ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 січня 2011 р.Справа №2а-15706/10/2/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. , при секретарі Дрягіні В.П.,
розглянув в порядку у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Джанкойської обєднаної державної податкової інспекції в АР Крим
до Клепінінського підприємства житлово-комунального господарства
про стягнення заборгованості в сумі 104195,54 грн.
за участю представників:
від позивача Казанцева З.Т. представник, довіреність № 40 від 21.06.2010 року;
від відповідача не зявився;
Суть спору: Джанкойська обєднана державна податкова інспекція в АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Клепінінського підприємства житлово-комунального господарства (далі відповідач) заборгованості в сумі 104195,54 грн., у тому числі: 99034,29 грн. з податку на додану вартість та 5161,25 грн. збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету.
Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 13.01.2011 року, підтримав позовні вимоги у повному обсязі з підстав, викладених у адміністративному позові.
Відповідач заперечення на позовну заяву до суду не надав, явку свого представника в судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином.
Представник позивача наполягав на розгляді справи за наявними в ній матеріалами.
Враховуючи думку представника позивача, належним чином повідомлення відповідача про час, дату та місце судового розгляду, достатність доказів, наявних в матеріалах справи, суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявним матеріалів.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Клепінінське підприємство житлово-комунального господарства 26.07.2000 року зареєстроване Красногвардійською районною державною адміністрацією Автономної Республіки Крим як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії А00 № 515614.
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування» (в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості) платниками податків і зборів (обовязкових платежів) були юридичні особи, на яких відповідно до Законів України був покладений обовязок сплачувати податки і збори.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості) було встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків був зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» було встановлено, що платники податків були зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до пункту 10.2 статті 10 Закону України «Про податок на додану вартість», що діяв на момент виникнення у відповідача заборгованості з податку на додану вартість, платники податку, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.
Судом встановлено, що ДПІ у Красногвардійському районі АР Крим проведено позапланову виїзну перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість за період з 01.10.2008 року по 31.12.2009 року.
За результатами проведеної перевірки складено акт № 217/23-1/31083438 від 10.03.2010 року, в якому зафіксовано, що сума виручки від продажу товарів (робіт, послуг) у 2008 році, що повинна оподатковуватись податком на додану вартість перевищила 300000,00 грн., та склала 306441,00 грн., у звязку з чим відповідач повинен був в строк до 20.01.2009 року надіслати заяву для реєстрації в якості платника податку на додану вартість. Перевіркою встановлено, що в порушення вимог діючого законодавства відповідач зареєструвався платником податку на додану вартість лише 19.01.2010 року. Таким чином відповідачем не було надано до ДПІ у Красногвардійському районі АР Крим декларації з податку на додану вартість за період з грудня 2008 року по грудень 2009 року, чим порушено абз. А п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». Також, в порушення п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 та п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про податок на додану вартість» підприємством були занижені податкові зобовязання у розмірі 56375,26 грн., з вартості здійснених послуг для населення водопостачання та вивозу твердо-побутових відходів.
На підставі зазначеного акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0000232301/0 від 22.03.2010 року, в якому визначено суму податкового зобовязання відповідача з податку на додану вартість у розмірі 85092,73 грн., у тому числі за основним платежем 56375,26 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями 28717,47 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення отримане відповідачем 24.03.2010 року, що підтверджується відміткою на повідомленні про вручення поштового відправлення.
ДПІ у Красногвардійському районі АР Крим 26.05.2010 року проведено невиїзну документальну перевірку з питання сплати податку на додану вартість відповідачем за вересень, жовтень 2005 року, за результатами якої складений акт № 1151/15-02/31083438 від 26.05.2010 року.
В ході перевірки встановлено порушення відповідачем п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст.. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме порушення строку сплати узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість у сумі 1112,00 грн. із затримкою на 1379 календарних днів.
На підставі зазначеного акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0000331502/0 від 27.05.2010 року, в якому визначено суму податкового зобовязання відповідача з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 556,02 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення отримане відповідачем 27.05.2010 року, що підтверджується відміткою на корінці такого податкового повідомлення-рішення.
ДПІ у Красногвардійському районі АР Крим 08.06.2010 року проведено невиїзну документальну перевірку з питання сплати податку на додану вартість відповідачем за листопад, грудень 2005 року, за результатами якої складений акт № 1184/15-02/31083438 від 08.06.2010 року.
В ході перевірки встановлено порушення відповідачем п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст.. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме порушення строку сплати узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 1326,00 грн. із затримкою на 1419 календарних днів.
На підставі зазначеного акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0000391502/0 від 09.06.2010 року, в якому визначено суму податкового зобовязання відповідача з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 663,01 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення отримане відповідачем 09.06.2010 року, що підтверджується відміткою на корінці такого податкового повідомлення-рішення.
Джанкойською обєднаною державною податковою інспекцією в АР Крим 16.08.2010 року, 06.09.2010 року, 20.09.2010 року проведені невиїзні документальні перевірки з питання сплати податку на додану вартість відповідачем за січень - лютий 2006 року, за березень 2006 року, за квітень 2006 року, за червень-серпень 2006 року, за вересень 2006 року за результатами яких складені акти №216/15-02/31083438 від 16.08.2010 року, № 336/15-02/31083438 від 06.09.2010 року, № 417/15-02/31083438 від 20.09.2010 року, № 437/15-02/31083438 від 23.09.2010 року та № 525/15-02/31083438 від 15.10.2010 року відповідно.
В ході перевірок встановлено порушення відповідачем п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст.. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме порушення строку сплати узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість у сумі 3114,00 грн. із затримкою на 1419 календарних днів, у сумі 873,00 грн. із затримкою на 1508 календарних днів, у сумі 470,00 грн. із затримкою на 1508 календарних днів, у сумі 2530,00 грн. із затримкою на 1500 календарних днів, у сумі 2888,00 грн. із затримкою на 1431 календарних днів.
На підставі зазначених актів перевірки позивачем були прийняті
-податкове повідомлення - рішення № 0000591502/0 від 17.08.2010 року, в якому визначено суму податкового зобовязання відповідача з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 1557,00 грн.;
-податкове повідомлення - рішення № 0000711502/0 від 13.09.2010 року, в якому визначено суму податкового зобовязання відповідача з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 436,50 грн.;
-податкове повідомлення - рішення № 0000751502/0 від 27.09.2010 року, в якому визначено суму податкового зобовязання відповідача з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 235,00 грн.;
-податкове повідомлення - рішення № 0000761502/0 від 24.09.2010 року, в якому визначено суму податкового зобовязання відповідача з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 1265,02 грн.;
-податкове повідомлення - рішення № 0000871502/0 від 22.10.2010 року, в якому визначено суму податкового зобовязання відповідача з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 1444,01 грн.
Зазначені податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем 18.08.2010 року, 16.09.2010 року, 23.09.2010 року, 24.09.2010 року та 22.10.2010 року відповідно, що підтверджується відмітками на корінцях таких податкових повідомлень-рішень та повідомлення про вручення поштового відправлення, доданими до матеріалів справи.
Згідно з п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який діяв на момент виникнення у відповідача заборгованості за штрафними санкціями з податку на додану вартість, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що податкові повідомлення-рішення прийняті з порушенням вимог чинного законодавства.
Також, відповідачем до Джанкойської обєднаної державної податкової інспекції в АР Крим надані декларації з податку на додану вартість за червень 2010 року № 14126 на суму 3825,00 грн. та за липень 2010 року № 16779 на суму 3960,00 грн.
Загальна сума самостійно задекларованих відповідачем податкових зобовязань згідно з зазначеними деклараціями з податку на додану вартість за червень-липень 2010 року складає 7785,00 грн.
Єдині правила обчислення і справляння збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету були встановлені Порядком встановлення нормативів збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету та його справляння, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.1999 року № 115 (який діяв на момент виникнення за відповідачем заборгованості зі сплати збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок держави, далі Порядок № 115).
Відповідно до п. 1 Порядку №115 збір за виконані геологорозвідувальні роботи справлявся з надрокористувачів незалежно від форми власності, включаючи підприємства з іноземними інвестиціями, які видобувають корисні копалини на раніше розвіданих родовищах, а також на розташованих у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони родовищах з попередньо оціненими запасами, які за згодою заінтересованих надрокористувачів передані їм для промислового освоєння.
Збір за виконані геологорозвідувальні роботи обчислювався надрокористувачами самостійно відповідно до вимог Інструкції про порядок справляння зборів за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету (п.13 Порядку № 115).
Розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнював календарному кварталу, подавались надрокористувачами протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, органам державної податкової служби за місцезнаходженням родовища корисних копалин.
Надрокористувач, зареєстрований в органах державної податкової служби іншого району (міста), ніж місцезнаходження родовища корисних копалин, що ним експлуатується, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, додатково подавав (надсилав) до органу державної податкової служби, в якому він зареєстрований, копію розрахунку збору за геологорозвідувальні роботи з відміткою органу державної податкової служби, яка прийняла розрахунок.
Збір сплачувався протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору.
Надрокористувачі сплачували авансові квартальні внески збору до 20 числа третього місяця звітного кварталу і до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом, у розмірі однієї третини суми збору, визначеної у попередньому розрахунку (п.131 Порядку №115).
Згідно з п. 15 Порядку № 115 надрокористувачі несли відповідальність за правильність обчислення збору за виконані геологорозвідувальні роботи, повноту і своєчасність його внесення до державного бюджету, а також за правильність обчислення і своєчасність подання органам державної податкової служби відповідних розрахунків.
Відповідно до п. 17 Порядку № 115 контроль за своєчасністю і повнотою сплати збору за геологорозвідувальні роботи до державного бюджету здійснювали органи державної податкової служби, а контроль за правильністю обчислення збору здійснювали органи державного геологічного контролю та державної податкової служби шляхом проведення перевірок відповідних документів.
Джанкойською обєднаною державною податковою інспекцією в АР Крим 10.11.2009 року та 10.06.2010 року проведені перевірки відповідача з питання своєчасності сплати збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, за результатами яких складені акти № 1637/15-03/31083438 та № 1193/15-03/31083438.
В ході перевірок встановлені порушення строку сплати збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету на 1058 та 1183 календарних дні, у звязку з чим прийняті податкові повідомлення-рішення:
№ 0004231501/0 від 10.11.2009 року про нарахування штрафних санкцій в сумі 3679,38 грн.;
№ 0000661503/0 від 10.06.2010 року про нарахування штрафних санкцій в сумі 1481,87 грн.
Зазначені податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем, про що свідчать відмітки на корінцях таких податкових повідомлень-рішень.
Згідно з даними облікової картки платника податків заборгованість відповідача зі сплати збору за геологорозвідувальні роботи становить 5161,25 грн.
Відтак, станом на день розгляду справи загальна сума податкового боргу відповідача перед бюджетом складає 104195,54 грн.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів).
На час розгляду справи набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 якого, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Приймаючи до уваги те, що відповідачем у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості перед бюджетом, суд вважає, що позовні вимоги про стягнення заборгованості в сумі 104195,54 грн. належить задовольнити.
У судовому засіданні, яке відбулось 13.01.2011 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова оформлена та підписана 20.01.2011 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Клепінінського підприємства житлово-комунального господарства (97010, АР Крим, Красногвардійський район, с. Клепиніно, вул. Октябрський масив, буд. 34; ЄДРПОУ 31083438) заборгованість:
- з податку на додану вартість та штрафних санкцій у розмірі 99034,29 грн. (в дохід державного бюджету Красногвардійського району на р/р 31116029700130 УДК в АРК м. Сімферополь, ЄДРПОУ 34740494, МФО 824026);
- зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, в сумі 5161,25 грн. (в дохід державного бюджету Красногвардійського району на р/р 313118300700130 УДК в АРК м. Сімферополь, ЄДРПОУ 34740494, МФО 824026).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Яковлєв С.В.