ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 грудня 2010 р. Справа №2а-14819/10/17/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Папуші О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 16.11.2010року надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції м.Ялта АРКрим до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку сумою 800,00грн.
Ухвалою суду від 16.11.10р. відкрито провадження в адміністративній справі, розпочато підготовче провадження, запропоновано відповідачу надати суду та в копії позивачу заперечення проти позову та документи на підтвердження своїх доводів, які в нього є. Розглянувши в підготовчому провадженні матеріали справи, судом зясовано питання про склад осіб, які беруть участь у справі, визначено факти, які необхідно встановити для вирішення спору, вивчено документи надані позивачем, зобовязано сторін надати оригінали документів та докази на підтвердження заявлених вимог, за результатами чого закінчено підготовче провадження та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 09.12.10р.
Сторони, належним чином повідомлені про місце, день та час судового засідання явку повноважних представників не забезпечили. Позивач до канцелярії суду подав клопотання про розгляд справи за відсутності його представника за наявними у справі матеріалами, позовні вимоги підтримано у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не прибув, явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, про причини неявки не повідомив, заперечення на адміністративний позов суду не надав.
Розглянувши матеріали справи, клопотання позивача, суд приходить до висновку, що сторони про місце, день та час судового засідання повідомлені належним чином, тому перешкод для розгляду справи в порядку письмового провадження не знаходить та вважає за можливе розглянути справу відповідно до приписів частини шостої статті128 КАСУкраїни за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, судом зясовано, що позивач з положень статті 4 Закону України від 04.12.90р. №509-ХІІ "Про державну податкову службу" є державним органом виконавчої влади та, діючи на реалізацію своєї владної компетенції, визначеної пунктом11 частини першої статті 11 вказаного Закону, звернувся з адміністративним позовом про стягнення з відповідача податкового боргу по єдиному податку з фізичних осіб.
Цей позов розглядається судом відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 КАС України як спір за зверненням субєкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, згідно до частини другої статті 18 цього Кодексу, оскільки однією із сторін справи є орган державної влади, цей спір підсудний окружним адміністративним судам.
Відповідно до згаданого пункту 11 частини першої статті 11 Закону України "Про державну податкову службу" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених Законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції та право звертатись до судових органів із заявою (позовною заявою) про стягнення до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством, а також стягнення до державного бюджету суми заборгованості суб'єктів господарювання за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, та нарахованої на неї пені у порядку, передбаченому Законом України від 21.12.2000р. №2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
ОСОБА_1 зареєстровано фізичною особою-підприємцем, 11.04.07року Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради Автономної Республіки Крим, ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків та інших обовязкових платежів НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1, про що свідчить копія довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.10).
Відповідача узято на облік платником податків у ДПІ в м.Сімферополі АР Крим 13.04.07року, про що свідчить довідка від 15.06.10р. №5590/9/19-0 (а.с.8).
Судом достовірно встановлено, що після подання заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 12.06.09року (а.с.12) відповідач одержав свідоцтво платника єдиного податку, що підтверджено корінцем свідоцтва серії НОМЕР_3 (а.с.11).
Указом Президента України від 03.07.1998р. №727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємства" врегульовані правовідносини повязані з застосуванням спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємства.
Відповідно до абз.1 п.2 Указу "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємства" субєкти малого підприємництва фізичні особи мають право самостійного обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Згідно до абз.6 п.2 Указу "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємства" субєкт підприємницької діяльності фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України та, відповідно п.5 Указу, самостійно несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплату сум єдиного податку згідно з законодавством України.
За відповідачем за 2009рік обліковується податкова заборгованість з єдиного податку сумою 800,00грн. у звязку несплатою податку у повному обсязі (а.с.7).
Позивачем відповідно до вимог закону на адресу відповідача було направлено податкові вимоги: першу від 27.08.09р. №1/2326 сумою 200,00грн. та другу від 20.11.09року №2/3104 сумою 600,00грн., які отримано відповідачем 20.10.09р. та 05.01.10р. відповідно, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення.
Рішенням від 08.02.10р. №5 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу відповідно до п.п. 10.1.1 п.10.1 ст. 10 Закону України від 21.12.00р. №2181-ІІІ "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" вирішено здійснити стягнення коштів та продаж інших активів, що перебувають у власності платника податків, а також тих активів, права власності на які він набуде у майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу цього платника податків.
Як підтверджено матеріалами справи, за відповідачем станом на 29.11.10р. обліковується заборгованість по податку з доходів фізичних осіб сумою 800,00грн.
Активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу за рішенням суду відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами державними цільовими фондами".
Враховуючи надані позивачем докази та відсутність заперечень відповідача, суд приходить до висновку, що позовні вимоги щодо стягнення заборгованості підтверджено належними доказами, є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись статтями 159, 160, 161, 162, 163, 186, 254 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків та інших обовязкових платежів НОМЕР_2) в дохід місцевого бюджету м.Ялта (р/р34210379700039 в ГУ ДКУ України в АРКрим м.Сімферополь, МФО 824026, код в ЄДРПОУ 34740850, код бюджетної класифікації 16050200) заборгованість зі сплати єдиного податку з доходів фізичних осіб сумою 800,00грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частини постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення цього строку, з якого субєкт владних повноважень може отримати копію постанови суду.
Суддя О.В. Папуша