Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 січня 2011 р. справа № 2а-27525/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Зеленова А. С.
при секретаріГилка Д.Т.
за участю:
представника позивачаКосенка С.С.,
представника відповідача-1Заїки О.С.,
представника відповідача-2Вертела М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, по вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Азовтрейдінжінірінг» до Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області, Головного управління Державного казначейства України в Донецькій області про визнання незаконною бездіяльності, стягнення бюджетного відшкодування податку на додану вартість у сумі 1402924,07 грн., -
В С Т А Н О В И В:
03.12.2010 ТОВ «Азовтрейдінжінірінг» звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області, Головного управління Державного казначейства України в Донецькій області про визнання незаконною бездіяльності щодо невідшкодування сум податку на додану вартість із бюджету, заявлених у відповідних деклараціях за квітень 2009р. у встановлені законодавством строки (а.с. 2-5).
До початку судового розгляду справи по суті позивач декілька разів змінював позовні вимоги, остаточно просив визнати незаконною бездіяльність відповідачів щодо невідшкодування позивачу сум податку на додану вартість із бюджету, заявлених ним у відповідних деклараціях за січень, лютий, березень, квітень, червень, липень, серпень, жовтень 2009р. у встановлені законодавством строки, стягнути з Державного бюджету України через Головне управління Державного казначейства України у Донецькій області на рахунок позивача суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, у т.ч. за січень 2009р. у розмірі 76001 грн., за лютий 2009р. 495112,87 грн., за березень 2009р. 218043,09 грн., за квітень 2009р. 193750,90 грн., за червень 2009р. 17883,21 грн., за липень 2009р. 36031 грн., за серпень 2009р. 212690 грн., за жовтень 2009р. 153412 грн., а всього 1402924,07 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що ним до ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Маріуполя були подані податкові декларації з податку на додану вартість за січень-квітень 2009р., червень-серпень 2009р., жовтень 2009р. разом із заявами про повернення сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Маріуполя було прийнято податкові повідомлення-рішення від 24.07.2009 № 0000492300/0, від 20.08.2009 № 0000492300/1, від 29.10.2009 № 0000662300/0, від 27.01.2010 № 0000042300/0, від 16.04.2010 № 0000202300/0, від 15.12.2009 № 0000772300/0, якими було зменшено суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, заявлені позивачем у вищевказаних податкових деклараціях. У подальшому ці податкові повідомлення-рішення були визнані судом недійсними. Разом із тим, сума податку на додану вартість, заявлена позивачем у податкових деклараціях відповідних періодів, не була відшкодована з бюджету, що свідчить про вчинення відповідачами незаконної бездіяльності.
Посилаючись на ст. 19 Конституції України, ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», п.п. 7.7.5, 7.7.6 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», позивач вказує, що він має усі законні підстави для отримання відшкодування з бюджету суми податку на додану вартість у загальному розмірі 1402924,07 грн.
Просив позов задовольнити.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав письмові заперечення проти позову, в яких вказав, що податковим органом були прове6дені позапланові перевірки поданих позивачем податкових декларацій з податку на додану вартість за січень-квітень, червень-серпень, жовтень 2009р. Відповідно до Методичних рекомендацій щодо взаємодії між підрозділами органів ДПС України при організації та проведенні перевірок достовірності нарахування бюджетного відшкодування ПДВ, затверджених наказом ДПА України від 18.08.2005 № 350, в ході позапланових перевірок є необхідним надсилання запитів для підтвердження факту взаємовідносин з підприємствами-контрагентами. При перевірці матеріалів зустрічних перевірок відповідачем було виявлено взаємовідносини позивача із субєктами господарювання, місцезнаходження яких не встановлено. Дослідити кінцевого виробника є неможливим. У звязку із цим, податковий орган дійшов висновку, що позивач не має права на отримання бюджетного відшкодування податку на додану вартість, заявленого у вказаних вище податкових деклараціях. Посилаючись на п. 1.8 ст. 1, п.п. 7.7.1, 7.7.2, 7.7.5, 7.7.10 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» зазначає, що з метою упередження безпідставного відшкодування з Державного бюджету України ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Маріуполя надає висновки для подальшого оформлення матеріалів органам Державного казначейства України тільки на суми, які підтверджені до виробника. Просив відмовити у задоволенні позову (а.с. 122-123).
Представник відповідача ГУ ДКУ в Донецькій області у судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог з тих підстав, що згідно п. 4 Наказу ДПА України та Державного казначейства України № 200/86 від 21.05.2001, відшкодування податку на додану вартість із державного бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за висновками податкових органів або за рішенням суду. Пунктом 5 Порядку взаємодії між органами державної податкової служби України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України в процесі відшкодування податку на додану вартість за висновками органів державної податкової служби та погашення простроченої бюджетної заборгованості з податку на додану вартість шляхом видачі облігацій внутрішньої державної позики, затвердженого сумісним наказом ДПА України, Мінфіну та ДКУ від 03.08.2004 № 451/501/132 (далі за текстом Порядок взаємодії), ДПА повинна надати Державному казначейству України реєстри субєктів підприємницької діяльності з визначенням розміру відшкодування ПДВ з бюджету. Пунктом 7 Порядку взаємодії передбачено, що Державне казначейство України у відповідності до чинного законодавства здійснює відшкодування податку на додану вартість підприємствам згідно з отриманим реєстром та висновками регіональних податкових органів. Станом на момент розгляду справи до органів Державного казначейства висновки та реєстр на відшкодування бюджетної заборгованості з податку на додану вартість не надходили, у звязку з чим не можливо було відшкодувати заборгованість. Просив суд відмовити в задоволенні позову.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.
Позивач - товариство з обмеженою відповідальністю «Азовтрейдінжінірінг» зареєстровано в якості юридичної особи виконавчим комітетом Маріупольської міської ради 20.08.2001, включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за № 31577486 (а.с. 12). Позивач здійснює діяльність відповідно до Статуту, затвердженого у новій редакції рішенням зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю «Азовтрейдінжінірінг», протоколом від 07.12.2004 (а.с. 6-11).
Відповідач 1 - Державна податкова інспекція в Оржонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області є субєктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідач 2 - Головне управління Державного казначейства України в Донецькій області у відповідності до ч. 2 ст. 50 Бюджетного кодексу України веде бухгалтерський облік всіх надходжень, що належать Державному бюджету України, та за поданням органів стягнення здійснює повернення коштів, що були помилково або надмірно зараховані до бюджету.
Судом встановлено, що позивачем за січень-квітень, червень-серпень та жовтень 2009р. до податкового органу були надані податкові декларації з податку на додану вартість, в яких ним було заявлено до бюджетного відшкодування суми податку на додану вартість.
За наслідками проведених податковим органом перевірок з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у вказаних вище податкових періодах ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області були прийняті наступні податкові повідомлення-рішення про зменшення сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість:
- від 24.07.2009 № 0000492300/0 - по деклараціям за лютий 2009р. на суму 300413 грн., за січень 2009р. на суму 76001 грн. (а.с. 63); за наслідками адміністративного оскарження було прийнято податкове повідомлення-рішення від 20.08.2009 № 0000492300/1, аналогічне раніше прийнятому (а.с. 59);
- від 29.10.2009 № 0000662300/0 - по декларації за липень 2009р. на 21216 грн. (а.с. 58);
- від 15.12.2009 № 0000772300/0 по деклараціям за лютий 2009р. на суму 23228 грн., за квітень 2009р. на суму 160131,79 грн., за серпень 2009р. на суму 118699,49 грн. (а.с. 62);
- від 27.01.2010 № 0000042300/0 по декларації за жовтень 2009р. на суму 50001 грн. (а.с. 61);
- від 16.04.2010 № 0000202300/0 по деклараціям за лютий 2009р. на суму 171471,87 грн., за березень 2009р. на суму 218043,09 грн., за червень 2009р. на суму 17883,21 грн., за жовтень 2009р. на суму 103411 грн., за квітень 2009р. на суму 33619,11 грн., за серпень 2009р. на суму 93990,51 грн. (а.с. 60).
Загальна сума зменшення бюджетного відшкодування за вказаними податковими повідомленнями-рішеннями становить 1388109,07 грн.
Товариством з обмеженою відповідальністю «Азовтрейдінжінірінг» зазначені вище податкові повідомлення-рішення були оскаржені до Донецького окружного адміністративного суду (справи №№ 2а-14364/09/0570, 2а-20968/09/0570, 2а-23537/10/0570, 14686/10/0570, 2а-14685/10/0570).
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 29.10.2009 у справі № 2а-14364/09/0570 були частково задоволені позовні вимоги ТОВ «Азовтрейдінжінірінг», внаслідок чого визнані недійсними податкові повідомлення-рішення від 24.07.2009 № 0000492300/0 та від 20.08.2009 № 0000492300/1 (а.с. 31-33). Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 19.05.2010 постанова Донецького окружного адміністративного суду від 29.10.2009 залишена без змін.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 03.02.2010 у справі № 2а-20968/09/0570 були частково задоволені позовні вимоги ТОВ «Азовтрейдінжінірінг», внаслідок чого визнано недійсним податкове повідомлення-рішення від 29.10.2009 № 0000662300/0 (а.с. 38-41). Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 18.05.2010 постанова Донецького окружного адміністративного суду від 03.02.2010 була скасована у частині відмови у стягненні з Державного бюджету України через Головне управління Державного казначейства України у Донецькій області на рахунок ТОВ «Азовтрейдінжінірінг» заявленої у податковій декларації за липень 2009 року суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 36031 грн. та стягнуто зазначену суму з Державного бюджету на користь позивача; у іншій частині постанова суду першої інстанції залишена без змін.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 09.11.2010 у справі № 2а-23537/10/0570 були задоволені позовні вимоги ТОВ «Азовтрейдінжінірінг», внаслідок чого визнано недійсним податкове повідомлення-рішення від 15.12.2009 № 0000772300/0 (а.с. 27-30). Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 21.12.2010 постанова Донецького окружного адміністративного суду від 09.11.2010 у частині визнання незаконним та скасування податкового повідомлення-рішення від 15.12.2009 № 0000772300/0 залишена без змін.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 09.08.2010 у справі № 2а-14686/10/0570 були задоволені позовні вимоги ТОВ «Азовтрейдінжінірінг», внаслідок чого скасовано податкове повідомлення-рішення від 27.01.2010 № 0000042300/0 (а.с. 34-37). Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 10.09.2010 постанова Донецького окружного адміністративного суду від 09.08.2010 залишена без змін (а.с. 42-44).
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 11.08.2010 у справі № 2а-14685/10/0570 були задоволені частково позовні вимоги ТОВ «Азовтрейдінжінірінг», внаслідок чого скасовано податкове повідомлення-рішення від 16.04.2010 № 0000202300/0 (а.с. 15-17). Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 30.09.2010 постанова Донецького окружного адміністративного суду від 11.08.2010 залишена без змін (а.с. 18).
Відповідно до ч.ч. 3, 5 ст. 254 КАС України, у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Отже, постанови Донецького окружного адміністративного суду від 29.10.2009 у справі № 2а-14364/09/0570, від 03.02.2010 у справі № 2а-20968/09/0570, від 09.11.2010 у справі № 2а-23537/10/0570, від 09.08.2010 у справі № 2а-14686/10/0570, від 11.08.2010 у справі № 2а-14685/10/0570 та відповідні ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду у цих справах є такими, що набрали законної сили.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Згідно з ч. 2 ст. 14 КАС України, постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обовязковими до виконання на всій території України.
Статтею 255 КАС України встановлено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Отже, суд вважає встановленими обставини щодо необґрунтованості зменшення ТОВ «Азовтрейдінжінірінг» відповідачем-1 бюджетного відшкодування податку на додану вартість на суму 1366893,07 грн., заявлену у деклараціях за січень-квітень, червень, серпень та жовтень 2009р. Тобто, є підтвердженим право позивача на отримання вказаної суми бюджетного відшкодування.
Сума податку на додану вартість у розмірі 36031,00 грн., заявлена позивачем до бюджетного відшкодування по декларації за липень 2009р., яка була зменшена податковим повідомленням-рішенням від 29.10.2009 № 0000662300/0 на суму 21216 грн., вже була стягнута з Державного бюджету України на користь позивача згідно з постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 18.05.2010.
У судовому засіданні встановлено, що сума податку на додану вартість у розмірі 1366893,07 грн. з бюджету відшкодована позивачу не була, у звязку із чим позивач 03.12.2010 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із даним позовом.
Правовідносини, з приводу яких виник спір, регулюються Законом України «Про податок на додану вартість».
Згідно з п. 1.8 ст. 1 Закону України „Про податок на додану вартість”, бюджетне відшкодування це сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у звязку з надмірною сплатою у випадках, визначених цим Законом.
Відповідно до п. 1.8 ст. 1 , пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України „Про податок на додану вартість” сумою, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету, у звязку з надмірною сплатою є саме відємне значення за результатами звітного періоду. Відємне значення ПДВ є коштами платника податку, які він сплатив продавцям товару відповідно до вимог Закону України „Про податок на додану вартість”.
Згідно п.п. 7.7.2 п.п 7.7 ст. 7 Закону України „Про податок на додану вартість” якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг);
б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
У відповідності до п.п. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 вказаного Закону платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування.
Матеріалами справи підтверджено, що позивачем були дотримані вказані вимоги Закону, оскільки він подав до податкового органу податкові декларації за січень-квітень, червень, серпень та жовтень 2009р. (а.с. 64-101, 109-115), у яких зазначив суми, що підлягають бюджетному відшкодуванню, додавши до декларацій заяви про повернення суми бюджетного відшкодування та розрахунки сум бюджетного відшкодування.
Відповідно до п.п. 7.7.5 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.
Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Підпунктом 7.7.6 п. 7.7 ст. 7 Закону України „Про податок на додану вартість” передбачено, що на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
У відповідності до п.п. 7.7.7 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» якщо за наслідками документальної невиїзної (камеральної) або позапланової виїзної перевірки (документальної) податковий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий податковий орган:
а) у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної податковим органом унаслідок таких перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з підпунктом 7.7.3 цього пункту у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів;
б) у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною податковим органом внаслідок проведення таких перевірок, податковий орган надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування;
в) у разі з'ясування внаслідок проведення таких перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови у наданні бюджетного відшкодування.
Як встановлено судом вище, за наслідками проведених перевірок платника податку податковим органом були прийняті податкові повідомлення-рішення від 24.07.2009 № 0000492300/0, від 20.08.2009 № 0000492300/1, від 15.12.2009 № 0000772300/0, від 27.01.2010 № 0000042300/0, від 16.04.2010 № 0000202300/0, якими було зменшено суму податку на додану вартість, заявлену до бюджетного відшкодування позивачем у деклараціях за січень-квітень, червень, серпень та жовтень 2009р. на загальну суму 1366893,07 грн., у т.ч. за січень 2009р. 76001 грн., за лютий 2009р. 495112,87 грн., за березень 2009р. 218043,09 грн., за квітень 2009р. 193750,90 грн., за червень 2009р. 17883,21 грн., за серпень 2009р. 212690 грн., за жовтень 2009р. 153412 грн.
У відповідності до п.п. 7.7.8 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», у разі, коли за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або податковий орган розпочинає процедуру адміністративного оскарження, податковий орган не пізніше наступного робочого дня за днем отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення справи зобов'язаний повідомити про це орган державного казначейства. Орган державного казначейства призупиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до прийняття остаточного рішення з адміністративного або судового оскарження.
Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження податковий орган протягом п'яти робочих днів, наступних за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Як встановлено судом вище, постанови Донецького окружного адміністративного суду від 29.10.2009 у справі № 2а-14364/09/0570, від 03.02.2010 у справі № 2а-20968/09/0570, від 09.11.2010 у справі № 2а-23537/10/0570, від 09.08.2010 у справі № 2а-14686/10/0570, від 11.08.2010 у справі № 2а-14685/10/0570 набрали законної сили згідно з ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 19.05.2010, постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 18.05.2010, ухвалами Донецького апеляційного адміністративного суду від 21.12.2010, 10.09.2010, 30.09.2010 відповідно, що свідчить про закінчення процедури судового оскарження у даному випадку.
Таким чином, відповідно до наведених вище положень п.п. 7.7.8 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» податковий орган протягом п'яти робочих днів, наступних за днем отримання відповідного рішення, був зобов'язаний надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету, що відповідачем-1 зроблено не було.
В порядку п.п. 7.7.6 п.7.7. ст. 7 «Про податок на додану вартість» органи держказначейства зобовязані на підставі отриманого висновку податкового органу надати позивачу зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок позивача в обслуговуючому банку протягом пяти операційних днів після отримання зазначеного висновку.
У звязку із ненаданням висновків Державною податковою інспекцією в Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області, органом Державного казначейства суми податку на додану вартість позивачу залишилась не відшкодовані.
Згідно ст. 48 Бюджетного кодексу України в Україні застосовується казначейська форма обслуговування Державного бюджету України, яка передбачає здійснення Державним казначейством України операцій з коштами Державного бюджету.
Відповідно до п. 4.1 Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації, Державного казначейства України від 2 липня 1997 р. N 209/72 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України, Державного казначейства України від 21 травня 2001 р. N 200/86), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 8 червня 2001 р. за N 489/5680 відшкодування податку на додану вартість з бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за висновками податкових органів або за рішенням суду; п. 4.3 передбачено, що на підставі висновків про відшкодування податку на додану вартість органи Державного казначейства України протягом п'яти днів своїми платіжними дорученнями перераховують кошти з рахунку обліку доходів державного бюджету на рахунок, указаний у висновку чи рішенні суду.
Згідно з п. 6.1. Порядку суми, не відшкодовані платнику податку протягом визначених у розділі 3 цього Порядку термінів, уважаються бюджетною заборгованістю; п. 6.2 Порядку передбачено, що платник податку має право в будь-який момент після виникнення бюджетної заборгованості звернутися до суду з позовом про стягнення коштів бюджету та притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у несвоєчасному відшкодуванні надмірно сплачених податків.
Таким чином, враховуючи, що позивачем виконані всі необхідні умови для отримання бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, а відповідач 1 Державна податкова інспекція в Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області не вчинив дій, спрямованих на перерахування позивачу бюджетної заборгованості, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог у частині визнання протиправною бездіяльності вказаного відповідача та стягнення з Державного бюджету України на користь позивача суми бюджетної заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 1366893,07 грн.
Позовні вимоги про стягнення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 36031,00 грн., заявленої позивачем до бюджетного відшкодування по декларації за липень 2009р., та зменшеної відповідачем-1 за податковим повідомленням-рішенням від 29.10.2009 № 0000662300/0 на суму 21216 грн., суд вважає такими, що не підлягають задоволенню, оскільки як було встановлено судом вище ця сума вже була стягнута з Державного бюджету України на користь позивача згідно з постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 18.05.2010.
З огляду на викладене, суд задовольняє позовні вимоги частково.
Оскільки суд прийшов до висновку про стягнення з Державного бюджету України на користь позивача суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 1366893,07 грн., то згідно ст. 94 КАС України з Державного бюджету України на користь позивача підлягають також стягненню судові витрати у розмірі 1700 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 94, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Азовтрейдінжінірінг» до Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області, Головного управління Державного казначейства України в Донецькій області про визнання незаконною бездіяльності, стягнення бюджетного відшкодування податку на додану вартість у сумі 1402924,07 грн. - задовольнити частково.
Визнати незаконною бездіяльність Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області у частині не вчинення передбачених законом дій по відшкодуванню товариству з обмеженою відповідальністю «Азовтрейдінжінірінг» суми податку на додану вартість, заявленої до бюджетного відшкодування у податкових деклараціях з податку на додану вартість за січень-квітень, червень, серпень та жовтень 2009р. на загальну суму 1366893,07 грн., у т.ч. за січень 2009р. 76001 грн., за лютий 2009р. 495112,87 грн., за березень 2009р. - 218043,09 грн., за квітень 2009р. 193750,90 грн., за червень 2009р. 17883,21 грн., за серпень 2009р. 212690 грн., за жовтень 2009р. 153412 грн.
Стягнути з Державного бюджету України через Головне управління Державного казначейства України в Донецькій області на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Азовтрейдінжінірінг» (ЄДРПОУ 31577486, адреса: 87500, Донецька область, м. Маріуполь, пров. Шепотініка, б. 1, кв. 10) на розрахунковий рахунок № 26009011365701 в АКБ «Укрсиббанк», м. Харків, МФО 351005, суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, заявлену до бюджетного відшкодування у податкових деклараціях з податку на додану вартість за січень-квітень, червень, серпень та жовтень 2009р. на загальну суму 1366893 (один мільйон триста шістдесят шість тисяч вісімсот девяносто три) грн. 07 коп., у т.ч. за січень 2009р. 76001 (сімдесят шість тисяч одна) грн. 00 коп., за лютий 2009р. 495112 (чотириста девяносто пять тисяч сто дванадцять) грн. 87 коп., за березень 2009р. 218043 (двісті вісімнадцять тисяч сорок три) грн. 09 коп., за квітень 2009р. 193750 (сто девяносто три тисячі сімсот пятдесят) грн. 90 коп., за червень 2009р. 17883 (сімнадцять тисяч вісімсот вісімдесят три) грн. 21 коп., за серпень 2009р. 212690 (двісті дванадцять тисяч шістсот девяносто) грн. 00 коп., за жовтень 2009р. 153412 (сто пятдесят три тисячі чотириста дванадцять) грн. 00 коп.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Азовтрейдінжінірінг» (ЄДРПОУ 31577486, адреса: 87500, Донецька область, м. Маріуполь, пров. Шепотініка, б. 1, кв. 10) на розрахунковий рахунок № 26009011365701 в АКБ «Укрсиббанк», м. Харків, МФО 351005, судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1649 (одна тисяча шістсот сорок девять) грн. 00 коп.
Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Азовтрейдінжінірінг» (ЄДРПОУ 31577486, адреса: 87500, Донецька область, м. Маріуполь, пров. Шепотініка, б. 1, кв. 10) на розрахунковий рахунок № 26009011365701 в АКБ «Укрсиббанк», м. Харків, МФО 351005, судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1,70 (одна) грн. 70 коп.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 05 січня 2011 року. Повний текст постанови складений та підписаний 10 січня 2011 року.
Апеляційну скаргу на постанову може бути подано до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Зеленов А. С.