Рішення № 134443357, 27.02.2026, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.02.2026
Номер справи
600/4904/24-а
Номер документу
134443357
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2026 р. м. Чернівці Справа № 600/4904/24-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Сіжук О.В.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Чернівецької міської ради про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до виконавчого комітету Чернівецької міської ради з такими позовними вимогами:

- визнати протиправним рішення №469/15 від 23.07.2024 в частині не збереження попереднього часу перебування з 22.10.2018 на квартирному обліку і у списках осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень, та відмову від 20.09.2024 №К-1678-01/10-09/2199 внести зміни до вказаного рішення виконавчого комітету щодо урахування попереднього часу перебування на квартирному обліку;

- зобов`язати повторно розглянути заяву від 17.06.2024 та внести з 23.07.2024 доповнення до рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради №469/15 від 23.07.2024, яким зберегти попередній час перебування сім`ї ОСОБА_1 з 22.10.2018 на квартирному обліку і у списках осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відноситься до категорії внутрішньо переміщених осіб з числа учасників бойових дій та з 22.10.2018 перебуває на квартирному обліку у місті Маріуполі Донецької області. Проте, при прийнятті оскаржуваного рішення, відповідачем указаного не враховано та не збережено попередній час (з 22.10.2018) перебування його та його сім`ї на квартирному обліку. У зв`язку із цим, останній звернувся до відповідача із заявою про внесення змін до оспорюваного рішення, проте, отримав відмову через відсутність облікової справи щодо перебування його на квартирному обліку у місті Маріуполь. Вказує на те, що оскільки спірним рішенням протиправно не збережено час перебування на квартирному обліку з 22.10.2018, він втратив право на отримання грошової компенсації у відповідності до Порядку №280.

Ухвалою судді Чернівецького окружного адміністративного суду прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Не погоджуючись із позовними вимогами, відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що правові підстави для внесення доповнення до оскаржуваного рішення відсутні, оскільки відсутні облікові справи осіб, які потребують поліпшення житлових умов. За таких обставин просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Вважаючи відзив на позовну заяву необґрунтованим, позивачем подано до суду відповідь на відзив, в якому зазначав, що склад сім`ї підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, проте, на думку позивача, дана обставина немає правового значення для вирішення даного спору. Позивач наголошує на тому, що свою відмову відповідач обґрунтовує лише відсутністю облікової справи, однак, позивач вважає, що такі аргументи відповідача не спростовують доводів позовної заяви.

Дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно з`ясувавши всі обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, позивач є внутрішньо переміщеною особою, що підтверджується довідкою від 07.04.2017 №23141, згідно якої зареєстрованим місцем проживання позивача є АДРЕСА_1 , а фактичним місцем проживання/перебування позивача зазначено: АДРЕСА_2 .

На підставі рішення виконкому Маріупольської міської ради від 22.10.2018 №455 «Про прийняття громадян, які потребують поліпшення житлових умов на квартирний облік за місцем мешкання» позивача зі складом сім`ї 2 особи, було взято на облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов, у виконавчому комітеті Маріупольської міської ради Донецької області.

Про прийняте рішення позивача повідомлено листом Департаменту по роботі з активами управління міського майна від 25.10.2018 №36/34191/78.

Згідно довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 01.04.2019 №1411-50000098514/52381 позивач значиться зареєстрованим за місцем проживання: АДРЕСА_1 , а фактичним місцем проживання позивача зазначено: АДРЕСА_3 .

Відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 08.04.2022 №7726-5001407542 позивач значиться зареєстрованим за місцем проживання: АДРЕСА_1 , а фактичним місцем проживання/перебування позивача зазначено: АДРЕСА_4 .

23.07.2024 виконавчим комітетом Чернівецької міської ради на підставі заяви від 17.06.2024 прийнято рішення №469/15, яким вирішено взяти на квартирний облік ОСОБА_1 , внутрішньо переміщену особу, з числа учасників бойових дій, який безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, зареєстрований з сім`єю в складі трьох осіб за місцем перебування за адресою АДРЕСА_5 , перебуває в Єдиній інформаційній базі внутрішньо переміщених осіб України з 08.04.2022.

Вказаним рішенням вирішено також включити ОСОБА_1 в список першочерговиків, як внутрішньо переміщену особу, з числа учасників бойових дій, який безпосередньо брав участь в антитерористичній операції. На квартирному обліку вважати сім`ю із трьох осіб: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , - дружина, ОСОБА_3 син.

19.08.2024 позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив зазначити у рішенні від 23.07.2024 №469/15 щодо взяття на квартирний облік про те, що ним та його сином зберігається попередній час перебування на квартирному обліку (з 22.10.2018) та у списах осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень та врахувати, що на обліку як внутрішньо переміщена особа перебуває з 07.04.2017.

За результатом розгляду вказаної заяви, відповідачем листом від 20.09.2024 №К-1678-01/10-09/2199 повідомлено позивача про відсутність підстав для внесення змін у рішення №469/15 від 23.07.2024, оскільки не збереглась облікова справа.

Не погоджуючись із такими діями відповідача, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Вирішуючи спір, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 47 Конституції України кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.

Відповідно до частини першої статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР та іншими нормативно-правовими актами.

Однією з гарантій соціального захисту військовослужбовців є право на забезпечення їх та членів їхніх сімей жилими приміщеннями, закріплене частиною першою статті 31 ЖК України. Жилі приміщення надаються зазначеним громадянам, які постійно проживають у населеному пункті, як правило, у вигляді окремої квартири на сім`ю.

Отже, чинним законодавством врегульовано порядок надання житла особам, які потребують поліпшення житлових умов, а також особам, які мають переваги в одержанні жилих приміщень перед іншими категоріями громадян.

Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей жилими приміщеннями, а також розмір і порядок виплати військовослужбовцям грошової компенсації за піднайом (найм) ними жилих приміщень визначаються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 38 Житлового кодексу України (далі ЖК України) (найменування кодексу згідно Закону України «Про дерадянізацію законодавства України») (далі - ЖК України) порядок обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, встановлюється законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР.

Відповідно до статті 39 ЖК України громадяни беруться на облік потребуючих поліпшення житлових умов: за місцем проживання - виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів за участю громадської комісії з житлових питань, створюваної при виконавчому комітеті; за місцем роботи - спільним рішенням адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації і відповідного профспілкового комітету. При цьому беруться до уваги рекомендації трудового колективу. Рішення про взяття громадян на облік потребуючих поліпшення житлових умов за місцем роботи затверджується виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів.

Відповідно до статті 40 ЖК України громадяни перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до одержання житлового приміщення, за винятком випадків, передбачених частиною другої цієї статті.

Відповідно до статті 43 ЖК України громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, жилі приміщення надаються в порядку черговості.

Порядок визначення черговості надання громадянам жилих приміщень встановлюється законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР.

З числа громадян, взятих на облік потребуючих поліпшення житлових умов, складаються списки осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень.

Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття на облік (включення до списків осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень).

Законодавством Української РСР окремим категоріям громадян, які перебувають у загальній черзі, може бути надано перевагу в строках одержання жилих приміщень у межах календарного року взяття на облік.

Відповідно до статті 60 ЖК України правила обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень затверджуються Радою Міністрів Української РСР і Українською республіканською радою професійних спілок.

Таким чином, держава гарантує кожному військовослужбовцю право на отримання житлового приміщення або грошової компенсації за піднайом (найом) житла у разі дотримання певних умов. У свою чергу, житловим законодавством чітко унормовано питання квартирного обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов, зокрема визначено місце взяття їх на облік, черговість дання житла, підстави зняття з обліку, зміна черговості, тощо.

У свою чергу, облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм у безстрокове користування жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду, призначених для постійного проживання, врегульовано нормами Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11.12.1984 №470 (далі Правила №470).

Пунктом 2 Правил №470 визначено, що жилі приміщення надаються громадянам, які потребують поліпшення житлових умов, постійно проживають у даному населеному пункті (якщо інше не встановлено законодавством Союзу РСР і Української РСР), як правило, у вигляді окремої квартири на сім`ю.

Згідно пункту 8 Правил №470 квартирний облік здійснюється, як правило, за місцем проживання громадян у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів.

Відповідно до підпункту 8 пункту 13 Правил №470 на квартирний облік беруться громадяни, які потребують поліпшення житлових умов.

Потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни: внутрішньо переміщені особи з числа учасників бойових дій відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 та осіб з інвалідністю внаслідок війни, визначених у пунктах 10-14 частини другої статті 7, та членів їх сімей, а також членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, визначених абзацами першим та четвертим пункту 1 статті 10, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, визначених у статті 10-1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" 3551-12.

Пунктом 24 Правил №470 визначено, що на кожного громадянина (сім`ю), взятого на квартирний облік, заводиться облікова справа, у якій містяться необхідні документи. Обліковій справі дається номер, відповідний номеру у книзі обліку осіб, які перебувають у черзі на одержання жилого приміщення. Облікові справи зберігаються за місцем квартирного обліку громадян, а після надання їм жилих приміщень - у виконавчому комітеті місцевої Ради народних депутатів, який видав ордер на вселення. Облікові справи зберігаються протягом 5 років після одержання громадянами жилих приміщень (зняття їх з квартирного обліку). Після закінчення вказаного строку справи знищуються в установленому порядку.

Згідно абзацу третього пункту 30 Правил №470 за внутрішньо переміщеними особами, визначеними у підпункті 8 пункту 13 цих Правил, а також у зазначених в абзацах першому і другому цього пункту випадках за громадянами зберігається попередній час перебування на квартирному обліку та у списках осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень.

Відповідно до пункту 31 Правил №470 облікові справи громадян передаються до виконавчого комітету відповідної Ради народних депутатів із збереженням попереднього часу перебування на квартирному обліку та у списках осіб, які користуються правом першочергового і позачергового одержання жилих приміщень, у випадках зміни фактичного місця проживання внутрішньо переміщеної особи, зазначеної у підпункті 8 пункту 13 цих Правил, шляхом переїзду до іншої адміністративно-територіальної одиниці.

Як вбачається із оскаржуваного рішення, виконавчим комітетом Чернівецької міської ради вирішено взяти на квартирний облік ОСОБА_1 , внутрішньо переміщену особу, з числа учасників бойових дій, який безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, зареєстрований з сім`єю в складі трьох осіб з 08.04.2022.

Натомість позивач посилаючись на абзац третій статті 31 Правил №470, положенням якого визначено, що за внутрішньо переміщеними особами зберігається попередній час перебування на квартирному обліку, вказував, що з 22.10.2018 перебуває на квартирному обліку у місті Маріуполі Донецької області, яка є тимчасово окупованою територією.

Проте, вказаного відповідачем не враховано.

Підставою для не врахування позивачу попереднього часу перебування на квартирному обліку у місті Маріуполі Донецької області з 22.10.2018, відповідач зазначив відсутність підстав такого зарахування у зв`язку із не збереження облікової справи.

Однак, надаючи оцінку підставі, яка слугувала приводом для відмови у збереженні позивачу попереднього часу перебування на квартирному обліку, а саме з 22.10.2018, суд зазначає, що така є безпідставною та таку суд не бере до уваги, з огляду на наступне.

Так, дослідженням матеріалів справи, зокрема змісту листа Департаменту по роботі з активами управління міського майна Маріупольської міської ради від 25.10.2018 №36/34191/78, адресованому ОСОБА_1 , слідує, що останній звертався до центру надання адміністративних послуг з пакетом документів з питання прийняття на квартирний облік за місцем мешкання для отримання житла. Документи з вищевказаного питання було розглянуто на засіданні громадської комісії з житлових питань при виконкомі міської ради. Після розгляду, документи з висновками комісії було винесено на засідання чергового виконкому міської ради.

Згідно прийнятого рішення виконкому Маріупольської міської ради від 22.10.2018 №455 позивача прийнято на квартирний облік з правом першочергового отримання житлової площі з державного житлового фонду, як учасника бойових дій у зв`язку із проведенням АТО, зі складом родини 2 особи.

Відповідно до листа Департаменту по роботі з активами Маріупольської міської ради Донецької області від 30.01.2024 №26-661, адресованому ОСОБА_1 , вбачається, що у зв`язку із військовим вторгненням російської федерації та окупацією міста Маріуполя, будь-яких дій щодо взяття громадян на військовий облік, які потребують поліпшення житлових умов, у виконавчому комітеті Маріупольської міської ради Донецької області, зняття з нього після 24.02.2022 не здійснюється. Документи, що перебувають на обліку Департаменту по роботі активами Маріупольської міської ради, в тому числі й облікові справи осіб, які потребують поліпшення житлових умов, у виконавчому комітеті Маріупольської міської ради Донецької області не вивозились. Дані стосовно квартирного обліку збережені в електронному вигляді. Повідомлено про те, що згідно рішення виконкому Маріупольської міської ради від 22.10.2018 №455 ОСОБА_1 взято на квартирний облік у виконавчому комітеті Маріупольської міської ради Донецької області. У зв`язку із неможливістю проведення на теперішній час перереєстрації громадян, які перебувають на квартирному обліку, передбаченої пунктом 25 Правил обліку, довідки про перебування на квартирному обліку за місцем мешкання наразі не видаються. Станом на теперішній час зі складом сім`ї 2 особи продовжує перебувати на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов, у виконавчому комітеті Маріупольської міської ради Донецької області, у списку осіб з правом першочергового отримання жилої площі, як учасник бойових дій (АТО).

З аналогічним змісту повідомлення Департаментом по роботі з активами Маріупольської міської ради Донецької області від 19.06.2024 №26-968 надіслано позивачу листа від 19.06.2024 №26-968.

Отже, із аналізу змісту вказаних листів вбачається, що облікові справи осіб, які потребують поліпшення житлових умов, у виконавчому комітеті Маріупольської міської ради Донецької області не вивозились у зв`язку із військовим вторгненням російської федерації та окупацією міста Маріуполя. Натомість дані стосовно квартирного обліку збережені в електронному вигляді. У зв`язку із неможливістю проведення на теперішній час перереєстрації громадян, які перебувають на квартирному обліку, передбаченої пунктом 25 Правил обліку, довідки про перебування на квартирному обліку за місцем мешкання наразі не видаються.

Звертаючись до відповідача із заявою від 19.08.2024 щодо зазначення в оскаржуваному рішенні відомостей про збереження попереднього часу перебування на квартирному обліку з 22.10.2018 та у списках осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень, позивачем в якості додатку до такої заяви додано копію листа Департаменту по роботі з активами Маріупольської міської ради від 30.01.2024 №26-661.

Проте, відповідачем жодним чином не обґрунтовано підстав не взяття інформації, викладеної у такому листі, що стосується облікової справи позивача, до уваги при прийнятті спірного рішення.

Враховуючи вторгнення рф на територію України, військову окупацію міста Маріуполь, суд бере до уваги доводи позивача, викладені в обґрунтування своїх позовних вимог, щодо неможливості передачі його облікової справи з міста Маріуполя до міста Чернівці, та вважає, що такі обставини є поважними причинами, які не залежать від волі позивача.

Як встановлено судом, не зарахування відповідачем попереднього часу перебування на квартирному обліку, а саме з 22.10.2018, перешкоджає останньому в отриманні гарантованого чинним законодавством, права на грошову компенсацію у відповідності до вимог положень пункту 13 Порядку виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 №280.

При цьому суд зауважує, що неможливість передачі облікової справи з міста Маріуполь не з вини позивача, відповідно, не може мати негативні наслідки для позивача та впливати на його особисті права, тому перекладати тягар вкрай негативних наслідків такої помилки або зловживання на особу (позивача у справі) є неприпустимим.

Враховуючи наведене, суд вважає, що відповідачем не дотримано одного з елементів критерію «необхідності у демократичному суспільстві», а саме принципу пропорційності, який, в свою чергу, вимагає встановлення балансу між несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів позивача і цілями, на досягнення яких спрямоване оскаржуване рішення суб`єкта владних повноважень, що призвело до негативних наслідків для позивача за відсутності будь-якої вини останнього.

Відтак, перевіряючи оскаржувану позивачем відмову суб`єкта владних повноважень на відповідність її критеріям, наведеним у частині другій статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку, що виконавчий комітет Чернівецької міської ради діяв не на підставі закону, який регулює спірні відносини; необґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття такого виду рішень; нерозсудливо; без дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав та інтересів позивача і цілями, на досягнення яких спрямовані оскаржувані рішення.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що належним способом захисту порушеного права позивача є визнання протиправним рішення №469/15 від 23.07.2024 в частині не збереження попереднього часу перебування з 22.10.2018 на квартирному обліку і у списках осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень, та відмову від 20.09.2024 №К-1678-01/10-09/2199 внести зміни до вказаного рішення виконавчого комітету щодо урахування попереднього часу перебування на квартирному обліку та зобов`язання повторно розглянути заяву від 17.06.2024 та внести з 23.07.2024 доповнення до рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради №469/15 від 23.07.2024, яким зберегти попередній час перебування сім`ї ОСОБА_1 з 22.10.2018 на квартирному обліку і у списках осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень.

Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з нормами частин першої та другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За таких обставин суд прийшов до висновку, що зазначений позов підлягає задоволенню з підстав, викладених у його мотивувальній частині.

Частиною першою, сьомою статті 139 КАС України передбачено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Оскільки даний позов подано позивачем, який звільнений від сплати судового збору, то суд не вирішує питання про розподіл судових витрат.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до виконавчого комітету Чернівецької міської ради про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити дії задовольнити повністю.

Визнати протиправним рішення №469/15 від 23.07.2024 в частині не збереження попереднього часу перебування з 22.10.2018 на квартирному обліку і у списках осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень, та відмову від 20.09.2024 №К-1678-01/10-09/2199 внести зміни до вказаного рішення виконавчого комітету щодо урахування попереднього часу перебування на квартирному обліку.

Зобов`язати повторно розглянути заяву від 17.06.2024 та внести з 23.07.2024 доповнення до рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради №469/15 від 23.07.2024, яким зберегти попередній час перебування сім`ї ОСОБА_1 з 22.10.2018 на квартирному обліку і у списках осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень.

У відповідності до статей 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складання.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Позивач ОСОБА_1 ( АДРЕСА_6 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач - Виконавчий комітет Чернівецької міської ради (площа Центральна, 1, місто Чернівці, Чернівецька область, 58000, ідентифікаційний код юридичної особи 04062216).

Суддя Сіжук Ольга Володимирівна