Постанова № 13509616, 25.08.2010, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.08.2010
Номер справи
2а-2863/10/1770
Номер документу
13509616
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-2863/10/1770

25 серпня 2010 року 12год. 20хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Юрчука М.І. за участю секретаря судового засідання Минько Н.З. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі: позивача: представник Костюкович С.І.

відповідача: представник Тинко О.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Виробничого комунального підприємства "Зарічне"

доДубровицької міжрайонної державної податкової інспекції

про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень В С Т А Н О В И В :

Позивач виробниче комунальне підприємство "Зарічне" - звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду, залучивши відповідачем у справі Дубровицьку міжрайонну державну податкову інспекцію з позовом про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень, які були прийняті Зарічненським відділенням відповідача: від 14.06.2010р. № 0000311551/0 про застосування до позивача штрафу в сумі 2301,53 грн. за порушення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання із сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 4603,04 грн. із затримкою на 272 календарних дні; від 14.06.2010р. № 0000321551/0 про застосування до позивача штрафу в сумі 126,15 грн. за порушення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання із сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 630,74 грн. із затримкою на 87 календарних дні; від 14.06.2010р. №0000141600/0 про застосування до позивача штрафу в сумі 14 196,19 грн. за порушення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання із сплати податку на добавлену вартість в сумі 28 392,33 грн. із затримкою на 152 календарних дні; від 14.06.2010р. № 0000141600/0 про застосування до позивача штрафу в сумі 5 610,66 грн. за порушення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання із сплати податку на добавлену вартість із затримкою на 90 календарних дні; від 14.06.2010р. № 0000141600/0 про застосування до позивача штрафу в сумі 139,14 грн. за порушення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання Із сплати податку на добавлену вартість із затримкою на 30 календарних дні.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, зазначає, що 07.06.2010 р. відповідачем проведено невиїзну документальну перевірку щодо своєчасності сплати до бюджету збору за забруднення навколишнього природного середовища (перевірка № 1), за результатами якої 07.06.2010 р. відповідачем складено два акти №33/18-32367501 та №34/18-32367501.

08.06.2010 р. відповідачем проведено невиїзну документальну перевірку щодо своєчасності сплати до бюджету податку на додану вартість (перевірка № 2), за результатами якої 09.06.2010р. відповідачем складено акт № 35/16-32367501.

За наслідками актів перевірки відповідачем 14.06.2010 р. прийнято два податкових повідомлення-рішення про застосування до позивача штрафу, а саме:

Податкове повідомлення-рішення від 14.06.2010 р. № 0000311551/0 про застосування до позивача штрафу в сумі 2 301,53 грн., що становить згідно цього рішення 50 % погашеного позивачем податкового боргу із сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 4603,04грн. із затримкою на 272 календарних дні граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання (рішення ДПІ №1);

Податкове повідомлення-рішення від 14.06.2010 р. № 0000321551/0 про застосування до позивача штрафу в сумі 126,15 грн., що становить згідно цього рішення 20 % погашеного позивачем податкового боргу із сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 630,74 грн. із затримкою на 87 календарних дні граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання (рішення ДПІ №2).

За наслідками перевірки № 2 відповідачем 14.06.2010 р. прийнято три податкових повідомлення-рішення про застосування до позивача штрафу, а саме:

- податкове повідомлення-рішення від 14.06.2010 р. № 0000141600/0 про застосування штрафу в сумі 14 196,19 грн., що становить згідно цього рішення 50 % погашеного Позивачем податкового боргу із сплати податку на добавлену вартість в сумі 28 392,33 грн. із затримкою на 152 календарних дні граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання (рішення ДПІ № 3);

- податкове повідомлення-рішення від 14.06.2010 р. № 0000141600/0 про застосування штрафу в сумі 5 610,66 грн., що становить згідно цього рішення 20 % погашеного Позивачем податкового боргу із сплати податку на добавлену вартість в сумі 28 053,25 грн. із затримкою на 90 календарних дні граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання (рішення ДПІ № 4);

- податкове повідомлення-рішення від 14.06.2010 р. № 0000141600/0 про застосування штрафу в сумі 139,14 грн., що становить згідно цього рішення 10 % погашеного позивачем податкового боргу із сплати податку на добавлену вартість в сумі 1391,41 грн. із затримкою на 30 календарних дні граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання (рішення ДПІ № 5).

Позивач вважає вказані податкові повідомлення-рішення протиправними та такими, що підлягають визнанню судом нечинними з наступних підстав.

Вказує, що зазначені відповідачем в акті №34/18-32367501 відомості не відповідають дійсності. А тому, сума штрафу, застосована до позивача на підставі акту перевірки № 34/18-32367501 ґрунтується на недостовірних відомостях, обрахована в супереч узгодженим податковим зобов'язанням зі сплати зазначеного збору, а тому, рішення ДПІ №1 є протиправним та має бути визнане судом нечинним.

З аналогічних підстав протиправним, на думку позивача, є рішення ДПІ №2, оскільки воно також не ґрунтується на узгодженій сумі зі сплати збору за забруднення за 2009 рік, на підставі поданого відповідачу розрахунку, одержаного ним 18.01.2010 р. за № 763

Позивач вважає, що рішення ДПІ № 3, 4 та 5 від 14.06.2010 р., є протиправними та такими, що підлягають визнанню судом нечинними, оскільки в рішеннях ДПІ № 3, 4 та 5 в рядку «назва податку, збору (обовязкового платежу)», з якого відповідачем встановлено порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання та за яким позивачу необхідно сплатити накладені на нього оскаржуваними рішеннями штрафні санкції зазначено «податок на добавлену вартість». Чинним на сьогодні законодавством, зокрема статтею 14 Закону України «Про систему оподаткування», якою визначено вичерпний перелік загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів), такого виду податку не існує.

Відповідач подав заперечення на адміністративний позов, позовні вимоги заперечує. В заперечення поданого позову зазначає, що підпунктом 5.1 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статі 5 Закону-218 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. Відповідно до підпункту 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 зазначеного Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Законом-2181 визначено граничний строк для погашення узгодженої суми податкового зобов'язання - 10 днів після закінчення граничного строку подання податкової декларації.

Відповідно до пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Таким чином, підпункт 17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" застосування штрафних санкцій ставить у залежність від погашення суми податкового боргу.

У звязку з цим відповідач вважає прийняті податкові повідомлення-рішення законними, в задоволенні позову просить відмовити повністю.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представників сторін дослідивши подані ними письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити частково.

Суд виходив з такого.

07.06.2010 р. Зарічненським відділенням Дубровицької МДПІ проведено невиїзну документальну перевірку щодо своєчасності сплати платежів до бюджету - збору за забруднення навколишнього природного середовища, за результатами якої 07.06.2010 р. складено акти №33/18-32367501 та №34/18-32367501 (далі по тексту судової постанови відповідно Акт 1, Акт 2, а.с.13-14).

Перевіркою встановлено порушення позивачем підпункту 5.3.1 пункту 5.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

08.06.2010 р. Зарічненським відділенням Дубровицької МДПІ проведено невиїзну документальну перевірку щодо своєчасності сплати до бюджету податку на додану вартість за період з 30.11.2009 року по 31.05.2010 року, за результатами якої 09.06.2010р. складено акт № 35/16-32367501 (далі по тексту судової постанови Акт 3, а.с.20).

Перевіркою встановлено порушення позивачем підпункту 5.3.1 пункту 5.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" згідно поданих декларацій по ПДВ за період жовтень 2009 року березень 2010 року позивачем задекларовані суми ПДВ із затримкою.

За наслідками проведених перевірок, на підставі пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковим органом прийнято:

- податкове повідомлення-рішення від 14.06.2010р. №0000311551/0, яким за затримку більше 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання по збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 4603,04 грн. застосовано штраф у розмірі 50 відсотків погашеної суми податкового боргу-2301,53 грн. (а.с.18);

- податкове повідомлення-рішення від 14.06.2010р. № 0000321551/0, яким за затримку від 31 до 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання по збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 630,74 грн. застосовано штраф у розмір двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу, а саме - 126,15грн. (а.с.19);

- податкове повідомлення-рішення від 14.06.2010р. № 0000141600/0, яким за затримку до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання по ПДВ в сумі 1391,41грн. застосовано штраф у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу, а саме - 139,14грн.(а.с.28);

- податкове повідомлення-рішення від 14.06.2010р. № 0000141600/0, яким за затримку від 31 до 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання по ПДВ в сумі 28053 25грн. застосовано штраф у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податковою боргу, а саме -5610,66грн. (а.с.27);

- податкове повідомлення-рішення від 14.06.2010р. №0000141600/0, яким за затримку більше 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану у вартість в сумі 28392,33 грн. застосовано штраф у розмірі 50 відсотків погашеної сумі податкового боргу в сумі 14196,19 грн.(а.с.26).

Щодо позовних вимог про визнання нечинним податкових повідомлень-рішень від 14.06.2010р. №0000311551/0, від 14.06.2010р. № 0000321551/0.

Згідно п. 1 ст. 3 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», основними принципами охорони навколишнього природного середовища є, зокрема, стягнення збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів, компенсація шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Пунктом 14 статті 14 Закону України "Про систему оподаткування" збір за забруднення навколишнього природного середовища включений до переліку обов'язкових загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до статті 44 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" збір за забруднення навколишнього природного середовища встановлюється на основі фактичних обсягів викидів, лімітів скидів забруднюючих речовин в навколишнє природне середовище і розміщення відходів.

Порядок встановлення нормативів збору і стягнення зборів за забруднення навколишнього природного середовища визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно статті 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 року N 303 "Про затвердження Порядку встановлення нормативів зборів за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору" встановлені строк сплати та нормативи сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, а саме за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними та пересувними джерелами забруднення.

Згідно Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, ДПА України від 19 липня 1999 року N 162/379, суб'єктами сплати збору, зокрема, є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, включаючи їх об'єднання, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої територіальної громади.

Відповідно до п.7.1, 7.2 зазначеної Інструкції, платники збору складають податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища і подають його до органу державної податкової служби за місцем податкової реєстрації (місцеперебуванням на податковому обліку в органах державної податкової служби). Базовий податковий (звітний) період збору за забруднення навколишнього природного середовища дорівнює календарному кварталу. Податкові розрахунки збору подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби). Збір сплачується платниками за місцем податкової реєстрації (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби) протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання податкового розрахунку збору, тобто протягом 50 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (п.7.3 Інструкції).

Відповідно до п.п.5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 вказаного Закону, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п. 5.4.1 п.5.4 ст. 5 зазначеного Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею,визнається сумою податкового боргу платника податків.

Тобто, Законом-2181 визначено граничний строк для погашення узгодженої суми податкового зобов'язання - 10 днів після закінчення граничного строку подання податкової декларації.

Відповідно до пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Таким чином, підпункт 17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" застосування штрафних санкцій ставить у залежність від погашення суми податкового боргу.

Актами 1, 2 підтверджується, що перевірці підлягали розрахунки платника по збору за забруднення навколишнього природного середовища:

- за 1 квартал 2009р. по терміну сплати 20.05.2009р. сума збору згідно розрахунку - 994,17 грн. (а.с.10);

- за півріччя 2009р по терміну сплати 19.08.2009р. сума збору згідно розрахунку - 1091,32грн. (а.с.11);

- за 9 місяців 2009р. по терміну сплати 19.11.2009р. сума збору згідно розрахунку - 759 грн. (а.с.12);

- за 2009 рік по терміну сплати 19.02.2010р. сума збору згідно розрахунку - 3324,3 грн.

Дані суми самостійно зазначені позивачем у податкових розрахунках збору за забруднення навколишнього природного середовища, копії яких містяться в матеріалах справи.

З акту перевірки №34/18-32367501 вбачається, що перевірка своєчасності сплати платежів до бюджету базувалась на дослідженні податкових розрахунках збору за забруднення навколишнього природного середовища за 1 квартал 2009р., за півріччя 2009р., за 9 місяців 2009р. та за 2009 рік.

При цьому, згідно додатків до актів перевірки (а.с.15-16), вбачається що при розрахунку штрафних санкцій податковим органом брались до уваги саме суми погашеного податкового боргу задекларовані у раніше поданих податкових розрахунках.

Матеріалами справи підтверджуються факти порушення позивачем строків сплати узгоджених податкових зобовязань по збору за забруднення навколишнього природного середовища.

Відтак, в цій частині позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Щодо позовних вимог про визнання нечинним податкових повідомлень-рішень від 14.06.2010р. № 0000141600/0 (за затримку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання на 30 днів), від 14.06.2010р. № 0000141600/0 (за затримку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання на 90 днів), від 14.06.2010р. № 0000141600/0 (за затримку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання на 152 днів).

По-перше.

Згідно вказаних податкових повідомлень-рішень до позивача застосовано штрафи за порушення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання із сплати податку на добавлену вартість. Причому усім трьом податковим повідомленням-рішенням присвоєно один реєстраційний номер 0000141600.

В розумінні Інструкції про порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 17 березня 2001 р. N 110, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23 березня 2001 р. за N 268/5459 податкове повідомлення-рішення (далі - податкове повідомлення) - це рішення керівника органу державної податкової служби (його заступника) щодо виявленого перевищення (заниження) бюджетного відшкодування або відмови у наданні бюджетного відшкодування, а також обов'язку платника податків:

сплатити нараховану або донараховану суму податкового зобов'язання;

сплатити суми застосованих штрафних (фінансових) санкцій (у тому числі пеню за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності) за порушення податкового законодавства та інших нормативно-правових актів; таке рішення приймається за результатами перевірок платника податків (у т. ч. камеральних);

сплатити суми штрафних санкцій за порушення граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання;

сплатити штраф за самостійне відчуження активів, які перебувають у податковій заставі та потребують обов'язкової попередньої згоди податкового органу на таке відчуження (далі - податкове повідомлення);

Згідно з абз 4. п. 3.2. Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21 червня 2001 р. N 253 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 27 травня 2003 р. N 247), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 6 липня 2001 р. за N 567/5758, у випадках, що зазначені в пункті 3.1 даного Порядку, структурний підрозділ, що здійснює розрахунок суми (донараховує суму) податкового зобов'язання (визначає суму бюджетного відшкодування ПДВ), складає податкове повідомлення за формою згідно з додатком 3 за порушення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання (форма "Ш").

Згідно п. 3.3 вказаного вище Порядку, податкове повідомлення складається на розраховану суму податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій за їх наявності) щодо кожного окремого податку, збору (обов'язкового платежу). Якщо податковий орган здійснив розрахунок сум податкових зобов'язань за декількома податками, то складається відповідна кількість податкових повідомлень. Якщо згідно із законами з питань оподаткування передбачено декілька термінів сплати розрахованого податковим органом податкового зобов'язання, то суми, які необхідно сплатити, та відповідні терміни сплати проставляються в окремих рядках податкового повідомлення.

Пунктом 4.3 Порядку встановлено, що при складанні податкового повідомлення йому присвоюються та вносяться до реєстру податкових повідомлень:

а) до графи 1 порядковий номер за певний рік;

б) до графи 2 дата складання.

Номер податкового повідомлення складається з таких частин:

порядковий номер у межах відділу, який склав податкове повідомлення, - перші 6 цифр номера (тільки для первинного податкового повідомлення);

номер відділу, який склав податкове повідомлення, - наступні 4 цифри номера;

через дріб номер скарги, щодо якої надсилається податкове повідомлення.

Суд не приймає до уваги правову позицію позивача щодо обовязку податкового органу прийняти одне рішення та застосувати один загальний штраф за затримку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, оскільки така позиція не ґрунтується на положеннях чинного законодавства.

Так, відповідно до п.п. 6.1.7. п. 6 Інструкції про порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, повідомлення про застосування штрафів, зазначених у цьому підпункті, складається в залежності від терміну затримки сплати (погашення) узгодженого податкового зобов'язання:

1) при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати (погашення) узгодженої суми податкового зобов'язання, на наступний день після закінчення зазначених 30 календарних днів повідомлення про застосування штрафу приймається у розмірі десяти відсотків від суми фактично сплаченого (погашеного) за цей період податкового боргу.

Тобто, повідомлення приймається одне на всю суму сплаченого (погашеного) податкового боргу за період з 1 до 30 календарного дня незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період;

2) при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати (погашення) узгодженої суми податкового зобов'язання, на наступний день після закінчення зазначених 90 календарних днів повідомлення про застосування штрафу приймається у розмірі двадцяти відсотків від суми фактично сплаченого (погашеного) за цей період податкового боргу.

Аналогічно до попереднього повідомлення приймається одне повідомлення за весь період;

3) при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати (погашення) узгодженої суми податкового зобов'язання, повідомлення приймається у розмірі п'ятдесяти відсотків від суми фактично сплаченого (погашеного) податкового боргу.

Податкове повідомлення приймається одне на всю суму сплаченого (погашеного) податкового боргу за період від 91 календарного дня до дня фактичного погашення всієї суми податкового зобов'язання, незалежно від кількості випадків сплати за цей період.

Разом з тим, з системного аналізу вказаних норм, з врахуванням положень пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", вбачається, що відповідачем податковим повідомленням-рішенням, що прийняті за затримку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, мав бути присвоєний окремий реєстраційний номер.

По-друге.

Принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обов'язкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обов'язки і відповідальність платників визначає Закон України «Про систему оподаткування».

Види загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів) визначені у ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування».

Так, відповідно до п.1 ч.1 ст.14 вказаного закону, до загальнодержавних належать такі податки і збори (обов'язкові платежі) податок на додану вартість. Натомість, існування такого виду податку як податок на добавлену вартість було передбачене Декретом Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року N 14-92 «Про податок на добавлену вартість». Вказаний Декрет визнано таким, що втратив чинність згідно із Законом України від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР.

Згідно частини 8 статті 1 Закону України «Про систему оподаткування», податки і збори (обов'язкові платежі), справляння яких не передбачено цим Законом, сплаті не підлягають.

Законом України «Про систему оподаткування»не передбачено існування такого виду загальнодержавного чи місцевого податку як податок на добавлену вартість.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач правомірність прийнятих податкових повідомлень-рішень від 14.06.2010р. № 0000141600/0, від 14.06.2010р. № 0000141600/0, від 14.06.2010р. № 0000141600/0 не довів. Відтак, в цій частині позовні вимоги підлягають до задоволення.

З огляду на викладене, позовні вимоги слід задовольнити частково.

Витрати по сплаті судового збору присуджуються позивачу з державного бюджету згідно вимог статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до задоволених вимог.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати нечинним податкове повідомлення - рішення Дубровицької міжрайонної державної податкової інспекції (Зарічненське відділення) від 14.06.2010р. № 0000141600/0 про застосування до Виробничого комунального підприємства “Зарічне” штрафу в сумі 14 196,19 грн. за порушення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання із сплати податку на добавлену вартість в сумі 28 392,33 грн. із затримкою на 152 календарних дні.

Визнати нечинним податкове повідомлення - рішення Дубровицької міжрайонної державної податкової інспекції (Зарічненське відділення) від 14.06.2010р. № 0000141600/0 про застосування до Виробничого комунального підприємства “Зарічне” штрафу в сумі 5 610,66 грн. за порушення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання із сплати податку на добавлену вартість із затримкою на 90 календарних днів.

Визнати нечинним податкове повідомлення - рішення Дубровицької міжрайонної державної податкової інспекції (Зарічненське відділення) від 14.06.2010р. № 0000141600/0 про застосування до Виробничого комунального підприємства “Зарічне” штрафу в сумі 139,14 грн. за порушення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання із сплати податку на добавлену вартість із затримкою на 30 календарних днів.

В задоволенні решти позову - позивачу відмовити.

Присудити на користь позивача Виробничого комунального підприємства " Зарічне " із Державного бюджету судовий збір у розмірі 1,70грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

СуддяЮрчук М.І.