.Р.