ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2010 року Справа № 2а-5317/10/0870
За позовом: Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя,
до: Товариства з обмеженою відповідальністю “СПТС ЛТД”, м. Запоріжжя
про стягнення 2688,97 грн.,-
У складі головуючого судді Нечипуренко О.М.
при секретарі судового засідання Бриль А.В.
за участі представників сторін:
від позивача Крючек К.В. (довіреність № 486/10-014 від 01.02.2010)
від відповідача не прибув
Державна податкова інспекція у Орджоніквдзевському районі м. Запоріжжя звернулась до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю “СПТС ЛТД” про стягнення заборгованості у розмірі 2688,97грн., у тому числі 1688,29грн. заборгованості по податку на прибуток, 170 грн. по комунальному податку та 830,68 грн. по податку на додану вартість.
22.07.2010 Запорізьким окружним адміністративним судом, на підставі ст. ст. 104-107 КАС України, відкрито провадження у адміністративній справі № 2а-5317/10/0870 та призначено судове засідання на 17.08.2010. Розгляд справи відкладався на 27.08.2010 та 22.09.2010. за письмовим клопотанням позивача провадження у справі було зупинено до 25.10.2010.
Позивач позовні вимоги підтримав, з підстав, викладених у позовній заяві, просить позов задовольнити у повному обсязі та, посилаючись на п.п. 3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», просить стягнути з відповідача суму узгоджених податкових зобовязань у розмірі 2688,97грн.
Відповідач, належним чином повідомлений про день і час розгляду справи, до суду не прибув, про причини неявки суд не повідомив. Копія ухвали про відкриття провадження у справі та повістки про виклик до суду, направлені позивачу за вказаною у позові адресою та адресою згідно довідки з ЄДР, повернулись до суду із відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання». Разом з тим, суд приймає до уваги те, що Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 № 2453-VI, який набрав чинності 30.07.2010, з дня його опублікування у Офіційному віснику України №55/1, були внесені зміни до Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з ч. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Враховуючи, що згідно ст. 35 КАС України (у новій редакції), у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином, суд вважає відповідача повідомленим належним чином про дату час та місце судового розгляду.
Крім того, за приписами ст.128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача, за наявними у справі документами.
У відповідності до ст.41 КАС України під час судового розгляду адміністративної справи здійснювалось повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: комплексом «Камертон».
У засіданні 25.10.2010, судом, відповідно до ст.160 КАС України, проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Судом оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, оцінивши надані представником прокуратури докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Як свідчать матеріали справи, відповідач має податковий борг перед бюджетом у розмірі 2688,97 грн., а саме: з податку на прибуток - 1688,29 грн., з комунального податку - 170 грн., по податку на додану вартість -830,68 грн.
Податковий борг по податку на прибуток виник на підставі наступного:
Станом на 20.05.2008 р. згідно особових рахунків переплата з податку на прибуток складає 75,08 грн.
За результатами здійснення підприємством фінансово-господарської діяльності за 2008р. на виконання вимог діючого законодавства України, до ДПІ надані наступні податкові декларації по податку на прибуток: № 46767 від 12.05.2008р. відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобов"язання у сумі 932,00 грн. № 99037 від 11.08.2008р. відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобов'язання в сумі 576,00 грн. № 153323 від 10.11.2008р. відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобов"язання у сумі 146,00 грн (всього подано декларацій по податку на прибуток на загальну суму 1654,00грн.)
Фахівцями ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя 01.07.2008р. проведена перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «СПТС, Лтд» з питань своєчасності сплати до бюджету податків і зборів встановлених законодавством, (акт перевірки від 01.07.2008р. № 702/15-1/33004405), якою встановлено, що ТОВ «СПСТС. Лтд» в порушення вимог п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», п.п 5.3.1. п.5.3 ст.5 «Про порядок погашення зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000р. несвоєчасно сплачувало узгоджені суми податкових зобов'язань по податку на прибуток.
На підставі акта перевірки були прийняті податкові повідомлення-рішення від 08.07.2008р. № 0008881503/0. п.п. 17.1.1 .п. 1.7.1. т.17 Закону України ..Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року №2181 (далі: Закону України №2181) визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 109,37грн., в т.ч. 0 грн. - основний платіж. 109.37 грн. - штрафні (фінансові) санкції. Однак, податкові зобов" язання не були сплачені в строк.
Податковий борг по комунальному податку, виник на підставі наступного:
Фахівцями ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя 04.06.2007р. проведена перевірка Відповідача з питання своєчасності надання податкової звітності за період з лютий 2007р.( акт перевірки № 451/16/33004405), яклою встановлено порушення п.п. 2.5 п.2 Рішення Запорізької Міської Ради «Про внесення змін до положень про місцеві податки та збори» від 30.11.2005р. №6 (Положення «Про комунальний податок», а саме своєчасно не надано розрахунок комунального податку за лютий 2007р.
За результатами перевірки до Відповідача були застосовані штрафні санкції згідно податкового повідомлення - рішення №0006701510/0 від 16.06.2007р., згідно якого до підприємства були застосовані штрафні санкції за несвоєчасне надання податкових декларацій на підставі пп. 17.1.1 п. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"', на загальну суму 110,00 грн. Однак, податкові зобов"язання не були сплачені в строк.
Податковий борг по податку на додану вартість виник на підставі наступного:
Станом на 01.07.2008 р. переплата з податку на додану вартість складає 7,05 грн
За результатами здійснення підприємством фінансово-господарської діяльності у 2008р. на
виконання вимог діючого законодавства України, до ДПІ надані наступні податкові декларації по податку на додану вартість: №64275 від 18.06.2008р. відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобов'язання у сумі 548,00 грн. № 113848 від 12.09.2008р. відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобов'язання у сумі 113,00грн. Залишок несплаченої пені склав 0,07 грн.
Фахівцями ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя 01.07.2008р. проведена перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «С11СГС, Лтд» з питань своєчасності сплати до бюджету податків і зборів встановлених законодавством, (акт перевірки від 01.07.2008р. № 702/15-1/33004405), якою встановлено, порушення вимог ст.7 п.7.7.1 Закону України «Про податок на додану вартість» в редакції від 03.04.1997р. №168/97 ВР із змінами та доповненнями; п.п 5.3.1. п.5.3 ст.5 «Про порядок погашення зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000р. несвоєчасно сплачувало узгоджені суми податкових зобов"язань по деклараціям з податку на додану вартість.
На підставі акта перевірки були прийняті податкові повідомлення-рішення від 08.07.2008р. № 0008891503/0. п.п. 17.1.1.п. 1.7.1. т.17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року №2181 (далі: Закону України №2181) визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 220,13грн.. в т.ч. 0 грн. - основний платіж, 220,13 грн. - штрафні (фінансові) санкції; № 0008901503/0, яким згідно п.п. 17.1.і.п. 1.7.1. т.17 Закону України „Про порядок погашення зобов"язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року №2181 (далі: Закону України №2181) визначено суму податкового зобов"язання з податку на додану вартість у розмірі 88,80грн.. в т.ч. 0 грн. - основний платіж. 88,80 грн. - штрафні (фінансові) санкції.
Далі, фахівцями ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя 10.12.2008р. проведена перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «СПСТС. Лтд» з питань своєчасності сплати до бюджету податків і зборів встановлених законодавством, (акт перевірки від 10.12.2008р. № 1355/15-1/33004405), якою встановлено, порушення вимог ст.7 п.7.7.1 Закону України «Про податок на додану вартість» в редакції від 03.04.1997р. №168/97 ВР із змінами та доповненнями; п.п 5.3.1. п.5.3 ст.5 «Про порядок погашення зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000р. несвоєчасно сплачувало узгоджені суми податкових зобов"язань по деклараціям з податку на додану вартість.
На підставі акта перевірки були прийняті податкові повідомлення-рішення від 18.12.2008р. № 0017031503/0. п.п. 17.1.1.п. 1.7.1. т.17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року №2181 (далі: Закону України №2181) визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 4,09 грн.. в т.ч. 0 грн. - основний платіж, 4,09 грн. - штрафні (фінансові) санкції: № 0017021503/0, яким згідно п.п. 17.1.1 .п. 1.7.1. т.17 Закону України „Про порядок погашення зобов"язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року №2181 (далі: Закону України №2181) визначено суму податкового зобов"язання з податку на додану вартість у розмірі 24,99грн.. в т.ч. 0 грн. - основний платіж, 24,99 грн. - штрафні (фінансові) санкції.
Відповідачем частково сплачена сума боргу у розмірі-165,88грн.
Згідно розрахунку пені - підприємству була нарахована пеня з податку на додану вартість у розмірі 4,53 грн.
Отже, борг по податку на додану вартість складає 830,68грн.
З метою погашення податкового боргу відповідачу направлено першу податкову вимогу № 1/908 від 29.08.2006 р. та другу податкову вимогу № 2/1045 від 11.10.2006р., які залишені відповідачем без задоволення.
У звязку з несплатою відповідачем суми податкового боргу в розмірі 2688,97 грн. позивач вимушений звернутися із позовом до суду.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, оцінивши надані представником позивача докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до п.3, 8 ст. 10 Закону України від 04.12.1990р. № 509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів. Проводять перевірки фактів приховування і заниження сум податків, інших платежів.
Контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюють органи, перелік яких визначено у ст. 2 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181 “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Відповідно до цього Закону контролюючим органом є:
Податкові органи щодо справляння податків і зборів (обовязкових платежів), які направляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Крім цього, п.п.10.1.1 п.10.1 ст.10 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий орган здійснює погашення податкового боргу, по-перше, шляхом стягнення коштів, а за їх недостатності шляхом продажу інших активів платника.
Податкове зобовязання та податковий борг згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.п.4.1.1 п.4.1. ст.4 цього Закону платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання.
Згідно п.п.1.11 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Пункт 5.1 вищеназваного Закону зазначає, що податкове зобовязання, самостійне визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Згідно п.5.4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до пункту 5 статті 48 Закону України “Про власність”, положення щодо захисту права власності поширюються також на особу, яка хоч і не є власником, але володіє майном на праві повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.
Згідно п.п.3.1.1. п.3.1.ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
За результатом розгляду спору, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ДПІ у Орджонікідзевському районі міста Запоріжжя про примусове стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «СПТС Лтд» податкової заборгованості у розмірі 2688,29 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до вимог ст. 94, 98, пункту 3 Розділу VII “Прикінцеві та перехідні положення” КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю “СПТС ЛТД”, м. Запоріжжя про стягнення податкового боргу у розмірі 2688,97 грн. - задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “СПТС ЛТД”, м. Запоріжжя (код ЄДРПОУ 33004405) на користь Державного бюджету
- податковий борг по податку на прибуток у сумі 1688,29 грн. (одна тисяча шістсот вісімдесят вісім гривень 29 копійок), на р/р 31116009700007. код платежу 11021000. отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району, код отримувача 34677145, банк - ГУДКУ у Запорізькій області. МФО 813015;
- податковий борг по комунальному податку у сумі 170,00 грн. (сто сімдесят гривень) на р/р 33210828700007. код платежу 16010200. отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району, код отримувача 34677145, банк - ГУДКУ у Запорізькій області. МФО 813015;
- податковий борг по податку на додану вартість 830,68 грн. (вісімсот тридцять гривень 68 копійок), на р/р 31118029700007. код платежу 14010100, отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району, код отримувача 34677145. банк - ГУДКУ у Запорізькій області. МФО 813015. Видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 30.11.2010.
Суддя (підпис) О.М. Нечипуренко