Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 січня 2011 року Справа № 2а-4731/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сагун А.В. розглянувши у порядку скороченого провадження в місті Кіровограді адміністративну справу за позовом прокурора Кіровського району м. Кіровограда в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, третя особа на стороні позивача територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області, до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по фінансових санкціях,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Кіровського району м. Кіровограда (далі по тексту - прокурор), діючи в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, третя особа на стороні позивача територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області, звернувся в суд з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі по тексту - ФОП ОСОБА_1.), в якому просить стягнути з відповідача фінансові санкції в сумі 1020 грн.
В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначив, що відповідач в порушення ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт”, двічі надавав послуги з перевезення пасажирів як таксі без оформлення ліцензійної картки, за що постановами №016525 від 15.04.2010 року та №016592 від 27.05.2010 року застосовано фінансові санкції в загальній сумі 1020 грн. Примірники постанов відповідачу направлялись, не оскаржувались, фінансові санкції не сплачено.
Враховуючи те, що протягом строку, встановленого п.3 ч.5 ст.183-2 КАС України, до суду не надійшло заперечення відповідача проти позову або ж його заява про визнання позову, суд вважає необхідним здійснення розгляду справи за наявними в матеріалах справи доказами.
Суд, дослідивши письмові докази, оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважає, що адміністративний позов належить задовольнити.
Пунктом 2 статті 121 Конституції України, частиною 2 статті 60 КАС України передбачено, що прокурор забезпечує представництво інтересів держави в суді у випадках передбачених законом.
Статтею 36-1 Закону України „Про прокуратуру” визначено, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва у суді інтересів державиє наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Підставою звернення прокурора до суду з даним позовом стало завдання шкоди економічним інтересам держави, що виявилось у порушенні законодавства про автомобільний транспорт та недоотриманні коштів державним бюджетом.
Виходячи із місту п.1 ст.3, ч.2 ст.4 КАС України предметом адміністративної юрисдикції є публічно-правові спори, у яких хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. При цьому юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Статтею 6 Закону України „Про автомобільний транспорт” передбачено, що загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України, в складі якого діє центральний орган виконавчої влади у галузі автомобільного транспорту Міністерство транспорту та звязку України.Згідно п.1 постанови Кабінету Міністрів України „Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті” №1190 від 08.09.2004 року Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція), що діє у складі Міністерства транспорту і звязку України і йому підпорядковується. Головавтотрансінспекція здійснює державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.Головавтотрансінспекція, відповідно до п.8 зазначеної постанови, для виконання покладених на неї завдань може утворювати територіальні органи Згідно п.1 наказу Міністерства транспорту та звязку України „Про затвердження Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті" №888 від 14.12.2005 року, територіальні органи Головавтотрансінспекції в областях є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, в тому числі і територіальне управління Головавтотрансінспекції в Кіровоградській області. Згідно п.4 вказаного наказу основними завданнями територіальних управлінь є здійснення державного контролю за дотриманням субєктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування.
Отже, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті уповноважена законом здійснювати контролюючі владно-управлінські функції у сфері публічно-правових відносин і в спорі виступає як субєкт владних повноважень, а тому суд вважає прийнятним даний позов до розгляду в адміністративному суді.
Судом з акту перевірки №063663 від 26.02.2010 року встановлено, що о 16:15 год. 26.02.2010 року по вул. Кропивницького в м. Кіровограді ФОП ОСОБА_1 здійснював експлуатацію належного йому автомобіля ВАЗ-210990, д. н. НОМЕР_1, облаштованого як таксі без наявності ліцензійної карки, чим порушив ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт”. У письмових поясненнях відповідач пояснив, що збирає документи для оформлення ліцензійної карки (а.с. 14, 15).
Згідно абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт” передбачено, що за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки накладається штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;.
Згідно ст. 1 вказаного Закону автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Відповідно, автомобільним перевізником є, а особа, яка організовує і здійснює перевезення пасажирів чи вантажів.
Позивач повідомлявся про розгляд справи на 15 квітня 2010 року, однак на розгляд справи не зявився, у звязку із чим, справа була розглянута без його участі (а. с. 16). За результатами розгляду справи начальником територіального управління Головної державної інспекції винесено постанову №016525 від 15.04.2010 року, якою за вказане порушення на відповідача накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в ромірі 510 грн. (а.с. 18). Примірник вказаної постанови відповідачу направлено, останній у встановленому законом порядку її не оскаржував, фінансові санкції не сплатив (а.с.19).
Крім того, з акту перевірки №063814 від 09.04.2010 року встановлено, що о 21:15 год 09.04.2010 року по вул. Жовтневої Революції в м. Кіровограді ФОП ОСОБА_1 здійснював експлуатацію належного йому автомобіля ВАЗ-210990, д. н. НОМЕР_1 облаштованого як таксі без наявності ліцензійної карки, чим порушив ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт”. Відповідач від дачі пояснень відмовився (а.с. 7, 8, 9).
Позивач повідомлявся про розгляд справи на 27 квітня 2010 року, однак на розгляд справи не зявився, у звязку із чим, справа була розглянута без його участі (а. с. 10). За результатами розгляду справи начальником територіального управління Головної державної інспекції винесено постанову №016592 від 27.05.2010 року, якою за вказане порушення на відповідача накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в ромірі 510 грн. (а.с. 11). Примірник вказаної постанови відповідачу направлено, останній у встановленому законом порядку її не оскаржував, фінансові санкції не сплатив (а.с.12).
На підставі аналізу встановлених обставин і правовідносин, що їм відповідають, суд приходить до висновку, що рішення про накладення на відповідача фінансових санкцій в загальному розмірі 1020 грн., є законними і обґрунтованими, штрафні санкцій останнім до Державного бюджету України не сплачені, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, який зареєстрований по АДРЕСА_1, до Державного бюджету України на р\р №31112106700002 в УДКУ в м. Кіровограді, ГУДК у Кіровоградській області, код одержувача 24145329, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 823016, фінансові санкції в сумі 1 020 грн. (одна тисяча двадцять гривень).
Судові витрати віднести на рахунок держави.
Постанову піддати негайному виконанню.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду А. В. Сагун