Постанова № 13496197, 20.01.2011, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.01.2011
Номер справи
2а-3555/10/0370
Номер документу
13496197
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2011 рокуСправа № 2а-3555/10/0370

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Ковальчука В.Д.,

розглянувши в порядку скороченого провадження в м. Луцьку адміністративну справу за позовом Волинського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства “Облагропостач” про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів,

ВСТАНОВИВ:

Волинське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернулося з позовом до відкритого акціонерного товариства “Облагропостач” (далі ВАТ «Облагропостач») про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме за не оприлюднення річної звітності за 2009 рік, неподання її територіальному управлінню у встановлені законодавством строки, на підставі ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Волинським територіальним управлінням винесені постанови про накладення санкцій на ВАТ «Облагропостач» № 107-ВО, № 108-ВО, № 109-ВО від 11.08.2010 року про застосування штрафних санкцій в розмірі 3 825,00 грн. Відповідач вказані постанови про накладення штрафів не оскаржував, накладені штрафні санкції не сплатив, а тому позивач просить за правопорушення на ринку цінних паперів стягнути з відповідача в дохід державного бюджету міста Луцька 3825,00 грн.

Відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судовий розгляд справи здійснювався в порядку скороченого провадження.

Відповідач заперечень проти позову не подав, заявив, що йому судом не направлено копію позовної заяви з додатком, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження та про наслідки неподання заперечень проти позову.

Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.

У відповідності до вимог ст. 106 КАС України, позивачем, як субєктом владних повноважень, копія позовної заяви з доданими до неї документами була направлена рекомендованим листом відповідачеві при поданні адміністративного позову, що підтверджено квитанцією Волинської дирекції - поштамп.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” учасниками фондового ринку є - емітенти, інвестори, саморегулівні організації та професійні учасники фондового ринку.

Абзацом 2 ст. 2 цього ж Закону визначено, що емітент - юридична особа, Автономна Республіка Крим або міські ради, а також держава в особі уповноважених нею органів державної влади, яка від свого імені розміщує емісійні цінні папери та бере на себе зобов'язання щодо них перед їх власниками.

Частиною 1 ст. 5 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до п. 14 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно до п. 10 ст. 8 цього ж Закону ДКЦПФР має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Статтею 11 ч. 6 п. 7 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” встановлено відповідальність за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ст. 39 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобовязані розкривати інформацію про свій фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством.

Відповідно до глави 7 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії 19.12.2006 року № 1591 зі змінами, розкриття річної інформації має здійснюватися шляхом розміщення її в загальнодоступній інформаційній базі Комісії, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії (розміщення та опублікування до 30 квітня року, наступного за звітним, подання до комісії не пізніше 1 червня року, наступного за звітним). Судом встановлено, що відкрите акціонерне товариство “Облагропостач” не подало річну регулярну інформацію емітента за 2009 рік, чим порушило ст. ст. 39, 40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок”.

З матеріалів справи вбачається, що уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанови про накладення на відповідача санкції за правопорушення на ринку цінних паперів:

- № 107-ВО від 11.08.2010 року за нерозміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії річної регулярної інформації емітента за 2009 рік накладено штрафні санкції в розмірі 1 275,00 гривень;

- № 108-ВО від 11.08.2010 року за не опублікування в офіційному друкованому виданні річної регулярної інформації емітента за 2009 рік та накладено штрафні санкції в розмірі 1 275,00 гривень;

- № 109-ВО від 11.08.2010 року за неподання до Волинського територіального управління ДКЦПФР річної регулярної інформації емітента за 2009 рік та накладено штрафні санкції в розмірі 1 275,00 грн.

Загальна сума штрафних санкцій, які підлягають до стягнення, становить 3 825,00 грн.

Суд не приймає посилання позивача на ту обставину, що на підприємстві в останні роки склалося тяжке матеріальне становище, а звіт поданий не був бо не було, що оприлюднювати з причин відсутності коштів, оскільки ст. 39 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобовязані розкривати інформацію про свій фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством.

Суд вважає, що штрафні санкції накладені у відповідності до вимог чинного законодавства уповноваженою на це особою, в судовому порядку не оскаржувалися та є чинними, на час розгляду справи не сплачені і у відповідності до ч. 4 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” такі штрафні санкції стягуються в судовому порядку.

Отже, в судовому засіданні встановлено, що штрафні санкції за вказані правопорушення позивачем накладені правомірно, у порядку та розмірах визначених чинним законодавством, відповідачем не сплачені, а тому позов підлягає до повного задоволення, а сума штрафних санкцій підлягає стягненню до державного бюджету міста Луцька код платежу 21081100, рахунок 31110106700002 в ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, ідентифікаційний код одержувача 21741605.

Відповідно ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

Відповідно до частини першої статті 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження. Отже, постанова підлягає до негайного виконання.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 94, 128, 158, 160, 162, 163, 183-2, 186, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути із відкритого акціонерного товариства “Облагропостач” за правопорушення на ринку цінних паперів в доход державного бюджету міста Луцька код платежу21081100, рахунок 31110106700002 в ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, ідентифікаційний код одержувача 21741605 штраф у розмірі 3 825 (три тисячі вісімсот двадцять пять) грн.

Постанова підлягає до негайного виконання.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.Д. Ковальчук