ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 січня 2011 р. Справа № 2-а-4010/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Василяки Д.К., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом прокурора м. Нова Каховка Херсонської області в інтересах держави Міністерства транспорту та зв'язку України в особіГоловної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділутериторіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Прокурор м. Нова Каховка звернувся до суду в інтересах Міністерства транспорту та звязку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені якої виступає територіальний підрозділ в Херсонській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 з позовом, в якому просить стягнути фінансові санкції, по постановам № 054857 від 20.05.09 року, № 054869 від 27.05.09 року, № 054882 від 03.06.09 року, № 064369 від 03.02.10, № 064447 від 30.03.10 року в сумі 2550,00 грн. У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем, добровільно не сплачена, постанова не оскаржена ні в адміністративному, ні в судовому порядку протягом 10 днів після їх винесення, отже є обов'язковою до виконання.
Позивач та прокурор заявили клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав, в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Суд, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, встановив наступне:
згідно з актом перевірки № 158785 від 15.01.10р. під час проведення перевірки державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлено порушення відповідальність за яке, передбачена ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: експлуатація автомобіля Daewoo Lanos з номерним знаком НОМЕР_2, облаштованого як таксі без наявності оформленої ліцензійної картки. Акт перевірки підписано водієм. На підставі висновків перевірки територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Херсонській області 03.02.10 року прийнята постанова № 064369 про застосування до ОСОБА_1, 510,00 грн. фінансових санкцій на підставі абз. 3, ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт". Постанова про застосування фінсанкцій відповідачем не оскаржена, санкції добровільно не сплачені;
згідно з актом перевірки № 102522 від 24.04.09р. під час проведення перевірки державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлено порушення відповідальність за яке, передбачена ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: експлуатація автомобіля Daewoo Lanos з номерним знаком НОМЕР_2, облаштованого як таксі без наявності оформленої ліцензійної картки. Акт перевірки підписано водієм. На підставі висновків перевірки територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Херсонській області 20.05.09 року прийнята постанова № 054857 про застосування до ОСОБА_1, 510,00 грн. фінансових санкцій на підставі абз. 3, ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт". Постанова про застосування фінсанкцій відповідачем не оскаржена, санкції добровільно не сплачені;
згідно з актом перевірки № 102524 від 20.04.09р. під час проведення перевірки державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлено порушення відповідальність за яке, передбачена ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: експлуатація автомобіля Daewoo Lanos з номерним знаком НОМЕР_2, облаштованого як таксі без наявності оформленої ліцензійної картки. Акт перевірки підписано водієм. На підставі висновків перевірки територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Херсонській області 27.05.09 року прийнята постанова № 054869 про застосування до ОСОБА_1, 510,00 грн. фінансових санкцій на підставі абз. 3, ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт". Постанова про застосування фінсанкцій відповідачем не оскаржена, санкції добровільно не сплачені;
згідно з актом перевірки № 102549 від 14.05.09р. під час проведення перевірки державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлено порушення відповідальність за яке, передбачена ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: експлуатація автомобіля Daewoo Lanos з номерним знаком НОМЕР_2, облаштованого як таксі без наявності оформленої ліцензійної картки. Акт перевірки підписано водієм. На підставі висновків перевірки територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Херсонській області 03.06.09 року прийнята постанова № 054882 про застосування до ОСОБА_1, 510,00 грн. фінансових санкцій на підставі абз. 3, ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт". Постанова про застосування фінсанкцій відповідачем не оскаржена, санкції добровільно не сплачені;
згідно з актом перевірки № 158868 від 03.03.10р. під час проведення перевірки державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлено порушення відповідальність за яке, передбачена ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: експлуатація автомобіля Daewoo Lanos з номерним знаком НОМЕР_2, облаштованого як таксі без наявності оформленої ліцензійної картки. Акт перевірки підписано водієм. На підставі висновків перевірки територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Херсонській області 30.03.10 року прийнята постанова № 064447 про застосування до ОСОБА_1, 510,00 грн. фінансових санкцій на підставі абз. 3, ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт". Постанова про застосування фінсанкцій відповідачем не оскаржена, санкції добровільно не сплачені.
Загальна сума фінансових санкцій становить 2550,00 грн.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт", центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується. Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області є територіальним структурним підрозділом Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, діє на підставі Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку № 888 від 14.12.2005.
Відповідно до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. Діяльність щодо перевезення пасажирів і вантажів автотранспортом регулюється Цивільним Кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності ", Законом України "Про автомобільний транспорт", "Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. № 176, "Правилами перевезення вантажів автомобільним транспортом в України ", затвердж. наказом Міністерства транспорту України від 14.10.97 № 363, "Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом" відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт", затверджені наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства транспорту та зв'язку України від 01.02.2008р. № 9/119, та іншими нормативними актами.
Згідно з пунктом 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 1567 від 08.11.2006, під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Законом України "Про автомобільний транспорт" (ст. 39) передбачено обов'язок оформлення для автомобільного перевізника - ліцензія на документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України, для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, дорожній лист, інші документи, передбачені законодавством України. Відповідно до статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі викладеного, вина ПП ОСОБА_1, в здійсненні правопорушення при обставинах, які викладені в позовній заяві, належним чином обґрунтовані та відповідають доказам, які досліджені по справі .
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що визначення відповідачеві фінансових санкцій здійснено правомірно, а тому позовні вимоги щодо стягнення з відповідача штрафних санкцій у розмірі 2550,00 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню. Зменшувати розмір штрафних санкцій, застосованих постановою теруправління Головавтотрансінспекції, суд не має повноважень. Відповідальність, передбачена ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", встановлена в чіткому розмірі, норма закону не містить мінімального або максимального розміру відповідальності.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України, стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст.2,7,17,94, 161, 183-2 КАС України, суд -
постановив:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) фінансові санкції по постановам № 054857 від 20.05.09 року, № 054869 від 27.05.09 року, № 054882 від 03.06.09 року, № 064369 від 03.02.10, № 064447 від 30.03.10 року на загальну суму 2550 (дві тисячі пятсот пятдесят) грн. 00 коп. до державного бюджету (рахунок 31117106700012, УДК у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет м. Н. Каховка, код доходу 21081100, код ОКПО 24103977).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Василяка Д.К.
кат.