Постанова № 13461653, 09.12.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
09.12.2010
Номер справи
2а-13438/10/12/0170
Номер документу
13461653
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

09 грудня 2010 р.Справа №2а-13438/10/12/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Котаревої Г.М. , при секретарі Ліган М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим

до Малого приватного підприємства фірма "Аю-Даг"

про стягнення заборгованості в сумі 12240,47грн

за участю представників:

позивача – не з’явився.

відповідача – не з’явився;

Суть спору: Державна податкова інспекція у Бахчисарайському районі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою до Малого приватного підприємства фірма «Аю-Даг» про стягнення заборгованості перед бюджетом з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, земельного податку та податку на прибуток у загальній сумі 12240,47грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.10.10р. відкрито провадження по адміністративній справі та закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, день та місце його проведення був повідомлений належним чином, надав суду клопотання про розгляду справи за відсутності свого представника.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач 03.11.1992р. Бахчисарайською районною державною адміністрацією зареєстрований як юридична особа (а.с. 15).

Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» та відповідно до ст.9 цього Закону зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

У відповідності до ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2001р. платники податків повинні надавати до органів ДПІ звітність за періодичністю, встановленою нормами діючого законодавства.

Згідно з Актом №52/1501/19014236 від 25.02.10р. про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, відповідачем порушено п.п.4.1.4 п.4.1. ст.. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»», а саме: несвоєчасне подання податкових декларацій з податку на прибуток за 2009 рік (а.с.19).

Відповідно до п.п.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

На підставі зазначеного Акту позивачем винесене податкове повідомлення – рішення №0000571501/0 від 02.03.10р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 680,00грн., яке було отримано відповідачем, про що свідчить підпис у ньому (а.с.11).

Згідно з Актом №53а/1501/19014236 від 25.02.10р. про результати камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток, відповідачем порушено п.п.8.3.2 п.8.3. ст. 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», Наказу ДПА України від 29.03.03р. №143 «Про затвердження форми декларації з податку н прибуток підприємства та Порядку її складання», а саме:завищення амортизаційних нарахувань у розмірі 13514,00грн. (а.с.22).

На підставі зазначеного Акту позивачем винесене податкове повідомлення – рішення №0000551501/0 від 02.03.10р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2,50грн., яке було отримано відповідачем, про що свідчить підпис у ньому (а.с. 21).

Згідно з Актом №182/1501/19014236 від 10.08.10р. про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, відповідачем порушено п.п.4.1.4 п.4.1. ст.. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»», а саме: несвоєчасне подання податкових декларацій з податку на прибуток за 1 півріччя 2010 року (а.с. 26)

На підставі зазначеного Акту позивачем винесене податкове повідомлення – рішення №0001601502/0 від 10.08.10р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 170,00грн., яке було отримано відповідачем, про що свідчить підпис у ньому (а.с. 25).

Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача з податку на прибуток становить 802,67грн.

Відповідно до п.17.3 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Згідно з п.п.5.3.2 п.5.3. ст5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Згідно ст. 13 Закону України «Про систему оподаткування» в Україні справляються: загальнодержавні податки і збори (обов'язкові платежі); місцеві податки і збори (обов'язкові платежі).

До загальнодержавних податків і зборів належать, у тому числі, плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) (ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування»).

За таких підстав, на дані правовідносини розповсюджуються положення Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000р.

Виходячи із суті позовних вимог, спеціальним законом, який регулює порядок, підстави та строки сплати орендної плати за землю є Закон України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року № 2535 –ХІІ.

Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України «Про плату за землю» сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.

Згідно зі ст. 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

Відповідачем до ДПІ у Бахчисарайському районі АР Крим були надані податкові декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності із зазначенням сум податкового зобов’язання, у тому числі, у розмірі 10281,55грн. (а.с. 31).

Відповідно до ст.17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно до ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» за порушення строків погашення заборгованості по розрахунку була нарахована пеня в розмірі 545,22грн. (а.с. 13)

Також, відповідачем до ДПІ у Бахчисарайському районі АР Крим був наданий податковий розрахунок по земельному податку із зазначенням сум податкового зобов’язання, у тому числі, на суму 611,03грн. (а.с. 28).

Таким чином, загальну сума заборгованості становить 12240,47грн.

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Примусове стягнення податкової заборгованості – передбачена к вказано у п. 1.7 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Ст. 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об’єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.

Ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.

Судом не приймаються до уваги заперечення відповідача, у яких зазначено, що орендна плата за землю не є податком і сплачується тільки на підставі договору оренди, а також те, що Закон України «Про плату за землю» не передбачає податкову декларацію у якості самостійної правової підстави для виникнення орендної плати за землю, окрім договору оренди, оскільки ст.17 Закону України «Про плату за землю» чітко встановлює зобов’язання сплати власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначені у новій звітній податковій декларації.

Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 12240,47грн., суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Малого приватного підприємства фірма «Аю-Даг» (АР Крим, м. Бахчисарай, вул. Підгородня, 87-в) податковий борг у сумі 12240,47грн., з яких:

802,67грн. з податку на прибуток (код платежу 11021000) на р/р 31110009700048 ГУ ДКУ в м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34741000;

611,03грн. з податку на землю (код платежу 13050100) у дохід місцевого бюджету м. Бахчисарая на р/р 33219811700049 ГУ ДКУ в м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34741000;

10281,55грн. з орендної плати за землю (код платежу 13050200) у дохід місцевого бюджету м. Бахчисарая на р/р 33218812700049 ГУ ДКУ в м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34741000;

545,22грн. пені з орендної плати за землю (код платежу 13050200) у дохід місцевого бюджету м. Бахчисарая на р/р 33218812700049 ГУ ДКУ в м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34741000;

У разі неподання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі - з дня складення у повному обсязі, у разі проголошення у відсутності особи, яка бере участь у справі – з дня отримання нею копії постанови).

Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                         Котарева Г.М.