Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Справа № 2-а-6415/10/2270
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 листопада 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіКовальчук О.К.
при секретаріБесарабі І.А.
< за участі >< перелік сторін >
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Славутського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області <3-тя особа >до відкритого акціонерного товариства "Славутське автотранспортне підприємство 16845" <3-тя особа >про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Славутський міжрайонний прокурор звернувся в суд в інтересах держави в особі державного органу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області з позовом до ВАТ "Славутське автотранспортне підприємство 16845" про стягнення заборгованості по нарахованих фінансових санкціях в сумі 1700 грн., посилаючись на те, що за результатами проведеної перевірки, на відповідача накладено штрафні санкції за виявлені порушення вимог Закону України “Про автомобільний транспорт” у вище зазначеному розмірі.
Представник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області в судове засідання не з"явилася, проте надіслала до суду письмове клопотання, в якому прохала суд справу розглянути без її участі, заявлені вимоги підтримала в повному обсязі та просить стягнути вказану суму боргу з підстав викладених у позові. Відповідач в судове засідання не зявився, заперечень на адміністративний позов суду не подав. Про день, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному звязку та сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволення з таких підстав.
Статтею 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” (далі Закону) передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. За змістом ст. 30 згаданого Закону автомобільний перевізник, який здійснює перевезення пасажирів на договірних умовах, зобов'язаний зокрема забезпечувати дотримання персоналом вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до ст. 39 Закону України “Про автомобільний транспорт” регулярні пасажирські перевезення здійснюються на підставі таких документів:
для перевізника ліцензія, договір із замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційний документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, схема маршруту, розклад руху, інші документи, передбачені законодавством України.
Як передбачено ст. ст. 39, 48 Закону України “Про автомобільний транспорт” автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Згідно ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до субєкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції, зокрема за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений в постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. Відповідно до п. 4 Положення “Про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті”(затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 р. N 1190), п. 4, п. 5, п. 6 Положення “Про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті” (затв. наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 16 травня 2005 р. N 207) державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів здійснює Головавтотрансінспекція та її територіальні органи в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі.
Судом встановлено, що перевіркою дотримання законодавства про автомобільний транспорт виявлено факт здійснення відповідачем пасажирських перевезень за відсутності всіх необхідних документів, передбачених ст. 39 Закону, що підтверджується актом перевірки від 22. 09. 2009 року. На основі даного акту 12. 10. 2009 року винесено постанову про застосування фінансових санкцій в сумі 1700 грн. Судом враховується, що відповідач доказів, які б спростовували встановлені позивачем факти порушень, не подав. Судом також зважається на те, що дії позивача під час проведення перевірки та складання акту перевірки, а також постанова №077970 від 12. 10. 2009 р. про застосування фінансових санкцій (вручено 17.10.09) не оскаржені, доказів про сплату 1700 грн. штрафних санкцій відповідачем суду не подано.
Статтею 121 Конституції України та ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру” на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави при наявності порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись Законом України “Про автомобільний транспорт”, ст.ст. 160, 162 163, 254 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Славутське автотранспортне підприємство 16845" (код ЄДРПОУ 03119345) на користь територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області фінансові санкції в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 19 листопада 2010 року
< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя/підпис/О.К. Ковальчук
"Згідно з оригіналом" СуддяО.К. Ковальчук