Постанова № 13496656, 18.01.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.01.2011
Номер справи
2а-9263/10/1270
Номер документу
13496656
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 січня 2011 року Справа № 2а-9263/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді: Солоніченко О. В.

при секретарі: Псоміаді С.І.,

за участю

представника позивача: Королько Л.О. (дов. № 1/10 від 10.01.2010 р.),

відповідача: не зявився,

представників третьої особи: Мягкого В.В. (дов. № 1-17/8320 від 30.09.2010 р.),

Тупіченка В.Є. (дов. № 1-17/039 від 12.01.2011 р.)

розгл?янувши у відкритому судовому? засіданні справу за адмініст?ративним позовом Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до ОСОБА_4, третя особа Луганська митниця про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В :

29 листопада 2010 року позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_4 про стягнення податкового боргу, в якому зазначив, що відповідач згідно направлених Луганською митницею до позивача подань від 07.09.2010 року № 33, 34, 35 станом на 07.09.2010 року має податковий борг в загальному розмірі 179320,15 грн. Оскільки добровільно відповідач не сплатив заборгованість, позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму боргу.

Ухвалою суду від 16 грудня 2010 року було залучено до участі у справі Луганську митницю в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові та просив задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце слухання справи повідомлявся належним чином.

Представники третьої особи у судовому засідання позов підтримали, просили задовольнити позовні вимоги повністю.

Заслухавши пояснення представників позивача та третьої особи, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач є субєктом підприємницької діяльності, зареєстрований Лутугинською районної державною адміністрацією 17.04.2008 року, внесений до ЄДРПОУ та перебуває на податковому обліку в ДПІ в Лутугинському районі з 18.04.2008 року.

Протягом вересня листопада 2009 року посадовими особами Луганської митниці проводилась тематична перевірка Луганської митниці щодо дотримання посадовими особами вимог законодавства України з питань митної справи при митному оформленні транспортних засобів, що ввозяться громадянами для вільного використання на митній території України за період з 01.07.2006 року по 30.06.2009 року.

За результатами перевірки встановлено порушення вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації транспортних засобів» № 427-V від 06.12.2006 року, про що складено акт № 1 від 16.11.2009 року. Висновки перевірки наведені в доповненні № 1 від 27.04.2010 року до акту № 1 від 16.11.2009 року.

Пунктом 4.2 доповнень № 1 від 27.04.2010 року до акту № 1 від 16.11.2009 року визначені податкові зобовязання, зокрема, гр. ОСОБА_4 в сумі 174789,04 грн., у тому числі: ввізне мито 46715,43 грн., акцизний збір 67798,49 грн., ПДВ 60275,12 грн.

Луганською митницею 07.05.2010 року на адресу ОСОБА_4 були направлені податкові повідомлення № № 39, 40, 41 щодо сплати зазначених сум. Повідомлення не були вручені відповідачу у звязку з тим, що адресат за зазначеною адресою не проживає. Луганською митницею 17.05.2010 року складено акт № 1 про невручення податкових повідомлень та розміщено податкові повідомлення на дошці оголошень.

24.06.2010 року до ДПІ в Лутугинському р-ні від Луганської митниці надійшли подання від 21.06.2010 року № № 12, 13, 14 про здійснення заходів з погашення податкового боргу через несплату ОСОБА_4 узгоджених сум податкового зобовязання з граничним терміном сплати 16.06.2010 року, які складаються з:

·мита на товари, які ввозяться (пересилаються) громадянами в загальній сумі 46788,38 грн. (основне зобовязання - 46715,43 грн., пеня 72,95 грн.);

·акцизу з громадян на транспортні засоби в загальній сумі 67904,37 грн. (основне зобовязання - 67798,49 грн., пеня 105,88 грн.);

·податку на додану вартість з товарів, увезених на територію України громадянами в загальній сумі 60369, 25 грн. (основне зобовязання - 60275,12 грн., пеня 94,13 грн.).

Позивачем були надіслані ОСОБА_4 перша податкова вимога № 1/111 від 08.07.2010 року та друга податкова вимога № 2/113 від 19.08.2010 року. Перша податкова вимога була повернута позивачу у звязку з тим, що адресат за зазначеною адресою не проживає, про що позивачем було складено акт від 15.07.2010 року та розміщено вимогу на дошці оголошень.

Луганська митниця надіслала позивачу подання від 07.09.2010 року № № 33, 34, 35 для здійснення заходів примусового стягнення з відповідача суми боргу.

Відповідно до п. 2.1 ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року контролюючими органами, зокрема, є митні органи стосовно акцизного збору та податку на додану вартість (з урахуванням випадків, коли законом обовязок з їх стягнення або контролю покладається на податкові органи), ввізного та вивізного мита, інших податків і зборів (обовязкових платежів), які відповідно до законів справляються при ввезенні (пересиланні) товарів і предметів на митну територію України або вивезенні (пересиланні) товарів і предметів з митної території України.

Згідно п.п. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону України № 2181-ІІІ органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Підпунктом 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Якщо контролюючий орган, що провів процедуру узгодження суми податкового зобовязання з платником податків, не є податковим органом, такий контролюючий орган надсилає відповідному податковому органу подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків, а також розрахунок його розміру, на підставі якого податковий орган надсилає податкові вимоги.

Форма зазначеного подання затверджується Кабінетом Міністрів України.

Постановою КМУ від 24.10.2001 року № 1387 «Про затвердження порядку надіслання органам державної податкової служби подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків та інформації про скасування або зміну суми нарахованого податкового зобовязання за рішення суду (господарського суду) від інших контролюючих органів» визначено, зокрема, механізм надсилання контролюючим органом, який не є органом державної податкової служби, подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків. На підставі зазначенного полання податковий орган здійснює передьачені законодавством заходи з погашення податкового бгргу платника податків.

Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно з п. 1.3. ст. 1 зазначеного Закону податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Згідно з п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобовязання платника податків за причинами, не повязаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму податкового зобовязання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, яким передбачено порядок оскарження рішень податкових органів.

Відповідно до п. 5.2.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач має узгоджені податкові зобовязання.

Згідно з п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 цього Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 цього закону визначається сумою податкового боргу платника податків.

Як зазначалось вище, відповідач має податкову заборгованість, яка складаються з:

·мита на товари, які ввозяться (пересилаються) громадянами в загальній сумі 46788,38 грн. (основне зобовязання - 46715,43 грн., пеня 72,95 грн.);

·акцизу з громадян на транспортні засоби в загальній сумі 67904,37 грн. (основне зобовязання - 67798,49 грн., пеня 105,88 грн.);

·податку на додану вартість з товарів, увезених на територію України громадянами в загальній сумі 60369, 25 грн. (основне зобовязання - 60275,12 грн., пеня 94,13 грн.).

Згідно з п.п. 3.1.1, п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» втратив чинність.

Проте, у звязку з тим, що правовідносини, щодо наслідків несплати узгоджених податкових зобовязань виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, суд приходить до висновку, що в даному випадку слід застосовувати саме норми Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Таким чином, оскільки сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача суму податкового боргу у загальному розмірі 179320,15 грн.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Позов Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до ОСОБА_4 задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_4, ідентифікаційний код НОМЕР_1, на користь Державного бюджету України податковий борг в сумі 179320,15 грн., в тому числі:

в сумі 47926,45 грн. (сорок сім тисяч девятсот двадцять шість грн. 45 коп.) з мита на товари, які ввозяться (пересилаються) громадянами, на р/р 31118061705002 в ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код ЄДРПОУ 24046582;

в сумі 69556,05 грн. (шістдесят девять тисяч пятсот пятдесят шість грн. 05 коп.) з акцизу з громадян на транспортні засоби, на р/р 31210248705002 в ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код ЄДРПОУ 24046582;

в сумі 61837,65 грн. (шістдесят одна тисяча вісімсот тридцять сім грн. 65 коп.) з податку на додану вартість з товарів, увезених на територію України громадянами, на р/р 311115031705002 в ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код ЄДРПОУ 24046582.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів після її проголошення а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанову в повному обсязі складено 24 січня 2011 року.

СуддяО.В. Солоніченко