КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-14656/09/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Баранов Д.О.
Суддя-доповідач: Романчук О.М
У Х В А Л А
Іменем України
"11" січня 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого суддіРоманчук О.М.
суддів: Усенка В.Г.
Собківа Я.М.
при секретарі: Шевчук К.В.
розглянувши у судовому засіданні апеляційну скаргу Дочірнього підприємства "Бонд" Товариства з обмеженою відповідальністю торгово-обслуговуючого підприємства "САРМАТ" на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 липня 2010 р. у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва до Дочірнього підприємства "Бонд" Товариства з обмеженою відповідальністю торгово-обслуговуючого підприємства "САРМАТ", за участю третьої особи Дарницької у місті Києві державної адміністрації про припинення юридичної особи, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач Державна податкова інспекція у Дарницькому районі м. Києва звернулися до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом про припинення юридичної особи Дочірнього підприємства "Бонд" Товариства з обмеженою відповідальністю торгово-обслуговуючого підприємства «Сармат».
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 липня 2010 року позов задоволено.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, просить прийняти рішення, яким відмовити в задоволенні позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
26 листопада 2010 року Дочірнє підприємство "Бонд" Товариства з обмеженою відповідальністю торгово-обслуговуючого підприємства «Сармат»подали апеляційну скаргу. З урахуванням того, що вони участі у розгляді справи не приймали, копію постанови отримали 18 листопада 2010 року (а.с.27), колегія суддів приходить до висновку, що строк апеляційного оскарження постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 липня 2010 року апелянтом не пропущено, а тому відсутні правові підстави окремо вирішувати питання щодо поновлення пропущеного строку.
Заслухавши осіб, які зявилися у судове засідання, перевіривши матеріали справи та обставини, на які посилається відповідач, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу відповідача залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 липня 2010 року без змін виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, Дочірнє підприємство "Бонд" Товариства з обмеженою відповідальністю торгово-обслуговуючого підприємства «Сармат» зареєстровано, як юридичну особу 13 квітня 2006 року Дарницькою районною у м. Києві державною адміністрацією, ідентифікаційний номер 34342541.
Згідно Довідки про взяття на облік платника податків № 1048-06 від 14.04.2006 р., Дочірнє підприємство "Бонд" Товариства з обмеженою відповідальністю торгово-обслуговуючого підприємства «Сармат»взято на облік як платник податків 14 квітня 2006 року у Державній податковій інспекції у Дарницькому районі м. Києва.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач з моменту реєстрації не подає до податкової інспекції податкових декларацій та документів фінансової звітності, заборгованості перед бюджетом немає.
Відповідно до статті 9 Закону України „Про систему оподаткування" від 25.06.1991 року №1251-ХІІ зі змінами та доповненнями, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:
- вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;
- подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);
- сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни;
- допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно п.п 4.1.4. п.4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), до 1 квітня року, наступного за звітним.
Як було встановлено судом першої інстанції, Дочірнє підприємство "Бонд" Товариства з обмеженою відповідальністю торгово-обслуговуючого підприємства «Сармат», з порушенням зазначених вище законів не подавало податкових декларацій, документів фінансової звітності до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва з 13 квітня 2006 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»від 15 травня 2003 року N 755-ІУ, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідно до підпункту 8.6 пункту 8 Інструкції про порядок обліку платників податків затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.1998 № 80 зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.03.1998 за № 172/2612, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та в разі неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, керівник державної податкової служби приймає рішення про звернення до господарського суду із позовною заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до ст. 218 ГК України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.
Частиною першою ст. 238 ГК України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Згідно з частиною першою ст. 247 ГК України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.
Пунктом 17 статті 11 Закону України „Про державну податкову службу" встановлено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Зважаючи на викладене, колегія суддів приходить до висновку, що оскільки Дочірнє підприємство "Бонд" Товариства з обмеженою відповідальністю торгово-обслуговуючого підприємства «Сармат»не подавало податкових декларацій та документів фінансової звітності до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва з 13 квітня 2006 року, а також зважаючи на право органів державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, позовні вимоги є обґрунтованими, а доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.
Так, відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
На підставі викладеного та приймаючи до уваги, що суд першої інстанції при ухваленні оскаржуваної постанови вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку, та прийняв законне і обґрунтоване рішення, висновки суду відповідають обставинам справи, а тому підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 197, 199, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Дочірнього підприємства "Бонд" Товариства з обмеженою відповідальністю торгово-обслуговуючого підприємства «Сармат»залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 липня 2010 року без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді: