ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-6185/10/1670
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Удовіченка С.О.,
при секретарі Саченко Н.С.,
за участю:
представника позивача - Онищенко В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Кременчуцької об"єднаної державної податкової інспекції Полтавської областідо Суб"єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2про стягнення боргу за рахунок активів, -
В С Т А Н О В И В:
01 грудня 2010 року Кременчуцька об"єднана державна податкова інспекція Полтавської областізвернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Суб"єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2про стягнення боргу за рахунок активів.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідач є платником єдиного податку, в звязку з несплатою узгодженої суми податкового зобовязання у встановлені строки Кременчуцькою ОДПІ були направлені відповідачу перша та друга вимоги. Своєчасно відповідач податкового боргу не сплатив, в звязку з чим утворилась заборгованість в сумі 263 грн 76 коп..
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов, з підстав викладених у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не зявився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, причину неявки суду не повідомив, заяви про неможливість прибуття до суду від відповідача не надходило, заперечень до суду не надійшло.
14 січня 2011 року до суду повернувся конверт з судовою повісткою, який направлявся судом на адресу, яка визначена в довідці з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців, з відміткою "За даною адресою адресат не проживає".
Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.
Судом встановлено, що 16.10.2007 року Розпорядженням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області Суб'єкта підприємницької діяльності фізичну особу ОСОБА_2 зареєстровано як фізичну особу -підприємця, яка перебуває на спрощеній системі оподаткування.
Згідно довідки Кременчуцької ОДПІ від 17.10.2007 року №1852-07 Фізичну особу - підприємця ОСОБА_2 взято на податковий облік як платника податку, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
Станом на 13.10.2010 року за фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 рахується заборгованість в сумі 263 грн. 76 коп.
Відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03 липня 1998 року №727/98 спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для суб'єктів малого підприємництва, які мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Відповідно до ст. 1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03 липня 1998 року № 727/98 спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для таких суб'єктів малого підприємництва:
фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень;
юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень.
Поняття суб'єктів малого підприємництва визначено статтею 1 Закону України «Про державну підтримку малого підприємництва», за якою суб'єктами малого підприємництва є, зокрема, фізичні особи, зареєстровані у встановленому законом порядку як суб'єкти підприємницької діяльності.
Таким чином, необхідною умовою, за якої фізична особа набуває статусу суб'єкта малого підприємництва, є реєстрація такої особи, як суб'єкта малого підприємництва.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про податкову службу в Україні" завданнями органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно ст. 8 Закону України "Про податкову службу в Україні" державна податкова адміністрація України здійснює такі функції: виконує безпосередньо, а також організовує роботу державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану із: здійсненням контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Згідно статті 6 Указу Президента «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності» визначено, що суб'єкти малого підприємництва подають до органу Державної податкової служби за місцем їх реєстрації заяву на право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Подаючи до податкового органу заяву на отримання Свідоцтва, платник погоджується на сплату єдиного податку за відповідною ставкою. Тобто з цих підстав сума єдиного податку вважається узгодженою, а платник податку зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання на окремий рахунок відділень Держказначейства щомісяця не пізніше 20 числа. Ставка єдиного податку для суб"єктів малого -підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем подано заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 14.03.2008 року йому було видано свідоцтво про сплату єдиного податку серії Е № 640234 від 31.03.2008 року. Згідно із заявленим відповідачем видом діяльності йому встановлено ставку єдиного податку в розмірі 200, 00 грн.
Відповідно до пп. 6.2 статті. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" податковим органом винесено першу податкову вимогу № 1/584 від 25.06.2008 року, та другу податкову вимогу №2/1347 від. 16.10.2008 року.
Відповідно п.п. 3.1.1 п.3.1 статті 2 Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов»язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
Доказів щодо спростування вимог позивача та про сплату податкової заборгованості відповідач суду не надав. У той же час існування податкового боргу підтверджується розрахунком податкової заборгованості, обліковою карткою платника та податковими вимогами.
Як вбачається з матеріалів справи на час розгляду справи відповідачем заборгованість не зважаючи на вжиті податковим органом заходи, не сплачено до бюджету, у зв'язку з чим позовні вимоги Кременчуцької об"єднаної державної податкової інспекції Полтавської області до Суб"єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення боргу за рахунок активів підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення боргу за рахунок активів задовольнити.
Стягнути із фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на розрахунковий рахунок 34210379700009, місцевий бюджет Автозаводського району, код 34698778, банк одержувача ГУДКУ у Полтавській області, МФО 831019, заборгованість перед бюджетом зі сплати єдиного податку в розмірі 263 /двісті шістдесят три/ гривні 76 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 24 січня 2011
СуддяС.О. Удовіченко