Єдиний державний реєстр судових рішень
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2010 р.Справа № 22-а-13032/08 Категорія: 6.11Головуючий в 1 інстанції: Скобєлкін С.В. Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого Бітова А.І.
суддів Милосердного М.М.
Ступакової І.Г.
при секретарі Кирницькій В.О.
з участю: представника комунального підприємства Районна редакція газети "Чорноморець" Степаненко Галини Петрівни,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою комунального підприємства Районна редакція газети "Чорноморець" на постанову господарського суду Херсонської області від 17 квітня 2008 року у справі за адміністративним позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до районної редакції газети "Чорноморець" про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И Л А :
У березні 2008 року Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі Херсонське ОВФСЗІ) звернулося до суду з адміністративним позовом до комунального підприємства (далі КП) Районна редакція газети "Чорноморець" про стягнення заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій у сумі 5 649, 87 грн.
Обґрунтовуючи свої вимоги, Херсонське ОВФСЗІ вказувало, що у 2006 році підприємством не виконаний норматив з працевлаштування інвалідів, встановлений Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в України", у звязку з чим до позивача застосовані штрафні санкції у зазначеному розмірі, які він не сплачує добровільно.
Відповідач позов не визнав, вказуючи, що він є підприємством, яке повністю утримується за рахунок бюджетних коштів і, тому, на підставі Закону України "Про внесення змін до деяких Законів України щодо реалізації інвалідами права на трудову діяльність" від 23 лютого 2006 року, яким внесені зміни до ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в України", не повинен працевлаштовувати інвалідів.
Постановою господарського суду Херсонської області від 17 квітня 2008 року адміністративний позов задоволено.
Стягнуто з КП "Районна редакція газети "Чорноморець", 75700 м. Скадовськ, вул. Володарського, 32, код 02475397, р/р. 260072867 в ХОФ АППБ "Райффайзен Банк Аваль" МФО 352093 на користь Херсонського ОВФСЗІ, 73000 м. Херсон, пров. 40 років Жовтня, 5-а, Банківські реквізити: Одержувач: УДК у м. Херсоні, код 24104230; Банк: ГУДКУ по Херсонській області, МФО 852010. р/р 31219230700002, в призначенні платежу: *; код ЗКПО під-ва; 50070000; 01; - платежі до Фонду соціального захисту інвалідів 5 141,67 грн. (п'ять тисяч сто сорок одна грн. 67 коп.) заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій, 508,20 грн. (п'ятсот вісім грн. 20 коп.) пені.
В апеляційній скарзі КП "Районна редакція газети "Чорноморець" ставиться питання про скасування судового рішення в звязку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права, а також що у звязку з тим, що висновки суду не відповідають обставинам справи.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги КП "Районна редакція газети "Чорноморець", перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлені наступні обставини справи.
08 лютого 2008 року головним спеціалістом відділу забезпечення надходжень, організаційної роботи по соціальному захисту інвалідів, кадрового забезпечення та юридичної роботи Саплєвою О.В. проведена перевірка дотримання КП "Редакція районної газети "Чорноморець" за 2006 рік вимог ст.ст. 19, 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в України", за результатами якої позивач дійшов висновків про порушення цих вимог. Так, при нормативі працевлаштування - 1 особа, фактично інваліди, не працювали на вказаному підприємстві.
У звязку з цим, КП "Редакція районної газети "Чорноморець" було визначено суму адміністративно-господарських санкцій у розмірі 5 141, 67 грн.
Згідно Статуту КП "Редакція районної газети "Чорноморець", ця юридична особа має самостійний баланс, здійснюючи виробничо-господарську діяльність на умовах економічної самостійності. До джерел формування коштів надходження від власної господарської діяльності та іншої комерційної діяльності.
Вирішуючи справу, суд першої інстанції виходив з того, що доводи відповідача про те, що він є підприємством, яке повністю утримується за рахунок бюджетних коштів, виявились необгрунтованими і, тому, адміністративно-господарські санкції застосовані до нього правомірно, відповідно, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судова колегія не погоджується з цими висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в України" (яка визначає розмір адміністративно-господарських санкцій) її положення не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
З матеріалів справи вбачається, що 26 вересня 2007 року позивачем була проведена перевірка апелянта з питань дотримання вимог ст.ст. 19, 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в України" за 2005-2006 роки, за результатами якої позивач дійшов висновків про те, що у 2005 році апелянт був звільнений від сплати внесків до Фонду соціального захисту інвалідів, як особа, що знаходилась на спрощеній системі оподаткування, а також, що апелянт звільнений від сплати адміністративно-господарських санкцій за 2006 рік на підставі до ч.1 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в України", як підприємство, що утримувалось за рахунок коштів районного бюджету (а.с.37, 38).
Через 5 місяців, враховуючи лист прокуратури Садовського району Херсонської області від 05 лютого 2008 року (а.с.10), позивач провів повторну перевірку апелянта з того ж самого питання, за результатами якої він дійшов протилежних висновків, а саме: про необхідність сплати підприємством адміністративно-господарських санкцій за 2006 рік. При цьому, жодної обставини, яка б свідчила про помилковість висновків попередньої перевірки, зокрема про те, що у 2006 році підприємство не повністю утримувалось за рахунок бюджетних коштів встановлено не було, що вказує на необгрунтованість акта повторної перевірки.
Разом з тим, з матеріалів справи вбачається, що у 2006 році КП "Редакція районної газети "Чорноморець" отримала 83 000 грн. бюджетних коштів, однак завершила цей рік з балансовим збитком у розмірі 32 000 грн.
Крім того, позивачем не доведено яким нормативним актом передбачено його право на проведення повторної перевірки підприємства на підставі листа прокуратури.
Наведені факти не були проаналізовані судом першої інстанції належним чином, що призвело до помилкових висновків.
За таких обставин, судова колегія доходить висновку про необґрунтованість позовних вимог і, відповідно, необхідність відмови в їх задоволенні.
Враховуючи, що судом першої інстанції порушені норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а також, що висновки суду не відповідають обставинам справи, судова колегія, керуючись п.п.3, 4 ч.1 ст. 202 КАС України вважає необхідним, скасовуючи постанову суду першої інстанції, прийняти нову постанову, якою відмовити Херсонському ОВФСЗІ у задовольнити позовних вимоги до КП Районна редакція газети "Чорноморець".
Керуючись ст.ст. 195, 196; п.3 ч.1 ст. 198; п.3, п.4 ч.1 ст. 202; ч.2 ст. 205; ст. 207; ч.5 ст. 254 КАС України, судова колегія,
П О С Т А Н О В И Л А :
Апеляційну скаргу районної редакції газети "Чорноморець" задовольнити, постанову господарського суду Херсонської області від 17 квітня 2008 року скасувати, прийняти нову постанову, якою відмовити Херсонському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів у задоволені адміністративного позову до комунального підприємства Районна редакція газети "Чорноморець" про стягнення заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій у сумі 5 649, 87 грн.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів з дня складання постанови в повному обсязі.
Головуючий:
Суддя:
Суддя: