Рішення № 135058644, 23.03.2026, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.03.2026
Номер справи
460/17328/25
Номер документу
135058644
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

23 березня 2026 року м. Рівне№460/17328/25

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді С.М. Дуляницька, розглянувши за правилами письмового провадження без повідомлення учасників справи, адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1 доГоловного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинення певних дій, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі позивач) звернувся до суду з позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі відповідач), в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо обчислення доплати до пенсії за понаднормовий стаж ОСОБА_1 , як потерпілій особі внаслідок аварії на ЧАЕС без врахування перерахованого загального страхового стажу з 01.04.2023 43 роки 3 місяці 29 днів та з 01.04.2025 - 45 років 3 місяці 28 днів в розмірі 1 проценту середньомісячного заробітку, з якого обчислюється пенсія, без індексації такого розміру з 01.03.2025 на 1,115, за кожен повний рік роботи понад 20 років відповідно до частини 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції, чинній до 11.10.2017).;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити перерахунок відновленої в судовому порядку доплати до пенсії за понаднормовий стаж потерпілому внаслідок аварії на ЧАЕС ОСОБА_1 в розмірі 1 проценту проіндексованого середньомісячного заробітку, з якого обчислюється пенсія, за кожен рік роботи понад 20 років, виходячи із загального страхового стажу, з якого така доплата обчислюється з 01.04.2023 43 роки 3 місяці 29 днів та з 01.04.2025 - 45 років 3 місяці 28 днів, що передбачено частиною 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції, чинній до 11.10.2017) та середньомісячного заробітку з 01.03.2025 - 24518,56 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що на виконання рішень суду відповідач 15.09.2025 прийняв рішення №956120838921, яким здійснив перерахунок пенсії за період з 01.03.2025. Водночас зауважує, що здійснивши перерахунок пенсії позивача за період з 01.03.2025 з врахуванням індексації, відповідач надалі нараховує доплату до пенсії за понаднормовий стаж (право на яке відновлено в судовому порядку) виходячи із неактуального розміру стажу - 41 рік 3 місяці 28 днів (замість 43 роки 3 місяці 28 днів з 01.04.2023 та 45 років 3 місяці 28 днів з 01.04.2025) та із зменшеного та не проіндексованого розміру заробітної плати, з якої обчислюється пенсія - 21989,75 грн замість проіндексованого розміру 24518,56 грн - з 01.03.2025. Вважає, що така бездіяльність відповідача є протиправною та порушує його право належне пенсійне забезпечення.

Відповідач відзив на позов у строк встановлений судом (п`ятнадцять днів з дня вручення йому ухвали про відкриття провадження у справі) не подав, як і будь-які докази у спростування позовних вимог.

Відповідно до ч.6 ст.162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Оскільки розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження, то відповідно до ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши заяви по суті, з`ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд встановив таке.

Позивач перебуває на обліку у відповідача як отримувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області та отримує пенсію зі зменшенням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", має статус потерпілої особи внаслідок аварії на ЧАЕС 3 категорії.

На виконання рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 23.03.2023 у справі №460/4604/23 та окремої ухвали у справі від 11.01.2024 №460/4604/23 відповідач здійснив перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , встановивши з 22.08.2022 доплату до пенсії за понаднормовий стаж в розмірі 1 процент заробітку (заробітної плати для обчислення пенсії, визначеної відповідно до частин 1, 2 статті 40 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування) за кожен рік понад 20 років, встановлений частиною 2 статті 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в редакції, чинній до 01.10.2017.

На виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 04.11.2024 у справі №460/8078/24, залишеного без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 19.02.2025, 15.09.2025 Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснило ОСОБА_1 перерахунок як основного розміру пенсії, так і встановленої доплати до пенсії за понаднормовий стаж за період з 22.08.2022 у спосіб підвищення середньомісячного заробітку, з якого обчислюється пенсія та доплата з 01.03.2023 на 1,197 та з 01.03.2024 на 1,0796 середньомісячного заробітку, з якого обчислюється пенсія, за кожен повний рік роботи понад 20 років, що передбачено частиною 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції, чинній до 11.10.2017).

Також відповідач прийняв рішення від 15.09.2025 №956120838921, яким перерахував середньомісячний заробіток, з якого пенсія обчислюється, за період з 01.03.2025, збільшивши його на 1,115.

Таким чином, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Рівненській області пенсія ОСОБА_1 перерахована 15.09.2025 за періоди: 1. З 01.03.2023 по 31.03.2024 виходячи із середньомісячного заробітку 20368,42 грн (проіндексованого з 01.03.2023) та страхового стажу 41 рік 3 місяці 28 днів; 2. З 01.04.2023 по 28.02.2024 виходячи із середньомісячного заробітку 20368,42 грн (проіндексованого з 01.03.2023) та страхового стажу 43 роки 3 місяці 28 днів; 3. З 01.03.2024 по 28.02.2025 виходячи із середньомісячного заробітку 21989,75 грн (проіндексованого з 01.03.2024) та страхового стажу 43 роки 3 місяці 28 днів; 4. З 01.03.2025 по 31.03.2025 виходячи із середньомісячного заробітку 24518,56 грн (проіндексованого з 01.03.2025) та страхового стажу 43 роки 3 місяці 28 днів; 5. З 01.04.2025 виходячи із середньомісячного заробітку 24518,56 грн (проіндексованого з 01.03.2025) та страхового стажу 45 років 3 місяці 28 днів.

Водночас, доплата за понаднормовий стаж, право на яку відновлено судовими рішеннями у справах №460/4604/23, №460/8078/24 обчислена пенсійним органом 15.09.2025 за періоди: 1. З 01.03.2023 по 31.03.2024 виходячи із середньомісячного заробітку 20368,42 грн (проіндексованого з 01.03.2023) та страхового стажу 41 рік 3 місяці 28 днів; 2. З 01.04.2023 по 28.02.2024 виходячи із середньомісячного заробітку 20368,42 грн (проіндексованого з 01.03.2023) та страхового стажу 41 рік 3 місяці 28 днів; 3. З 01.03.2024 по 28.02.2025 виходячи із середньомісячного заробітку 21989,75 грн (проіндексованого з 01.03.2024) та страхового стажу 41 рік 3 місяці 28 днів; 4. З 01.03.2025 по 31.03.2025 виходячи із середньомісячного заробітку 21989,75 грн (проіндексованого з 01.03.2025) та страхового стажу 41 рік 3 місяці 28 днів; 5. З 01.03.2025 по 31.03.2025 виходячи із середньомісячного заробітку 21989,75 грн (проіндексованого з 01.03.2025) та страхового стажу 41 рік 3 місяці 28 днів.

На звернення позивача до пенсійного органу щодо отримання інформації про суми нарахованої та виплаченої пенсії, відповідач листом від 16.09.2025 зазначив , що розмір заробітної плати ОСОБА_1 , визначеної на підстав частини 2 статті 40 Закону, після виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 04.11.2024 у справі №460/8078/24 становить з 01.03.2023 - 20368,42 грн, з 01.03.2024 - 21989,75 грн, з 01.03.2025 - 24518,56 грн. Так, з 22.08.2022 до пенсії за віком ОСОБА_1 , визначеної відповідно до статті 27 Закону, встановлено доплату за понаднормовий стаж в розмірі 1 проценту заробітку (заробітної плати для обчислення пенсії, визначеної відповідно до статті 40 Закону) за кожен рік роботи понад 20 років, тобто за 21 рік - 3573,41 грн (17016,22 грн - заробітна плата х 21 %), з 01.03.2023 - 4277,37 грн (20368,42 грн - заробітна плата х 21 %), з 01.03.2024 - 4617,85 грн (21989,74 грн - заробітна плата х 21 %), з 01.03.2025 - 4617,85 грн (21989,74 грн - заробітна плата х 21 %). Зауважив, що рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 04.11.2024 у справі №460/8078/24 виконано в межах покладених зобов`язань; інші зобов`язання, у тому числі проводити наступні перерахунки доплати за понаднормовий стаж в розмірі 1% заробітку (заробітної плати для обчислення пенсії, визначеної відповідно до частин 1, 2 статті 40 Закону) за кожен рік понад 20 років, встановлений частиною 2 статті 56 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 № 209 Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році на Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області не покладено.

Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Статтею 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року №796 XII (далі - Закон №796-XII) передбачено, що пенсії особам, віднесеним до категорій, зокрема: державної пенсії; додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

За змістом ч. 2 ст. 56 Закону №796-XII у редакції, чинній на день призначення позивачу пенсії право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку.

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду у справі №460/14826/24 встановлено право позивача на отримання передбаченої ч. 2 ст. 56 Закону №796-XII доплати до пенсії за стаж як потерпілому внаслідок аварії на ЧАЕС, що відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України не підлягають доказуванню.

Разом з тим, як передбачено ч. 2 ст. 56 Закону №796-XII доплата до пенсії обчислюється виходячи із заробітку (з якого така пенсія розраховується).

Згідно з ч. 1 ст. 27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року №1058-IV (далі - Закон №1058-ІV) розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп * Кс, де: П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону , з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.

Пенсія за віком позивачу обчислена відповідно до ч. 1 ст. 27 Закону №1058-ІV, що відповідачем не заперечується.

Так, відповідно до частини 2 статті 42 Закону №1058-IV для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

Розмір та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї частини.

Таким чином, законом чітко встановлено спосіб осучаснення щороку пенсійної виплати з метою поступового підвищення.

Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини 2 статті 42 Закону №1058-IV затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року №124 (далі - Порядок №124).

Пунктом 1 Порядку №124 встановлено, що він визначає механізм проведення перерахунку раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Згідно з абзацом 2 пункту 2 Порядку №124 перерахунку підлягають пенсії, обчислені відповідно до Закону №1058-IV.

Розмір коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, визначається щороку Кабінетом Міністрів України у межах бюджету Пенсійного фонду України. При цьому в разі відсутності даних про заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, для визначення розміру коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, враховується наявна заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, з наступним перерахунком зазначеного коефіцієнта для підвищення пенсії відповідно до цього Порядку.

Перерахунок пенсій відповідно до цього Порядку проводиться щороку з 1 березня.

Отже, для перерахунку пенсії з метою індексації не застосований вказаний вище множник Зс. Натомість у формулі перерахунку пенсії із зазначеною метою вказано показники зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні та споживчих цін за попередній рік (у відсотках).

Згідно із п. 5 Порядку №124 у 2019 році перерахунок пенсій у зв`язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 1 жовтня 2017 на коефіцієнт, визначений згідно з абзацом першим пункту 4 цього Порядку.

Кожен наступний перерахунок у зв`язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться з урахуванням збільшеного у попередніх роках показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Пенсії, які призначені відповідно до Закону та розмір яких не підвищено відповідно до пункту 4 цього Порядку, абзаців першого, другого цього пункту, з урахуванням абзаців першого, третього частини першої, частини другої статті 28, абзацу другого пункту 4-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону, пункту 4 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 3 жовтня 2017 №2148-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", а також з урахуванням щомісячної державної адресної допомоги до пенсії, що виплачується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 р. №265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян" (Офіційний вісник України, 2008 р., №25, ст. 785), щороку підвищуються за рішенням Кабінету Міністрів України в межах бюджету Пенсійного фонду України. Підвищення встановлюється в межах максимального розміру пенсії, визначеного законом, і враховується під час подальших перерахунків пенсії.

Відповідно до п. 6 Порядку №124 під час перерахунку пенсій у зв`язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, призначених відповідно до Закону, застосовується величина оцінки одного року страхового стажу, визначена статтею 25 Закону на дату проведення перерахунку.

Під час перерахунку пенсій відповідно до цього Порядку враховуються суми доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, суми індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законодавством). Якщо внаслідок перерахунку розмір пенсії зменшується, пенсія перераховується під час наступного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Саме на підставі частини другої статті 42 Закону №1058-IV, Порядку №124 кабінетом Міністрів України щороку приймаються постанови про індексацію пенсійної виплати.

З метою реалізації пункту 6 розділу «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» Кабінет Міністрів України 25 лютого 2025 року прийняв постанову №209, пунктом 1 якої установлено, що з 01 березня 2025 перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,115.

Так, суд з матеріалів справи встановив, що рішенням відповідача від 15.09.2025 №956140157001 про перерахунок пенсії підтверджується, що середньомісячний заробіток для обчислення пенсії з 01.03.2025 перерахований у спосіб його збільшення (індексації) на 1,115 та склав 24518,56 грн. Страховий стаж з 01.04.2023 становить 43 роки 3 місяці 28 днів та з 01.04.2025 45 років 3 місяці 28 днів.

При цьому з вказаного рішення слідує, що відповідач обчислив доплату до пенсії за понаднормовий стаж (право на яке відновлено в судовому порядку) із зменшеної заробітної плати з якої обчислюється пенсія 21989,75 грн, а не проіндексованого її розміру (з 01.03.2025) 24518,56 грн та виходячи з неактуального розміру страхового стажу 41 рік 3 місці 28 днів.

Отже, відповідач протиправно обчислює доплату до пенсії за понаднормовий стаж (право на яке відновлене судом в ході розгляду справи №460/4604/23) виходячи із заробітної плати з якої раніше обчислювалась пенсія 21989,75 грн (що була чинна та підлягала застосуванню виключно по 28.02.2025) без врахування проіндексованого її розміру та з врахуванням розміру страхового стажу 41 рік 3 місяці 28 днів.

Суд зауважує, що відповідно до ч. 2 ст. 56 Закону №796-XII, обчислення доплати до пенсії за понаднормовий стаж як потерпілій особі внаслідок аварії на ЧАЕС здійснюється із заробітку, з якого така пенсія обчислюється. Згідно з ч. 1 ст. 27 Закону №1058-IV розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп * Кс, де: П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону №1058-IV заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Як зазначалось вище, відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону №1058-IV для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Зважаючи на вказане, відповідач при розрахунку заробітної плати, з якої обчислюється пенсія, зобов`язаний був застосовувати проіндексований розмір заробітної плати для розрахунку доплати до пенсії за понаднормовий стаж як постраждалій особі внаслідок Чорнобильської катастрофи, підвищивши його з 01.03.2025 на 1,115 (на підставі постанови КМУ від 25.02.2025 №209). Тобто, як розмір основної пенсії, так і розмір доплати (надбавки) за стаж підлягав щорічному зростанню, а така доплата повинна була враховуватись виходячи із середньомісячного заробітку 24518,56 грн актуального з 01.03.2025 та з врахуванням актуального загального страхового стажу.

Відтак, з метою відновлення порушених прав та інтересів позивача в цій частині слід зобов`язати відповідача здійснити перерахунок встановленої доплати до пенсії за понаднормовий стаж потерпілому внаслідок аварії на ЧАЕС ОСОБА_1 в розмірі 1 проценту проіндексованого середньомісячного заробітку, з якого обчислюється пенсія, за кожен рік роботи понад 20 років, виходячи із загального страхового стажу, з якого така доплата обчислюється з 01.04.2023 43 роки 3 місяці 29 днів та з 01.04.2025 - 45 років 3 місяці 28 днів, що передбачено частиною 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції, чинній до 11.10.2017) та середньомісячного заробітку з 01.03.2025 - 24518,56 грн.

Частиною 1 та 2 статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач, як суб`єкт владних повноважень не довів правомірності своїх дій, що оскаржені позивачем, а позивач довів ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги, тому суд на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають повному задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України на користь позивача підлягає стягненню судовий збір за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 241-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо обчислення доплати до пенсії за понаднормовий стаж ОСОБА_1 без врахування перерахованого загального страхового стажу з 01.04.2023 - 43 роки 9 місяці 29 днів та з 01.04.2025 - 45 років 3 місяці 28 днів в розмірі 1 проценту середньомісячного заробітку, з якого обчислюється пенсія, без індексації такого розміру з 01.03.2025 на 1,115, за кожен повний рік роботи понад 20 років відповідно до частини 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції, чинній до 11.10.2017).

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити перерахунок і виплату доплати до пенсії за понаднормовий стаж ОСОБА_1 в розмірі 1 проценту проіндексованого середньомісячного заробітку, з якого обчислюється пенсія, за кожен рік роботи понад 20 років, виходячи із загального страхового стажу, з якого така доплата обчислюється з 01.04.2023 - 43 роки 3 місяці 29 днів та з 01.04.2025 - 45 років 3 місяці 28 днів, що передбачено частиною 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції, чинній до 11.10.2017).

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області понесені витрати по сплаті судового збору за подання позовної заяви у розмірі 968,96 грн (дев`ятсот шістдесят вісім гривень 96 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складений 23 березня 2026 року

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_1 )

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Олександра Борисенка, буд. 7,м. Рівне,Рівненська обл.,33028, ЄДРПОУ/РНОКПП 21084076)

Суддя С.М. Дуляницька