Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 УХВАЛА Справа № 3/21411.01.11 За позовом Приватного підприємства «Трансбуд» До Фонду приватизації комунального майна Соломянського району міста Києва
Про зобовязання здійснити заходи щодо приватизації
Суддя Сівакова В.В.
Представники сторін:
Від позивача Педан О.Т. по дов. № б/н від 10.01.2011
Від відповідача не зявився
Від ВДВС Чепурний В.М. заступник начальника відділу, посвідчення КВ № 000231
СУТЬ СПОРУ :
Рішенням Господарського суду міста Києва № 3/214 від 01.07.2008 повністю задоволенні позовні вимоги Приватного підприємства «Трансбуд» та зобовязано Фонд приватизації комунального майна Соломянського району міста Києва здійснити заходи щодо приватизації нежилого приміщення по вул. Борщагівській, 143-Б, літ. А в м. Києві, загальною площею 115,30 кв. м. в термін передбачений ст. 8 ЗУ «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»; стягнуто з Фонду приватизації комунального майна Соломянського району міста Києва на користь Приватного підприємства «Трансбуд»85 грн. витрат по сплаті державного мита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
14.07.2008 після набрання рішенням законної сили Господарським судом міста Києва були видані відповідні накази, зі строком предявлення до виконання до 14.07.2011.
02.11.2010 позивач звернувся до господарського суду з заявою про видачу дублікату наказу Господарського суду міста Києва у справі № 3/214 від 14.07.2008, при цьому посилаючись на те, що виданий судом наказ позивачем був втрачений та до виконання не предявлявся, що підтверджується довідкою № 120 від 01.11.2010.
05.11.2010 позивачем подано заяву про уточнення, відповідно до якої просить видати дублікат наказу про зобовязання Фонд приватизації комунального майна Соломянського району міста Києва здійснити заходи щодо приватизації нежилого приміщення по вул. Борщагівській, 143-Б, літ. А в м. Києві, загальною площею 115,30 кв. м. в термін передбачений ст. 8 ЗУ «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)».
Ухвалою Господарського суду міста Києва № 3/214 від 09.11.2010 заяву Приватного підприємства «Трансбуд»задоволено та видано дублікат наказу Господарського суду міста Києва у справі № 3/214 від 14.07.2008 про зобовязання Фонд приватизації комунального майна Соломянського району міста Києва здійснити заходи щодо приватизації нежилого приміщення по вул. Борщагівській, 143-Б, літ. А в м. Києві, загальною площею 115,30 кв. м. в термін передбачений ст. 8 ЗУ «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)».
10.12.2010 на адресу суду надійшло подання Відділу державної виконавчої служби Соломянського районного управління юстиції у місті Києві № 123806 від 07.12.2010 про заміну сторони виконавчого провадження. Подання мотивовано тим, що на виконанні у відділі державної виконавчої служби знаходиться наказ-дублікат № 3/124, виданий 09.11.2010 Господарським судом міста Києва, про зобов'язання Фонд приватизації комунального майна Соломянського району міста Києва здійснити заходи щодо приватизації нежилого приміщення по вул. Борщагівській, 143-Б, літ. А в м. Києві, загальною площею 115,30 кв. м. в термін передбачений ст. 8 ЗУ «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)». Згідно з рішенням Соломянської районної у м. Києві ради XIV сесії V скликання від 19.12.2007 № 228 Фонд приватизації комунального майна Соломянського району м. Києва реорганізовано в Управління приватизації комунального майна Соломянської районної у м. Києві державної адміністрації. Вказане підтверджується листом Управління приватизації комунального майна Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації № 594 від 22.11.2010 та витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців № 7717167 від 03.12.2010.
Ухвалою Господарського суду міста Києва № 3/214 від 15.12.2010 розгляд подання призначено на 11.01.2011.
Відповідач в судове засідання не зявився, вимог ухвали суду від 15.12.2010 не виконав.
Представник ВДВС Соломянського РУЮ у м. Києві в судовому засіданні 11.01.2011 подання підтримав повністю.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивача і ВДВС Соломянського РУЮ у м. Києві, господарський суд встановив наступне.
Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб підприємців регулює Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»(далі - Закон).
Згідно ст. 37 Закону для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення голова комісії з припинення або уповноважена ним особа після закінчення процедури припинення, яка передбачена законом, але не раніше двох місяців з дати публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації, повинні подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору такі документи:
заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення;
свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи;
оригінал установчих документів;
нотаріально посвідчену копію передавального акта, якщо припинення здійснюється в результаті злиття, приєднання або перетворення, або нотаріально посвідчену копію розподільчого балансу, якщо припинення здійснюється в результаті поділу;
довідку архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню;
документ про узгодження плану реорганізації з органом державної податкової служби (за наявності податкового боргу);
довідку відповідного органу державної податкової служби про відсутність заборгованості по податках, зборах (обов'язкових платежах);
довідку відповідного органу Пенсійного фонду України про відсутність заборгованості.
У разі державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті перетворення документи, які передбачені абзацами шостим - десятим частини першої цієї статті, державному реєстратору не подаються (частина 3 статті 37 Закону).
Пункт 15 зазначеної статті встановлює, що державна реєстрація юридичної особи, яка утворена в результаті перетворення, здійснюється у порядку, який встановлено статтями 24 - 27 цього Закону. При перетворенні юридичної особи до неї не застосовуються обмеження, встановлені частиною другою статті 35 цього Закону. Перетворення вважається завершеним з моменту державної реєстрації новоутвореної юридичної особи та державної реєстрації припинення юридичної особи, що припиняється у результаті перетворення.
Стаття 18 Закону встановлює, що якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними.
Отже, як вбачається з витягу з ЄДР станом на 02.12.2010 за відсутності підстав для залишення документів без розгляду, на підставі наявних в тому числі установчих документів, державний реєстратор Соломянської районної у місті Києві державної адміністрації здійснив реєстрацію перетворення (реорганізації) Фонду приватизації комунального майна Соломянського району м. Києві (код ЄДРПОУ 26315907) в Управління приватизації комунального майна району Соломянської районної у місті Києві державної адміністрації(код ЄДРПОУ 26315907) з відміткою про припинення юридичної особи - Фонду приватизації комунального майна Соломянського району м. Києві.
Управління приватизації комунального майна району Соломянської районної у місті Києві державної в своєму листі № 594 від 22.11.2010 підтвердив, що згідно з рішенням Соломянської районної у місті Києві від 19.12.2007 № 228 Фонд приватизації комунального майна Соломянського району міста Києва реорганізовано в Управління приватизації комунального майна району Соломянської районної у місті Києві державної.
Щодо інформації зазначеної в цьому листі стосовно того, що згідно з рішенням Київської міської ради № 7/4819 «Про питання організації управління районами в місті Києві»Соломянська районна у місті Києві державна адміністрація, в тому числі Управління приватизації комунального майна району як її структурний підрозділ ліквідовані слід відзначити наступне
Статтею 33 Закону встановлено, що юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації є датою державної реєстрації припинення юридичної особи (ст. 36 Закону).
Відповідно до ч. 5 ст. 111 Цивільного кодексу України, юридична особа є ліквідованою з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Частина 2 ст. 104 Цивільного кодексу України встановлює, що юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Пункт 7 ст. 59 Господарського кодексу України, визначає, що субєкт господарювання вважається ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності.
Згідно п. 3 ст. 17 Закону в Єдиному державному реєстрі зокрема містяться такі відомості щодо органів державної влади і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб:
- дані про перебування юридичної особи в процесі припинення;
- дата та номер запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи, підстава для його внесення;
Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у вигляді витягу з Єдиного державного реєстру (ч. 2 ст. 20 Закону).
В наявному в матеріалах справи витязі з ЄДР станом на 02.12.2010 зазначено, що Управління приватизації комунального майна району Соломянської районної у місті Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ 26315907) лише знаходиться в стані припинення підприємницької діяльності, а отже ще не є припиненою.
Відповідно до ст. 25 Господарського процесуального кодексу України в разі вибуття однієї із сторін у спірному або встановленому рішенням господарського суду правовідношенні внаслідок реорганізації підприємства чи організації господарський суд здійснює заміну цієї сторони її правонаступником, вказуючи про це в рішенні або ухвалі. Усі дії, вчинені в процесі до вступу правонаступника, є обовязковими для нього в такій же мірі, в якій вони були б обовязковими для особи, яку він замінив. Правонаступництво можливе на будь-якій стадії судового процесу.
Враховуючи, що наявні у справі докази підтверджують те, що Управління приватизації комунального майна району Соломянської районної у місті Києві державної адміністрації є правонаступником Фонду приватизації комунального майна Соломянського району міста Києва, господарський суд вважає доцільним здійснити процесуальне правонаступництво відповідача.
Керуючись ст. ст. 25, 86 ГПК України, -
У Х В А Л И В:
Здійснити правонаступництво відповідача - Фонд приватизації комунального майна Соломянського району міста Києва замінивши його правонаступником Управлінням приватизації комунального майна району Соломянської районної у місті Києві державної адміністрації.
СуддяВ.В.Сівакова