Єдиний державний реєстр судових рішень
Провадження №3/447/187/26 Справа №447/4206/25
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.03.2026 Суддя Миколаївського районного суду Львівської області Друзюк М.М.
розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , який працює на посаді керівника ТОВ «Мартін енерджі груп»
за ч.1 ст.163-1 КУпАП,-
в с т а н о в и в :
Відповідно до протоколу №2173/13-01-04-04 серії ГУ ЛВ №006571 від 22.12.2025, ОСОБА_1 працюючи на посаді керівника ТОВ «Мартін енерджі груп» допустив порушення встановленого порядку ведення податкового обліку, а саме занижено податкове зобов`язання з податку на прибуток за дев`ять місяців 2025 року в сумі 720000грн., чим порушено п.п. 141.14.3., п.п.141.14 ст.141 Податкового кодексу України від 02.12.2010 із внесеними змінами, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП.
На адресу суду 15.01.2026 адвокат Левкович Т.В. подав до суду клопотання про закриття адміністративного провадження відносно ОСОБА_1 на підставі ч.1 ст.247 КУпАП
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно положень КУпАП обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення. Наявність події правопорушення доводиться шляхом подання доказів.
У ст.251 КУпАП зазначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Допустимість доказів це придатність їх для використання у адміністративному процесі за формою, на відмінну від їх належності придатність для використання за змістом.
При цьому, у відповідності до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Згідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП підтверджується протоколом №2173/13-01-04-04серії ГУ ЛВ №006571 від 22.12.2025, актом про результати камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток щодо виявлених помилок (порушень) ТОВ "Мартін енерджі груп" №55900/13-01-04-04/43759280 від 08.12.2025, актом неявки №2183/13-01-04-04 від 08.12.2025, повідомленням-викликом №49923/6/13-01-04-04-09 від 15.12.2025 та іншими матеріалами справи.
Відповідно до частини 2 статті 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Беручи до уваги вищевикладене, те, що інкриміновані ОСОБА_1 дії передбачені ч.1 ст.163-1 КУпАП були зафіксовані актом перевірки від 08.12.2025, протокол про адміністративне правопорушення складено 22.12.2025, суд дійшов висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП підлягає закриттю у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 38,247,283,284 КУпАП, суддя, -
п о с т а н о в и в :
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП закрити у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Миколаївський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Друзюк М. М.