Постанова № 13434518, 11.11.2010, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2010
Номер справи
2-а-3914/10/2270
Номер документу
13434518
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 2-а-3914/10/2270

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 листопада 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіГнап Д.Д.

при секретаріМарковій О.В.

< за участі >< перелік сторін > розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >товариства з обмеженою відповідальністю "Нарс Авто" <3-тя особа >до Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції <3-тя особа >про визнання незаконним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000522300/3 від 26.02.2010 р., -

В С Т А Н О В И В:

ТОВ «Нарс Авто» звернулося в суд з позовом до Старокостянтинівської ОДПІ про визнання незаконним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000522390/3 від 26.02.210 року, яким визначено податкове зобовязання по податку на прибуток приватних підприємств за основним платежем на суму 92948 грн., за штрафними санкціями на суму 46474 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем неправомірно винесено податкове повідомлення рішення, не вірно визначено валових дохід , який фактично є значно вищим та валові витрати, а тому просить скасувати податкове повідомлення-рішення.

В судовому засіданні представники позивача підтримали позовні вимоги в повному обсязі, просили їх задоволили.

Представник відповідача позов не визнала, пояснила, що податкове повідомлення-рішення прийняте відповідачем на підставі акту про результати планової виїзної перевірки позивача № 9520/23-4/23844278 від 28.09.2009 року, яким встановлені порушення позивачем податкового законодавства. Висновки перевіряючих по визначенню валового доходу та витрат базувалися на первинних бухгалтерських документах, а також на підставі декларації з прибутку підприємства поданої самостійно позивачем, просила в задоволенні позову відмовити..

Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає з таких підстав.

ТОВ «Нарс-Авто» являється юридичною особою, що підтверджується копією довідки АБ № 30231 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Старокостянтинівською ОДПІ в вересні 2009 року проведено планову виїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства ТОВ «Нарс Авто» за період з 01 липня 2007 року по 30 червня 2009 року, за результатами якої було складено акт № 1400/231/33965307 від 10 вересня 2009 року.

В акті перевірки були зафіксовані виявлені порушення пп. 4.1.1 п.4.1 ст.4, пп.5.2.1, пп.5.2.5 п.5.2, пп. 5.6.1 п. 5.6, пп. 5.7.1 п.5.7, п. 5.9 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», 26 лютого 2010 року на підставі акту було прийнято податкове повідомлення- рішення № 0000522300/3, яким визначено податкові зобовязання по податку на прибуток приватних підприємств за основним платежем на суму 92948 грн., за штрафними санкціями на суму 46474 грн.

Встановлено, що перевіркою повноти визначення скоригованого валового доходу за період з 01.07.07 р. по 30.06.09 р. встановлено його завищення всього у сумі 448564 грн., у тому числі за III квартал 2007 року в сумі 57210 грн., за VI квартал 2007 року в сумі (-) 274025 грн., за I квартал 2008 року в сумі 108338 грн., за II квартал 2008 року в сумі 92821 грн., за III квартал 2008 року в сумі 154157 грн., за IV квартал 2008 року в сумі (-) 89983 грн., за I квартал 2009 року в сумі 1341 грн., за II квартал 2009 року в сумі (-) 61295 грн.

На порушення п.5.9 ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 334/94 ВР від 28.12.1994 року із внесеними змінами та доповненнями підприємством невірно проводився розрахунок приросту залишків запасів, а саме не врахована фактична реалізація покупних товарів - транспортних засобів, в результаті чого невірно визначено залишки запасів на кінець періодів та початку 2008, 2009 років.

Перевіркою повноти визначення валових витрат за період з 01.07.07 року по 30.06.09 р. встановлено їх завищення всього у сумі 823519 грн., у тому числі за III квартал 2007 року в сумі 520506 грн., за VI квартал 2007 року в сумі 94383 грн., за I квартал 2008 року в сумі 108338 грн., за II квартал 2008 року в сумі 92820 грн., за III квартал 2008 року в сумі 154158 грн., за IV квартал 2008 року в сумі (-) 89983 грн., за I квартал 2009 року в сумі 1341 грн., за II квартал 2009 року в сумі (-) 58044 грн.

Перевіркою встановлено, що ТОВ «Нарс-Авто» в порушення вимог пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4, пп. 5.2.1, 5.2.1, 5.2.5 п. 5.2, пп. 5.6.1 п. 5.6 , пп. 5.7.1 п.5.7, п. 5.9 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» занизило податок на прибуток на 92948 грн., а саме: у III кварталі 2007 року на 824 грн., VI кварталі 2007 року в сумі 92102 грн., у II кварталі 2009 року на 22 грн.

Відповідно до п.п. 4.1.1. п.4.1 ст. 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (надалі Закон) загальні доходи від продажу товарів (робіт, послуг), у тому числі допоміжних та обслуговуючих виробництв, що не мають статусу юридичної особи, а також доходи від продажу цінних паперів, деривативів, іпотечних сертифікатів участі, іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, сертифікатів фондів операцій з нерухомістю (за винятком операцій з їх первинного випуску (розміщення), операцій з їх кінцевого погашення (ліквідації) та операцій з консолідованим іпотечним боргом відповідно до закону).

Пунктом 5.1. ст. 5 Закону валові витрати виробництва та обігу (далі - валові витрати) - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.

Згідно з п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3-5.7 цієї статті.

Відповідно до п.п. 5.2.5. п. 5.2 ст. 5 Закону до складу валових витрат включаються суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов'язкових платежів), установлених Законом України "Про систему оподаткування" (крім тих, що прямо не визначені у переліку податків, зборів (обов'язкових платежів), визначених зазначеним Законом), включаючи акцизний збір та рентні платежі, а також збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, за винятком податків, зборів (обов'язкових платежів), передбачених підпунктами 5.3.3, 5.3.4, та пені, штрафів, неустойок, передбачених підпунктом 5.3.5 цієї статті.

Відповідно до п.п 5.6.1. п. 5.6 ст. 5 Закону з урахуванням норм пункту 5.3 цієї статті до складу валових витрат платника податку відносяться витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку (далі - працівники), які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат, виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на виплату авторських винагород та виплат за виконання робіт (послуг), згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-які інші виплати в грошовій або натуральній формі, встановлені за домовленістю сторін (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами закону, що регулює питання оподаткування доходів фізичних осіб (законодавства, що встановлює правила оподаткування прибутковим податком з громадян).

Згідно з п.п. 5.7.1. п.5.7 ст. 5 Закону до складу валових витрат платника податку відносяться суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нараховані на виплати, зазначені в підпункті 5.6.1 цієї статті, у розмірах і порядку, встановлених законом.

Відповідно п. 5.9. ст.5 Закону платник податку веде податковий облік приросту (убутку) балансової вартості товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів (далі - запасів) на складах, у незавершеному виробництві та залишках готової продукції, витрати на придбання та поліпшення (перетворення, зберігання) яких включаються до складу валових витрат згідно з цим Законом (за винятком тих, що отримані безкоштовно). Вартість запасів оплачених, але не отриманих (не оприбуткованих) платником податку - покупцем, до приросту запасів не включається. Вартість запасів оплачених, але не відвантажених (не знятих з обліку) платником податку - продавцем, до убутку запасів не включається. У разі коли балансова вартість таких запасів на кінець звітного періоду перевищує їх балансову вартість на початок того ж звітного періоду, різниця включається до складу валових доходів платника податку у такому звітному періоді. У разі коли балансова вартість таких запасів на кінець звітного періоду є меншою за їх балансову вартість на початок того ж звітного періоду, різниця включається до складу валових витрат платника податку у такому звітному періоді.

Згідно до п.п. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Враховуючи викладене, суд вважає, що відповідачем правомірно нараховано податкове зобов'язання, а тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Керуючись Законами України «Про оподаткування прибутку підприємств», "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ст.ст. 158 - 163 КАС України суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Нарс Авто" до Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання незаконним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000522300/3 від 26.02.2010 р. - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.

Повний текст постанови виготовлено 15 листопада 2010 року

Суддя/підпис/Д.Д. Гнап

"Згідно з оригіналом" СуддяД.Д. Гнап