Постанова № 13473477, 05.01.2011, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.01.2011
Номер справи
2а-5990/10/2370
Номер документу
13473477
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 05 січня 2011 року № 2а-5990/10/2370 м. Черкаси

15 год. 25 хв.м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гараня С.М.,

при секретарі Лисенко С.С.,

за участю представника позивача державної податкової інспекції у місті Черкаси Власенко В.В. за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у місті Черкаси до приватного підприємства «Черкаси транс логістик» про стягнення податкової заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у місті Черкаси звернулася до адміністративного суду з позовом до приватного підприємства «Черкаси транс логістик» про стягнення заборгованості по сплаті податку на додану вартість та штрафних санкцій за несвоєчасну подачу звітності в загальній сумі 1361 грн. 35 коп.

В судовому засіданні представник позивача вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити. В обґрунтування вимог зазначила, що приватне підприємство «Черкаси транс логістик» перебуває на обліку як платник податків у державній податковій інспекції міста Черкаси. В порушення вимог законодавства відповідачем не сплачено податок на додану вартість за березень та липень 2009 року та не подано декларації по податку на додану вартість за серпень, жовтень 2008 року, та лютий, червень 2009 року, у звязку з чим йому були нараховані штрафні санкції. З урахуванням часткової сплати податкової заборгованості в розмірі 1122 грн. 65 коп., сума податкового боргу відповідача склав 1361 грн. 35 коп., яку представник позивача і просить суд стягнути за рахунок активів відповідача в повному обсязі.

Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, в засідання не зявився, про причину неприбуття не повідомив, заперечення на позов чи клопотання про відкладення розгляду справи не надав, а тому суд вирішив розглянути справу у відсутність відповідача за наявними у справі доказами.

Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи та оцінивши письмові докази у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.

Приватне підприємство «Черкаси транс логістик» перебуває на обліку у державній податковій інспекції у місті Черкаси як платник податків та платежів до бюджетів та інших державних цільових фондів.

Згідно з вимогами пункту 3 пункту 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 р. № 1251 із змінами та доповненнями, платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни.

26 червня 2008 року приватному підприємству «Черкаси транс логістик» було видане свідоцтво № 100124566 про реєстрацію платника податку на додану вартість (індивідуальний податковий номер 359560323017).

Законом України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР (далі Закон № 168/97-ВР) визначено платників податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету.

Статтею 2 Закону № 168/97-ВР серед інших платником даного податку також є будь-яка особа, яка: а) здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку; б) підлягає обов'язковій реєстрації як платник цього податку; в) імпортує товари (супутні послуги) в обсягах, що підлягають оподаткуванню цим податком згідно з нормами цієї статті.

Згідно пункту 3.1 статті 3 Закону № 168/97-ВР об'єктом оподаткування є операції платників податку з: поставки товарів та послуг, місце поставки яких знаходиться на митній території України; ввезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі імпорту або реімпорту згідно з положеннями глав 29 - 30 Митного кодексу України; поставка (вивезення, пересилання) товарів (супутніх послуг) у митному режимі експорту або реекспорту згідно з положеннями глав 31 - 32 Митного кодексу України за кошти або інші види компенсацій (винагороди).

Пунктом 6.1 Закону № 168/97-ВР встановлено, що об'єкти оподаткування, визначені статтею 3 цього Закону, за винятком операцій, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується нульова ставка згідно з цим Законом, оподатковуються за ставкою 20 відсотків.

Поставка товарів (робіт, послуг) здійснюється за договірними (контрактними) цінами з додатковим нарахуванням податку на додану вартість (пункт 7.1 Закону № 168/97-ВР).

Відповідно до підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону № 168/97-ВР податковий кредит звітного періоду визначається, виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 8-1 цього Закону, протягом такого звітного періоду в тому числі у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Підпунктом 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону № 168/97-ВР визначено, що не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).

Згідно підпункту 7.5.1 пункту 7.5 статті 7 Закону № 168/97-ВР датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій: або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків; або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).

Згідно поданих декларацій по податку на додану вартість за березень та липень 2009 року відповідачем самостійно визначено суми податку на додану вартість у розмірі 1398 грн. та 406 грн. відповідно.

Так, згідно пункту 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III (далі Закон № 2181) податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Підпункт 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181 встановлює обов`язок платника податків самостійно сплачувати суму податкового зобов`язання, зазначену в поданій ним податковій декларації протягом десяти календарних днів, наступних за останім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

В той же час, податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання визнається податковим боргом (пункт 1.3 статті 1 Закону № 2181-III).

20.05.2009 р. державною податковою інспекцією у місті Черкаси проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності та встановлено порушення у вигляді несвоєчасного подання декларації з податку на додану вартість за серпень 2008 року з граничним строком подання 22.09.2008 р. Результати даної перевірки зафіксовані в акті № 3798/15-210.

На підставі зазначеного акту державною податковою інспекцією у м. Черкаси до відповідача за несвоєчасне подання податкової звітності застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170 грн. податковим повідомленням-рішенням № 0009031502/0 від 20.05.2009 р., яке було отримане директором підприємства.

20.05.2009 р. державною податковою інспекцією у місті Черкаси проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності та встановлено порушення у вигляді несвоєчасного подання декларації з податку на додану вартість за жовтень 2008 року з граничним строком подання 20.11.2008 р. Результати даної перевірки зафіксовані в акті № 3802/15-210.

На підставі зазначеного акту державною податковою інспекцією у м. Черкаси до відповідача за несвоєчасне подання податкової звітності застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170 грн. податковим повідомленням-рішенням № 0009041502/0 від 20.05.2009 р., яке було отримане директором підприємства.

27.03.2009 р. державною податковою інспекцією у місті Черкаси проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності та встановлено порушення у вигляді неподання декларації з податку на додану вартість за лютий 2009 року з граничним строком подання 20.03.2009 р. Результати даної перевірки зафіксовані в акті № 2584/15-210.

На підставі зазначеного акту державною податковою інспекцією у м. Черкаси до відповідача за неподання податкової звітності застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170 грн. податковим повідомленням-рішенням № 0005791502/0 від 27.03.2009 р., яке було отримане директором підприємства.

17.09.2009 р. державною податковою інспекцією у місті Черкаси проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності та встановлено порушення у вигляді неподання декларації з податку на додану вартість за червень 2009 року з граничним строком подання 20.07.2009 р. Результати даної перевірки зафіксовані в акті № 6771/15-210.

На підставі зазначеного акту державною податковою інспекцією у м. Черкаси до відповідача за неподання податкової звітності застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170 грн. податковим повідомленням-рішенням № 0015681502/0 від 17.09.2009 р., яке у зв'язку з неврученням 07.10.2009 р. було розміщене на дошці податкових оголошень (повідомлень).

Внаслідок виникнення податкового боргу на адресу відповідача були направлені податкові вимоги: перша від 30.03.2009 р. за № 1/968 та друга від 22.05.2009 р. за № 2/1432, які були вручені відповідачу 22.04.2009 р. та 12.08.2009 р. відповідно.

Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону № 2181-III встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним. Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.

Відповідно до підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181 платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до вимог Закону № 2181 контролюючими органами та органами стягнення податків та зборів (обов`язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, є податкові органи.

Згідно пункту 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 р. № 509, органам державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, надано право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

14.04.2009 р. на виконання вимог Закону № 2181 в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна позивачем зареєстрована податкова застава за № 23205858. Також 14.09.2009 р. позивачем винесено рішення № 723/24-109 про стягнення коштів та продаж активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу. Однак зазначені заходи до погашення боргу не призвели.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позов державної податкової інспекції у місті Черкаси до приватного підприємства «Черкаси транс логістик» про стягнення податкового боргу в сумі 1361 грн. 35 коп. підлягає до задоволення.

Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 159 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов державної податкової інспекції у місті Черкаси до приватного підприємства «Черкаси транс логістик» про стягнення податкової заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства «Черкаси транс логістик», ідентифікаційний код 35956032, до бюджету через державну податкову інспекцію у місті Черкаси податковий борг в сумі 1361 (одну тисячу триста шістдесят одну) грн. 35 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка підлягає поданню до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. У разі застосування судом частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови виготовлений 10 січня 2011 року.

СуддяС.М. Гарань