Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 січня 2011 р. справа № 2а-26622/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 09 год. 55
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Козаченка А.В.
при секретаріШалагіновій М.В.
за участю:
представника позивачаПіпченко М.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Закритого акціонерного товариства «Донецький завод високовольтних опор» до Управління державної реєстрації Донецької міської ради, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Донецький завод високовольтних опор», про зобовязання утриматися від вчинення певних дій,
В С Т А Н О В И В:
Закрите акціонерне товариство «Донецький завод високовольтних опор» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління державної реєстрації Донецької міської ради, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Донецький завод високовольтних опор», про зобовязання утриматися від вчинення певних дій.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що 06.09.2010р. Господарським судом Донецької області у справі №43/173 було винесено рішення про зобовязання ТОВ «Донецький завод високовольтних опор» змінити своє фірмове найменування та провести відповідну перереєстрацію установчих документів, припинити використання в своїй діяльності фірмового найменування, складовою частиною якого є словосполучення «Донецький завод високовольтних опор» та скороченого найменування, складовою частиною якого є абревіатура «ДЗВО», не здійснювати таке використання в майбутньому.
21.10.2010р. ВДВС Ворошиловського РУЮ м. Донецька було відкрите виконавче провадження з примусового виконання рішення Господарського суду Донецької області від 06.09.2010р.
До теперішнього часу рішення Господарського суду Донецької області від 06.09.2010р. не виконано Товариством з обмеженою відповідальністю «Донецький завод високовольтних опор».
Для запобігання не виконання Товариством з обмеженою відповідальністю «Донецький завод високовольтних опор» рішення Господарського суду Донецької області від 06.09.2010р. позивач просив зобовязати відповідача утриматися від будь-яких реєстраційних дій стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецький завод високовольтних опор», крім проведення відповідних реєстраційних змін до установчих документів відповідно до рішення Господарського суду Донецької області від 06.09.2010р. у справі №43/173, до повного виконання рішення по суті.
В судовому засіданні представник позивача надав заяву про уточнення позовних вимог в якій зазначив, що проведення будь-яких інших реєстраційних дій при певному збігу обставин унеможливлює виконання рішення Господарського суду Донецької області від 06.09.2010р. або призведе до небажаних наслідків для позивача. З цього приводу позивач звернувся до відповідача, який відмовив в утриманні від проведення реєстраційних дій, оскільки таке утримання не відноситься до компетенції відповідача. У разі, якщо відповідачу надійде рішення суду щодо заборони проведення реєстраційних дій, державний реєстратор залишає без розгляду документи, подані для несення змін до відомостей про юридичну особу. На підставі викладеного просив зобовязати відповідача, на період примусового виконання рішення Господарського суду Донецької області від 06.09.2010р. у справі №43/173 до закриття виконавчого провадження ВП №22062073, утриматися від проведення будь-яких реєстраційних дій по відношенню до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецький завод високовольтних опор» (83050, м. Донецьк, вул. Щорса, 39, ідентифікаційний код 37134754), крім проведення відповідних реєстраційних змін до установчих документів, повязаних зі зміною найменування юридичної особи.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав суду письмові пояснення (а.с.30-31) щодо предмету позову в яких просив винести рішення на розсуд суду, а також просив розглянути справу без його участі.
Представник третьої особи в судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином відповідно до ч.11 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.
За таких підстав і відповідно до ст.128 КАС України суд визнав можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача і представника третьої особи та на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що рішенням Господарського суду Донецької області від 06.09.2010р. у справі №43/173 зобовязано Товариство з обмеженою відповідальністю «Донецький завод високовольтних опор» змінити своє фірмове найменування та провести відповідну перереєстрацію установчих документів, припинити використання в своїй діяльності фірмового найменування, складовою частиною якого є словосполучення «Донецький завод високовольтних опор» та скороченого найменування, складовою частиною якого є абревіатура «ДЗВО», не здійснювати таке використання в майбутньому (а.с.5-7).
Постановою ВДВС Ворошиловського РУЮ м. Донецька від 21.10.2010р. відкрите виконавче провадження з примусового виконання рішення Господарського суду Донецької області від 06.09.2010р. (а.с.8).
Листом від 13.12.2010р. за №2397-4-13-1870 позивач просив утриматися відповідача від вчинення будь-яких реєстраційних дій стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецький завод високовольтних опор» (83050, м. Донецьк, вул. Щорса, 39, ідентифікаційний код 37134754), крім проведення відповідних реєстраційних змін до установчих документів, повязаних зі зміною найменування юридичної особи (а.с.26).
Листом від 16.12.2010р. за №9643 відповідач відмовив у здійсненні вищевказаних дій та повідомив позивача про те, що вчинення реєстраційних дій шляхом внесення відповідних записів до ЄДР відбувається в рамках чинного законодавства та на підставі наданих документів передбачених Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (а.с.27).
Не погодившись з такими діями відповідача позивач посилається на той факт, що проведення будь-яких інших реєстраційних дій при певному збігу обставин унеможливлює виконання рішення Господарського суду Донецької області від 06.09.2010р. та призведе до небажаних наслідків для позивача.
З приводу спірних правовідносин суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з п.п. 1, 2 ч.3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано.
Крім того, відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, регулюється Конституцією України, Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» та нормативно-правовими актами, прийнятими у відповідності до цього Закону.
Згідно ч.3 ст.4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (далі за текстом Закон), зміни до установчих документів юридичної особи підлягають обовязковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в порядку встановленому цим Законом.
Статтею 6 Закону передбачений вичерпний перелік дій, яким державний реєстратор, як посадова особа управління керується при здійснені тієї або іншої реєстраційної дії.
Відповідно до ч.1 ст.6 Закону, державний реєстратор на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці:
-проводить державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
-проводить резервування найменувань юридичних осіб;
-передає органам державної статистики (далі - органи статистики), державної податкової служби, Пенсійного фонду України повідомлення та відомості з реєстраційних карток про вчинення реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, у тому числі щодо створення або ліквідації відокремлених підрозділів юридичних осіб;
-формує, веде та забезпечує зберігання реєстраційних справ (крім реєстраційних справ юридичних осіб, зареєстрованих відповідно до частини четвертої статті 3 цього Закону). Якщо кількість державних реєстраторів у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або районної, районної в містах Києві та Севастополі державної адміністрації становить три і більше осіб, зберігання реєстраційних справ забезпечує відповідна посадова особа структурного підрозділу (відділу, управління), який створюється для організаційного та матеріально-технічного забезпечення роботи державних реєстраторів;
-здійснює оформлення та видачу свідоцтв про державну реєстрацію (крім видачі свідоцтв юридичним особам, зареєстрованим відповідно до частини четвертої статті 3 цього Закону), а також їх заміну;
-оформлює та видає виписки, довідки з Єдиного державного реєстру;
-проводить державну реєстрацію змін до установчих документів юридичних осіб та державну реєстрацію зміни імені або місця проживання фізичних осіб - підприємців;
-проводить державну реєстрацію припинення юридичних осіб та державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичними особами - підприємцями;
-звертається до суду із заявою про зміну мети установи у встановленому законом порядку;
-здійснює оформлення, видачу та засвідчення юридичним особам дублікатів оригіналів їх установчих документів та змін до них;
-вносить до Єдиного державного реєстру відомості про державну реєстрацію особи на підставі рішення суду;
-здійснює інші дії, передбачені цим Законом.
Статтею 8 Закону передбачені вимоги до оформлення документів, які подаються державному реєстратору для здійснення реєстраційних дій.
Згідно абз.2 ч.6 ст.19 Закону, у разі якщо державному реєстратору надійшло рішення суду щодо заборони проведення реєстраційних дій, яке набрало законної сили, державний реєстратор залишає без розгляду документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.
Для здійснення державної реєстрації змін до установчих документів, які повязані зі зміною найменування, відповідно до ст.29 Закону юридична особа повинна подати до Управління державної реєстрації Донецької міської ради певний пакет документів, в результаті розгляду якого реєстратором видається заявникові нове свідоцтво про реєстрацію юридичної особи.
Враховуючи, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Донецький завод високовольтних опор» до теперішнього часу не виконало рішення Господарського суду Донецької області від 06.09.2010р., а не проведення реєстраційних змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецький завод високовольтних опор», повязаних зі зміною найменування юридичної особи, порушує права позивача та призведе до небажаних наслідків для підприємства, у звязку з чим суд вважає необхідним задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
При цьому, суд вважає необхідним та достатнім способом захисту прав позивача обрати саме зобовязання відповідача не вчиняти будь-які реєстраційні дії стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецький завод високовольтних опор» (83050, м.Донецьк, вул.Щорса, 39, ідентифікаційний код 37134754), крім проведення відповідних реєстраційних змін до установчих документів, повязаних зі зміною найменування юридичної особи, до закінчення виконавчого провадження №22062073 з примусового виконання рішення Господарського суду Донецької області від 06.09.2010р. у справі №43/173.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Закритого акціонерного товариства «Донецький завод високовольтних опор» до Управління державної реєстрації Донецької міської ради, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Донецький завод високовольтних опор», про зобовязання утриматися від вчинення певних дій, задовольнити.
Зобовязати Управління державної реєстрації Донецької міської ради не вчиняти будь-які реєстраційні дії стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецький завод високовольтних опор» (83050, м. Донецьк, вул. Щорса, 39, ідентифікаційний код 37134754), крім проведення відповідних реєстраційних змін до установчих документів, повязаних зі зміною найменування юридичної особи, до закінчення виконавчого провадження №22062073 з примусового виконання рішення Господарського суду Донецької області від 06.09.2010р. у справі №43/173.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Закритого акціонерного товариства «Донецький завод високовольтних опор» витрати по сплаті судового збору у розмірі 3,40 гривень
Постанова в повному обсязі складена 06.01.2011 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Постанова в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Козаченко А.В.