Ухвала суду № 134567152, 03.03.2026, Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
03.03.2026
Номер справи
607/4608/26
Номер документу
134567152
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.03.2026 Справа №607/4608/26 Провадження №1-кс/607/1768/2026

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в місті Тернополі клопотання старшого слідчого в ОВС Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Тернополі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, ОСОБА_6 , погоджене прокурором відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у виді застави у кримінальному провадженні №42024210000000096 від 31.07.2024 стосовно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , на час вчинення інкримінованого правопорушення обіймав посаду начальника 20 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Тернопільській області, раніше не судимого,

підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий в ОВС Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Тернополі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, ОСОБА_6 , за погодженням із прокурором відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження №42024210000000096 від 31.07.2024 року, звернувся до слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області із клопотанням, в якому просить застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 266 240 гривень.

В обґрунтування клопотання сторона обвинувачення посилається на те, що ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, існують ризики, передбачені пунктами 1, 3, 4 частини першої статті 177 КПК України, інші запобіжні заходи, окрім застави у вказаному розмірі, не зможуть забезпечити досягнення мети їх застосування та запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 КПК України

У судовому засіданні прокурор підтримав вказане клопотання, з мотивів, наведених у ньому.

У судовому засіданні захисник підозрюваного заперечив проти задоволення клопотання, наголосивши, що підозра є не обґрунтовано, а також сторона обвинувачення не довела наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України. Захисник зазначив, що визначена у клопотанні сума застави є непомірною для підозрюваного, у зв`язку із чим просив застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання або зменшити розмір застави.

Підозрюваний в судовому засіданні підтримав думку свого захисника.

Перевіривши надані матеріали, клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку прокурора, підозрюваного, захисника, слідчий суддя дійшов таких висновків.

Слідчими четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Тернополі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42024210000000096 від 31.07.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України.

У клопотанні слідчий зазначає, що відповідно до наказу Державної служби України з надзвичайних ситуацій №174 від 20.05.2021 «Про кадрові питання», підполковника служби цивільного захисту ОСОБА_7 призначено начальником 3 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Тернопільській області.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1052 від 16.12.2015 (далі - Положення про ДСНС), Державна служба України з надзвичайних ситуацій (далі - ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.

Згідно з підпунктом 2 пункту 3 Положення про ДСНС до основних завдань ДСНС віднесено, зокрема, здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.

Відповідно до підпунктів 39, 39-1, 48, 52, 56, 65 пункту 4 Положення про ДСНС, ДСНС відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, здійснює державний нагляд (контроль) у сфері пожежної та техногенної безпеки щодо виявлення та запобігання порушенню вимог законодавства органами та суб`єктами господарювання, аварійно-рятувальними службами, іншими юридичними особами; перевіряє стан дотримання вимог законодавства у сфері цивільного захисту та складає відповідні акти; складає акти перевірок, приписи щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства з питань пожежної та техногенної безпеки, інші обов`язкові для виконання розпорядчі документи, а в разі встановлення порушень, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей, звертається безпосередньо та через територіальні органи до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства з питань пожежної та техногенної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, окремих приміщень, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту; застосовує адміністративно-господарські санкції за порушення вимог законодавства з питань пожежної та техногенної безпеки; перевіряє відповідно до закону стан готовності до використання за призначенням аварійно-рятувальної техніки, засобів цивільного захисту, а також обладнання, призначеного для забезпечення безпеки суб`єктів господарювання, дотримання правил транспортування небезпечних речовин трубопровідним транспортом та порядку їх перевезення транспортними засобами; забезпечує в межах повноважень здійснення заходів з охорони праці, здійснює відповідно до законодавства державний нагляд (контроль) за безпечним веденням робіт особами рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.

Згідно з пунктом 7 Положення про ДСНС, ДСНС здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Відповідно до розділу 1 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області, затвердженого наказом ДСНС від 04.02.2013 №2 (у редакції наказу ДСНС 29.03.2021 № 167) ГУ ДСНС України у Тернопільській області є територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області, уповноваженим на забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.

Відповідно до розділу 1 (загальні положення) Положення про 3 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області (далі - Положення), затвердженого наказом ДСНС №312 від 24.05.2023 (у редакції наказу ДСНС №290 від 07.05.2021), 3 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області (далі 3 ДПРЗ) є державним пожежно-рятувальним підрозділом зі статусом державної аварійно-рятувальної служби. 3 ДПРЗ утворено з метою запобігання, шляхом завчасного реагування на загрозу виникнення надзвичайної ситуації на основі даних моніторингу та прогнозів щодо можливого перебігу подій з метою недопущення їх переростання у надзвичайну ситуацію або пом`якшення її можливих наслідків, реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, гасіння пожеж, аварійно-рятувальних й інших невідкладних робіт у зоні відповідальності за територіальним принципом.

3 ДПРЗ належить до сфери управління ДСНС та безпосередньо підпорядковується Головному управлінню ДСНС України у Тернопільській області. Оперативне управління його структурними частинами (постами) здійснюють відповідні районні (міські) управління, районні відділи (сектори) територіального органу. Особовий склад 3 ДПРЗ складається з осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та працівників.

3 ДПРЗ є юридичною особою. За організаційно-правовою формою господарювання 3 ДПРЗ є державною організацією. Діяльність 3 ДПРЗ здійснюється на некомерційній основі, не є підприємницькою і не ставить за мету отримання прибутку.

3 ДПРЗ має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державної казначейської служби України, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменування, іншу власну атрибутику й символіку, що реєструються відповідно чинного законодавства.

3 ДПРЗ є бюджетною установою та утримується за рахунок коштів державного бюджету, має право укладати договори та угоди, набувати майнові та особисті немайнові права й обов`язки, бути позивачем і відповідачем у суді відповідно до вимог чинного законодавства України. 3 ДПРЗ несе відповідальність за своїми зобов`язаннями згідно з чинним законодавством.

Згідно з розділом 3 Положення про 3 ДПРЗ ним здійснюється перевірки джерел зовнішнього протипожежного водопостачання.

Відповідно до розділу 5 Положення майно 3 ДПРЗ становлять закріплені за ним матеріальні цінності, одержані в установленому порядку. Майно, отримане 3 ДПРЗ від ДСНС, територіального органу, інших юридичних та фізичних осіб або придбане за рахунок коштів загального та спеціального фондів державного бюджету, є державною власністю і закріплене за ним на праві оперативного управління. 3 ДПРЗ використовує закріплене за ним майно лише за його цільовим і функціональним призначенням. Розпорядження майном та його відчуження здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.

Витрачання власних надходжень, отриманих 3 ДПРЗ, проводиться відповідно до законодавства. 3 ДПРЗ має право здійснювати розподіл та перерозподіл майна між структурними підрозділами 3 ДПРЗ.

Згідно з п.6.1. розділу 6 Положення управління 3 ДПРЗ безпосередньо здійснює начальник.

Відповідно до розділу 7 Положення начальник 3 ДПРЗ, серед іншого, здійснює керівництво 3 ДПРЗ, забезпечує ефективне використання і збереження закріпленого за 3 ДПРЗ державного майна, несе персональну відповідальність за виконання покладених на 3 ДПРЗ завдань і функцій, організацію та результати його діяльності; представляє 3 ДПРЗ в органах виконавчої влади, місцевого самоврядування, діє від імені 3 ДПРЗ у відносинах з іншими підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності та фізичними особами або уповноважує на це підлеглий особовий склад 3 ДПРЗ; організовує матеріально-технічне забезпечення 3 ДПРЗ шляхом накопичення, збереження та раціонального й доцільного використання техніки та майна, що йому належить на праві оперативного управління; проводить огляд, планові та раптові перевірки наявності, стану збереження і правильного використання техніки, пального, інших матеріальних цінностей, їх готовності до дій за призначенням; організовує та забезпечує здійснення внутрішнього контролю в 3 ДПРЗ шляхом проведення комплексу заходів для забезпечення дотримання законності та ефективності використання бюджетних коштів, досягнення результатів відповідно до встановленої мети, завдань діяльності 3 ДПРЗ.

Окрім того, створює необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечує неухильне виконання всіма підрозділами і працівниками, причетними до бухгалтерського обліку, правомірних вимог керівника бухгалтерської служби щодо дотримання порядку оформлення та надання до обліку первинних документів. Організовує складання та подання фінансової та бюджетної звітності відповідно до чинного законодавства та забезпечує збереження оброблених первинних документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше 3 років. У встановленому порядку організовує та забезпечує складання проєкту кошторису (на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди), подання його на затвердження до територіального органу, організовує його виконання та забезпечення ефективного, результативного і цільового використання, здійснює контроль за правильним і економним витраченням бюджетних коштів і матеріальних ресурсів, додержанням фінансової розрахункової дисципліни та своєчасним поданням статистичної, податкової та фінансової звітності. Розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису. Видає накази, дає вказівки та доручення, обов`язкові для виконання особовим складом 3 ДПРЗ, контролює їх виконання. Підписує договори (контракти) від імені 3 ДПРЗ, фінансові та інші документи стосовно діяльності 3 ДПРЗ.

Згідно з положеннями ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» правоохоронні органи - органи прокуратури, Національної поліції, служби безпеки, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, Національне антикорупційне бюро України, органи охорони державного кордону, Бюро економічної безпеки України, органи і установи виконання покарань, слідчі ізолятори, органи державного фінансового контролю, рибоохорони, державної лісової охорони, інші органи, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції.

Відповідно до п.п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» посадові та службові особи Державної служби України з надзвичайних ситуацій є суб`єктом відповідальним за корупційні правопорушення.

Відповідно до ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції» посадовим та службовим особам Державної служби України з надзвичайних ситуацій забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.

Таким чином, ОСОБА_7 , перебуваючи на посаді начальника 3 ДПРЗ ГУ ДСНС у Тернопільській області на момент вчинення інкримінованого йому злочину та виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно- господарські функції, відповідно до ст. 18 КК України являвся службовою особою та працівником правоохоронного органу.

Наказом начальника ГУ ДСНС України у Тернопільській області від 07.06.2021 № Нк-74/64 ОСОБА_8 призначено на посаду заступника начальника 3 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Тернопільській області (далі 3 ДПРЧ 3 ДПРЗ).

Відповідно до посадової інструкції заступника начальника 3 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Тернопільській області, затвердженої наказом 3 ДПРЗ Головного управління ДСНС України у Тернопільській області від 30.07.2024 р. № НС-91/64, ОСОБА_8 здійснює організацію внутрішньої та караульної служб у підрозділах, керує роботою відділень та ланок газодимозахисної служби (далі - ГДЗС), щодо забезпечення правильності збереження й експлуатації засобів індивідуального захисту органів дихання і зору (далі - ЗІЗОД), засобів телекомунікації та інформатизації, обладнання і спорядження, що забезпечують безпеку роботи газодимозахисників, організовує ГДЗС в підпорядкованому підрозділі, здійснювати її оснащення та оперативну готовність, організовує технічне обслуговування ЗІЗОД, кисневих і повітряних балонів, на випробування (огляд), здіснює утримання, експлуатацію та випробування спеціальної техніки, обладнання та оснащення, забезпечує утримання в постійній готовності спеціальної техніки, обладнання та оснащення, перевіряти їх стан, забезпечувати ведення обліку витрат пально-мастильних та інших експлуатаційних матеріалів.

Наказом начальника ГУ ДСНС України у Тернопільській області від 24.05.2021 №57 ОСОБА_9 призначено на посаду заступника начальника загону начальника 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Тернопільській області (далі 4 ДПРЧ 3 ДПРЗ).

Згідно з п. 7 Положенням про 4 Державну пожежно-рятувальну частину 3 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області, затвердженого наказом 3 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області від 14.01.2022 № 1, заступник начальника загону начальник 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Тернопільській області ОСОБА_9 , здійснює керівництво 4 ДПРЧ 3 ДПРЗ, забезпечує ефективне використання і збереження закріпленого за підрозділом державного майна, несе персональну відповідальність за виконання покладених на 4 ДПРЧ 3 ДПРЗ завдань і функцій, організацію та результати його діяльності.

Окрім цього, начальник 4 ДПРЧ 3 ДПРЗ відповідає за організацію внутрішньої і караульної служб і готовність частини до реагування на надзвичайні ситуації (події) або пожежі, та тримання і правильну експлуатацію спеціальної техніки, обладнання, оснащення, засобів телекомунікації та інформатизації, будівель, споруд та службово-побутових приміщень частини.

Наказом начальника ГУ ДСНС України у Тернопільській області від 30.06.2021 №Нк-116/64 ОСОБА_4 призначено на посаду начальника 20 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Тернопільській області (далі 20 ДПРЧ 3 ДПРЗ).

Згідно з п. 7 Положенням про 20 Державну пожежно-рятувальну частину 3 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області, затвердженого наказом 3 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області від 14.01.22 № 1, начальник 20 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Тернопільській області ОСОБА_4 , здійснює керівництво 20 ДПРЧ 3 ДПРЗ, забезпечує ефективне використання і збереження закріпленого за підрозділом державного майна, несе персональну відповідальність за виконання покладених на 20 ДПРЧ 3 ДПРЗ завдань і функцій, організацію та результати його діяльності.

Окрім цього, начальник 20 ДПРЧ 3 ДПРЗ відповідає за організацію внутрішньої і караульної служб і готовність частини до реагування на надзвичайні ситуації (події) або пожежі, та тримання і правильну експлуатацію спеціальної техніки, обладнання, оснащення, засобів телекомунікації та інформатизації, будівель, споруд та службово-побутових приміщень частини.

Наказом начальника ГУ ДСНС України у Тернопільській області від 28.08.2024 №432-НК/64 ОСОБА_10 призначено на посаду старшого водія 3 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Тернопільській області.

Відповідно до посадової інструкції старшого водія 3 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Тернопільській області, затверджених наказом 3 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області від 30.07.2024 № НС-91/64, ОСОБА_10 підпорядковується начальнику частини, його заступнику, є безпосереднім начальникам усіх водіїв частини та відповідає за технічну справність автотранспортних засобів, їх правильну експлуатацію та ремонт, ведення облікової документації з питань їх експлуатації, професійну підготовку водіїв частини, а також веде облік роботи всіх транспортних засобів, що знаходяться в підрозділі, забезпечує правильне оформлення експлуатаційно-технічної документації, проводить заходи щодо економії пально-мастильних та інших експлуатаційних матеріалів. Окрім того, старший водій відповідальний за ведення службово-облікової документації на транспортні засоби з питань їх експлуатації, списання пально-мастильних матеріалів та вчасну підготовку звітних матеріалів по своєму напрямку службової діяльності.

Таким чином, ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_4 та ОСОБА_10 відповідно до покладених на них прав та обов`язків являються службовими особами.

Також, ОСОБА_7 та вищевказаним службовим особам відомо, що 24 лютого 2022 року Указом Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», у зв`язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України (далі ЗУ) «Про правовий режим воєнного стану» постановлено введення в Україні воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

15 березня 2022 року ЗУ «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» затверджено Указ Президента України від 14.03.2022 №133/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», яким передбачено його продовження з 05 години 30 хвилин 26.03.2022 строком на 30 діб. Надалі, режим дії воєнного стану неодноразово продовжувався і триває по теперішній час.

Відповідно до п. 3 розділу ІІ Настанови з експлуатації транспортних засобів в органах та підрозділах ДСНС України, затвердженої наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій № 432 від 27.06.2013, серед основних облікових документів транспортних засобів в органах та підрозділах ДСНС України є дорожні листи (легкового спеціалізованого (легкового) автомобіля, вантажного автомобіля та на виїзд автомобілів стройової групи експлуатації за сигналом "ТРИВОГА"). Дорожній лист підписується начальником підрозділу, а для аварійно-рятувальних загонів, технічних підрозділів - начальником УРЗ загону (підрозділу), скріплюється печаткою і є розпорядженням водієві на виконання завдання. Видані дорожні листи повинні мати відбиток штампів або печаток підрозділів і є первинними документами обліку експлуатації ТЗ. Бланки дорожніх листів виготовляються типографським способом з обліковими серією та номером і зберігаються, як документи суворої звітності. (п. 3.9.1. Настанови).

Також, наказами ГУ ДСНС у Тернопільській області № НС-131/64 від 15.06.2021 «Про затвердження статистичної звітності з питань службової діяльності» (втратив чинність 29.01.2025) та № НС-28/64 від 29.01.2025 «Про затвердження переліку форм донесень» затверджено перелік форм донесень у Головному управлінні (зі зразками), в тому числі Донесення про наявність та рух пально-мастильних матеріалів поточного забезпечення за відповідною формою.

Однак, незважаючи на свою обізнаність з вимогами вищевказаних нормативно-правових актів та на обмеження, передбачені Закону України «Про запобігання корупції», які спрямовані на запобігання корупційним правопорушенням, у період дії правового режиму воєнного стану в Україні, а саме з листопада 2024 року по травень 2025 року, начальник 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Тернопільській області ОСОБА_7 , будучи службовою особою, якій ввірене державне майно та яка наділена повноваженнями щодо розпорядження бюджетними коштами і матеріальними ресурсами загону, розподілу їх між підпорядкованими пожежно-рятувальними частинами, використовуючи своє службове становище, всупереч інтересам служби, вирішив організувати заволодіння паливно-мастильними матеріалами, що перебували на балансі 3 ДПРЗ та були призначені для забезпечення службової діяльності підрозділів.

Усвідомлюючи, що самостійно реалізувати свій злочинний умисел, направлений на незаконне заволодіння пально-мастильними матеріалами, які видавалися 3, 4 та 20 ДПРЧ 3 ДПРЗ, він не в змозі, переслідуючи мету збагачення, а також з наміром створення сприятливих умов для реалізації злочинного наміру, приховування слідів вчинення злочину, спрощення механізму його вчинення, вирішив залучити до цього підпорядкованих службових осіб, з числа керівників 4 ДПРЧ 3 ДПРЗ ОСОБА_9 та 20 ДПРЧ 3 ДПРЗ ОСОБА_4 , а також заступника начальника 3 ДПРЧ 3 ДПРЗ ОСОБА_8 , з якими у нього під час служби склалися дружні стосунки та до повноважень яких, серед іншого, входить здійснення контролю за витратами, правильним списанням, визначенням потреби, зберіганням, веденням звітності та обліку пально-мастильних матеріалів.

З цією метою ОСОБА_7 , у невстановлений слідством час, але не пізніше 24 вересня 2024 року, до початку реалізації злочинного наміру досяг домовленості із підпорядкованими службовими особами ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_4 щодо здійснення списання пального на підставі документів, що міститимуть недостовірні відомості про нібито здійснені виїзди службового транспорту, з метою подальшого його використання на власний розсуд.

Реалізуючи узгоджені дії, зазначені особи вирішили забезпечувати оформлення дорожніх листів та щомісячних донесень про наявність та рух пально-мастильних матеріалів поточного забезпечення із завідомо неправдивими відомостями про пробіг та витрати пального.

Зокрема, відповідно до донесень про наявність та рух пально-мастильних матеріалів поточного забезпечення в 3 ДПРЗ за період з 01.10.2024 по 31.05.2025 пально-мастильні матеріали загін отримував від ГУ ДСНС у Тернопільській області, які надалі для роботи транспортних засобів та агрегатів видавались підпорядкованим підрозділам, а саме: 3, 4 та 20 ДПРЧ 3 ДПРЗ.

За попередньою домовленістю загальний задум цієї групи полягав у забезпеченні складання ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_4 та підпорядкованими їм водіями дорожніх листів, до яких би вносилися завідомо неправдиві відомості про виїзди службових транспортних засобів, з метою подальшого списання пально-мастильних матеріалів шляхом складання донесень 3 ДПРЗ про наявність та рух пально-мастильних матеріалів поточного забезпечення в підрозділах 3, 4, 20 ДПРЧ 3 ДПРЗ, та надалі розподілу незаконно списаних пально-мастильних матеріалів між учасниками групи.

У межах цієї домовленості було погоджено, що з метою створення формальних підстав для подальшого списання пально-мастильних матеріалів ОСОБА_7 , як начальник загону, видасть відповідний наказ, яким визначить коло службових осіб, відповідальних за облік, оформлення та контроль витрат пального, а також закріпить порядок документального оформлення списання.

З цією метою, 24.09.2024 ОСОБА_7 видав наказ № НС-100/64 «Про затвердження норм витрат паливно-мастильних матеріалів» (далі Наказ), яким затверджено Норми витрат паливно-мастильних матеріалів при експлуатації транспортних засобів та техніки в 3 ДПРЗ ГУ ДСНС у Тернопільській області (п.1); визначено начальників структурних підрозділів ОСОБА_9 та ОСОБА_4 відповідальними за контроль за витратами та списанням пального (п.4); покладено організацію роботи щодо використання, ведення документації та оформлення списання пального на старших водіїв (п.5); покладено організацію ведення обліку та подання звітних матеріалів на заступника начальника 3 ДПРЧ 3 ДПРЗ ОСОБА_8 (п.6). Контроль за виконанням наказу ОСОБА_7 залишив за собою.

Таким чином, видання Наказу було складовою узгодженого способу вчинення кримінальних правопорушень, оскільки забезпечило можливість подальшого оформлення дорожніх листів та звітних документів із завідомо неправдивими відомостями та незаконного списання пального.

Фактично зазначеним Наказом учасниками групи за попередньою змовою було визначено механізм документального оформлення руху та списання пально-мастильних матеріалів, а також конкретних службових осіб, які надалі брали участь у внесенні до офіційних документів недостовірних відомостей про їх використання.

В свою чергу, ОСОБА_8 , який згідно з вказаним наказом був відповідальний за організацію роботи щодо ведення обліку та подачі звітних матеріалів щодо списання пально-мастильних матеріалів, а також ОСОБА_9 та ОСОБА_4 , які відповідно до Наказу призначені як уповноважені особи, відповідальні за здійснення контролю за витратами, правильним списанням, визначенням потреби, зберіганням, веденням звітності та запровадження режиму економії і раціонального використання паливно-мастильних матеріалів, з метою заволодіння пально-мастильними матеріалами за попередньою змовою групою осіб, в період з 21.11.2024 по 05.05.2025 оформляли документальну видачу пально-мастильних матеріалів у вигляді бензину та дизельного пального начебто в день виїзду службових автомобілів 3 ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС у Тернопільській області, а саме: ГАЗ 66-04, д.н.з ВО166Е, та NISSAN PRIMERA, д.н.з НОМЕР_1 , 4 ДПРЧ 3ДПРЗ ГУ ДСНС у Тернопільській області, а саме: OPEL OMEGA-A, д.н.з НОМЕР_2 , АЦ-4-60(530905)-515М, д.н.з НОМЕР_3 , АЦ-40(131)-137А, д.н.з НОМЕР_4 , АЦ НОМЕР_5 , д.н.з НОМЕР_6 , FORD RANGER P375 ICA2 XL, д.н.з НОМЕР_7 та 20 ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС у Тернопільській області, а саме: ВАЗ 21101, д.н.з. НОМЕР_8 та ГАЗ 53-12, д.н.з. НОМЕР_9 , які у подальшому у виді відповідних донесень надавали ОСОБА_7 на затвердження.

При цьому встановлено, що в дні, зазначені у дорожніх листах, відповідні транспортні засоби фактично не здійснювали виїздів з територій 3, 4 та 20 ДПРЧ 3 ДПРЗ.

На підставі таких документів пальне фактично списувалося з бухгалтерського обліку 3 ДПРЗ як використане у службових цілях.

Окрім того, вказана група, діючи за попередньої змовою, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, не бажаючи бути викритими у злочинній діяльності, з метою доведення свого умислу до кінця, а саме заволодіти пально-мастильними матеріалами у вигляді бензину та дизельного палива, призначеного нібито для заправки службових автомобілів 3, 4 та 20 ДПРЧ 3 ДПРЗ для здійснення службових поїздок, залучили до своєї протиправної діяльності підпорядкованих осіб з метою складання останніми дорожніх листів, у які ними будуть вноситись завідомо неправдиві відомості про виїзди службового автотранспорту, без повідомлення їм про склад учасників та остаточну мету діяльності групи.

При цьому ОСОБА_8 , за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, але не пізніше початку листопада 2024 року, з метою заволодіння пально-мастильними матеріалами у вигляді бензину, виділеного для заправки службових автомобілів 3 ДПРЧ 3 ДПРЗ, з відома та попередньої домовленості з ОСОБА_7 , залучив в якості пособника старшого водія 3 ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС у Тернопільській області ОСОБА_10 з метою складання ним дорожніх листів, які б містили неправдиву інформацію про виїзди службового транспорту, а також щомісячних донесень про наявність та рух пально-мастильних матеріалів поточного забезпечення у

3 ДПРЧ 3 ДПРЗ, які формувалися б в тому числі на підставі вищевказаних підроблених дорожніх листів.

У свою чергу, ОСОБА_10 , на якого згідно з Наказом покладено організація роботи щодо використання, ведення службової документації, звітних матеріалів та списання паливно-мастильних матеріалів у 3 ДПРЧ 3 ДПРЗ, з метою сприяння ОСОБА_8 у заволодінні пально-мастильними матеріалами та приховання його злочинних дій, виступив як пособник у вчиненні даного кримінального правопорушення, при цьому з використанням наданого йому службового становища, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, склав завідомо неправдиві офіційні документи дорожні листи, в яких зазначено неправдиву інформацію про виїзди службового транспорту, а саме: дорожній лист №10 від 10.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 31,577 л бензину на суму 1 215,71 грн; дорожній лист №18 від 20.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 16,656 л бензину на суму 641,26 грн.

Також, ОСОБА_10 , діючи за вказівкою ОСОБА_8 , з метою прикриття його протиправних намірів та конспірації злочинної діяльності, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, здійснив втручання в одометри службових автомобілів 3 ДПРЧ 3, а саме: ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , та NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , з метою збільшення показників пробігу, без фактичного виїзду зазначених транспортних засобів.

Окрім того, ОСОБА_8 , діючи за попередньою змовою групою осіб з вищенаведеними учасниками групи, з метою заволодіння пально-мастильними матеріалами, забезпечив складання невстановленими досудовим розслідуванням особами, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, наступних дорожніх листів, у які внесено завідомо неправдиві відомості про виїзди транспортних засобів 3 ДПРЧ 3 ДПРЗ, а саме: дорожній лист №9 від 09.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 14,580 л бензину на суму 561,33 грн; дорожній лист №10 від 10.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 6,018 л бензину на суму 231,69 грн; дорожній лист №12 від 12.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 13,950 л бензину на суму 537,08 грн; дорожній лист №14 від 16.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 11,832 л бензину на суму 455,53 грн; дорожній лист №15 від 17.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 7,956 л бензину на суму 306,31 грн; дорожній лист №16 від 18.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 14,670 л бензину на суму 564,80 грн; дорожній лист №17 від 19.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 13,974 л бензину на суму 538,00 грн; дорожній лист №18 від 20.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 13,056 л бензину на суму 502,66 грн; дорожній лист №20 від 24.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 15,840 л бензину на суму 609,84 грн; дорожній лист №21 від 25.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 10,914 л бензину на суму 420,19 грн; дорожній лист №22 від 26.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 10,200 л бензину на суму 392,70 грн; дорожній лист №23 від 27.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 6,018 л бензину на суму 231,69 грн; дорожній лист №1 від 30.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 6,834 л бензину на суму 263,11 грн; дорожній лист №2 від 31.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 8,160 л бензину на суму 314,16 грн; дорожній лист №3 від 01.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 12,150 л бензину на суму 467,78 грн; дорожній лист №4 від 02.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 9,894 л бензину на суму 380,92 грн; дорожній лист №6 від 06.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 10,260 л бензину на суму 395,01 грн; дорожній лист №8 від 08.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 10,506 л бензину на суму 404,48 грн; дорожній лист №9 від 09.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 10,914 л бензину на суму 420,19 грн; дорожній лист №13 від 15.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 11,628 л бензину на суму 447,68 грн; дорожній лист №14 від 16.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 10,404 л бензину на суму 400,55 грн; дорожній лист №15 від 17.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 9,894 л бензину на суму 380,92 грн; дорожній лист №16 від 20.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 10,200 л бензину на суму 392,70 грн; дорожній лист №17 від 21.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 10,980л бензину на суму 422,73 грн; дорожній лист №18 від 22.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 13,362 л бензину на суму 514,44 грн; дорожній лист №19 від 23.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 12,036 л бензину на суму 463,39 грн; дорожній лист №20 від 24.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 11,160 л бензину на суму 429,66 грн; дорожній лист №1 від 27.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 7,242 л бензину на суму 278,82 грн; дорожній лист №2 від 28.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 10,350 л бензину на суму 398,48 грн; дорожній лист №5 від 31.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 8,772 л бензину на суму 337,72 грн; дорожній лист №6 від 03.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 8,262 л бензину на суму 318,09 грн; дорожній лист №7 від 04.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 12,780 л бензину на суму 492,03 грн; дорожній лист №9 від 06.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 10,506 л бензину на суму 404,48 грн; дорожній лист №10 від 07.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 12,648 л бензину на суму 486,95 грн; дорожній лист №13 від 17.02.2025 2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 9,486 л бензину на суму 365,21 грн; дорожній лист №16 від 20.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 6,834 л бензину на суму 263,11 грн; дорожній лист №17 від 21.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 7,956 л бензину на суму 306,31 грн; дорожній лист №18 від 24.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 4,896 л бензину на суму 188,50 грн; дорожній лист №19 від 25.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 15,410 л бензину на суму 593,29 грн; дорожній лист №20 від 26.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 11,016 л бензину на суму 424,12 грн; дорожній лист №1 від 27.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 10,506 л бензину на суму 404,48 грн; дорожній лист №2 від 28.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 9,590 л бензину на суму 369,22 грн; дорожній лист №3 від 03.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 11,880 л бензину на суму 519,75 грн; дорожній лист №4 від 04.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 10,200 л бензину на суму 446,25 грн; дорожній лист №5 від 05.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 9,486 л бензину на суму 415,01 грн; дорожній лист №8 від 10.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 11,610 л бензину на суму 507,94 грн; дорожній лист №10 від 12.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 6,936 л бензину на суму 303,45 грн; дорожній лист №11 від 13.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 5,100 л бензину на суму 223,13 грн; дорожній лист №12 від 14.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 12,870 л бензину на суму 563,06 грн; дорожній лист №13 від 17.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 7,344 л бензину на суму 321,30 грн; дорожній лист №14 від 18.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 8,100 л бензину на суму 354,38 грн; дорожній лист №15 від 19.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 11,220 л бензину на суму 490,88 грн; дорожній лист №16 від 20.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 11,934 л бензину на суму 522,11 грн; дорожній лист №18 від 24.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 13,464 л бензину на суму 589,05 грн; дорожній лист №19 від 25.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 28,800 л бензину на суму 1 260,00 грн; дорожній лист №20 від 26.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 23,670 л бензину на суму 1 035,56 грн; дорожній лист №1 від 31.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 10,608 л бензину на суму 464,10 грн; дорожній лист №2 від 01.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 9,792 л бензину на суму 376,99 грн; дорожній лист №3 від 02.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 9,000 л бензину на суму 346,50 грн; дорожній лист №4 від 03.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 11,016 л бензину на суму 424,12 грн; дорожній лист №6 від 07.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 12,240 л бензину на суму 471,24 грн; дорожній лист №7 від 08.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 10,812 л бензину на суму 416,26 грн; дорожній лист №8 від 09.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 11,526 л бензину на суму 443,75 грн; дорожній лист №9 від 10.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 7,242 л бензину на суму 278,82 грн; дорожній лист №11 від 14.04.2025 2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 13,872 л бензину на суму 534,07 грн; дорожній лист №12 від 15.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 9,996 л бензину на суму 384,85 грн; дорожній лист №13 від 16.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 14,130л бензину на суму 544,01грн; дорожній лист №14 від 17.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 9,588 л бензину на суму 369,14 грн; дорожній лист №15 від 18.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 13,566 л бензину на суму 522,29 грн; дорожній лист №18 від 23.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 8,772 л бензину на суму 337,72 грн; дорожній лист №19 від 24.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 13,770 л бензину на суму 530,15 грн; дорожній лист №20 від 25.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 8,466 л бензину на суму 325,94 грн; дорожній лист №1 від 28.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 12,240 л бензину на суму 471,24 грн; дорожній лист №2 від 29.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 12,600 л бензину на суму 485,10 грн; дорожній лист №3 від 30.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 10,200 л бензину на суму 392,70 грн; дорожній лист №4 від 01.05.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 10,800 л бензину на суму 415,80 грн; дорожній лист №6 від 05.05.2025 щодо виїзду службового автомобіля NISSAN PRIMERA, д.н.з. НОМЕР_1 , відповідно до якого зайво списано 9,486 л бензину на суму 365,21 грн; дорожній лист №9 від 09.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 23,790л бензину на суму 915,92 грн; дорожній лист №12 від 12.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 42,681 л бензину на суму 1 643,22 грн; дорожній лист №13 від 13.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 28,670 л бензину на суму 1 103,80 грн; дорожній лист №14 від 16.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 17,080 л бензину на суму 657,58 грн; дорожній лист №15 від 17.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 30,189 л бензину на суму 1 162,28 грн; дорожній лист №16 від 18.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 33,550 л бензину на суму 1 291,68 грн; дорожній лист №17 від 19.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 50,630 л бензину на суму 1 949,23 грн; дорожній лист №20 від 24.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 10,063л бензину на суму 387,43 грн; дорожній лист №21 від 25.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 14,574 л бензину на суму 561,10 грн;

дорожній лист №22 від 26.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 28,060 л бензину на суму 1 080,31 грн; дорожній лист №23 від 27.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 20,126 л бензину на суму 774,85 грн; дорожній лист №1 від 30.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 42,700 л бензину на суму 1 643,95 грн; дорожній лист №2 від 02.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 22,208 л бензину на суму 855,01 грн; дорожній лист №3 від 03.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 32,965 л бензину на суму 1 269,15 грн; дорожній лист №4 від 06.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 35,741л бензину на суму 1 376,03 грн; дорожній лист №5 від 07.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 21,960 л бензину на суму 845,46 грн; дорожній лист №6 від 08.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 31,924 л бензину на суму 1 229,07 грн; дорожній лист №7 від 09.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 41,987 л бензину на суму 1 616,50 грн; дорожній лист №8 від 10.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 40,946 л бензину на суму 1 576,42 грн; дорожній лист №11 від 15.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 16,656 л бензину на суму 641,26 грн; дорожній лист №12 від 16.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 31,230 л бензину на суму 1 202,36 грн; дорожній лист №13 від 17.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 20,473 л бензину на суму 788,21 грн; дорожній лист №14 від 20.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 24,400 л бензину на суму 939,40грн; дорожній лист №15 від 21.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 37,129 л бензину на суму 1 429,47 грн; дорожній лист №16 від 22.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 27,413 л бензину на суму 1 055,40 грн; дорожній лист №17 від 23.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 20,820 л бензину на суму 801,57 грн; дорожній лист №1 від 27.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 30,189 л бензину на суму 1 162,28 грн; дорожній лист №2 від 28.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 42,700 л бензину на суму 1 643,95грн; дорожній лист №5 від 31.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 55,815 л бензину на суму 2 148,88 грн; дорожній лист №6 від 03.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 42,681 л бензину на суму 1 643,22грн; дорожній лист №7 від 04.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 26,025 л бензину на суму 1 001,96 грн; дорожній лист №8 від 05.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 31,230 л бензину на суму 1 202,36 грн; дорожній лист №9 від 06.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 49,105 л бензину на суму 1 890,54 грн; дорожній лист №10 від 07.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 54,290 л бензину на суму 2 090,17 грн; дорожній лист №11 від 10.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 40,599 л бензину на суму 1 563,06 грн; дорожній лист №12 від 11.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 21,861 л бензину на суму 841,65 грн; дорожній лист №14 від 13.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 47,885 л бензину на суму 1 843,57 грн; дорожній лист №15 від 14.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 46,151 л бензину на суму 1 776,81 грн; дорожній лист №16 від 17.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 44,069 л бензину на суму 1 696,66 грн; дорожній лист №19 від 20.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 48,800 л бензину на суму 1 878,80 грн; дорожній лист №20 від 21.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 35,685 л бензину на суму 1 373,87 грн; дорожній лист №21 від 24.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 19,779 л бензину на суму 761,49 грн; дорожній лист №22 від 25.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 20,820 л бензину на суму 801,57 грн; дорожній лист №23 від 26.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 22,902 л бензину на суму 881,73 грн; дорожній лист №2 від 28.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 33,659 л бензину на суму 1 295,87 грн; дорожній лист №3 від 03.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 52,765 л бензину на суму 2 308,47 грн; дорожній лист №4 від 04.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 57,950 л бензину на суму 2 535,31 грн; дорожній лист №5 від 05.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 59,170 л бензину на суму 2 588,69 грн; дорожній лист №7 від 07.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 30,536 л бензину на суму 30,536 грн; дорожній лист №8 від 10.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 42,681 л бензину на суму 1 867,29 грн; дорожній лист №10 від 12.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 45,110л бензину на суму 1 973,56 грн; дорожній лист №11 від 13.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 60,390 л бензину на суму 2 642,06 грн; дорожній лист №12 від 14.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 53,985 л бензину на суму 2 361,84 грн; дорожній лист №13 від 17.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 61,610 л бензину на суму 2 695,44 грн; дорожній лист №14 від 18.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 55,205 л бензину на суму 2 415,22 грн; дорожній лист №15 від 19.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 64,660 л бензину на суму 2 828,88 грн; дорожній лист №16 від 20.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 34,700 л бензину на суму 1 518,13 грн; дорожній лист №17 від 21.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 69,235 л бензину на суму 3 029,03 грн; дорожній лист №18 від 24.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 59,475 л бензину на суму 2 602,03 грн; дорожній лист №19 від 25.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 76,250 л бензину на суму 3 335,94 грн;

дорожній лист №20 від 26.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 66-04, д.н.з. НОМЕР_10 , відповідно до якого зайво списано 35,394 л бензину на суму 1 548,49 грн.

Надалі, ОСОБА_10 , з метою подальшої реалізації умислу ОСОБА_8 щодо заволодіння пально-мастильними матеріалами, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, склав та підписав, в тому числі на підставі вищевказаних підроблених дорожніх листів, щомісячні донесення про наявність та рух пально-мастильних матеріалів поточного забезпечення у 3 ДПРЧ 3 ДПРЗ за листопад, грудень 2024 року та січень, лютий 2025 року, в які вніс завідомо неправдиві відомості щодо розходу пально-мастильних матеріалів. Надалі, вказані документи також підписані начальником 3 ДПРЧ 3 ДПРЗ ОСОБА_11 , який не був обізнаний з злочинним умислом ОСОБА_8 та інших учасників групи. Також, ОСОБА_10 , за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, вніс недостовірні відомості у донесення про наявність та рух пально-мастильних матеріалів поточного забезпечення в 3 ДПРЧ 3 ДПРЗ за травень 2025 року, яке після його підписання також підписані ОСОБА_8 .

Внаслідок умисних дій ОСОБА_8 , який діяв за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_4 та за пособництва ОСОБА_10 , на підставі вищевказаних дорожніх листів, які містять неправдиву інформацію щодо виїздів службового транспорту 3 ДПРЧ 3 ДПРЗ та донесень про наявність та рух пально-мастильних матеріалів поточного забезпечення у 3 ДПРЧ 3 ДПРЗ з неправдивими відомостями щодо розходу пально-мастильних матеріалів, незаконно списано пально-мастильних матеріалів у вигляді бензину в кількості 3 215,539 л на загальну суму 129 270, 62 грн, якими ОСОБА_8 спільно з учасниками групи незаконно заволоділи та у подальшому розпорядились на власний розсуд.

Окрім того, ОСОБА_9 , діючи за попередньою змовою з вищевказаними учасниками групи, з метою заволодіння пально-мастильними матеріалами, забезпечив складання невстановленими досудовим розслідуванням особами, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, наступних дорожніх листів, у які внесено завідомо неправдиві відомості щодо виїздів транспортних засобів 4 ДПРЧ 3 ДПРЗ, а саме: дорожній лист №219 від 21.11.2024 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,385 л бензину на суму 512,33 грн; дорожній лист №220 від 25.11.2024 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,615 л бензину на суму 522,68 грн; дорожній лист №222 від 27.11.2024 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,500 л бензину на суму 517,50 грн; дорожній лист №225 від 02.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,730 л бензину на суму 451,61 грн; дорожній лист №226 від 03.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,500 л бензину на суму 442,75 грн; дорожній лист №230 від 09.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,500 л бензину на суму 442,75 грн; дорожній лист №231 від 10.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,270 л бензину на суму 433,90 грн; дорожній лист №2 від 31.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,730 л бензину на суму 451,61 грн; дорожній лист №3 від 01.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,500 л бензину на суму 442,75 грн; дорожній лист №4 від 02.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,270 л бензину на суму 433,90 грн; дорожній лист №5 від 03.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,615 л бензину на суму 447,18 грн; дорожній лист №14 від 16.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,270 л бензину на суму 433,90 грн; дорожній лист №15 від 17.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,615 л бензину на суму 447,18 грн; дорожній лист №17 від 21.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,730 л бензину на суму 451,61 грн; дорожній лист №19 від 23.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,845 л бензину на суму 456,03 грн; дорожній лист №22 від 28.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,385 л бензину на суму 438,32 грн; дорожній лист №23 від 29.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,730 л бензину на суму 451,61 грн; дорожній лист №28 від 06.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,615 л бензину на суму 447,18 грн; дорожній лист №30 від 10.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,500 л бензину на суму 442,75 грн; дорожній лист №31 від 11.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,730 л бензину на суму 451,61 грн; дорожній лист №32 від 12.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,385 л бензину на суму 438,32 грн; дорожній лист №33 від 13.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,615 л бензину на суму 447,18 грн; дорожній лист №36 від 18.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,270 л бензину на суму 433,90 грн; дорожній лист №37 від 19.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,615 л бензину на суму 447,18 грн; дорожній лист №38 від 20.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,385 л бензину на суму 438,32 грн; дорожній лист №39 від 21.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,730 л бензину на суму 451,61 грн; дорожній лист №41 від 26.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,500 л бензину на суму 442,75 грн; дорожній лист №43 від 28.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,270 л бензину на суму 433,90 грн; дорожній лист №47 від 06.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,270 л бензину на суму 493,06 грн; дорожній лист №48 від 07.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,615 л бензину на суму 508,16 грн;дорожній лист №50 від 11.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,730 л бензину на суму 513,19 грн; дорожній лист №51 від 12.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,500 л бензину на суму 503,13 грн; дорожній лист №53 від 14.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,615 л бензину на суму 508,16 грн; дорожній лист №54 від 17.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,385 л бензину на суму 498,09 грн; дорожній лист №55 від 18.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,730 л бензину на суму 513,19 грн; дорожній лист №57 від 20.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,270 л бензину на суму 493,06 грн; дорожній лист №59 від 24.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,385 л бензину на суму 498,09 грн;

дорожній лист №60 від 25.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,730 л бензину на суму 513,19 грн; дорожній лист №61 від 31.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,845 л бензину на суму 518,22 грн; дорожній лист №62 від 01.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,615 л бензину на суму 447,18 грн; дорожній лист №66 від 07.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,845 л бензину на суму 456,03 грн; дорожній лист №70 від 11.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,500 л бензину на суму 442,75 грн; дорожній лист №71 від 14.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,845 л бензину на суму 456,03 грн; дорожній лист №72 від 15.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,615 л бензину на суму 447,18 грн; дорожній лист №73 від 16.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,385 л бензину на суму 438,32 грн; дорожній лист №74 від 17.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,730 л бензину на суму 451,61 грн; дорожній лист №75 від 18.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,500 л бензину на суму 442,75 грн; дорожній лист №79 від 24.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , відповідно до якого зайво списано 11,155 л бензину на суму 429,47 грн; дорожній лист №56 від 21.11.2024 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-4-60(530905)-515М, д.н.з. НОМЕР_3 , відповідно до якого зайво списано 6,1718 л дизпалива на суму 203,67 грн; дорожній лист №58 від 09.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-4-60(530905)-515М, д.н.з. НОМЕР_3 , відповідно до якого зайво списано 25,0877 л дизпалива на суму 827,89 грн; дорожній лист №59 від 10.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-4-60(530905)-515М, д.н.з. НОМЕР_3 , відповідно до якого зайво списано 24,7168 л дизпалива на суму 815,65 грн; дорожній лист №60 від 16.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-4-60(530905)-515М, д.н.з. НОМЕР_3 , відповідно до якого зайво списано 6,1718 л дизпалива на суму 203,67 грн; дорожній лист №1 від 22.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-4-60(530905)-515М, д.н.з. НОМЕР_3 , відповідно до якого зайво списано 19,1533 л дизпалива на суму 632,06 грн; дорожній лист №2 від 22.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-4-60(530905)-515М, д.н.з. НОМЕР_3 , відповідно до якого зайво списано 6,1718 л дизпалива на суму 203,67 грн; дорожній лист №3 від 23.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-4-60(530905)-515М, д.н.з. НОМЕР_3 , відповідно до якого зайво списано 19,8951 л дизпалива на суму 656,54 грн; дорожній лист №5 від 29.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-4-60(530905)-515М, д.н.з. НОМЕР_3 , відповідно до якого зайво списано 19,5242 л дизпалива на суму 644,30 грн; дорожній лист №6 від 11.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-4-60(530905)-515М, д.н.з. НОМЕР_3 , відповідно до якого зайво списано 28,0549 л дизпалива на суму 925,81 грн; дорожній лист №8 від 14.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-4-60(530905)-515М, д.н.з. НОМЕР_3 , відповідно до якого зайво списано 28,4258 л дизпалива на суму 938,05 грн; дорожній лист №10 від 03.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-4-60(530905)-515М, д.н.з. НОМЕР_3 , відповідно до якого зайво списано 21,8831 л дизпалива на суму 722,14 грн; дорожній лист №15 від 14.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-4-60(530905)-515М, д.н.з. НОМЕР_3 , відповідно до якого зайво списано 23,7376 л дизпалива на суму 783,34 грн; дорожній лист №16 від 18.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-4-60(530905)-515М, д.н.з. НОМЕР_3 , відповідно до якого зайво списано 6,1718 л дизпалива на суму 203,67 грн; дорожній лист №49 від 26.11.2024 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-40(131)-137А, д.н.з. НОМЕР_4 , відповідно до якого зайво списано 1,623 л бензину на суму 73,04 грн; дорожній лист №1 від 17.01.2025 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-40(131)-137А, д.н.з. НОМЕР_4 , відповідно до якого зайво списано 5,012 л бензину на суму 192,96 грн; дорожній лист №3 від 14.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-40(131)-137А, д.н.з. НОМЕР_4 , відповідно до якого зайво списано 5,012 л бензину на суму 219,28 грн; дорожній лист №120 від 27.11.2024 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-5,0-50(1833)-442F, д.н.з. НОМЕР_6 , відповідно до якого зайво списано 1,722 л дизпалива на суму 56,83 грн; дорожній лист №123 від 13.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-5,0-50(1833)-442F, д.н.з. НОМЕР_6 , відповідно до якого зайво списано 0,246 л дизпалива на суму 8,12 грн; дорожній лист №126 від 18.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-5,0-50(1833)-442F, д.н.з. НОМЕР_6 , відповідно до якого зайво списано 4,512 л дизпалива на суму 148,90 грн; дорожній лист №8 від 10.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-5,0-50(1833)-442F, д.н.з. НОМЕР_6 , відповідно до якого зайво списано 4,512 л дизпалива на суму 148,90 грн; дорожній лист №24 від 11.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-5,0-50(1833)-442F, д.н.з. НОМЕР_6 , відповідно до якого зайво списано 6,888 л дизпалива на суму 227,30 грн; дорожній лист №25 від 11.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-5,0-50(1833)-442F, д.н.з. НОМЕР_6 , відповідно до якого зайво списано 0,984 л дизпалива на суму 32,47 грн; дорожній лист №50 від 11.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля АЦ-5,0-50(1833)-442F, д.н.з. НОМЕР_6 , відповідно до якого зайво списано 4,675 л дизпалива на суму 154,28 грн; дорожній лист №37 від 26.11.2024 щодо виїзду службового автомобіля FORD RANGER P375 ICA2 XL, д.н.з. НОМЕР_7 , відповідно до якого зайво списано 0,268 л дизпалива на суму 8,84 грн; дорожній лист №42 від 19.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля FORD RANGER P375 ICA2 XL, д.н.з. НОМЕР_7 , відповідно до якого зайво списано 0,268 л дизпалива на суму 8,84 грн.

Також, ОСОБА_9 , діючи за попередньою змовою з вищевказаними учасниками групи, з метою заволодіння пально-мастильними матеріалами, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, забезпечив складання невстановленими досудовим розслідуванням особами, на підставі вищевказаних підроблених дорожніх листів, щомісячних донесень про наявність та рух пально-мастильних матеріалів поточного забезпечення у 4 ДПРЧ 3 ДПРЗ за листопад, грудень 2024 року та січень, лютий, березень, квітень й травень 2025 року, у які внесено завідомо неправдиві відомості щодо розходу пально-мастильних матеріалів.

Внаслідок умисних дій ОСОБА_9 , який діяв за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_4 на підставі вищевказаних дорожніх листів, які містять неправдиву інформацію щодо виїздів службового транспорту 4 ДПРЧ 3 ДПРЗ та донесень про наявність та рух пально-мастильних матеріалів поточного забезпечення у 4 ДПРЧ 3 ДПРЗ з неправдивими відомостями щодо розходу пально-мастильних матеріалів, незаконно списано пально-мастильних матеріалів у вигляді бензину в кількості 565,717 л на загальну суму 22 708,45 грн, в тому числі: бензин 565,717 л на суму 22 708,45 грн та дизельне пальне 259,2407 л на суму 8 554,94 грн, якими ОСОБА_9 спільно з учасниками групи незаконно заволоділи та у подальшому розпорядились на власний розсуд.

Також, ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з іншими учасниками групи, з метою заволодіння пально-мастильними матеріалами у вигляді бензину, виділеного для заправки службових автомобілів 20 ДПРЧ 3 ДПРЗ забезпечив складання невстановленими досудовим розслідуванням особами, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, наступних дорожніх листів, у які внесено завідомо неправдиві відомості щодо виїздів транспортних засобів 20 ДПРЧ 3 ДПРЗ, а саме: дорожній лист №109 від 02.12.2024 щодо виїзду службового автомобіля ВАЗ 21101, д.н.з. НОМЕР_8 , відповідно до якого зайво списано 7,200 л дизпалива на суму 277,20 грн; дорожній лист №20 від 07.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ВАЗ 21101, д.н.з. НОМЕР_8 , відповідно до якого зайво списано 13,896 л дизпалива на суму 607,95 грн; дорожній лист №22 від 14.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ВАЗ 21101, д.н.з. НОМЕР_8 , відповідно до якого зайво списано 9,864 л дизпалива на суму 431,55 грн; дорожній лист №24 від 21.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ВАЗ 21101, д.н.з. НОМЕР_8 , відповідно до якого зайво списано 5,328 л дизпалива на суму 233,10 грн; дорожній лист №27 від 07.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля ВАЗ 21101, д.н.з. НОМЕР_8 , відповідно до якого зайво списано 14,040 л дизпалива на суму 540,54 грн; дорожній лист №31 від 30.04.2025 щодо виїзду службового автомобіля ВАЗ 21101, д.н.з. НОМЕР_8 , відповідно до якого зайво списано 8,064 л дизпалива на суму 310,46 грн; дорожній лист №1 від 18.02.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 53-12, д.н.з. НОМЕР_9 , відповідно до якого зайво списано 33,210 л бензину на суму 1 278,59 грн; дорожній лист №2 від 07.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 53-12, д.н.з. НОМЕР_9 , відповідно до якого зайво списано 34,020 л бензину на суму 1 488,38 грн; дорожній лист №3 від 13.03.2025 щодо виїзду службового автомобіля ГАЗ 53-12, д.н.з. НОМЕР_9 , відповідно до якого зайво списано 23,220 л бензину на суму 1 015,88 грн.

Надалі, ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з учасниками групи, з метою подальшої реалізації спільного злочинного умислу щодо заволодіння пально-мастильними матеріалами, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, забезпечив складання невстановленими досудовим розслідуванням особами, в тому числі на підставі вищевказаних підроблених дорожніх листів, щомісячних донесень про наявність та рух пально-мастильних матеріалів поточного забезпечення у 20 ДПРЧ 3 ДПРЗ за листопад-грудень 2024 року та січень, лютий, березень, квітень й травень 2025 року, у які внесено завідомо неправдиві відомості щодо розходу пально-мастильних матеріалів.

Внаслідок умисних дій ОСОБА_4 , який діяв за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , на підставі вищевказаних дорожніх листів, які містять неправдиву інформацію щодо виїздів службового транспорту 20 ДПРЧ 3 ДПРЗ та донесень про наявність та рух пально-мастильних матеріалів поточного забезпечення у 20 ДПРЧ 3 ДПРЗ з неправдивими відомостями щодо розходу пально-мастильних матеріалів, незаконно списано пально-мастильних матеріалів у вигляді бензину в кількості 148,842 л на суму 6 183,65 грн, якими ОСОБА_4 спільно з учасниками групи незаконно заволоділи та у подальшому розпорядились на власний розсуд.

Окрім того, ОСОБА_8 на якого наказом 3 Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС у Тернопільській області № НС-100/64 від 24.09.2024 «Про затвердження норм витрат паливно-мастильних матеріалів», покладено організацію роботи щодо ведення обліку та подачі звітних матеріалів, діючи у складі групи за попередньою змовою з ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_4 , реалізуючи спільний злочинний умисел на заволодіння пально-мастильними матеріалами, виділеними для заправки службових автомобілів 3 ДПРЗ, на підставі щомісячних донесень про наявність та рух пально-мастильних матеріалів поточного забезпечення у 3, 4 та 20 ДПРЧ 3 ДПРЗ за листопад 2024 року травень 2025 року з неправдивими відомостями про розхід пально-мастильних матеріалів, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, склав донесення про наявність та рух пально-мастильних матеріалів поточного забезпечення у 3 ДПРЗ ГУ ДСНС у Тернопільській області в цілому за листопад, грудень 2024 року, січень, лютий, березень, квітень та травень 2025 року, у які вніс завідомо неправдиві відомості щодо розходу пально-мастильних матеріалів та підписав їх. Надалі, на виконання єдиного злочинного наміру, спрямованого на заволодіння пально-мастильними матеріалами донесення про наявність та рух пально-мастильних матеріалів поточного забезпечення у 3 ДПРЗ ГУ ДСНС у Тернопільській області за листопад, грудень 2024 року, січень, лютий, березень, квітень 2025 року підписані ОСОБА_7 , а за травень 2025 року невстановленою досудовим розслідуванням особою.

Внаслідок умисних дій ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_4 , які діяли за попередньою змовою групою осіб, на підставі вищевказаних дорожніх листів, що містили неправдиву інформацію про виїзди службового транспорту 3 ДПРЧ 3 ДПРЗ: ГАЗ 66-04, д.н.з НОМЕР_10 , та NISSAN PRIMERA, д.н.з. знак НОМЕР_1 , 4 ДПРЧ 3 ДПРЗ: OPEL OMEGA-A, д.н.з. НОМЕР_2 , АЦ-4-60(530905)-515М, д.н.з. НОМЕР_3 , АЦ-40(131)-137А, д.н.з. НОМЕР_4 , АЦ НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_6 , FORD RANGER P375 ICA2 XL, д.н.з. НОМЕР_7 , та 20 ДПРЧ 3 ДПРЗ: ВАЗ 21101, д.н.з. НОМЕР_8 та ГАЗ 53-12, д.н.з. НОМЕР_9 , та донесень про наявність та рух пально-мастильних матеріалів поточного забезпечення у 3 ДПРЗ ГУ ДСНС у Тернопільській області з неправдивими відомостями щодо розходу пально-мастильних матеріалів, незаконно списано пально-мастильних матеріалів в кількості 4 189,3387 л на загальну суму 166 717,66 грн, в тому числі: бензин 3 930,0980 л на суму 158 162,72 грн та дизельне пальне 259,2407 л на суму 8 554,94 грн, якими учасники групи за попередньою змовою незаконно заволоділи та у подальшому розпорядились на власний розсуд, внаслідок чого 3 ДПРЗ спричинено шкоду на вищевказану суму.

27 лютого 2026 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 191 КК України.

Відповідно до частини першої статті 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

На думку слідчого судді, є достатні підстави підозрювати ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 191 КК України, що підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами, а саме: рапортом про виявлення кримінального правопорушення № 3/42-19/01-2025 від 08.01.2025; проведеним допитом свідка ОСОБА_12 ; проведеним допитом свідка ОСОБА_13 ; проведеним допитом свідка ОСОБА_14 ; проведеним допитом свідка ОСОБА_15 ; проведеним допитом свідка ОСОБА_16 ; протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій стосовно ОСОБА_7 ; протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій стосовно ОСОБА_8 ; протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій стосовно ОСОБА_9 ; протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій стосовно ОСОБА_10 ; довідкою Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області від 09.10.2025; висновком за результатами проведення судово-економічної експертизи №783/25-22 від 19.11.2025; висновком за результатами проведення судової комплексної інженерно-транспортної та трасологічної експертизи від 03.12.2025 № 4066-Е; висновком за результатами проведення судової комплексної інженерно-транспортної та трасологічної експертизи від 26.11.2025 № 4080-Е; висновком за результатами проведення судової почеркознавчої експертизи від 23.02.2026 № СЕ-19/120-26/1906-ПЧ.

Також, за результатами розгляду клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що дослідженими матеріалами та прокурором у судовому засіданні доведено наявність ризиків передбачених пунктами 1, 3, 4 частини першої статтею 177 КПК України, а саме:

переховуватись від органів досудового розслідування та суду. Один із злочинів, який інкримінується ОСОБА_4 , є тяжким корупційним кримінальним правопорушенням і передбачає призначення покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та відповідно до ч. 5 ст. 12 КК України, зазначене кримінальне правопорушення відноситься до категорії тяжкого злочину, що вже саме по собі може бути підставою та мотивом для підозрюваного переховуватись від органів досудового розслідування та суду. Крім того, кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 191 КК України, відповідно до примітки до ст. 45 КК України віднесено до корупційного кримінального правопорушення, за вчинення якого відповідно до ч. 1 ст. 75 КК України виключено можливість застосування звільнення від відбування покарання з випробуванням, а так само, згідно з ч. 1 ст. 69 КК України, виключено можливість призначення покарання більш м`якого, ніж передбачено законом. ОСОБА_4 обіймає керівну посаду в структурі ГУ ДСНС в Тернопільській області. А тому, ОСОБА_4 в силу виконання своїх службових обов`язків має широке коло знайомих, у тому числі і серед службових осіб різних правоохоронних органів, та обізнаний із особливостями роботи правоохоронної системи. Вищевказані обставини, дають підстави вважати, що ОСОБА_4 , усвідомлюючи тяжкість та невідворотність покарання за вчинення корупційного кримінального правопорушення, може переховування від органів досудового розслідування та з цією метою, може перетнути державного кордону України як в межах пунктів пропуску через державний кордон України так і поза межами таких, а також переховуватись на території України враховуючи його суспільні зв`язки та зв`язки з правоохоронними органами в силу займаної ним посади;

- незаконно впливати на свідка, експертів у цьому ж кримінальному провадженні. ОСОБА_4 матиме змогу незаконно впливати на свідків ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та ОСОБА_16 , а також на інших відомих йому свідків, які були його підлеглими, з метою спонукання їх до дачі ними неправдивих показів, або відмови від добровільно наданих показань, експертів у цьому кримінальному провадженні. Зокрема, ОСОБА_4 , з урахуванням відомих йому обставин кримінального правопорушення та матеріалів кримінального провадження зможе шляхом погроз застосування фізичного та психологічного насильства вступати у поза процесуальні відносини із як вже допитаними свідками та із особами, яких заплановано допитати, та схиляти їх до зміни показань або взагалі відмови від надання викривальних показань та надання інших показань, які не відповідають фактичним обставинам справи. Окрім цього у кримінальному провадженні не встановлено усіх осіб, можливо причетних до вчинення кримінального правопорушення, а відсутність належного та ефективного заходу забезпечення кримінального провадження та забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного може негативно відобразитися на результатах досудового розслідування. Аналогічним чином підозрюваний зможе впливати експертів та спеціалістів, які були та будуть залучені у кримінальному провадженні при проведенні слідчих дій та до проведенні судових експертиз.;

- перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином. ОСОБА_4 , користуючись відомими йому обставини кримінального провадження зможе впливати на викривлення значимих даних для кримінального провадження шляхом підкупу, погроз, тиску на учасників кримінального провадження, з метою уникнення кримінальної відповідальності, що є способом перешкоджання досудовому розслідуванню. Крім того, ОСОБА_4 може перешкоджати кримінальному провадженню іншим способом, зокрема, підшуковувати осіб, що можуть надати вигідні для нього неправдиві показання, а також вчинити інше правопорушення шляхом створення документів, які б виправдовували його винуватість, в тому числі службове кримінальне правопорушення з метою уникнення кримінальної відповідальності, тобто створити недостовірні докази його невинуватості, розуміючи, що в разі визнання його винним у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення його може бути застосовано покарання, передбачене санкцією ч. 4 ст. 191 КК України.

Слідчий суддя звертає увагу, що КПК не вимагає доказів того, що підозрюваний чи обвинувачений обов`язково (поза всяким сумнівом) здійснюватиме відповідні дії, однак вимагає доказів того, що вони мають реальну можливість їх здійснити у конкретному кримінальному провадженні в майбутньому, оскільки під поняттям «ризик» - слід розуміти обґрунтовану ймовірність протидії підозрюваних чи обвинувачених кримінальному провадженню у формах, передбачених частиною першою статті 177 КПК.

Запобіжний захід застосовується з метою попередження ризиків здійснення такої поведінки підозрюваного чи обвинуваченого та, як наслідок, унеможливлення здійснення негативного впливу на хід та результати кримінального провадження.

Тобто в даному випадку слідчий суддя має зробити висновки прогнозованості характеру, коли доказування спрямоване не на подію, яка відбулася в минулому, а на встановлення фактичних даних, які дозволять стверджувати про подію, яка може статися з достатньою долею ймовірності у майбутньому.

Крім цього, при вирішенні питання про застосування запобіжно заходу щодо підозрюваного, слідчий суддя враховує обставини, передбачені статтею 178 КПК України, а саме, наявні дані про особу підозрюваного, міцність його соціальних зв`язків, те, що він раніше не притягувався до кримінальної відповідальності, тяжкість злочину, майновий стан підозрюваного, покарання, яке загрожує підозрюваному у випадку визнання його винним, вагомість доказів винуватості, обставини інкримінованого кримінального правопорушення.

При цьому зазначені обставини дають слідчому судді підстави вважати, що застосування менш суворих запобіжних заходів, ніж у вигляді застави, не буде достатнім для запобігання вищевказаним ризикам та забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного.

Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України розмір застави щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні тяжкого злочину, визначається в межах від двадцяти до вісімдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Оскільки інкриміноване ОСОБА_4 кримінальне правопорушення є тяжким слідчий суддя дійшов висновку, що застава у розмірі 80 (вісімдесяти) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 266 240 (двісті шістдесят шість тисяч двісті сорок) гривень, зможе забезпечити на даному етапі досудового розслідування виконання підозрюваним процесуальних обов`язків та запобігти встановленим ризикам, передбаченим статтею 177 КПК України.

Окрім цього, з метою забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного ОСОБА_4 слідчий суддя вважає за необхідне покласти на останнього обов`язки, передбачені частиною п`ятою статті 194 КПК України.

Враховуючи зазначене, клопотання слідчого підлягає до часткового задоволення.

Керуючись ст. 177, 178, 182, 184, 193, 194, 196, 205, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Тернополі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, ОСОБА_6 , погоджене прокурором відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у виді застави задовольнити частково.

Застосувати стосовно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 80 (вісімдесяти) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 266 240 (двісті шістдесят шість тисяч двісті сорок гривень), яка може бути внесена як самим підозрюваним, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на наступний депозитний рахунок: ТУ ДСА України в Тернопільській області код отримувача (код за ЄДРПОУ) 26198838; Банк отримувача ДКСУ м. Київ; код банку отримувача (МФО) 820172; рахунок отримувача UA738201720355269001500003454; призначення платежу: застава за ОСОБА_4 у справі №607/4608/26, згідно ухвали слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 03.03.2026.

Роз`яснити підозрюваному ОСОБА_4 , що не пізніше п`яти днів з дня застосування запобіжного заходу у вигляді застави він зобов`язаний внести кошти на відповідний рахунок або забезпечити їх внесення заставодавцем та надати документ, що це підтверджує слідчому чи прокурору. Зазначені дії можуть бути здійснені пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави, якщо на момент їх здійснення не буде прийнято рішення про зміну запобіжного заходу. З моменту застосування запобіжного заходу у вигляді застави, в тому числі до фактичного внесення коштів на відповідний рахунок, підозрюваний, заставодавець зобов`язані виконувати покладені на них обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обов`язки, передбачені частиною п`ятою статті 194 КПК України:

- прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою;

- не відлучатися за межі Тернопільської та Хмельницької області без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;

- утримуватися від спілкування з наступними особами: ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та ОСОБА_16 , експертами ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 ;

- здати на зберігання до Управління Державної міграційної служби у Тернопільській області усі свої паспорти громадянина України для виїзду за кордон, інші документи, що мають право на виїзд з України та в`їзд до України.

Роз`яснити ОСОБА_4 , що якщо він, будучи належним чином повідомлений, не з`явиться за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомить про причини своєї неявки, або якщо порушить інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.

Термін дії обов`язків, покладених судом, у разі внесення застави, визначити до 23 год. 59 хв. 03 травня 2026 року.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого та прокурора в даному кримінальному провадженні.

Копію ухвали негайно після її оголошення вручити учасникам провадження.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1