ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-3380/10/1970
"15" листопада 2010 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Данилевич Н.А.
при секретарі Лавренюк О.М
за участю:
прокурора Олійника А.Д.
представника позивача Сененького М.Б.
представник відповідача не з"явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Тернополі справу за адміністративним позовом прокурора Теребовлянського району в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Теребовлянському районі до приватного підприємства «Тернопіль - Західінсвест»про звернення стягнення на активи, суд -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Теребовлянського району в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Теребовлянському районі, надалі позивач, звернувся до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства «Тернопіль - Західінсвест», надалі відповідач, про стягнення заборгованості зі сплати орендної плати з юридичних осіб.
Позивач в обґрунтування своїх вимог посилається на те, що за відповідачем рахується податкова заборгованість по сплаті орендної плати за земельні ділянки на суму 69763,55 грн., яка відповідачем добровільно не погашена.
В судовому засіданні представником позивача за погодженням з прокурором, було подано заяву про зменшення суми позовних вимог, в якій просять зменшити суму позову по стягненню орендної плати за земельні ділянки з 69763,55 грн. до 55627,63грн., за станом на 1 листопада 2010року, просили позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився повторно. Про час, місце розгляду справи повідомлений належним чином, шляхом направлення судової повістки за адресою, внесеною до державного реєстру. Суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши в судовому засіданні представників позивача, оцінивши представлені у справі докази у їх сукупності, на підставі чинного законодавства, судом встановлені наступні обставини.
Згідно даних обліку, податкова інспекція, як контролюючий орган, що здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та погашення податкових зобовязань встановила за даними облікових карток платника, які ведуться інспекцією на підставі „Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України” затвердженої наказом ДПА України № 276 від 18.07.2005р., що відповідачем не сплачені узгоджені суми податкових зобовязань по орендній платі за земельні ділянки на суму 55627,63грн., яка не охоплена заходами примусового стягнення.
Заявлена до стягнення сума заборгованості підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами :податковими деклараціями орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності поданим відповідачем від 27.01.2010р. №434, №441, №20759, податковими повідомленнями рішеннями від 07.10.2010р. та 27.01.2008р., довідкою ДПІ в Теребовлянському районі про заборгованість станом на 9.11.2010р., даними облікових карток платника, матеріалами справи.
При таких обставинах за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами по сплаті орендної плати за земельні ділянки станом на 09.11.2010р. на суму 55627,63грн.
Оцінивши зібрані у справі докази, суд прийшов до висновку що позовні вимоги обґрунтовані та належним чином доведені з огляду на наступне.
Статтею 67 Конституції України кожну особу зобов'язано сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Статтею 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” №509-ХІІ від 04.12.1990р., із наступними змінами та доповненнями, передбачено, що органи державної податкової служби здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів ( обов'язкових платежів).
Згідно ст.2 Закону України "Про плату за землю" використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати.
Стаття 15 Закону України "Про плату за землю" передбачає, що власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Згідно із ч.1 ст.14 Закону України "Про плату за землю»платник земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати, щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів) регулюється нормами спеціального закону з питань оподаткування, яким є Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (далі - Закон №2181).
Згідно з п. 1.3 ст. 1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - це податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону №2181 податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, розрахунку, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації, розрахунку.
Підпунктом 5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 01.12.2000 року №2181-111 передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно з п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону №2181 податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення. Податкове повідомлення надсилається платнику податків в порядку, передбаченому Порядком направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків, затвердженому наказом ДПА України №253 від 21.06.2001р.
Несплачене у встановлений строк податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному порядку, визнається згідно п. 1.3. ст. 1 Закону 2181-ІІІ «Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(надалі Закону 2181-ІІІ) сумою податкового боргу і до нього застосовуються заходи з погашення податкового боргу, визначені даним законом.
Як вбачається із матеріалів справи, податкові зобовязання по орендній платі за земельні ділянки нараховані відповідачем та контролюючим органом і відображені ним у рішеннях про застосування штрафних санкцій є узгодженими у порядку і на умовах, визначених Законом №2181 та Порядком направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків, затвердженому наказом ДПА України №253 від 21.06.2001р .
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (ч. 3 ст. 9 вищеназваного Закону).
Згідно з п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені законом строки визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Пунктом 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»встановлено право міжрайонних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
В судовому засіданні доведено, що відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачував узгодженні суми податкових зобовязань та суми податкового боргу, що призвело до виникнення податкового боргу перед бюджетами та державними цільовими фондами по орендній платі за земельні ділянки на загальну на суму 55627,63грн. станом на 9.11.2010р.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими не заперечені належним чином відповідачем, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.6, 50, 86, 128, 158, 163, 186 КАС України, п.3 ч.1.ст.9 ЗУ «Про систему оподаткування»№1251-Х11, ст.1, 3, 5 ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»2181-ІІІ суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства «Тернопіль - Західінсвест»(код 14029711 м.Тернопіль, вул. Микулинецька,114) заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами по орендній платі за земельні ділянки на загальну суму 55627,63грн. ( пятдесят пять тисяч шістсот двадцять сім гривень шістдесят три копійки) за станом на 09.11.2010року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвали постанову, у порядку і строки визначені ст.186 КАС УКраїни.
Головуючий суддяДанилевич Н.А.
копія вірна
СуддяДанилевич Н.А.