ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
02.12.10Справа №2а-12795/10/15/0170 (12:45год.) м.Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Тоскіної Г.Л. , при секретарі Маляр К.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АРК
до Приватного підприємства «Алатон»
про стягнення
за участю представників сторін:
від позивача: не зявився;
від відповідача : не зявився;
Суть справи: До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АРК до Приватного підприємства «Алатон» про стягнення.
Позовні вимоги мотивовані тим, що перевіркою встановлені порушення вимог п.11,13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 р. із змінами та доповненнями, а саме порушений режим попереднього програмування найменування та не відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій на суму 100,00 грн.; порушення ч.10 ст.18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 18.12.1995р. здійснення роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої.
На підставі акту перевірки № 004082/0839/01/09/23 від 22.06.2010р. були прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0011282303 від 05.07.2010р. на суму 585,00грн., № 0011302303 від 05.07.2010р. на суму 1000,00грн., які на момент звернення позивача з позовом до суду не сплачено відповідачем.
Позивач у судове засідання 02.12.10р. не забезпечив явку свого представника, хоча про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином та завчасно, надіслав на адресу суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином та завчасно. Відповідач заперечень проти позову не представив, про причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство «Алатон» зареєстровано виконавчим комітетом Київської районної ради м.Сімферополя 20.10.1997р. у якості юридичної особи, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію та довідкою з ЄДРПОУ відділу статистики у м. Сімферополі № 23/5 125 від 13.01.98р.(а.с. 7, 9).
22.06.10 р. працівниками Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АРК було проведено планову перевірку ПП «Алатон» (за адресою : АРК, м.Сімферополь, вул.Кечкеметська, 131) за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання облігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами перевірки було встановлено порушення п.11,13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 р. із змінами та доповненнями, а саме :порушений режим попереднього програмування найменування та не відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій на суму 100,00 грн.та порушення ч.10 ст.18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 18.12.1995р. здійснення роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої.
Вказані порушення були відображені в акті № 004082/0839/01/09/23 від 22.06.2010р., з яким було ознайомлено відповідача та надано його копію відразу після складання акту, а саме 22.06.10 р., про що свідчить підпис продавця ОСОБА_1 на вказаному акті (а.с. 15-16).
На підставі акту перевірки Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АРК винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 05.07.2010р. № 0011282303 на суму штрафних санкцій у розмірі 585,00 грн. (а.с.12), № 0011302303 від. 05.07.2010р. на суму 1000,00грн., вказані рішення про застосування штрафних санкцій було отримано представником відповідача 14.07.10р.( а.с.11).
Згідно ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг" від 6 липня 1995 р. № 265/95 (із змінами та доповненнями) (далі - Закон №265/95) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Статтею 16 Закону №265/95 передбачено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Відповідно до ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтва про державну реєстрацію, патентів, ліцензій.
У відповідності із пунктами 11, 13 статті 3 Закону №265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють розрахункові операції в готівковій і/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів і т.п.) при продажі товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, зобов'язані:
- проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості (пункт 11);
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (пункт 13).
У відповідності до п.1 ст.17 Закону №265/95 у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
У відповідності до п.11 ст.3 Закону “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” відповідно до п.6 ст.17 Закону України "Про застосування реєстратор розрахункових операцій у галузі торгівлі, громадського харчування та послуг" до позивача були застосовані правомірні штрафні санкції на суму 85,00 грн. (17 грн.х5=85 грн.).
Згідно з абзацем 13 ч.2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 18.12.1995р. відповідальність за порушення норм цього закону, оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень;
Відповідно до ст. 22 Закону №265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено невідповідність суми наявних коштів на місці здійснення розрахунків сумі коштів, вказаний у денному звіті РРО на суму 100,00 грн., тому фінансова санкція застосована відповідачем правомірно у розмірі 500,00 грн. (100,00 х 5), розрахунок є вірним.
Вищезазначене рішення про застосування штрафних санкцій у встановленому порядку не оскаржувалось, та на момент розгляду справи заборгованість сплачена відповідачем не була.
Тобто заборгованість відповідача становить 1585,00 грн.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.
У повному обсязі постанову складено 02.12.10р.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Алатон» (95000, АРК, м.Сімферополь, вул. З.Рухадзе, 18, корп..4, кв.2, ЄДРПОУ 25130324) заборгованість із штрафних санкцій у сумі 1585,00 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Тоскіна Г.Л.