Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 10 січня 2011 року № 2а-5939/10/2370 м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Трофімової Л.В.,
при секретарі Левчуку А.С.,
за участю: прокурора Синецької О.Ю.; представників: позивача Чобітько Ю.М. за довіреністю; відповідача не зявився, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом прокурора Жашківського району в інтересах держави в особі Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Бузівське спеціалізоване підприємство 2306» про стягнення штрафу,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Жашківського району звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до ВАТ «Бузівське спеціалізоване підприємство 2306» про стягнення 850 грн. штрафу.
Позивач стверджував, що постановою від 29 вересня 2010 р. до відповідача було накладено штраф за вчинене правопорушення на ринку цінних паперів.
Приймаючи до уваги, що відповідач не виконав постанову в терміни визначені розділом XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, позивач просив стягнути зазначену суму в судовому порядку.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав.
Відповідач заперечень проти позову не надав, у судове засідання представника не направив.
Заслухавши думку прокурора, який вважав, що позов підлягає задоволенню, пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Відносини, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з метою забезпечення відкритості та ефективності функціонування фондового ринку регулюються Законом України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23 лютого 2006 року № 3480-IV(надалі за текстом «Закон № 3480-IV»).
Стаття друга Закону № 3480-IV визначає емітента як юридичну особу, Автономну Республіку Крим або міські ради, а також державу в особі уповноважених нею органів державної влади, які від свого імені розміщують емісійні цінні папери та беруть на себе зобов'язання щодо них перед їх власниками.
Відповідно до частини першої статті 40 Закону № 3480-IV регулярна інформація про емітента, це річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, що подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).
Частиною третьою статті 40 Закону № 3480-IV визначено, що річна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність; аудиторський висновок.
Згідно з частиною 4 статті 40 Закону № 3480-IV річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулюються Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 р. № 1591.
Відповідно до глави 2 розділу 5 цього Положення річна інформація емітентів цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевих позик) включає: титульний аркуш; зміст; основні відомості про емітента; інформацію про засновників та/або учасників емітента та кількість і вартість акцій (розміру часток, паїв); інформацію про чисельність працівників та оплату їх праці; інформацію про посадових осіб емітента; інформацію про осіб, що володіють 10 відсотків та більше акцій емітента; інформацію про загальні збори акціонерів; інформацію про дивіденди; інформацію про юридичних осіб, послугами яких користується емітент; відомості про цінні папери емітента; опис бізнесу; інформацію про майновий стан та фінансово-господарську діяльність емітента; інформацію про гарантії третьої особи за кожним випуском боргових цінних паперів; відомості щодо особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, що виникала протягом звітного періоду; інформацію про стан корпоративного управління (для акціонерних товариств); річну фінансову звітність; аудиторський висновок. Інформація про майновий стан та фінансово-господарську діяльність емітента має містити дані відповідно до таблиць, що містяться у пунктах 13.1 "Інформація про основні засоби емітента", 13.2 "Інформація щодо вартості чистих активів емітента", 13.3 "Інформація про зобов'язання емітента", 13.4 "Інформація про обсяги виробництва та реалізації основних видів продукції", 13.5 "Інформація про собівартість реалізованої продукції". У таблиці 13.2 "Інформація щодо вартості чистих активів емітента" вказується розрахунок вартості чистих активів, який складається акціонерними товариствами та емітентами - товариствами з обмеженою відповідальністю, окрім тих, що здійснюють банківську, страхову діяльність та діяльність інститутів спільного інвестування. У описі до таблиці, що міститься у пункті 13.2 "Інформація щодо вартості чистих активів емітента", описується методика розрахунку вартості чистих активів емітента за попередній та звітний періоди. У висновку до таблиці, що міститься у пункті 13.2 "Інформація щодо вартості чистих активів емітента", вказується інформація щодо відповідності вимогам законодавства вартості чистих активів, розміру статутного капіталу.
Відповідно до розділу 7 Положення державний контроль за розкриттям Інформації емітентами цінних паперів відповідно до вимог законодавства, в тому числі нормативно-правових актів Комісії, здійснює Комісія. За неопублікування, опублікування не в повному обсязі Інформації та/або опублікування недостовірної Інформації, нерозміщення, розміщення не в повному обсязі Інформації та/або розміщення недостовірної Інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, неподання, подання не в повному обсязі Інформації та/або подання недостовірної Інформації до Комісії, передбаченої цим Положенням, юридична особа несе відповідальність відповідно до закону.
У порушення вимог зазначеної статті Закону № 3480-IV відповідач опублікував в газеті «Бюлетень Цінні папери України» від 30.04.2010 р. № 79 недостовірну інформацію, а саме зазначена розрахункова вартість чистих активів за звітний період 334800 грн., за попередній період 349500 грн. не відповідає вартості чистих активів, що підтверджено аудитором і відповідно до аудиторського висновку становить 344000 грн. звітній період та 359400 грн. за попередній період.
Законом, що визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні є Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30 жовтня 1996 року№ 448/96-ВР (надалі за текстом «Закон № 448/96-ВР»).
Статтею 8 цього Закону визначені повноваження Державної комісії України з цінних паперів та фондового ринку. Зокрема, відповідно до пункту 14 зазначеної статті Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до частини 1 пункту 6 ст. 11 Закону № 448/96-ВР за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З урахуванням викладених положень Закону № 448/96-ВР, постановою уповноваженої особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 29 вересня 2010 р. № 151-ЧК на відповідача накладено штраф в сумі 850 грн.
Згідно квитанції про відправлення поштової кореспонденції постанова направлена відповідачу рекомендованим листом від 01.10.2010 р.
Розділом XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 р. № 2272 передбачено, що штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови. У разі несплати штрафу у визначений строк, штраф стягується в судовому порядку.
Приймаючи до уваги, що відповідач, у встановлені законодавством строки штраф не сплатив та не оскаржив постанову про його накладення в установленому порядку, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем субєктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159, 162 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Бузівське спеціалізоване підприємство 2306» (Черкаська область, Жашківський район, с. Бузівка, вул. Леніна, 5, ідентифікаційний код 21364775) в дохід бюджету через Черкаське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (м. Черкаси, вул. Хрещатик, 225, ідентифікаційний код 22803076) штраф в сумі 850 (вісімсот пятдесят) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, що може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова складена в повному обсязі 14 січня 2011 р.
СуддяЛ.В.Трофімова