Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-932/10/1/0170
22.11.10 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого суддіЄланської О.Е.,
суддів Дадінської Т.В. , Санакоєвої М.А. секретар судового засіданняПлисенко Ф.Ю.
за участю сторін:
представник позивача - Підприємства "Бона" у судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив;
представник відповідача - Сімферопольського міського управління земельних ресурсів у судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив;
розглянувши апеляційну скаргу Сімферопольського міського управління земельних ресурсів на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Трещова О.Р.) від 02.04.10 року у справі № 2а-932/10/1/0170
за позовом Підприємства "Бона" (вул. Москалева, 12, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95000)
до Сімферопольського міського управління земельних ресурсів (пр. Кірова, 52, м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95000)
про визнання незаконними та спонукання до виконання певних дій.
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 02.04.2010 року у справі № 2а-932/10/1/0170 (суддя Трещова О.Р.) був повністю задоволений адміністративний позов Підприємства “Бона” до Сімферопольського міського управління земельних ресурсів України про визнання незаконними дій та спонукання до виконання певних дій. Визнано протиправними дії Сімферопольського міського управління земельних ресурсів в частині застосування коефіцієнту функціонального використання для земель комерційного призначення 2,5 при здійсненні розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки, загальною площею 12164 кв.м., розташованої за адресою м. Сімферополь, вул. Зелена, 7, яку орендує підприємство “Бона” на підставі договору оренди земельної ділянки від 18.03.2008 року. Зобовязано Сімферопольське міське управління земельних ресурсів провести перерахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки загальною площею 12164 кв.м., розташованої за адресою м. Сімферополь, вул. Зелена, 7, із застосуванням коефіцієнта функціонального призначення для земель промисловості, що дорівнює 1,2.Стягнуто на користь позивача Підприємства “Бона” з Державного бюджету України судовий збір в розмірі 3 гривень 40 копійок.
Не погодившись з зазначеною постановою суду, Сімферопольське міське управління земельних ресурсів надало на адресу суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 02.04.2010 року та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог Підприємства "Бона" відмовити.
У судове засідання 22.11.2010 року сторони не зявилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомили.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 196 КАС України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Розглянувши справу в порядку статей 195, 196 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права та відповідність висновків суду обставинам справи, судова колегія встановила наступне.
На підставі статті 55 Конституції України, кожному гарантується право оскарження в суді рішень, дії або бездіяльності органів державної влади органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Стаття 19 Конституції України передбачає обовязок органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно.
Тому вирішуючи справу стосовно позовних вимог позивача щодо законності дій відповідача, який є суб'єктом владних повноважень, зобовязання його вчинити певні дії, суд зобов'язаний перевірити, чи здійснено такі дії на підставі закону в межах повноважень, безсторонньо та добросовісно.
З матеріалів справи вбачається, що Підприємство “Бона” є юридичною особою (ідентифікаційний код 22300079), зареєстроване виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради 22.12.1994 року, що підтверджується довідкою Головного управління статистики в АР Крим № 05.3-06-19/1963 від 21.09.2005 року, свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 435514 (а.с.7).
Відповідно до довідки Головного управління статистики в АР Крим № 05.3-06-19/1963 від 21.09.2005 року, видами діяльності позивача за КВЕД є 51.53.2 оптова торгівля будівельними матеріалами; 52.46.0 роздрібна торгівля залізними виробами, фарбами і склом; 45.21.1 загальне будівництво будівель (нові роботи, роботи із заміни, реконструкції та відновлення) (а.с.8).
Відповідно до ліцензії Міністерства будівельної політики, архітектури та житлово комунального господарства АР Крим серії АБ № 179268 на період з 14 вересня 2005 року по 14 вересня 2010 року Підприємству “Бона” надано право здійснювати дослідницькі та проектні роботи в будівництві, спорудження носійних та огороджувальних конструкцій, будівництво та монтаж інженерних та транспортних мереж. (а.с.20).
02 жовтня 2006 року Підприємство “Бона” надіслало до заступника міського голови м.Сімферополь лист із проханням надати земельну ділянку площею 12441 м.кв, яка знаходиться у постійному користуванні підприємства “Кримська пересувна механізована колона № 6”та відчужується на користь Підприємства “Бона” для обслуговування набутих будівель та споруд, та дозволити виконати проект відведення (а.с.51).
27 лютого 2007 року за № 100 Колективним підприємством “Візавір” з яким позивачем було укладено договір щодо підготовки проектної документації відведення земельної ділянки, голові Комітету з управління земельними ресурсами міської ради м.Сімферополя було направлено супровідний лист, в якому було вказано, що підприємство направляє проектну документацію для отримання згоди на розробку проекту відведення земельної ділянки Підприємству “Бона” для експлуатації та обслуговування виробничої бази за адресою м. Сімферополь, вул.. Зелена, 7, для винесення питання на сесію міської ради (а.с.52).
26 квітня 2007 року за № 267 Колективним підприємством “Візавір” начальнику Управління земельними ресурсами було направлено лист, в якому вказувалося, що підприємство направляє передпроектну документацію для отримання згоди на виконання проекту землеустрою з відведення земельної ділянки Підприємству “Бона” для експлуатації та обслуговування виробничої бази за адресою м. Сімферополь, вул. Зелена, 7 для погодження (а.с.53).
26 листопада 2007 року начальником Управління містобудування та архітектури було затверджено висновок № 8670 про можливість цільового використання земельної ділянки, та у цьому висновку було вказано, що функціональне використання цієї земельної ділянки розміщення виробничої бази, та зазначалося, що розглянувши надані позивачем документи, Управління містобудування та архітектури вважає можливим оформити документи на передачу вказаної земельної ділянки в оренду на 49 років для експлуатації та обслуговування виробничої бази (а.с.54-55).
Відповідно до висновку № 352 від 11.12.2007 року про погодження проекту землеустрою з відведення земельної ділянки, наданого Сімферопольським міським управлінням земельних ресурсів, проект землеустрою з відведення земельної ділянки було погоджено за умови дотримання ст. 96 ЗК України. Також у цьому висновку було вказано, що цю земельну ділянку віднесено за категорією земель до земель промисловості, транспорту, звязку, енергетики, оборони та іншого призначення, цільове призначення земельної ділянки інша комерційна діяльність, було вказано умови використання земельної ділянки підприємствами іншої промисловості, та зазначено, що проектні дані за формою 6-зем: інші установи, заклади, організації (шифр рядка за формою 6-зем. 58), у тому числі за ріллею землі під забудовою, у тому числі, що використовуються у комерційних цілях (графа по формі 6-зем. 34, у тому числі 42).
Згідно наданого Республіканського комітету по земельним ресурсам АР Крим висновку державної експертизи землевпорядної документації від 25 грудня 2007 року № 8051/22 (а.с.67) обєктом державної експертизи є проект землеустрою з відведення земельної ділянки Підприємству “Бона” для експлуатації та обслуговування виробничої бази. Згідно підсумкової оцінки результатів державної експертизи направлений на державну експертизу проект землеустрою з відведення земельної ділянки Підприємству “Бона” для експлуатації та обслуговування виробничої бази в цілому відповідає вимогам чинного земельного законодавства, оцінюється позитивно та погоджується за умови усунення вказаних зауважень.
Згідно висновку експертизи зазначено, що земельна ділянка обліковується як землі підприємств інших галузей будівництва (шифр строки 65 форми 6-зем), за видами земельних угодій забудовані землі, у тому числі землі промисловості (графи 34,37 ф.6-зем).
Отже, судом першої інстанції правильно встановлено, що відповідно до форми 6-зем, на момент виділення земельної ділянки, вона відносилася до земель промисловості.
Рішенням 33 сесії V скликання Сімферопольської міської ради № 464 від 25 грудня 2007 року-10 січня 2008 року підприємству “Бона” в оренду передана земельна ділянка площею 1,2164 га., з метою несільськогосподарського використання згідно п. “ж” ст. 19 Земельного кодексу України, а саме для обслуговування та експлуатації виробничої бази (а.с.60).
За договором оренди земельної ділянки укладеного між Сімферопольською міською радою (орендодавець) та Підприємством “Бона” (орендар) № NQ 224-P від 18.03.2008 року Орендодавець надав, а орендатор прийняв у термінове, оплатне користування земельну ділянку для обслуговування та експлуатації виробничої бази, яка знаходиться за адресою м.Сімферополь, вул. Зелена, 7, план схема якого є невідємною частиною Договору, кадастровий номер ділянки - 01101000 00: 07: 001: 0010 (а.с.9-17).
Підприємством “Бона” було направлено лист до начальника Управління земельними ресурсами м. Сімферополь з проханням видати висновок про державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки площею 1,2218 га., під виробничу базу (а.с.70).
Листом від 06.06.2008 року № 884/10-01-16 Управління земельними ресурсами м.Сімферополь Підприємство “Бона” було повідомлене про те, що Сімферопольське міське управління земельних ресурсів вважає за можливе реєстрацію договору оренди земельної ділянки для обслуговування та експлуатації виробничої бази (а.с.71).
Зазначений договір нотаріально засвідчений, зареєстрований у реєстрі нотаріальних дій за № 2609 та в Кримській регіональній філії Державного підприємства “Центр ДЗК при Держкомземі України”, у Книзі записів реєстрації договорів оренди землі Залізничного району за № 040800100029 від 17.06.2008 року. До вказаного договору був долучений план (схема) меж земельної ділянки та акт прийому передавання земельної ділянки від Сімферопольської міської ради до Підприємства “Бона”.
Відповідно до довідкового матеріалу № 58-48 наданого позивачеві відповідачем для визначення нормативної грошової оцінки земельних ділянок для розрахунку земельного податку на 2009 рік та довідки розрахунку розміру орендної плати за земельну ділянку, наданої рішенням 33 сесії міськради V скликання від 25.12.07 року 10.10.08 року № 464, в якому було зазначено, що категорія земель несільськогосподарського призначення, обєкт призначений для обслуговування та експлуатації виробничої бази. Нормативна вартість 1 м.кв., земельної ділянки з урахуванням функціонального використання склала 102,11 грн., при цьому використано коефіцієнт функціонального призначення 2,5.
23 січня 2009 року за вихідним № 8(а.с.18) Підприємством «Бона» начальнику Сімферопольського міського управління земельних ресурсів було направлено лист про те, що при визначенні нормативної грошової оцінки земельної ділянки ціна була завищена майже вдвічі у звязку з тим, що був неправильно застосований коефіцієнт функціонального використання земельної ділянки. Оскільки земельна ділянка була виділена для обслуговування та експлуатації виробничої бази, то коефіцієнт має бути застосований 1,2, а не 2,5, як застосувало Сімферопольське міське управління по земельним ресурсам. Виходячи із вказаного, позивач просив відповідача переглянути розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки та видати новий розрахунок у встановлений законом строк.
Листом від 03.02.2009 року № 38/10-01-16 (а.с.19) Сімферопольського міського управління земельними ресурсами Підприємство “Бона” було повідомлено про те, що грошова оцінка земельної ділянки за адресою м. Сімферополь, вул. Зелена, 7, була розрахована згідно чинного законодавства та наданих документів, а саме рішення сесії в частині площі та функціонального призначення земельної ділянки, місця розташування земельної ділянки з урахуванням земельно оціночного району, справи БТІ, а також довідки статистики з ЄДРПОУ. Згідно викладеного, розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки від 06.12.2007 року № 2227/10-01-16, раніше виданий СМУЗР до проекту землеустрою, може бути перерахований у випадку розробки нової землевпорядної документації.
Згідно зі статтею 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що знаходиться під особливою охороною держави. Право на землю набувається і реалізується громадянами і суб'єктами господарської діяльності (юридичними і фізичними особами) виключно відповідно до закону.
Так, згідно ст. 116 Земельного Кодексу України (у редакції, яка діяла на момент укладення та реєстрації договору оренди земельної ділянки 18 березня 2008 року та 22 квітня 2008 року відповідно) громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, або державних органів приватизації, або центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Згідно статті 93 Земельного кодексу України N 2768-III від 25.10.2001 року (далі - ЗК України) право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України, іноземним громадянам і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об'єднанням і організаціям, а також іноземним державам.
Отже, відповідно до статті 19 ЗК України землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: а) землі сільськогосподарського призначення;
б) землі житлової та громадської забудови; в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; г) землі оздоровчого призначення; г) землі рекреаційного призначення; д) землі історико-культурного призначення; е) землі лісогосподарського призначення; є) землі водного фонду; ж) землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
Земельні ділянки кожної категорії земель, які не надані у власність або користування громадян чи юридичних осіб, можуть перебувати у запасі.
Віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. Зміна цільового призначення земель провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою або приймають рішення про створення об'єктів природоохоронного та історико-культурного призначення. Зміна цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України (стаття 20 ЗК України).
Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів Українивід 11.04.2002 року № 502 "Про затвердження Порядку зміни цільового призначення земель, якіперебуваютьу власності громадянабо юридичних осіб" визначено, що зміна цільового призначення земельної ділянки проводиться за поданням заяви (клопотання) її власника до сільської, селищної, міської ради, якщо земельна ділянка розташована в межах населеного пункту, або районної держадміністрації, якщо земельна ділянка розташована за межами населеного пункту.
Згідно статті 66 ЗК України до земель промисловості належать землі, надані для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд промислових, гірничодобувних, транспортних та інших підприємств, їх під'їзних шляхів, інженерних мереж, адміністративно-побутових будівель, інших споруд. Землі промисловості можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності. Розміри земельних ділянок, що надаються для зазначених цілей, визначаються відповідно до затверджених в установленому порядку державних норм і проектної документації, а відведення земельних ділянок здійснюється з урахуванням черговості їх освоєння. Надання земельних ділянок для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, проводиться після оформлення в установленому порядку прав користування надрами і відновлення земель згідно із затвердженим проектом рекультивації на раніше відпрацьованих площах у встановлені строки.
З матеріалів справи вбачається, що цільовим призначенням земельної ділянки площею 1,2164 га., розташованої за адресою: м. Сімферополь, вул. Зелена, 7, у тому числі за формою 6-зем є землі промисловості і зміна цільового призначення земельної ділянки після укладення договору не здійснювалась.
За статтею 201 ЗК України грошова оцінка земельних ділянок визначається на рентній основі. Залежно від призначення та порядку проведення грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною і експертною. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо. Експертна грошова оцінка використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок. Грошова оцінка земельних ділянок проводиться за методикою, яка затверджується Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до Закону України “Про оцінку земель” N 1378-IV від 11.12.2003 року нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами;
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель (стаття 5 Закону України “Про оцінку земель”).
Відповідно до статті 13 Закону України “Про оцінку земель” нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі: визначення розміру земельного податку; визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться:розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років;розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7-10 років. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою ( стаття 18 Закону України “Про оцінку земель”).
Як вбачається з матеріалів справи, земельна ділянка площею 1,2164 га., розташована за адресою: м. Сімферополь, вул. Зелена, 7, яку орендувало Підприємство “Бона”, знаходиться в межах населеного пункту м. Сімферополь.
За таких обставин, суд першої інстанції правильно дійшов до висновку про застосування при визначенні грошової нормативної оцінки зазначеної земельної ділянки Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого спільним наказом N 18/15/21/11 від 27.01.2006 року Держкомзему, Міністерства аграрної політики, Міністерства будівництва, архітектури та ЖКГ України, Української академії аграрних наук, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 квітня 2006 року за N 388/12262. До того ж, зазначена земельна ділянка відноситься до земель несільськогосподарського призначення за своїм цільовим призначенням.
У розділі 3 Порядку закріплена нормативна грошова оцінка земель населених пунктів. В основі нормативної грошової оцінки земель населених пунктів лежить капіталізація рентного доходу, що отримується залежно від місця розташування населеного пункту в загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва та розселення, облаштування його території та якості земель з урахуванням природно-кліматичних та інженерно-геологічних умов, архітектурно-ландшафтної та історико-культурної цінності, екологічного стану, функціонального використання земель. Населені пункти включають землі всіх категорій за основним цільовим призначенням, які розташовуються в їх адміністративних межах. Нормативна грошова оцінка населених пунктів для всіх категорій земель та земельних ділянок (за винятком сільськогосподарських угідь) визначається згідно з формулою.
За п. 3.3 Порядку в цій формулі використовується коефіцієнт, який враховує функціональне використання земельної ділянки (Кф), табл. 1.1 (додаток 1 до Порядку).
Таблиця 1.1 визначає коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки, за якою категорії земель за функцією використання розподілено на 10 видів, одним із яких є землі промисловості. При цьому критерієм поділу визначено склад категорії земель (код розділу - за КВЕД).
За допомогою значеної класифікації і визначається значення коефіцієнта Кф у даному випадку суд вказує, що його значення для земель промисловості складає 1,2.
Згідно матеріалів справи функціональне призначення землі було визначене як обслуговування та експлуатація виробничої бази, вказана ділянка за категорією земель відноситься до земель промисловості, що вказану виробничу базу позивачем планується використовувати для виробництва меблів.
Відповідно довідки Головного управління статистики в АР Крим № 05.3-06-19/1963 від 21.09.2005 року, видами діяльності позивача за КВЕД є 51.53.2 оптова торгівля будівельними матеріалами; 52.46.0 роздрібна торгівля залізними виробами, фарбами і склом; 45.21.1 загальне будівництво будівель (нові роботи, роботи із заміни, реконструкції та відновлення).
Твердження апелянта про те, що оскільки діяльність позивача за КВЕД відноситься до оптової торгівлі будівельними матеріалами, роздрібної торгівлі і будівництву, то земельна ділянка, яка орендується позивачем, відноситься до земель комерційного використання і тому до неї має застосовуватися коефіцієнт функціональності 2,5, а не 1,2, спростовується наступним.
Так, відповідно до довідки Головного управління статистики в АР Крим № 05.3-06-19/1963 від 21.09.2005 року, видом діяльності позивача за КВЕД є також 45.21.1 загальне будівництво будівель (нові роботи, роботи із заміни, реконструкції та відновлення). Зазначена діяльність класифікується за КВЕД як діяльність секції F і тому повністю відповідає категорії земель за функцією використання “землі промисловості”, а отже й необхідності використання коефіцієнта, який враховує функціональне використання земельної ділянки - 1,2. Крім того, у всіх документах, що надавалися позивачем до державних органів для розробки проекту відведення земельної ділянки та технічної документації, було вказано функціональне призначення цієї земельної ділянки експлуатація та обслуговування виробничої бази, та у подальшому виробництво меблів, що повністю спростовує протилежну позицію відповідача стосовно функціонального призначення земельної ділянки для оптової торгівлі.
Віднесення земельної ділянки до категорії земель комерційного призначення помилково, оскільки такі висновки базуються на безпідставній кваліфікації діяльності позивача до секції G (оптова та роздрібна торгівля; торгівля транспортними засобами; послуги з ремонту) за КВЕД та використанню у звязку з цим невірного коефіцієнта, який не враховує справжнє функціональне використання земельної ділянки.
Віднесення, на думку відповідача, земельної ділянки за категорією до земель комерційного призначення взагалі суперечить матеріалам справи, не підтверджується жодними доказами та є лише припущенням відповідача - навпаки, всі наявні докази доводять та визначають призначення землі, як землі промисловості.
Фактично відповідач самостійно та безпідставно змінив функціональне призначення землі на землі комерційного призначення.
Більш того, в графі 42 форми 6-зем, до якої відповідач самостійно відніс земельну ділянку при здійснення її грошової оцінки, обліковуються дані про землю комерційного та іншого використання, які використовуються, головним чином, комерційними, торговими та відповідними службами, торговими центрами, комерційними банками, автозаправними станціями, ремонтними майстернями, готелями, ресторанами, барами, складами та будівельними органами управління ними.
Будівництво виробничої бази, розміщення такої бази, для якої виділяється земельна ділянка позивачу, не може обліковуватися за графою 42 форми 6-зем, так як такий вид використання землі в зазначеній графі не передбачений.
Відповідачем також вказувалося, що відповідно до матеріалів справи, наданої БТІ, згідно яких на ділянці, що була надана позивачеві, розташовані лабораторія літер Е, склад літер Д, та гараж літер Г, що, на думку відповідача, ще раз підтверджує відсутність виробництва.
Отже, наявність чи відсутність на території земельної ділянки, що буде орендована, будь-яких споруд, не може свідчити про нездійснення позивачем виробничої діяльності на цій земельній ділянці у майбутньому, оскільки саме для будівництва бази і отримується земельна ділянка.
Судом першої інстанції правильно встановлено, що оскільки цільове та функціональне використання земельної ділянки, що передана в оренду позивачу, повністю співпадає та ці землі відносяться до земель промисловості, застосування під час здійснення оцінки землі коефіцієнта комерційного використання землі є безпідставним та протиправним, дії Сімферопольського міського управління земельних ресурсів в частині застосування коефіцієнту функціонального використання для земель комерційного призначення 2,5 при здійсненні розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки, який знаходиться у користуванні позивача на підставі договору оренди земельної ділянки від 18.03.2008 року не можна визнати такими, що відповідають діючому законодавству, тому позовні вимоги позивача в частині визнання цих дій протиправними підлягають задоволенню. У відповідача відсутні підстави для застосування коефіцієнту функціонального використання для земель комерційного призначення 2,5, у звязку з чим, суд першої інстанції задовольнив позовні вимоги позивача про зобовязання відповідача провести перерахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки загальною площею 12164 м.кв., розташованого за адресою м. Сімферополь, вул. Зелена, 7, із застосуванням коефіцієнта функціонального призначення для земель промисловості, що дорівнює 1,2.
Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.
Керуючись статтями 195, 196, ч. 1 п. 1 ст. 198, ч. 1 ст. 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Сімферопольського міського управління земельних ресурсів на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Трещова О.Р.) від 02.04.10 року у справі № 2а-932/10/1/0170, залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Трещова О.Р.) від 02.04.10 року у справі № 2а-932/10/1/0170, залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною пятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 19 листопада 2010 р.
Головуючий суддяпідписО.Е.Єланська
Судді підпис Т.В. Дадінська підпис М.А.Санакоєва З оригіналом згідно
Суддя О.Е.Єланська