ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-6595/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Довгопол М.В.,
при секретарі Дрижирук М.І.,
за участю:
представника позивача - Ус О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Полтавідо Приватного виробничо-комерційного підприємства "Спецмаш 2000"про стягнення податкового боргу за рахунок активів, -
В С Т А Н О В И В:
16 грудня 2010 року Державна податкова інспекція у м. Полтавізвернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного виробничо-комерційного підприємства "Спецмаш 2000"про стягнення податкового боргу за рахунок активів в загальному розмірі 385647 грн 66 коп., в тому числі по комунальному податку - 333 грн 20 коп., по податку на прибуток - 642 грн, по податку на додану вартість - 384672 грн 46 коп.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що за результатами проведених невиїзних документальних перевірок Приватного виробничо-комерційного підприємства "Спецмаш 2000" були винесені наступні податкові повідомлення - рішення: № 0000791501/0 від 25.01.2010 року, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 170 грн., № 0002691501/0 від 31.03.2010 року, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 170 грн, № 0005601501/0 від 25.06.2010 року, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 170 грн., № 0009111501/0 від 08.10.2010 року, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 170 грн.; № 0019401502/0 від 31.03.2010 року, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 1020 грн.; № 0019411502/0 від 31.03.2010 року, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 170 грн, № 0019391502/0 від 31.03.2010 року, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість за непроведення збільшення суми податкових зобов`язань при визнанні умовного продажу товарних залишків, у сумі 384672 грн 46 коп., № 0000101505/0 від 18.01.2010 року, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з комунального податку у розмірі 170 грн., № 0001691505/0 від 22.03.2010 року, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з комунального податку у розмірі 170 грн.
Позивач зазначав, що відповідач ні в судовому, ні в адміністративному порядку вказані податкові повідомлення-рішення не оскаржив, податкове зобов'язання не сплатив, тому сума податкового боргу підлягає стягненню в судовому порядку.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив задовольнити їх у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявився. Конверт із судовою повісткою, направлений відповідачу за адресою: вул. Пушкіна, б. 118А, м. Полтава, 36000, яка внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, повернувся до суду із відміткою про відсутність організації за зазначеною адресою.
Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Зважаючи на те, що доставка ухвали та повістки суду на адресу відповідача згідно із даними в ЄДР підтверджується підписом листоноші та печаткою поштового відділення, суд виконав свій обов'язок щодо повідомлення відповідача про розгляд справи.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за даної явки.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Приватне виробничо-комерційне підприємство "Спецмаш 2000" (код ЄДРПОУ 30829950) зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Полтавської міської ради 28.02.2000 року (свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 790049). Відповідач є платником податку та взятий на податковий облік в Державній податковій інспекції в м. Полтаві 01.03.2000 року за № 4967, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією довідки № 36673 від 18.08.2008 року.
Згідно із даними Державної податкової інспекції в м. Полтаві за відповідачем рахується заборгованість (з урахуванням переплати) з податку на прибуток в розмірі 642 грн 00 коп., з податку на додану вартість в розмірі 384672 грн 46 коп., з комунального податку в сумі 333 грн 20 коп. Дана заборгованість в добровільному порядку відповідачем не сплачена.
Судом встановлено, що заборгованість відповідача з податку на прибуток виникла у звязку із наступними обставинами.
Працівниками Державної податкової інспекції в м. Полтаві 16.12.2009 року проведено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності подання Приватним виробничо-комерційним підприємством "Спецмаш 2000" податкової звітності з податку на прибуток за 9 місяців 2009 року, за результатами якої складено акт № 3157/15-01/30829950 від 16.12.2009 року.
На підставі зазначеного акту перевірки, яким зафіксовано порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", п. 16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", винесено податкове повідомлення рішення № 0000791501/0 від 25.01.2010 року, яким визначено податкове зобовязання з податку на прибуток в сумі 170 грн 00 коп.
Також, 01.03.2010 року працівниками Державної податкової інспекції в м. Полтаві було проведено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності подання відповідачем податкової звітності з податку на прибуток за 2009 рік, за результатами якої складено акт № 1391/15-01/30829950 від 01.03.2010 року.
На підставі зазначеного акту, яким зафіксовано порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", винесено податкове повідомлення рішення № 0002691501/0 від 31.03.2010 року, яким визначено податкове зобовязання з податку на прибуток в сумі 170 грн. 00 коп.
01.06.2010 року працівниками Державної податкової інспекції в м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності подання відповідачем податкової звітності з податку на прибуток за І квартал 2010 року, за результатами якої складено акт № 5322/15-01/30829950 від 01.06.2010 року.
На підставі зазначеного акту, яким зафіксовано порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", винесено податкове повідомлення рішення № 0005601501/0 від 25.06.2010 року, яким визначено податкове зобовязання з податку на прибуток в сумі 170 грн. 00 коп.
Крім того, 15.09.2010 року працівниками Державної податкової інспекції в м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності подання відповідачем податкової звітності з податку на прибуток за І півріччя 2010 року, за результатами якої складено акт № 8476/15-01/30829950 від 15.09.2010 року.
На підставі зазначеного акту, яким зафіксовано порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", винесено податкове повідомлення рішення № 0009111501/0 від 08.10.2010 року, яким визначено податкове зобовязання з податку на прибуток в сумі 170 грн. 00 коп.
Податкові повідомлення-рішення № 0000791501/0 від 25.01.2010 року, № 0002691501/0 від 31.03.2010 року, № 0005601501/0 від 25.06.2010 року, № 0009111501/0 від 08.10.2010 року направлялися на адресу відповідача засобами поштового зв'язку, проте, повернулись у зв`язку з відсутністю підприємства за адресою, у зв'язку з чим було складено акт № 148 від 08.02.2010 року, акт № 439 від 14.04.2010 року, акт № 770 від 07.09.2010 року, акт № 875 від 21.10.2010 року відповідно про повернення направлених податкових повідомлень-рішень рекомендованими листами з повідомленням про вручення.
Згідно пп. 6.2.4 п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до п. 4.9. Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин), якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, то працівник структурного підрозділу, у якому складено таке податкове повідомлення, на підставі інформації від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, у день надходження до податкового органу такої інформації оформляє відповідний акт, у якому вказує причину, яка призвела до неможливості вручення податкового повідомлення. Зазначений акт долучається до справи платника податків. У той самий день структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), установленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.
З огляду на викладене вищезазначені податкові повідомлення-рішення вважаються врученими з дати розміщення їх на дошці податкових оголошень.
Доказів на підтвердження факту оскарження вказаних повідомлень-рішень у встановленому законом порядку суду не надано, у зв'язку з чим визначені ними суми податкових зобов'язань вважаються узгодженими.
Разом з тим, із облікової картки платника Приватного виробничо-комерційного підприємства "Спецмаш 2000" вбачається, що сума податкового зобов'язання з податку на прибуток, визначена податковими повідомленнями-рішеннями, не була погашена відповідачем у встановлений Законом строк, тому несплачена узгоджена сума податкового зобов'язання з податку на прибуток з урахуванням наявної у відповідача переплати становить 642 грн.00 коп.
Згідно з п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, сума несплаченого відповідачем зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 642 грн.00 коп. є податковим боргом.
Що стосується заборгованості відповідача з податку на додану вартість, то судом встановлено наступне.
Працівниками Державної податкової інспекції в м. Полтаві 16.03.2010 року проведено документальну невиїзну перевірку з питань своєчасності подання відповідачем декларацій з податку на додану вартість за липень-грудень 2009 року, за результатами якої складено акт перевірки № 2048/15-2/30829950 від 16.03.2010 року.
На підставі зазначеного акту, яким зафіксовано порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" з урахуванням п.п.4.1.5 п.4.1 ст. 4 цього ж Закону, а саме, несвоєчасне подання декларації з податку на додану вартість, Державною податковою інспекцією в м. Полтаві винесено податкове повідомлення-рішення № 0019401502/0 від 31.03.2010 року, яким відповідачу визначено податкове зобовязання з податку на додану вартість в сумі 1020 грн.
Також, 16.03.2010 року працівниками Державної податкової інспекції в м. Полтаві було проведено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності повернення Приватним виробничо-комерційним підприємством "Спецмаш 2000" свідоцтва платника ПДВ відповідно до акту № 244 від 30.12.2009 року про анулювання реєстрації платника податку, за результатами якої складено акт № 2049/15-2/30829950 від 16.03.2010 року.
На підставі зазначеного акту, яким зафіксовано порушення відповідачем абзацу "а" п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" з урахуванням п.п.4.1.5 п.4.1 ст. 4 цьогож Закону, а саме, неповернення відповідачем свідоцтва платника ПДВ протягом двадцяти календарних днів з дня прийняття рішення про анулювання, Державною податковою інспекцією в м. Полтаві винесено податкове повідомлення-рішення № 0019411502/0 від 31.03.2010 року, яким відповідачу визначено податкове зобовязання з податку на додану вартість в сумі 170 грн.
Крім того, 16 березня 2010 року працівниками Державної податкової інспекції в м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку з питання збільшення суми податкових зобов'язань при визнанні умовного продажу товарних залишків та основних фондів після анулювання реєстрації ПДВ відповідача, за результатами якої складено акт № 2019/15-2/30829950 від 16.03.2010 року.
На підставі зазначеного акту, яким зафіксовано порушення відповідачем п. 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року, винесено податкове повідомлення рішення № 0019391502/0 від 31.03.2010 року, яким визначено податкове зобовязання з податку на додану вартість: за основним платежем - 319581 грн 20 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями - 63916 грн 24 коп.
Податкові повідомлення-рішення № 0019411502/0 від 31.03.2010 року, № 0019401502/0 від 31.03.2010 року, № 0019391502/0 від 31.03.2010 року направлялись на адресу відповідача засобами поштового зв'язку, проте, повернулись у зв`язку з відсутністю підприємства за адресою, у зв'язку з чим було складено акт № 377 від 09.04.2010 року відповідно про повернення направлених податкових повідомлень-рішень рекомендованими листами з повідомленням про вручення.
Згідно пп. 6.2.4 п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" зазначені податкові повідомлення-рішення вважаються врученими з дати розміщення їх на дошці податкових оголошень.
Доказів на підтвердження факту оскарження зазначених повідомлень-рішень у встановленому законом порядку суду не надано, у зв'язку з чим визначені ними суми податкових зобов'язань вважаються узгодженими.
Із облікової картки платника Приватного виробничо-комерційного підприємства "Спецмаш 2000" вбачається, що сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, визначена вищевказаними податковими повідомленнями-рішеннями, не була погашена відповідачем у встановлений Законом строк, тому несплачена узгоджена сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість з урахуванням наявної у відповідача переплати становить 384672 грн 46 коп.
Згідно з п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, сума несплаченого відповідачем зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 384672 грн 46 коп. набула статусу податкового боргу.
Відносно заборгованості відповідача із комунального податку, судом встановлено наступне.
На підставі проведеної 18.01.2010 року невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності подання відповідачем податкового розрахунку комунального податку за 3 квартал 2009 року складено акт № 00047-1505-30829950 від 18.01.2010 року, яким зафіксовано порушення відповідачем п. 2.5 Положення про комунальний податок, затвердженого рішенням сьомої сесії Полтавської міської ради п'ятого скликання від 12.09.2006 року. Податковим повідомленням-рішенням Державної податкової інспекції в м. Полтаві № 0000101505/0 від 18.01.2010 року відповідачу визначено податкове зобовязання з комунального податку в сумі 170 грн 00 коп.
Крім того, 22.03.2010 року було проведено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності подання відповідачем податкового розрахунку комунального податку за 4 квартал 2009 року, за результатами якої складено акт № 02034-1505-30829950 від 22.03.2010 року.
На підставі зазначеного акту, яким зафіксовано порушення відповідачем п. 2.5 Положення про комунальний податок, затвердженого рішенням сьомої сесії Полтавської міської ради п'ятого скликання від 12.09.2006 року, винесено податкове повідомлення рішення № 0001691505/0 від 22.03.2010 року, яким визначено податкове зобовязання з комунального податку в сумі 170 грн 00 коп.
Податкові повідомлення-рішення № 0000101505/0 від 18.01.2010 року, № 0001691505/0 від 22.03.2010 року направлялися на адресу відповідача засобами поштового зв'язку, проте, повернулись у зв`язку з відсутністю підприємства за адресою, про що складені акти № 42 від 22.01.2010 року, № 200 від 29.03.2010 року відповідно про повернення направлених податкових повідомлень-рішень рекомендованими листами з повідомленням про вручення.
Згідно пп. 6.2.4 п. 6.2. ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" зазначені податкові повідомлення-рішення вважаються врученими з дати розміщення їх на дошці податкових оголошень.
Доказів на підтвердження факту оскарження зазначених повідомлень-рішень у встановленому законом порядку суду не надано, у зв'язку з чим визначені ними суми податкових зобов'язань вважаються узгодженими.
Разом з тим, із облікової картки платника Приватного виробничо-комерційного підприємства "Спецмаш 2000" вбачається, що сума податкового зобов'язання з комунального податку, визначена вищевказаними податковими повідомленнями-рішеннями, не була погашена відповідачем у встановлений Законом строк, тому несплачена узгоджена сума податкового зобов'язання з комунального податку з урахуванням наявної у відповідача переплати становить 333 грн 20 коп.
Згідно з п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, сума несплаченого відповідачем зобов'язання з комунального податку у розмірі 333 грн 20 коп. є податковим боргом.
Згідно з п. 6.2.1 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами " №2181-ІІІ від 21.12.2000 року у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На виконання ст. 6 зазначеного Закону Державною податковою інспекцією в м. Полтаві винесено першу податкову вимогу № 1/390 від 19 лютого 2010 року та другу податкову вимогу № 2/594 від 29 березня 2010 року, які розміщені на дошці податкових оголошень, про що складені акти, відповідно, № 39 від 24.02.2010 року, № 99 від 02.04. 2010 року.
Відповідно до пп. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові вимоги вважаються врученими відповідачу.
Згідно п. 1 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та п. 1.16 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" державна податкова інспекція в межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати в бюджет податків і зборів та інших платежів, та згідно п. 11 ст.10 вищезгаданого закону, на ДПІ покладено виконання таких функцій, як подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно ж п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, при цьому відповідно до п.1.7 ст. 1 Закону активами платника податків являються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать платнику за правом власності або повного господарського відання.
Враховуючи вищевикладене, позивач правомірно звернувся до суду про стягнення податкового боргу.
Таким чином, беручи до уваги вищевикладені обставини, суд вважає, що позовні вимоги Державної податкової інспекціїв м. Полтаві до Приватного виробничо-комерційного підприємства "Спецмаш 2000" про стягнення податкового боргу в сумі 385647 грн 66 коп. обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 4, 5, 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Приватного виробничо-комерційного підприємства "Спецмаш 2000" про стягнення податкового боргу за рахунок активів задовольнити.
Стягнути з Приватного виробничо-комерційного підприємства "Спецмаш 2000" (код ЄДРПОУ 30829950) на користь Державної податкової інспекції у м. Полтаві за рахунок активів заборгованість:
по комунальному податку в сумі 333 грн 20 коп. (триста тридцять три гривні двадцять копійок) на р/р 33216828700005, код бюджетної класифікації платежу 5316010200, одержувач УДК у місті Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019;
по податку на прибуток в сумі 642 грн 00 коп. (шістсот сорок дві гривні) на р/р 31115009700002, код бюджетної класифікації платежу 11021000, до Державного бюджету, одержувач ВДК у місті Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача: УДК у Полтавській області, МФО 831019;
по податку на додану вартість в сумі 384 672 грн 46 коп. (триста вісімдесят чотири тисячі шістсот сімдесят дві гривні сорок шість копійок) на р/р 31117029700002, код бюджетної класифікації платежу 14010100, до Державного бюджету, одержувач ВДК у місті Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача: УДК у Полтавській області, МФО 831019.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 20 січня 2011 року.
СуддяМ.В. Довгопол